Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MFG »

Jeste k te dezinfekci potravin na vstupu - vse co koupim necham deset dni v “predsini” kam nechodime, teprve potom s tim zacnu manipulovat - tedy vybalit, vyhodit, umyt ruce ... ma nejaky smysl to nechat odlezet? Mel jsem pocit ze by to melo fungovat vzhledem k polocasu rozpadu, nebo se pletu? Diky
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Pepo, hoď to na uložto, třeba pod heslem
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Wilderness »

vratnikp píše: 23.03.2020 14:03
Wilderness píše: 23.03.2020 12:59 V těch včerejších OVM... zaznělo tam opravdu mám ten dojem, že ty rychlotesty nejsou zas až tak přesný jak očekávali?
Od kolegovo ženy lékařky mám informaci, že tyhle rychlotesty testují přítomnost protilátek, ty má člověk v krvi někdy kolem druhého týdne nemoci
To ano, už to říkali i v TV. Jen alespoň já jsem doufal, že budou i k počátečnímu zjištění a protestování národa.
Takhle budou společnost testovat tak dlouho, že tu bude možná už fíííha počet....
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Myslím, že by bylo vhodné veřejně vyzvat "mimovládní", "humanitární" a "neziskové" organizace, které dostaly příspěvek ze státního rozpočtu k tomu, aby pomáhali nemocným lidem (nejen těm s oficiálním testem) minimálně nošením nákupů. A samozřejmě vykazovat činnost pro kontrolu z ministerstva financí na účelně vynaložené prostředky.

Důvody

- nemocnice prakticky odmítají jakkoli infekčně nemocného jinak, než s covid19
- lékaři je odmítají vyšetřit a ženou je přes hygienu do karantény, samozřejmě bez testu protože přece nebyli v kontaktu
- nedostanou antibiotika, které by měli dostat, protože nemají chřípku ale angínu
- ti co jsou v těchto neziskovkách MUDr ale bez atestace, tedy neprovozují praxi, by měli provést vyšetření takto odmítnutých a netestovaných
- kuřákovi když dojde zásoba a nemůže si jít nakoupit (protože nemá sílu), nastoupí takovej absťák, že je horší než ta korona
- budou dělat aspoň něco užitečného

A samozřejmě dočasně zakázat vývoz jakýchkoli prostředků těchto organizací do zahraničí

Informování by zřejmě bylo vhodné provést plošně pomocí sms, zprávy takto nemocní totiž ani nesledují, mobil jim aspoň cinkne a podívají se.

Nějaká velká neziskovka (proč mě napadá člověk v plísni?) by mohla udělat call centrum.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neviditelny »

Mám méně administračně náročné řešení:
Zrušit financování všech politických neziskovek.
Zrušit financování zahraničních vojenských misí.
Zrušením dojde k úspoře úředníků.
atd.
Získáme tím volné pracující pro obnovu ekonomického koronavirového kolapsu a nebude potřeba ukrajinských pendlerů.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Rychle jsem to Stanovení prahu potravinové bezpečnosti pro zásobování obyvatel v případě krizových situací a ohrožení prolítl a pro zajištění potravinové soběstačnosti je hlavní slabinou velmi nedostatečná produkce zeleniny a ovoce, jinak by se s tím mělo naše zemědělství dokázat poprat - ovšem za předpokladu, že někdo když tak včas začne přijímat opatření vedoucí k tomu, aby se zemědělci mohli přizpůsobit nové situaci.

Pokud to bude (pro ilustraci) probíhat tak, že se na podzim zavelí, že cukr se smí prodávat pouze státu a ten ho bude ve své moudrosti distribuovat obyvatelům, tak včelaři nezakrmí na zimu včely. Překvapivě o rok později moudrému státu bude ve výpočtech chybět veškerý lokálně vyprodukovaný med. Podobně pokud se zaseje řepka, tak se bude sklízet řepka a ne brambory. Časové konstanty jsou dlouhé, prostor pro chyby je malý.

