Respirátor

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Respirátor

Příspěvek od DanBlack »

Víc nevím. :shake
Neověřená informace říká okolo 7tisíc za 500m roli.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Respirátor

Příspěvek od Hohepa »

No to sem také zvědavej kolik stojí m2
edit: jseš rychlej 7000/500= 14 Kč /m2
:shock:
No já bych klidně 20 metrů vzal :angel
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Respirátor

Příspěvek od DanBlack »

Ale jak říkám - je to informace "JPP", takže zcela bez záruky! :wasntme
Taky absolutně nemám představu, jestli to je málo nebo moc.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Inf.
Příspěvky: 11
Registrován: 28.05.2016 23:08

Re: Respirátor

Příspěvek od Inf. »

No moc se mi to nezdá, řekl bych, že šíře role bude jak je v textilním průmyslu zvykem ~150 cm, takže cena by pak byla 10 Kč / 1 m2, to je skoro zadarmo. No každopádně, pokud by to tak bylo, tak bych do toho šel a tu roli vzal a samozřejmě se i podělil ;) . Tož uvidíme, co odpoví.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od pepaf »

Tahle cena neodpovídá snad ani ceně za to nejjednodušší čínské triko, nepochybně to bude víc.
Nicméně se ten materiál ( pokud odpovídá řadě P3) bude hodit i na filtry třeba do polomasek 3M, např. modely řady 6000.
Pokud by někdo koupi roli, určitě nějakou část vezmu - i jako základ pro roušky
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Respirátor

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Také bych se připojila k hromadné objednávce, pokud budete někdo objednávat.
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Respirátor

Příspěvek od bacil »

Pokud bude někdo ochotný to ze severu poslat roli přes PPL či podobně, tak by Brno bylo vděčné! Je to odsud cesta na celej den.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 327
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Respirátor

Příspěvek od Majkl Night »

Nemáte někdo popis té tkaniny?
Dik.
Majkl
Volí si stezku chodec, nebo stezka chodce?
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Respirátor

Příspěvek od Patrol »

Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od pepaf »

odkaz na stránky výrobce látky Nanovia - produktové listy:

http://www.nanovia.cz/portfolio-item/nanovia-face-mask/
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Respirátor

Příspěvek od Del-in »

Dnes jsem šila roušky s dvojitým vnitřkem z nanofiltru a ten můj vypadá hodně podobně jako monofil. Měla jsem pár metrů v zásobách, používá se na ČOV při filtraci vody. Zdroj už mi vyschl a ráda se k hromadné objednávce připojím.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Respirátor

Příspěvek od bacil »

Díky Pepo, ty stránky dělal šílenec a já tam nic nemohl najít, pořád mi to jezdí jak blbý.

K těm respirátorům z ČVUT - bylo by chlapci přínosné pro společnost, kdyby jste model dali k dispozici veřejnosti, když už jste ta akademická instituce.

https://www.ciirc.cvut.cz/cs/covid/

Veřejnost totiž, na rozdíl od vás, rozmazlenců z nejmodernější techniky, ví jaké metody se používají na zajištění neprostupnosti stěn výtisků. Samozřejmě se to netiskne z PLA nebo PETG, ale z ABS, kterýžto se dá vyhladit acetonem tak, že to nepoznáte od komerčního výrobku (až na ty kulaté hrany). Případně se to dá stříknout lakem. Po vyvětrání tam ani nic nenaměříte, kdyby někdo měl hemzy že čuchá ředidla. No a pokud by tam byla ďourka, tak ji aceton buď zacelí, nebo když je větší tak ji udělá takovou, že si jí určitě všimnete.

Existuje i PLA vyhladitelné lihem, ale nevím jak se jmenuje.

Tož kurňa dejte to na stůl a nedělejte drahoty!
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Respirátor

Příspěvek od Fabulous »

Nechápu proč místo vymýšlení vymyšleného nejdou mládežníci na druhou a třetí směnu do firmy Nanologix, která vyrábí jednoduché a účinné polomasky. Filtry k tomu jsou stejně komerční, takže nějaký revoluční nápad to není.

Asi to opojení high technikou. To za to může :)
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od Cep »

No, v okamžiku kdy z nich vylezlo, že filtr k tomu nedělají, ale musí koupit, tak z toho zůstala jen zajímavá PR akce.
Nedostatkové jsou filtry...
Ale umístění filtru na boku se mi líbí a možná to mají vychytané s tím silikonovým těsněním.
paco77
Příspěvky: 3
Registrován: 24.03.2020 8:10

Re: Respirátor

Příspěvek od paco77 »

Citam, nielen v tejto teme, ze viaceri tu pouzivaju 3m polomasky alebo celomasky. Ako casto menite filtre? Predpokladam, ze vacsinou pouzivate 2135 alebo 2138, pripadne 6035, 6038...

Citam, ze ich dezinfikujete vsemoznymi sposobmi a rozmyslam, je to vobec potebne? Filter by predsa mal byt ucinny dlhu dobu, kdze sa cezen nevydychuje a teda nedostava zbytocne do seba vlhkost. Myslite, ze je problem, ked sa nieco do filtra dostane a zostane to v nom? Predsa by to mal zadrzat aj pri opatovnom pouziti.

