Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jim Corbett »

I když mne zde mnozí mírně řečeno štvou, je dobře, že se zde zatím dohadujeme alespoň tak, jak to každý zvládá. Moje názory se v průběhu událostí korigují a předpokládám to i u ostatních i když to zde nenapíší. Mnoho věcí se tady vůbec neobjeví, ale napadnou každého individuálně a třeba ho i posunou tam kde by měl být. Takže za mne, nasírejme se jenom trochu a neberme si všechno úplně osobně... :D :hand
kanec
Příspěvky: 19
Registrován: 07.12.2014 22:06

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od kanec »

Jim Corbett píše: 24.03.2020 20:27 FMJ: Je tady někdo komu vydechovaný vzduch jde většinou přes plátno roušky??? Mě teda fouká všude možně kolem, bez jakékoliv filtrace. Mám to tak i u dobře utaženého šátku. Funím své bakterie, viry a kdovíco ještě všude kolem. Jenom z celomasky mi nejde přes výdechový ventil nic, protože má samostatnou barieru - mikrofon a jednoduchý filtr.
Mám 2 druhy bavlněných roušek u jedné mi to jde do očí a směrem k uším, druhá jede téměř výhradně skrze plátno. Problém je, že ta kde to jde skrze plátno za hodinu až dvě provlhne (dle počasí).

Jinak jsem se nechal pro jistotu otestovat u Tilia https://www.tilialaboratories.cz/ a vyšel mi negativ.
Paní je mi sympatická, jak si s Babišem vytírá, takže jsem se rozhodl ji podpořit. Odběr zvládne každý doma dle instrukcí, laboratoř mají kousek za Kladnem, stačí zazvonit a dát jim to. Kdo čeká něco hi-tech, tak bude zklamán, jde o klasický 2 patrový rodinný dům, v přízemí mají labolatoř.
Aktuální informace dávají na facebook (https://www.facebook.com/TiliaLaboratories/).
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Respirateur »

dle počitadla je 74 nakažených po špitálech a obsazenost JIP+AR v ČR je 62,5%. To mne velkým optimismem nenaplňuje. :(
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

A hádejte kdo pod titulkem "Rozhovor s odborníkem" na Primě dává rozhovor z Ostravy?
pepaf
Příspěvky: 542
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

No, že by ten ostravsky chachar Maďar - "chřipečka a lyžičky" ?
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

štaflík_new píše: 24.03.2020 21:22 Ortvare, diskuzí je na netu jako sraček. Když máš fórum trošku samostatnějších jedinců a pak ho zlikviduje zpanikařená náplava z mimibazaru, tak to prostě "starce" zamrzí.

O koronaviru si už povídají i maminky na rozpadu... :devil
No jo, to je pravda. Já tohle forum sleduju roky, v mnohém mi pomohlo, i v nynější situaci. Ale pochop to, lidi jsou vyděšení, neví co čekat, co dělat, a každá rada dobrá. Každý dělá co může. A když tohle forum někomu pomůže, taky dobře. A je o 1000% lepší než jiná fóra. Dík.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Výborně, trefil ses. Pan Maďar tomu nasadil korunu v momentě dotazu na to, kdy si jako odborník uvědomil, že tento virus může způsobit pandemii v Evopě....Odpověď: "Už když jsme viděli, jakým způsobem se to šíří v Číně..."
pepaf
Příspěvky: 542
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Co k němu víc napsat....měl by vrátit diplom a tiše sfárat do šachty, nebo odjet do italských lázní
Naposledy upravil(a) pepaf dne 24.03.2020 22:27, celkem upraveno 1 x.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

čísel a analýz je tu stále dost. A v jiných vláknech je dobrých nápadů a informací nepočítaně. I ti vyděšení jsou informace. Informace o tom, co si myslí common people, a ty nejsou k zahození. Btw, co až začnou panikařit vyloučené lokality ? Jinak , jsem taky "normál", rozpadlík tak na 30 %.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

No nic. zítra 24 na urgentu s FFP2. Jdu spat. Hodně štěstí a zdraví všem.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Jo mam. Ale málo, šetřím pro děti , manželku onko nemocnou. A Babiš mi ji kdyžtak doveze. Jen nemám na něj číslo :-)
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