Já mám sad, ten by v krizi mohl ročně produkovat 500 kg ovoce, ale neprodukuje a produkovat nebude, protože moudrý stát nám už 40 let hází klacky pod nohy. Stavba o půdorysu 4m2 mi na obhospodařování "zahrádky" která má čtvrt hektaru, opravdu, ale opravdu nestačí.
Naposledy upravil(a) PeFi dne 23.03.2020 19:22, celkem upraveno 1 x.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

od PeFi » 23.03.2020 18:51
Ke stažení je to zde: https://www.uzei.cz/data/usr_001_cz_sou ... ecnost.pdf
Ano je to ono. Mám to uložené na disku a bez odkazu na zdroj. Díky
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Nemám na to abych pátral po webech neziskovek co teď dělají, ale nějak o nich není slyšet.
(Vlastně ani nechci, protože by se mi mohla narušit "předsudečná nenávist" k nim...).
Jsou nějaké zalezlé nebo ne? Pomáhají nějak doma nebo je zajímají jen černoši a arabi?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Rafael: Jestli to nebude tím, že mediální prostor patří teď primárně covid19, pendlerům, osvč, opatrovnému apod. S pandemií mě např. zajímalo, kdy se přestanou konat zkoušky odbornosti pro ZP. A přestože už je to pár dní, (někdo tu i sdílel ten mail) tak to v médiích nikoho nezajímá.

Jinak co se týče zájmových spolků, tak např.
- Národní domobrana ičo 08859469 nabídla výpomoc v rámci zajišťování pořádku a bezpečnosti
- Milion chvilek ičo 06760538 zpracovává data, šije a distribuuje roušky, roznáší jídlo a nákupy seniorům apod.

Dobře tyhle dva subjekty na fb okomentoval Lumír Němec
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jim Corbett »

Tak třeba tahle neziskovka se prakticky stará o to aby její pamětníci - senioři nestrádali. Od psychické podpory po telefonu, po donášku všeho potřebného do domu. Nikde se s tím nechlubí. Víc dělat v současné době nelze.
https://www.pametnaroda.cz/cs/archive
Uživatelský avatar
sphinx
Příspěvky: 86
Registrován: 13.09.2016 23:59
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od sphinx »

Quido píše: 23.03.2020 20:38 mě např. zajímalo, kdy se přestanou konat zkoušky odbornosti pro ZP.
A co třeba s tím jít do správného vlákna a necpat to sem?
Be brave. Be honest. Be free.
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jim Corbett »

http://dfens-cz.com/neblbnete-muzete-ne ... zdechnete/
Tady je zkušenost jednoho co dostal nařízenou karanténu.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Sphinx: řesilo se tu, co dělají neziskovky s coronavirem v ČR
Rafael píše: 23.03.2020 19:50 Nemám na to abych pátral po webech neziskovek co teď dělají, ale nějak o nich není slyšet.
Jako příklad proto uvádím mail z úterý 17.3.2020 od info@pcr.cz - To, že o tom není slyšet z tv neznamená, že se to neděje. Čili pokud teď neplní hlavní vysílací relaci a titulky idnesu / novinek zprávy o tom, jak dobrovolníci, kteří chtějí a můžou, pomáhají, ještě neznamená, že všechno civilní obyvatelstvo v ČR sedí doma.

Takže se omlouvám, ale tohle OT fakt není, když se tu ob stranu řeší i dekontaminace potravin. V tom případě by nám musel asi Fab tohle vlákno zkrátit tak na třetinu.
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od veve »

co dostal nařízenou karanténu
Nj, další člověk co nechápe, že má doktorovi, nebo do nemocnice, nebo na hygienu, nebo na 1212 nejdřív zavolat a pak se diví když tam přijde, že ti lidi panikaří, co dodat. Zajímavý že takový drsňák nedokáže doktorovi vysvětlit, že má angínu.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Ten pán se zkušeností s kranténou na d-fensu, podle toho, jak mluvil o ostatních, byl evidentně předpisovė arogantní. Troška empatie a alespoň elementární snahy o chápání ostatních by fakt neškodila. Ale jasně, alfasamec má bebí.....
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

No, já se jen zeptal...

