Koronavirus / Covid-19 v Evropě

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od pylorus »

Gréta prý prodělala Koronavirus :rofl :punch :mrgreen: :mrgreen: :rofl :rofl
Copak penězovody vysychají ? :chuckle
Ale takhle průhledné jsem to nečekal :roll:

Na druhou stranu .... koho to zajímá :rock

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_rko
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Indy
Příspěvky: 191
Registrován: 01.09.2017 21:50

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Indy »

Akce v Itallii z prelomu ledna/unora- objimani na odstraneni rasovych predsudku vuci Cinanum objimanim.
Tvl toi nevymyslis....

https://www.youtube.com/watch?v=mNMdg4morQs
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Toran@ga »

já vím že se opakuji a že my ani nikdo neodpověděl, ale podle dat se do 11.týdne žádné extra umírání (vůči normálu) v Evropě nekonalo (včetně Itálie)
Jsem zvědav na další aktualizace v následujících týdnech

https://www.euromomo.eu/index.html
FB328A95-0B5D-4AA2-B090-774F78687DE4.png
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od dracekvo »

No u videa je napsáno, že ho objímají aby číně vyjádřili podporu za boj s koronavirem.

Jenže maj problém. Itala teď nikdo neobejme. Všichni je obcházejí obloukem jako Trump Brno.
Biochemist
Příspěvky: 91
Registrován: 02.01.2015 9:15

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Biochemist »

Nicotinick píše: 24.03.2020 10:44 Sice se to netýká Evropy, ale...

Koronavirus přežil v kabinách lodi Diamond Princess 17 dní.

https://www.cnbc.com/2020/03/23/cdc-cor ... UKHmHpwRs4
Najít RNA a nebo infekční virus je propastný rozdíl. V suchu a nepříliš vysoké teplotě může RNA přežít i mnohem déle, ale virová částice už dávno ztratí schopnost infikovat hostitelskou buňku.
hulvath
Příspěvky: 107
Registrován: 28.10.2013 22:36

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od hulvath »

pylorus píše: 24.03.2020 19:01 Gréta prý prodělala Koronavirus :rofl :punch :mrgreen: :mrgreen: :rofl :rofl
Pry se z nedostatku pozornosti pokusila i o sebevrazdu. Na posledni chvili ji nasli v utesnene garazi s nastartovanym elektromobilem.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od dracekvo »

Před chvilkou byl na čt24 kousek projevu Borise Johnsona. Pěkně otočil a říká aby všichni byli doma.
Navíc díky omezení metra (pokud vím, tak všude jinde se spoje posilovali, aby bylo méně lidí pohromadě) je v metru totální tlačenice doslova hlava na hlavě.
Vedení VB totálně selhalo v podstatě státu a to je ochrana jeho obyvatel. A přitom se mohli připravit. Nespadli do toho po hlavě jako Itálie.
Podle mě by za to měli padat hlavy. Ale lidem v UK je to asi jedno. Však zatím ani roušky nenosí a z omezení pohybu si dělají jedině tak dobrý den.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Grunt »

dracekvo: Je dost možné, že zrovna tahle schopnost zvládat krizovou situaci stojí za tím že se na západě se epidemie takhle rozjela. Na západě si nikdo zavřené hranice nebo stagnující ekonomiku nedovedl ani představit, u nás to bylo zavřeno hned jak premiér štěkl (OK, tak možná s týdenním zpožděním). Nosit roušku? No nedovedl jsem si to představit, ale Babiš štěkl a lidi na druhý den vylezli z baráků s rouškou na hubě. Jiné vysvětlení už nemám. Hned po Itálii se velice slušně rozjeli Spojené státy, Švýcarsko, trošku tak UK. Opravdu se zdá, že tento virus na míru někdo ušil západu.
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Jim Corbett »

Srovnání situace u nás a v Německu: http://dfens-cz.com/a-zase-za-to-muzou- ... merkelova/
Celkem s tím souhlasím.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od devlop »

jen aby se nezapomnělo na přístup našeho "demokratického" souseda, pšonkovské Polsko:

https://www.planes.cz/cs/article/204254 ... o-pardubic

Rusko vyslalo 14 iljušinů s pomocí do Itálie. letadla musela letět do Itálie oklikou přes Černé moře a Turecko. Cesta, která by normálně představovala asi 2000 km, se tak protáhla o polovinu. Letadla totiž nedostala povolení k přeletu vzdušným prostorem Polska
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od veve »