FFP 2 + rouška , rukavice myslím stačí. A pokud ne , tak to dostanem všichni....
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maric »

Brýle bych přidal. Aspoň nějaké cyklistické aby pochytaly kapénky mířící na oko. Je to lepší než nic.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

OT. Dobrou chlapi.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Lewis
Příspěvky: 5
Registrován: 31.01.2020 10:31
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lewis »

Sleduji to tu delší dobu. Rád bych podotknul, že jsem nikdy nezastával názor "je to jen chripecka" a pečlivě jsem sebe, i rodinu, na situaci již koncem ledna připravil. Nicméně poslední dobou ve mě čím dál víc hlodá myšlenka, že onen COVID je pouze zástěrka, aby se snáze přehlédlo závažnější dění v pozadí (ekonomika, uprchlíci, uzavření hranic, online kontrola pohybu obyvatel...). Tato opatření by se bez ustrasenych obyvatel nikdy neprosadila. Bohužel začínám mít pocit, že níže uvedené články jsou mnohem blíže k realitě, než naše obavy z onoho koronaviru.

https://www.casopis-sifra.cz/virus-ktery-zmeni-svet/

https://www.casopis-sifra.cz/operace-ro ... 4F9N4FybhI
m.a.x.x.x.x
Příspěvky: 77
Registrován: 26.03.2016 9:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od m.a.x.x.x.x »

Pan Vidlák v tom má guláš. Míchá pravdy, polopravdy, konspirace i vyložené nesmysly. Takže pocit, že by jeho články byly blíže realitě nemám. Spíše mám pocit, že potřebuje za každou cenu zaujmout čtenáře, aby kupovali jeho časopis.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

Konspirace patří na Orgonet. Sem ne!!!
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

devlop píše: 24.03.2020 17:04 K tomu Prymulovi, celkem mne nasral - stačil měsíc, a otočil. U mne teda bohužel spadl do kategorie lidí, u kterých není jisté, co lze od nich čekat...

25.2.2020
http://www.mzcr.cz/dokumenty/namestek-m ... 693_1.html
Prymula:
"když budeme používat standardní roušku, úplně se neochráníme".
"Lidé, kteří si představují, že si koupí běžnou roušku a budou ji mít celý den na obličeji, skutečně riskují. Ve zvlhčeném prostředí, jak vydechujeme přes tkaninu, se naopak filtrují mikroorganismy z okolí. Představte si to, jako byste vyměňovali velmi zanesený filtr ve vysavači. Tam bude docházet k tomu, že viry a bakterie se mohou ještě pomnožit."

24.3.2020
https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... u-40317898
Prymula:
"Lidé mají nosit roušky, respirátory jsou nežádoucí". "„Je nežádoucí, aby obyvatelstvo používalo respirátory, které mají ventil."
Bral bych to trošku víc v klidu. On přece zmiňoval, že se úplně neochráníme a na tom se podle mě nic nezměnilo, navíc zmiňoval celodenní nošení jedné roušky, ne zodpovědné nošení více roušek s pravidelnou dezinfekcí/vyvařením.

Neřekl bych, že nějak otočil. I když to, že to nechají projít společností je podle mě celkem novinka, zatím jsem to z předchozích vyjádření vlády pobral tak, že to chtějí izolovat, zadupat do země, vyhrát válku s virem atd. Ale asi pochopili, že i kdyby se nakrásně povedlo to úplně zarazit, pořád tady budou mnohem větší zahraniční země s velkou promořeností, takže by se to sem stejně po uvolnění opatření dostalo.

Tiskovku jsem viděl ze záznamu, za mě musím říct, že je to asi první tiskovka, jak jsem si představoval. Konkrétní plány, cíle, prostředky, jak cílů v rámci plánů dosáhnout. Teď jen, aby to nebylo jen na papíře.
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

Na tyhle stránky opatrně:
Obrázek
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bill Masen »

štaflík_new píše: 24.03.2020 21:22 Ortvare, diskuzí je na netu jako sraček. Když máš fórum trošku samostatnějších jedinců a pak ho zlikviduje zpanikařená náplava z mimibazaru, tak to prostě "starce" zamrzí.

O koronaviru si už povídají i maminky na rozpadu... :devil
:hand
Odpovědět