Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tygrsdrakem »

štaflík_new píše: 25.03.2020 20:01 Axiom: jestli ten Chuck Norris mám být já tak co chceš slyšet? Nejlepší je jít sem a brečet a koukat na grafy. No a jinak si ušij z trenek roušku vykopej jámu. To přeci doporučují dneska média a kdo je rozporuje, tak je špatnej. Sorry, ale rozpadlik v této fázi už jen sedí u kafe a baví se.
Teď řešíš průšvih, co nás postihl a jsi naštvaný na mě? No synku, tak se pochlub, co jsi vyřešil. Myslím to vážně a v klidu. Já jsem přeci ten blbej. Pokud máš vybavení, jak píšeš, tak CO chceš řešit? Konkrétně?

Já už jen řeším kam nacpat dřevo a jestli udělat záhon místo větší trampolíny.

Hele, já jsem prosadil pro celé bytové družstvo (370 partají) nákup cca 180l desinfekci (těch keců, že panikařim), zaškolil domovníky, v čištění společných prostor, zorganizoval s místní lékárnou, kde mám už známého (nezapomeňte mi podsunout korupci) centrální nákupy a dovoz pro důchodce a odjel na chalupu. Starám se z jen o čtyři starouše a svoji rodinu. Plus starym sousedům z chalupy nakupuju, jen trochu, protože jsou zasobeny. NEMÁM už co víc řešit, co shánět, co zařizovat. Jak jsi na tom ty? Kolika jsi pomohl a jak jsi za vodou, že se navážíš do mně? Jediné, co nás všechny dostane bude ekonomické kolaps, na kterém se teď za usilovného nadšeného kvikotu pracuje.

Prostě když máš jasno, proč se ptáš? Trochu tomu nerozumím. Já to dělám špatně, protože jsem v klidu a vy to děláte dobře a proto se sháníte po všem možném a řešíte, co bude za scénář. Bože, vždycky je jiný scénář, než si naplanuješ.

A jestli chceš tip na levnou desinfekci v řádech litrů za pár korun, tak zkus se podívat po zimní kapalině do ostřikovačů, ideálně v balení pro kamiony. Doprodavaji se za hubičku. Mrazák asi máš a snad ti nemusím víc napovídat.

A jestli chceš tip na to, jak to brát a poznat, co jsou opravdu problémy, stáhni si zdarma Eglundovu knihu Nepokojná léta a pozorně ji přečti. Věř mi, je to teď to nejlepší, co dělat.
Štaflíku nezlob se na mě, ale informační hodnota tohodle příspěvku se dala napsat ve dvou větách.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Stafliku, ja to neobhajuju, jenom upozornuju na par veci:

1) Ze je nakazano pobyvat max. ve 2 s vyjimkou rodin, take plati od vcerejsiho rana, a dozvedeli jsme se o tom dnes odpoledne. Mozna slendrian na tiskovym, mozna jenom vejicka na vyzkouseni, jak moc je verejnost bdela. Kazdy necht si vybere variantu, ktera je mu blizsi :)

2) Mozna je to je nedbala formulace, mozna ne. Treba to jenom nechteli preformulovavat v budoucnu, aby na to dal neupozornovali. Co rika Hamacek, je v tuto chvili nepodstatne, on nema pravomoc vykladat legislativu, to mohou jen soudy.

3) Pokud ted rika, ze to tak mysleno neni, co mu brani, aby za 2 dny vyklad zmenil? Totiz dal PCR rozkaz, aby se tim narizenim ridili, nebot je platne?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jim Corbett »

A není to úplně jedno??? ;)
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jim Corbett »

Až utáhnou moc, tak ono se stádo probere. Peníze na koblihy zdarma dojdou a nějaký český vesty udělají Burešovi defenestraci. Na podzim jsou volby. Není v jeho zájmu si škodit.
Každopádně na tu defenestraci bych se těšil a i vidle pod oknem podržel... :D
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Stafliku, castecne s Tebou nedouhlasim. V tom narizeni, v bodu 2, sr jasne uvadi:

Osobám pobývajícím na území České republiky omezit pohyb na veřejně dostupných místech na dobu nezbytně nutnou a pobývat v místě svého bydliště s výjimkou případů uvedených v bodě 1. písm. a) až j)

My si to muzeme vykladat, jak chceme, ale v pravni reci je to dostatecne jasny. A je jen na libovuli organu, jak to budou, nebo nebudou chtit kontrolovat, vymahat, prip. sankcionovat. Prostor na to jim citovane narizeni dava dostatecny.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nicotinick »

