Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
kanec
Příspěvky: 19
Registrován: 07.12.2014 22:06

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od kanec »

Ta zpráva už tu v minulosti proběhla, v Severní Korei, Japonsku a Číně je hydroxychloroquine a chloroquine volba č. 1.
Teď jsem k tomu dohledal i studii na 100 pacoších:
https://www.jstage.jst.go.jp/article/bs ... 7/_article
kanec
Příspěvky: 19
Registrován: 07.12.2014 22:06

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od kanec »

Wilderness píše: 22.03.2020 17:07
Maric píše: 22.03.2020 16:29 No hezkypěkně.....

Lék, který krátí dobu šíření viru, se stahuje z lékáren. Prymula název tají
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... omaci_chtl
Ono si tu někdo jistě všimne co se za posledních 24h objevilo na všech eshopech a lékárnách jako nedostupné :)
Všechny léky s hydroxychloroquine a chloroquine a to včetně těch na předpis byly nedostupné už minulý týden, ptal jsem se dvou doktorů, když jsem se snažil sehnat.
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Wilderness »

Už tasí drápky...

17:29
Prostředky proti koronaviru se dle šéfa zahraničního výboru Senátu Pavla Fischera (KDU-ČSL) musí vyrábět v Evropě. Klanění se Číně za prodej hraničí s vlastizradou.

Ale za roušku na hubě je asi rád...
Naposledy upravil(a) Wilderness dne 22.03.2020 18:00, celkem upraveno 1 x.
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nuwara »

K tomu Calábkovi - berte ho s rezervou. Lékařské ani biologické vzdělání nemá.
Neříkám, že je to šarlatán, to ne. V rámci jeho vlastního eso centra Mandala svou činnost uvádí jako "Sám se na její půdě věnuje především tématům archetypální psychologie, léčbě změnou modelu skutečnosti, individuální fytoterapii, hypnóze, aurické typologii, meditaci, buddhismu a dalším oborům."
Kdo by mě chtěl kontrolovat: https://www.mandala-praha.cz/milan-calabek2/
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
sphinx
Příspěvky: 86
Registrován: 13.09.2016 23:59
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od sphinx »

@Nuwara: ano, ale jen na svoji obhajobu podotýkám, že jsem si to poslechnul čistě ze zvědavosti při práci a zaujal mě jen ten začátek, tzn. že uváděl, že mutací je už víc jak 40 a že jsou nyní známé 4 způsoby vstupu viru do buněk. To je vše a obojí není jeho výzkum, ale cituje zahraniční vědce. To ostatní jsem neřešil, protože bylinkám nerozumím (což je škoda, ale nemám místo hlavy knihovnu :))
Be brave. Be honest. Be free.
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

Nuwara jj beru s rezervou, jen podotýkám, že jsou to info z čínských studií a aktuálně se z lékáren stahuje lék, který inhibuje jeden ze vstupů koronaviru do organismu (stejný využívá i původce malárie)
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

dotaz naprostého laika: jedinou účinnou látkou léku Plaquenil je hydroxychloroquini, je to antimalarikum. V základu tam vidím "chinin", což je považováno za základní antimalarikum. Nebylo by tedy vhodné v tyto časy zvýšit přísun chininu, jako zatím normálně dostupné látky? Asi je to blbost, ale jen nápad :)
Uživatelský avatar
Redneck
Příspěvky: 222
Registrován: 18.01.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Městecko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Redneck »

Nedá mi to, hned jsem si vzpomněl na Švejka. Klistýr bude taky ? 😂
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Hmmm...ještě mi zbyl z výletu doma Malarone.....antimalarika.....žeby?
gemini
Příspěvky: 74
Registrován: 02.03.2020 12:14

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od gemini »

Tak dnes bohužel první mrtvý

https://koronavirusvcr.cz/
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nuwara »

Ale já si ho taky poslechl. Jen mi připadne, že se zahaluje oblakem cizích slov, ale podstata mu může unikat.
To že je zaznamenáno tolik mutací by asi nemuselo být tak překvapivé, je to vir.
Ty čtyři způsoby vázání viru je informace, kterou jsem slyšel poprvé a dokud nebudu mít potvrzení z jiných (odborných) zdrojů, tak to nebudu brát jako hodnověrnou informaci.

