Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Zajímavý příspěvek z virtuálního lynče, který se rozjel po zveřejnění místa a dohledání konkrétních lidí, údajně rodinka nedodržovala karanténu, převezený dotyčný ano, pak někdo ověřoval jak to s tou nucenou karanténou teda je:

"Právě jsem se vrátil z hradu (domluvil s hygienickou stanicí). Systém, že pokud je někdo z domácnosti v karanténě, tak na ostatní členy se karanténa nevztahuje je celorepubliková záležitost. Pokud si k tomu ještě přidáte zákon o ochraně osobních údajů, tak po firmách běhá velké množství potencionálních přenašečů a při tom by bylo velmi snadné je izolovat (dát do karantény) a tím snížit možnost přenosu!!! Ještě se někdo diví, proč se to tak rychle šíří???"
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od veve »

Jitka Vydrová: Není pravdivá informace, že na chřipku umírá více lidí…
https://www.kupredudominulosti.cz/vydro ... vice-lidi/

11:45 mluví o teorii proč nemusí být děti tolik chycené, zmiňuje "kompetitivní inhibici", děti mají obecně na sliznicích spoustu dalších infekcí a proto nemusí být pro koronavir tolik místa

Za mě dodávám, že to samé by mohlo snad do určité míry platit i pro lidi z blízkosti dětí.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Nalezl jsem zmínku že v EU GDPR a podobně i v USA nějaký podobný předpis údajně brání zaměstnavateli informovat kolegy nakaženého, protože zdravotní stav je považován za zvlášť citlivý osobní údaj. Jůchůůů.
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Permonik »

Jo, měli jsme v práci před časem jednoho nakaženého s exotickou chorobou. Řekli jen která budova a které patro, ale jinak nikomu neřekli nic. Zrovna období plánování a spousty porad, takže se camralo fest tam a zpátky, ale prostě jsi nemohl určit, jestli jsi byl s dotyčným v kontaktu nebo ne. Zavřeli to tím, že hygienik jim řekl, že byl nakažený, ale nebyl v nakažlivé fázi, takže nikomu nic nehrozí a prd nám je do toho a kdo má obavy, ať se nechá sám otestovat.
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

PeFi píše: 21.03.2020 11:04 Nalezl jsem zmínku že v EU GDPR a podobně i v USA nějaký podobný předpis údajně brání zaměstnavateli informovat kolegy nakaženého, protože zdravotní stav je považován za zvlášť citlivý osobní údaj. Jůchůůů.
GDPR platí i ve stavu nouze?
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Proč by GDPR nemělo platit? Navíc něčím se úředníci na home office úředníci UOOU zabavit musí a taky musí vykazovat nějakou činnost, když jim jde plat.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Protože pokud platí listina základních práv a svobod a je to nutné pro ochranu obyvatel, tak článek o krajní nouzi si se všemi nižšími právními normami může vytřít zadel. Dyť doprčic, jak moc ještě musí být hůř, aby to naplňovalo "podmínky vylučující protiprávnost"? Dyť už teď je omezeno právo volného pohybu (a je to vzhledem k dementní části obyvatel moc dobře).... Důsledek však nesmí být ani stejně závažný, jako hrozba. A pokud to pomůže zastavit šíření, ergo ochrání zdraví obyvatel, tak nějaké GDPR ať jde k šípku.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

S dovolením bych se rád zeptal, jak to vidíte s tím zákazem vycházení? Vidím nepříjemnou spojitost s tím, že na to p.Prymula upozornil, zatímco Babiš to horečně dementuje. A nemusíme chodit kdovíjak daleko do minulosti:

- roušek je dost, respirátorů je dost, nemocničních kapacit je dost, obchody a hospody zavírat nebudeme...
- navíc v některých ostatních zemích začíná termín zákaz vycházení taky rezonovat
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od veve »

Ještě si pár dní nechají na vyhodnocení (pokud teda publikují +- pravdivé počty), pokud budou dál lidi voprndávat venku zpřísní kontroly a když to nepomůže tak pak.

Samozřejmě se může objevit nějaký hovino, který situaci urychlí.

ps: možná je fajn, že by teď mělo pár dní být kolem nuly, třeba to aspoň někoho odradí od výletů
Naposledy upravil(a) veve dne 21.03.2020 12:27, celkem upraveno 1 x.
Novulk

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Novulk »

Paul píše: 21.03.2020 8:04 Liberecký kraj na svém FB dává podrobný info o případech. ...