štaflík_new píše: 25.03.2020 22:07 Tak situace, kdy se na budov obecních úřadů nahrnou desítky a stovky lidí, protože tam mají bydliště, bude z epidemiologického hlediska velmi výhodná.
Ale no tak. Ti lidé se tam samozřejmě nenahrnou. "Trvalý pobyt" je na úřadech jen "zaevidován", protože se jedná o evidenční pojem a ten není totožný s "bydlištěm", i když u většiny lidí je to většinou ta samá adresa. Hlavně je tam nikdo nepustí, protože drtivá většina budov úřadů a radnic není zkolaudována pro " bydlení". Tak blbí nejsou ani na MV. :)

Jinak zdravím. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jim Corbett »

Proforma: Ta libovůle je velmi hypotetická. Musí počítat s tím, že tenhle stav nebude věčně, Bureš taky napořád nevydrží a potom by mohly být i nějaké soudy s těmi, co tu "libovůli" uplatňovali moc divoce. Oni nemají vůli ani na to opravdové zavření hranic, jak pořád melou... Kdo chce, dostane se kam chce. Když ví kudy.... ;)
jipii
Příspěvky: 100
Registrován: 12.01.2019 8:42

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jipii »

Zajímavý článek o možnostech vývoje léku na COVID od ředitele ÚOCHAB AV ČR
https://www.respekt.cz/rozhovor/epidemi ... -komunismu
Uživatelský avatar
Rampa
Příspěvky: 81
Registrován: 10.12.2018 19:03

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rampa »

Informace z prdele, zdroj z prdele, i z textu na prvni dobrou vyplyva, ze si to tvrzeni autor vytahl z :moon

Proboha lidi, opravdu musite uverit prvnimu bullshitu na kdejakem serveru... :wasntme

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/dva-l ... n=Aktualne
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Královák »

No ja bych si jeste s tim problemem bydliste pockal, zda se mi, ze se v posledni dobe schvaluje spousta zdanlive nevymahatelnych a nekdy i nelogickych kroku, ktere pak ve svetle dalsich prijatych opatreni davaji smysl viz. Knizka pro pendlery. Kdo si pamatuje dobu pred rokem 89, tak vi moc dobre, ze s prislusniky se diskuze moc vest nedali az na par vyjimek.
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neviditelny »

Pokud vás legitimuje policajt, zadá si vaše údaje do databáze a okamžitě ví, že vaše bydliště je ohlašovna obecního úřadu (pokud tomu tak je), což by se ale v současně očekávané situaci dalo považovat i za určitou výhodu.
maus
Příspěvky: 13
Registrován: 07.02.2020 17:42
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od maus »

Rampa píše: 25.03.2020 15:38 Naprosto souhlasím s tygrsdrakem, aby tu Fab trochu promazal nebo oddělil Štaflíkovo řádění "jediné pravdy", alá "všichni jste debilní a souhlaste se mnou!" ... :-D.

Štaflíku, Štaflíku, kde jsou ty časy, kdy tvé příspěvky měly význam a přidanou hodnotu. Ty časy, kdy jsi tu stále dokola kupoval, prodával, kupoval a prodával zbraně a staré hledal "to pravé" :-). Nad tím si postesknu úplně stejně, jako nad tím, že to tady je horší, než na e-miminu nebo novinkách. ;-).
Jsem proti mazání jakýchkoliv příspěvků, která neporušují pravidla. Štaflíkovy názory se někomu líbí, jinému ne. Ale nabádat k cenzuře je cesta, která nikam nevede. Respektování svobodného projevu je znamením síly vlastních argumentů.
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Toran@ga »

Uživatelský avatar
Rampa
Příspěvky: 81
Registrován: 10.12.2018 19:03

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rampa »

nebo oddělil Štaflíkovo řádění
Ale prosim tebe, ty cenzuro jedna ;-).
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://archiv.ihned.cz/c1-66740380-brn ... u-poptavku

Brnenska firma vyrabi sady pro testovani, je schopna pokryt dodavku materialu a chemie na tisice testu denne a jeste vyvazet do zahranici.