Všude v médiích čtu, slyším o solidaritě, obětavosti pomáhat.
"Šije celé Česko", dobrovolníci, obecní, městské úřady nabízejí všemožnou pomoc a vůbec všichni kdo můžou se velmi snaží pomoct.

Jen o těch kdysi mainstreimem masivně protěžovaných neziskovkách, se nějak poslední dobou nemluví a nepíše. A kolik úsilí a veřejného prostoru před virem dostávali.
A teď najednou nic.
*
Omlouvám se za možné OT, ale mi to tak přijde když po jejích aktivitách nepátrám a sleduji a píšu jen teď hlavně o oficiálních zdrojích kde byli uvádění kdysi skoro jako "Spasitelé světa"..
A dnes tam po nich ani pes neštěkne....
*
Samozřejmě teď mám na mysli jen ty "politické"!!!
O těch "normálních" samozřejmě vím, že se píše!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

FMJ píše: 23.03.2020 22:28 Ten pán se zkušeností s kranténou na d-fensu, podle toho, jak mluvil o ostatních, byl evidentně předpisovė arogantní. Troška empatie a alespoň elementární snahy o chápání ostatních by fakt neškodila. Ale jasně, alfasamec má bebí.....
No já nevím, já mám dlouhodobě zkušenost dost podobnou a to žádná epidemie nebyla. Na otázku "co vám je?" jsem odpověděl co si myslím, že mi teda je. Choval jsem se vždy dost slušně. Byl jsem ovšem dost arogantně poučen, že od diagnózy je tam doktor. Následně mi předepsal nějaký úplný nesmysl a byl jsem odeslán pryč. Stalo se mi to opakovaně. Na otázku "co vám je / co vás trápí" se asi očekává "tady mě to bolí, prosím zachraňte mě, já nevím co to může být". Ostatně arogance doktora byla poměrně často v přímé úměře k lidské a většinou i odborné nekvalitě poskytované péče. Mám zkusenosti s doktory dobrými, ale taky doktory hodně mizernými. Letitého chronického problému neznámého původu mě nezbavil žádný z nich, ale celkově jsem jich viděl docela dost, mám s čím srovnávat a zážitek popisovaný na d-fensovi mě opravdu ani trochu nepřekvapil. Vrcholem všeho byla paní doktorka ve FN, která mi sdělila, že moje zdravotní dokumentace je jejich obchodní tajemství a nic mi do ní tím pádem není.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Pefi: taky mám pár blbých zkušeností s konkrétíma lidma, ale jsem vděčnej za obvoďáka, u kterýho je celá rodina.

Když měl teď bratr podezření na coronu, (-po jarácích bylo težký se vyhnout někomu, kdo byl lyžovat na jihu-) tak doktor nařídil zůstat doma, nikam nelézt a udělat crp test. Hodil jsem tedy rodině přes plot testy, jedno pmr a po rádiu administroval odběr.

Samozřejmě z toho vyšel obyčejnej zánět dutin, následovanej e-receptem a další člen rodiny skočil do lékárny. Takhle nějak si představuju, že by měli praktici fungovat se suspektníma pacientama. Vyšilování a ten tó z d-fense asi nikomu neprospěje, ale rozumná sestra snad doktorovi přetlumočí doktorovi symptomy typu např: flekatý patro, crp>20mg/L, horečka >38°C, moč jinak v pořádku.

Zatím teda klepu na dřevo, že buď koronu v rodině (v ČR) nemáme, nebo jsme ji prodělali, jak tu psalo hodně ostatních, už někdy v lednu / únoru, bez nutnosti jet do špitálu.
Odpovědět