Asi ne všechna antimalarika
Tady je víc informací: https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... 9-40317618
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

štaflík_new píše: 22.03.2020 19:06 Bivoji, vím, že patříš mezi ty vyděšenější...
V prvé řadě bych si odpustil útoky ad hominem. Protože to bych ti potom mohl oponovat (i když vím, jak se věci mají), že na nováčka s pár příspěvky si nějak moc vyskakuješ... ;)

A v druhé - ze všech mých příspěvků je snad jasné, že rozhodně nejde o nějakou vyděšenost ale o to, že zastávám názor klonící se k nepopulárnímu tvrdému karanténnímu řešení situace a nesouhlasím s řešeními typu "mám to na salámu", "ono se to nějak vyvrbí", atp. které veeeelmi dlouho právě země jako It, GB ap, tlačily.

Paradoxně i v těch zemích, které nejřív razily cestu "dáme tomu volný průběh" (GB ap.) postupně přechází na druhý konec spektra a urychleně zavádí omezení a karantény. Proč, ptám se tedy? Když dle některých zdejších diskutérů (naštestí nemnoha) nic nehrozí a tvrdá karanténní opatření nic nevyřeší?
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Dnes mě zaujal Babiš, jak kázal, že rouška je i v autě povinná. To už začíná být dost na bednu :roll:

Na vlada.cz se píše :
od 19. března 2020 od 00:00 hod. se zakazuje všem osobám pohyb a pobyt na všech místech mimo bydliště bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa);
k ochraně je možné využít respirátor, roušku, ústenku, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapénkové infekce;
Myslel jsem, že je tam "na veřejnosti", což by auto vylučovalo, ale zřejmě pod všechna místa spadá i to auto? Nerad bych se dostal za mříže kvůli tomu, že nemám na hubě přilepený hadr, když v autě vozím celomasku kterou nandávám před vystoupením z auta.

IMHO respirátor jakékoliv třídy s výdechovým ventilem šíření infekce nebrání. Co myslíte, obstojí celomaska?
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Patrol »

Já si přes respirátor s ventilem dávám roušku, nebo šátek. V autě když jedu z domu nic, po cestě zpátky vše, protože dekontaminuji až doma včetně auta.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

Tonda: Pokud cestuješ z vlastního domu/garáže, a pravidelně si to tam včetně auta (hlavně volant) dezinfikuješ, tak OK. Pokud ale vycházíš z bytu, cestou potkáš třeba výtah, jedny nebo více dveří v rámci domu/paneláku, tak nedává nandávání a sundávání ochranných pomůcek až v autě smysl. Já nasadím doma a sundám až znova taky doma.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Bydlím v RD, takže nasedám do auta na pozemku, zastavím na parkingu u kanclu, nasadím masku, jdu do kanclu, za dveřmi sundám masku. Stejně když jedu do obchodu, na poštu. Dezinfekci používám stále, navíc OM90 má výdechový ventil směrem na krk, čili podle mě lepší, než respirátor s ventilem a rouškou, protože i kdybych kýchnul, zasypu kapénkami jen sebe.

Je otázka, jestli to dokáže pochopit i příslušník :chuckle
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Ale pry se za dostatecnou ochranu povazuje i oblicejovy stit, tak by se mozna dalo ridit v tom, aby se urednik nazral a koza zustala cela. Venku bych se jen na stit asi nespolehal
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jim Corbett »

Nařízení splňuje a dobře se nosí drátěný celoobličejový štít pro práci s motorovou pilu. Hezky se v něm dýchá a dobře to vypadá... ;) Chrání vás i okolí úplně stejně jako jednorázová, týden nošená rouška. Doktorka mi dokonce sdělila, že je to o něco zdravější, než rouška, která při celodenním nošení funguje jako množírna bakterií.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Kdysi jsem kdesi v nějaké knize či filmu objevil takový povzdech: "Ach, proč vy lidé se pořád ptáte proč, když byste se měli ptát jak...."

Jime, již je tady celé vlákno, jež se zabývá desinfekcí OPP....Už mi fakt přijdeš jako stávkokaz.....Pořád valíš tu svou kuličku...jako hrdobec....
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

To bohužel není pravda. Fotky exponovaných míst, kde je pusto a prázdno, je asi něco na způsob čínské propagandy.
Data od mobilních operátorů ukázala, že se 40% čísel se furt hýbe. Tedy, když to přeženeme, na karanténu sere půlka talošů. A druhá půlka paří doma ... I proto to zpřísňují.
štaflík_new píše: 22.03.2020 19:06 Řekl bych, že v Itálii běhají v rouškách už dost dlouho, že lidé jsou zalezli také dost dlouho (fotky prázdného náměstí před katedrálou v Miláně i prazdné la Scaly jsem zaregistroval někdy koncem února. Efekt se žádný nekonná
Odpovědět