Toran@ga píše: 24.03.2020 19:34 ale podle dat se do 11.týdne žádné extra umírání (vůči normálu) v Evropě nekonalo (včetně Itálie)
there is always a few weeks of delay in death registration and reporting
a jestli nebyl nárůst nad normál, tak nevím co v těch kolonách vojenských aut vozili
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Fabulous »

devlop píše: 24.03.2020 20:29 jen aby se nezapomnělo na přístup našeho "demokratického" souseda, pšonkovské Polsko:

https://www.planes.cz/cs/article/204254 ... o-pardubic

Rusko vyslalo 14 iljušinů s pomocí do Itálie. letadla musela letět do Itálie oklikou přes Černé moře a Turecko. Cesta, která by normálně představovala asi 2000 km, se tak protáhla o polovinu. Letadla totiž nedostala povolení k přeletu vzdušným prostorem Polska
Jako obvykle není nic černobílé. Viz. polský koment pod článkem.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Nicotinick »

No ono je to ještě jinak. Údajně Rusové od Poláků, na nějaké politické úrovni nejprve dostali předběžné povolení k přeletu, na poslední chvíli a na doporučení "seshora" pak přišlo neformální upozornění, že nic nedostanou a proto ani neposlali letový plán a vzali to spodem. Prej pomstička za to, že Rusko nedovolilo Německu mezipřistání pro dotankování paliva v Moskvě pro lety, které nedávno evakuovaly Němce ze zavirované Číny.

Ale co je na tom pravdy......
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
kanec
Příspěvky: 19
Registrován: 07.12.2014 22:06

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od kanec »

Dneska jsem slyšel v jednom podcastu zajímavou věc. Už nějakou dobu se mluví o léčbě sérem z uzdraveného člověka. Problém je, že je ho potřeba tolik, že v podstatě jeden uzdravený vyléčí jednoho nemocného (je toho potřeba hodně). To je ale logisticky strašně složité.
Co ale vypadá, že funguje jsou menší "shoty" séra, které zvýší imunitu proti viru. V Americe už to testovali a řeší, že by to začali dávat lékařům co se starají o nemocné coronavirem. Přijde mi to jako super řešení, doufám, že se to rozjede, ti doktoři teď zažívají peklo.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Grunt »

Takové věc má dokonce své jméno: Očkování. V podstatě jediná věc co se proti takovému viru účině dá dělat. Teda aspoň do doby než zmutuje, tak že očkování nebude fungovat.
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Wilderness »

No tak myslím, že co to prve probíhalo v Číně, tak jsme všichni udiveně koukali kam až se ta čísla nakažených rapidně šplhají...

...ale to asi brzy padne.

18:12
,,V Itálii zemřelo dalších 743 nakažených koronavirem, celkem má země 6820 obětí; počet dosud nakažených vzrostl o více než pět tisíc na 69 176.

A USA také dost nabírá na tempu....
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od neviditelny »

Co říkáte na
povinné očkování?
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od veve »

První věta, kterou jsem zahlédl po otevření stránky
Pokud jsem dobře rozuměl vyjádřením českých epidemiologů, jejich cílem je epidemii v Čechách úplně zastavit.
a tak jsem to zase zavřel.
Věřím tomu, takovou hloupost bys nenapsal :F
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Nuwara »

Kecas :-)
Clanek ma par much. Jednak si autor cisla (myslim tim ty jeho odhady) podle mne jen cuca z prstu, nevidim na cem je ma zalozene a jednak tam ma par rekneme omylu tipu "snazi se epidemii uplne zastavit..."

Edit: Reakce je smerem ke Staflikovi...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od GOD »

rozloženie umrti z 20.3.2020 v taliansku

https://www.hlavnespravy.sk/konecne-mam ... ka/2096798
Informácia je v časopriestore.
Odpovědět