Masivnimu plosnemu testovani tedy nic nebrani, jen "politicka vule".
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

axiom píše: 25.03.2020 20:51
Můj odhad: Odhaduju to (virus) také minimálně do září (s tím, co zatím vím). Postupně uvidíme. Pokud to bude horší (b,c,2,3 + kombinace) budu rád, když zajistí stát vnitřní a vnější bezpečnost. Všechno navíc pro mě bude bonus. V každém případě to odnese ekonomika. Osobně bych zasadil cokoliv, co lze vypěstovat, sklidit a uskladnit na zimu. Když nic jiného, aspoň se státu odlehčí v zásobování. Makat na dobré fyzické a psychické kondici, udržovat a podporovat ve stejné formě i partnerky/děti/blízké osoby/blízké okolí. Možná, že za měsíc to už začne být fuška. Pokud tedy přijdou nějaké blbé informace. Přesto se nemohu zbavit dojmu, že mi něco důležitého uniká...
Podle mého soudu Itálie brutálně podcenila karanténní opatření a ta která přijala, byla jen tak napůl. Ne, že u nás je to kdoví co, ale řekl bych, že furt lepší. Je to pochopitelné, oni byli první a pak se to začalo pomalu sypat. Oni k tomu měli laxní přístup ze začátku skoro všichni.

Co jej horší, zdá se, že v Číně situace není zase až tak stabilní a v Anglii teď zemřela 21letá dívka, která měla být dle všeho zcela zdravá (pravda, lékař pragmatik by mohl prohlásit, že není zdravých lidí, jen špatně vyšetřených, ale i tak :-) ). Takže opět nic nevíme.

Pro mě už je to fuška teď. Jenže já nebyl nikdy ani typický rozpadlík a ani typický prepper. Jistě, připravoval jsem se na kdeco, ale že to bude zrovna biologická válka, to mě tedy fakt nenapadlo. Zdraví má rozhodně daleko k tomu, aby bylo ideální a co je nejhorší, dělám v nemocnici. Sice ne jako lékař, ale jako ajťák. Každý teď mávne rukou, jenže opravdu si nejsem jistý, jestli je to výhoda, protože: a) musím všude, kam mě zavolají; b) za námi přijde skoro každý, kdo v tom špitálu pracuje.

To, že nám oběma něco uniká, je na bíle dni a dost se obávám, že to nebude pouze jeden faktor, protože těch reálně použitelných informací k nám moc nedojde (vyjma soupisu nakažených a mrtvých).

Jak se zachovat. No, prakticky všichni, co jsou tady a částečně i já, jsme se připravovali na to, co budeme dělat, až se něco posere. No, teď to vypadá, že už se posralo, tak budeme muset začít zúročovat vše, co jsme se doposud naučili. Že jsme schopni uvažovat mimo navyklé myšlenkové vzorce, je zřejmé. Budeme se ovšem muset také naučit včas reagovat a adaptovat, což je věc ne vždy jednoduchá.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pr ... -internetu

Presne jak jsem psala nekde drive: rychlotesty z Ciny nemaji chybovost 80 %, ta chybovost je na strane uzivatelu, kteri nedodrzeli navod...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Tak pánové klid! Když jsme začínali před roky s Rozpadem, tak tu bylo jedno základní pravidlo a to že jsme se k sobě chovali s respektem a džentlmensky, i když jsme na věc dívali zcela rozdílně !!!
Sice toto pravidlo se bohužel s nárustem členů dosti upozadilo, ale tady už je to jasně přes čáru. Zamyslete se nad sebou a pojďme úroveň diskuze opět vrátit do rozumných mantinelů. Jinak budu muset rozdávat banány a to dělám opravdu nerad. Maximus
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Cep »

Izolovat hlavně nakažené bez příznaků .
A to nejde bez plošného testování. K tomu se hodí ten izraelský poznatek, že jedním testem lze otestovat až 64 pacientů.
Pokud by to vyšlo pozitivně, tak se musí sice testovat každý zvlášť znovu, ale na rychlé zjištění kdo ano a kdo ne, to není špatné.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Novulk píše: 25.03.2020 20:06 ...To přece nevypadá jako rychle se šířící epidemie... Nebo jo? Dělám v té úvaze někde chybu? Jako třeba že výběr lidí k testování je nějak extrémně nenáhodný a to nějak podivně vede k tomu, že to vždycky vyjde plus mínus že 8% lidí "má koronavirus"? Nevím, prostě nevím...
Poměr nakažených k testovaným pomalu, ale neustále stoupá. Od prvotního cca 1,5% a6 do současných cca 6,6% (a nikoliv 8%).

Viz moje již publikovaná tabulka predikčních dat z matematického modelu, kterou stále rozšiřuji a kam zaznamenávám i ostatní statistická data:
predikce-numbers2.png
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět