Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
lachim16
Příspěvky: 10
Registrován: 12.03.2020 15:11
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od lachim16 »

V Rožnově pod Radhoštěm nakažený doktor, povrzeno městem na Fb.

Šíří se teď po Fb, nejspíš se jedná o tohoto doktora:
FB_IMG_1584619272592.jpg
Status na Fb města:
Screenshot_20200319-132245_Facebook.jpg
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

Když už to tady čtou i členové krizových štábů a nápady odtud jsou druhý den uváděny do praxe, tak navrhuji:

Umožněte obchodníkům nákup a prodej respirátorů bez omezení. S jedinou výhradou - své zboží musí před prodejem nabídnout nejprve státu a nesmí opustit ČR.

Co si budeme povídat - obchodníci bývají šikovnější, než státní úředníci a mohli by sehnat mnohé, co jinak chybí. Já jsem například schopen doposud sehnat ochranné prostředky a to ani nemám ty správné kontakty. Také jsou nepochybně ve skladech menších obchodníků bedny respirátorů, které nemohou prodat a nechtějí je (z různých důvodů) darovat.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Mímo statečných lyžařů, turistů a pendlerů jsem se doslechl o dalším problému.
Spousta zahraničních dělníků na ubytovnách a zastavení výrob. Asi největší problém bude s těmi co sem natahaly tzv. Pracovní agentury.
Vypadá to tak, že když už z nich nemají žádný zisk, přestanou se o ně jakkoliv starat.
*
Když tak mě opravte, nevidím vůbec to té problematiky...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Hdm »

Já bych uvítal možnost nákupu stavebního materiálu i jako fyzická osoba. Na stavbě jsem stejně sám, nikoho v okolí nemám a teď nemůžu stavět. Nikdo mi nepřiveze ani beton a kus vedle staví firma a ty jedou úplně v pohodě. Není to fér vůči fyzickým osobám. Když už omezení tak ať se to uvolní třeba aspoň pro majitele stavebního povolení třeba.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

To je blbost, bude se tam pak courat tuna lidí pro pytel cementu ...
Když to dáš na stavební povolení, tak co ti s ohláškou?
Jinak teda nevím, proč by ti nemohli přivézt beton nebo složit paletu cihel či pytlované malty atd.
Já to pochopil tak, že se nechce, aby se jezdilo do stavebnin pro jednu dlaždičku, ale klasické dodávky na místo snad být mohou, ne? Prostě si po telefonu objednám náklaďák i s matrošem, zaplatím kartou nebo převodem, nachystám místo na vyložení, no a nemusím potkat ani nohu. Tohle snad jde, ne?
A kdyby ne, tak zavolám do stavební firmy, ať to zařídí oni. Holt to bude stát o něco víc, ale pojedu doma a nikoho nikde neohrozím.

Edit: a co tak koukám, tak hypersuper mají normálně dopravu či pickup, tj. objednáš, zaplatíš a pak si jen přijedeš a naloží ti to, aniž bys musel vylézt ...
Naposledy upravil(a) cipis dne 19.03.2020 14:25, celkem upraveno 1 x.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Z toho popisu nakaženého cyklisty, dotyční bydlí v bytě. Novější bytovky mají na sebe napojené ventilační systémy, takže když si soused pod vámi na záchodě zapálí nebo v případě nemoci má srajdu, bleje a pak pustí ventilaci, doputuje to i nejspíše i k vám (i přes to, že tam jsou klapky). Podobně paneláky, tam sice obdobná ventilace být nemusí, ale je to plný spár a třeba elektrorozvody mohou být jedna velká díra skrz patra (panelová spára?), změnou tlaku se vzduch dostává do bytu skrz zásuvky a vypínače z bytů pod vámi (tady to ale asi nijak fatální nebude).
Naposledy upravil(a) Paul dne 19.03.2020 14:30, celkem upraveno 1 x.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Elektrika - to funguje v rámci bytu (obzvlášť u sádrošů to fučí jak prase), ale ne mezi bytama, tam leda mezi podružnýma rozváděčama, jinak přece rozvod po bytě není spojený s jiným bytem.
Ty ventilace, no tak holt zavřít, utěsnit a ventilovat oknem. Akorát to si nevybereš, to zase nasaješ blbce s cigaretou na balkoně třeba ...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Nevím, nerozumím tomu, nechtěl bych o něčem takovém rozhodovat.
Jen si tak se svým blbým rozumem myslím, že čím méně výjimek z nějakých krizových opatření, tím líp.
Určitě i nějaká polovičatá řešení trochu pomůžou. Ale asi jen trochu a pořád lepší než nic.
Ale když karanténa, výjimečná opatření apod., tak za mě se s tím vůbec nesrat!!!!