Ja zatial fungujem s prvym parom filtrov a este ich v ramci setrenia zasoby filtrov nechcem menit za nove, dycha sa cez to stale dobre, pri takom beznom noseni sa asi nemaju sancu sa zanasat natolko aby bolo vyrazne stazene dychanie cez ne. Pri pracovnom pouziti v prasnom prostredi je to jasne - ked sa zanesu prachom natolko, ze sa cez to tazko dycha, vymenim za nove, ale ako casto menit pri "protivirusovom pouziti na bezne kazdodenne nosenie"?

M
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Respirátor

Příspěvek od Fabulous »

Dýchat, dokud to jde (filtr nesmrdí a nemá zvýšený dechový odpor). Desinfikovat polomasku a zvenku i filtr.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

Popis, co s maskou/polomaskou je na stránkách 3M, mj. je tam i nacpat to do myčky nádobí (samozřejmě bez filtrů).
Opakovatelně použitelné filtry P3 jsou stavěné na min. 30 směn o délce 8 hodin, alespoň co jsem pochopil z dokumentace, výdrž samozřejmě bude větší, přesně, jak píše Fab, dokud to nesmrdí a dá se přes to dýchat. Zacpání prachem, na které je to primárně dělané, tak v našem používání moc nehrozí, tak by to mohlo vydržet více.
Co se týče té očisty, tak taktéž, co píše Fab, filtr z venku otřít, samozřejmě jsou lepší na údržbu ty krabičkové filtry. Ty kotoučky moc neotřeme ...
Mělo by to vydržet i nasvícení UV-C, neboť ty polomasky/masky jsou určené i na svařování, u některých těch kotoučkových je psáno použití i na ozon, tzn. předpokládám odolnost konstrukce i vůči ozónu. Tuším je tam někde v návodech psáno i kontrolovat řemení, resp. ten uchycovací systém, což je dost podstatná věc.
U těch jednorázových respirátorů, co mají ty úžasné tenké gumičky (schválně, aby se to nepoužívalo běžně opakovaně), tak ty po prvním použití a desinfekci rozhodně nahradit, alespoň gumou do trenek, nebo to prostě prdne v nejméně vhodnou dobu.
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 327
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Respirátor

Příspěvek od Majkl Night »

Tak jsem jim psal mail s prosbou o bližší info a nějak mě nenadchly... :?

Dobrý den,     
v současné chvíli Vám mohu poskytnout pouze materiál ze skladu naší společnosti Nanotex Group s.r.o., který sice nemá takový záchyt, nicméně je to stále velmi dobrý materiál pro výrobu roušek (výborná prodyšnost a zároveň filtrační efektivita).Pro představu - materiál ze skladu má filtrační efektivitu od ≥80 % do 93% (lepší materiál, který bohužel v současné chívíli nemám, má více jak 93%  a ani bych Vám tento materiál nemohla přislíbit, neboť je určen pro naše velkoodběratele).        Cena nabízeného materiálu (třívrstvý laminát) ze skladu 90Kč/m2. Šíře materiálu v roličce je 125mm v délce 500bm. Tzn. 62,5m2       Minimální odběr 5 roliček, 312,5m2 = 28 125Kč bez DPH (váha cca 20 kg, průměr 43cm a výška 65 cm) Pokud budete mít zájem, je nutné uvést fakturační údaje a platba musí být uhrazena předem.Pokud si chcete řešit dopravu sami, tak po uhrazení bude zboží k dispozici.Pokud chcete od nás zařídit dopravu, uveďte to, prosím, k fakturačním údajům.

Materiál, o který máte zájem je třívrstvý laminát, kde nanovrstva je schována uvnitř a tudíž chráněna. Je tedy možné ušít rovnou ochrannou roušku. Je určeno na jednorázové použití, není určeno k praní.

Tento materiál je vhodný jako vložka do bavlněné roušky (rouška s kapsou uvnitř), kterou můžete i prát či rovnou můžete z našeho nanomateriálu vyskládat roušku.

V případě dalších dotazů se na mne obraťte.

Radka Kotišová


Majkl
Volí si stezku chodec, nebo stezka chodce?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Respirátor

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Řešil někdo z vás čističku vzduchu? má to nějaký smysl?
kubamk
Příspěvky: 49
Registrován: 06.04.2017 19:37
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od kubamk »

Rainier Wolfcastle píše: 30.03.2020 17:49 Řešil někdo z vás čističku vzduchu? má to nějaký smysl?
Ano, mám dokonce 2. V ložnici a dětském pokoji. Musíš vybírat opravdu účinou a věř nebo ne, udělá to opravdu hodně.

Mám spolužáka v USA, kde dělají certifikační testy mimo jiné pro čističky vzduchu. Doporučil mi značku winix.

https://www.winix.cz/produkt/u450.html

Tento model mám já.
Odpovědět