- všechno to je lyžovačka a nebo návštěva koncertu v Irsku
Protože testovali především ty s cestovattelskou anamnézou. Proto jsou ta čísla málo relevantní. Na druhou stranu je to dobře, protože jinak by současná hysterie úplně zničila ekonomiku a společnost. Ne že by se to tedy také nemohlo stát...
Reálně to pravděpodobně postupně začíná procházet populací, vládní opatření to nějak zpomalila. Je docela možné, že zde řada přispěvatelů popisuje typické průběhy infekce SARS-CoV-2. Tím samozřejmě není řečeno, že vážné případy nebudou (nejspíš rychle) přibývat a nebudou vážné...
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od veve »

Novulk píše: 21.03.2020 12:24 Je docela možné, že zde řada přispěvatelů popisuje typické průběhy infekce SARS-CoV-2
jo, začínám mít pocit, že to mezi námi i v čr bude už delší dobu, odpovídalo by to těm spekulacím, že i v číně to bylo dříve než v prosinci, a že itálie to dostala z německa a přitom německo je aktuálně v pandemii až za itálií, taky by to podporovala myšlenka, že ke zhoršení u zdravých lidí dochází úměrně k expozici

na druhou stranu se tady může projevovat ten syndrom, že když chceš vidět svatého tak ho prostě uvidíš i v louži

až budou dostupné testy na protilátky tak uvidíme
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Byl jsem v krámu doplnit železný zásoby. Zapoměl jsem na čočku. No neva.

Ale něž jsem se vrátil, tak se před sousedem objevilo auto synáčka z prahy. Soused je taky už zasloužilej důchodce.
Synáčkovy nafackovat, asi chce barák pro sebe, tak se chce rodičů zbavit. Jinej důvod jeho nutné návštěvy z prahy na víkend mě nenapadá.

Já bych pro úplný zákaz vycházení byl. Protože lidi jsou evidentně hovada. Slušněji to napsat nejde.
Indy
Příspěvky: 191
Registrován: 01.09.2017 21:50

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Indy »

Ze to v Evrope je uz delsi dobu je zajimava myslenka. Co mi nesedi, je ze dosud chybeli zaplnene JIPky v nemocnicich. Tzn. ze bych ocekaval driv stav Italie. Leda ze doslo k mutaci neceho jiz existujiciho. Dobra alternativa by byla, kdyby to nase genetika popr. imunitni system diky kontaktu s necim podobnym to lip zvladi.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Ono by to tady muselo být už pár let, protože to je furt všude rýmička, kašlíček, teplůtka, sem tam něco vážnějšího. Nepřijde mi, že by lidi před 10 lety byli permanentně nachcípaní. Anebo holt stárneme, jsme víc lenošní, víc žereme větší sračky, atd. atd.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Novulk píše: 21.03.2020 12:24 Na druhou stranu je to dobře, protože jinak by současná hysterie úplně zničila ekonomiku a společnost. Ne že by se to tedy také nemohlo stát...
Kde vidíš jakou hysterii? Já vidím ospalé přijímání opatření pět minut po dvanácté a zcela tragickou komunikaci směrem k obyvatelstvu, díky které se obyvatelstvo nemůže v klidu nachystat. Pokud něco zlomí ekonomiku, tak je to to, že jsme to uchopili za jiný konec než Jižní Korea. Že to ostatní země EU dělají ještě hůř není ani vysvětlení ani omluva.
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neviditelny »

Nuwara v jiném vlákně odkazuje na článek
https://kechlibar.net/2020/03/20/o-ital ... -prozatim/
Hoďte, prosím, odkaz na zmiňovaný článek i na jiná fóra a FB, aby ho nepřehlédli naši kompetentní potentáti. Díky.
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neviditelny »

Maximus píše: 20.03.2020 22:45 Vím, že bez teplot je to netypické...
Maximus, znám dva lidi, co nikdy neměli teplotu vyšší, než 37°C. Oba mají krevní skupinu 0-, takže jestli to není i tvůj případ. Oba mají problém s tím, aby je doktor vůbec uznal, když padají na hubu. Ty dva mám doma, takže za informaci ručím. Naproti tomu u dalších s 0+ tomu tak není a horečky mají běžně, stejně jako ostatní skupiny.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

[/quote]
GDPR platí i ve stavu nouze?
[/quote]

Jasně že platí. Ale pokud nějaká instituce tvrdí, ze teď GDPR něčemu brání, tak jsou to kecy.
Článek 6 odst. 1 stanovuje zákonné důvody zpracování osobních údajů. Pro současnou situaci tam je nekolik variant:
c) zpracování je nezbytné pro splnění právní povinnosti, která se na správce vztahuje;

(to je krizovej zákon, zakon o obcích atd)

d) zpracování je nezbytné pro ochranu životně důležitých zájmů subjektu údajů nebo jiné fyzické osoby;

Jasný

e) zpracování je nezbytné pro splnění úkolu prováděného ve veřejném zájmu nebo při výkonu veřejné moci, kterým je pověřen správce;

Taky jasný

Takže to rozhodně není tak, že nejde kvůli GDPR nic řešit. Jen ho nikdo necetl.
Indy
Příspěvky: 191
Registrován: 01.09.2017 21:50

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Indy »

to neviditelny:
podle dostupnych statistik je SARS-COV-2 vice ohrozena krevni skupina A, mene 0.
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neviditelny »

Indy, ano, ta informace A vs. 0 už tu zazněla. Já se jen pokouším vysvětlit, že Maximus nemusí mít vyšší teplotu díky své krevní skupině.
Odpovědět