P.S. teď jsem na ČT zaslechl, že u nás je cca 120tis. Ukrajinců a něco o nějakých speciálních vlacích...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Hdm »

cipis píše: 19.03.2020 14:21 To je blbost, bude se tam pak courat tuna lidí pro pytel cementu ...
Není to blbost. Stavebniny mají zavřeno pro fyzické osoby. Domíchávač ti přijede pouze když dáš IČO jinak máš smůlu.
Něco drobného se dá přes eshopy samozřejmě to jo.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

V paneláku to může být i mezi byty, prostě od vypínače v obýváku v bytě pod vámi vede štěrbina k vypínači ve vašem bytě - klidně i skrz celý panelák, přičemž ano rozvody jsou standardně vedené z vašeho rozvaděče, tj. drát tam není, díra jo. Nemusí to být všude.

Ono stačí v paneláku vylít na zem kýbl s vodou a bude to ze zásuvek a vypínačů stříkat 3 patra pod váma.
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Permonik »

Také jsem musel řešit ventilaci v paneláku. Na střeše je na komíně taková ta točící se věc, co zvyšuje tah. Jenže pokud někdo pustí vysloveně ventilátor nebo možná víc lidí zároveň, tak to neleze jen ven pryč. Vždy jsme to měli tak, že občas na záchodě cítit různé pachy, hlavně cigaretový kouř. Všechno jsem to dva týdny zpět předělal, že teď všude máme zpětné klapky. Úplně hermeticky utěsněné to nebude, ale od té doby nic nebylo cítit, takže to snad funguje. Až na ten mizerný přístup k tomu, tak za dvě hodiny hotovo
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Štaflíku, domnívám se, že ta předpolední věta bude správná ... Stačí se podívat všude okolo. A dřív neměli roušku ani zubaři, to je snad jediná profese, u které jsem si v průběhu let všiml vůbec nějakého posunu ...
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Argonaut »

situace se mění. Dnes OM10 na poště a v tesco. Děcka CM4. Nikdo už divně nekouká... Všichni zabalení, co to jde, ale polovina lidí, co jsme potkali, má domácí samodomo roušky, pár respirátorů. Pokladní roušky a rukavice, to samé na poště. Potkali jsme i nějaké smaženice, těm je to jedno...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Ty restrikce ohledně prodeje respiratoru a filtrů třídy FFP3 je postavena na hlavu. Mám u ceske firmy s ochrannými pomůckami objednané filtry této kategorie už před zákazem a naskladnene den před tím omezením, nestihl jsem si je ale kvůli práci včas vyzvednout. Firma mi je odmítá prodat i na IČO praktického lékaře. Vedení firmy se stále ohání tim, že tyto filtry zdravotníkům může dodávat jen stát. Alibismus jak "sviňa". Klidně tu debilní firmu uvedu https://www.forjobprotect.cz/ z Malenovic u Zlína. V životě si u nich nic už neobjednam. Naštěstí mám svoje zásoby, ale tento postoj je na hlavu.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

To není alibismus, to je zcela racionální chování vypěstované jako následek zcela šíleného chování státních úředníků. Nějaké "veselé" historky jsem už sem dával. Stát již vyslal své sadistické hlídací psy jak do firem distribujících OOP, tak i do lékáren, a hlídací pes svou aktivitu dokáže nadřízeným tak, že něco najde. To není nic jiného než šikana.
Mít to na skladě ve své prodejně, tak taky nikomu nic neprodám. Určitě bych nějaké rozdal, kreativně bych možná lékařům ve větším množství zapůjčil na vyzkoušení, ale neprodal bych ani jeden kus.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

Karlovarský a Budějovický kraj žádají o úplné zavření hranic i pro pendlery. Jde to rychleji, než jsem si myslel. Tohle jsem čekal tak za týden, ale Německo jede po hlavě do pr...
Stavebniny u nás fungují v pohodě - telefonicky, resp. mailem jsem udělal objednávku, zaplatil převodem (dopředu) a druhý den u měl byl náklaďák. Kdo staví nemá problém, kdo potřebuje pytel cementu a dvě dlaždičky, musí počkat, nebo se s někým domluvit, nebo zacvakat dovoz.
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Hehe, CT24 prave zacala uvadet informace o poctu nakazenych na 1 mil. obyvatel. Zdravim redaktory :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

No jo. Jenže co má člověk dělat, kromě čučení na bednu?
Já sem na home office. Takže mám víc času. můžu pracovat ráno a pak večer, ale v tomhle počasí se úplně vybízí doma něco dělat.
Jenže jsem narazil na to, že si nemůžu koupit ani blbý šroubky a objednávat poštou je nemá kvůli ceně smysl.

Rozhodě ve stavebninách a dalších obchodech bude určitě méně lidí jak co se denně prožene potravinama.
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od veve »

Za paneláky se taky přimlouvám, asi bych doporučil nepoužívat výtah pokud není nutno, chodby větrat, centrální odsávání nepouštět, nevím co víc. U nás běžná praxe, lidé se jdou vychrchlat na záchod nebo do koupelny do umyvadla a pak se rozjede centrální odtah :D
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Mi to fact nedá a omlouvám se za OT a plevelení vlákna.
*
Jak dlouho se bude čekat na úplný zákaz camrání se pendlerů tam a zpět?
*
O zákazu kamionové dopravy nechci ani uvažovat, když jsme už jako stát dlouho díky EU, globalizaci apod., úplně nesoběstační....
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět