Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Ještě že nejsme ve válečném stavu :D

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... paign=null
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

nějak to přestávám chápat:
počet nakažených se zvyšuje po stovkách, ale vláda rozhodla:
- v podstatě všichni policisté a vojáci si můžou vzít dovolenou (pardon, OČR), protože když ne vlastní dítě, tak babička nebo dědeček na ošetřování se vždycky najde, nač chodit do práce a bát se nákazy s pitomou rouškou na hubě, když dostanu 100% platu za sezení doma
- vláda zmírňuje opatření, v pátek se otevřou některé provozovny a otevírají se hotely a penziony

nějak mi uniká smysl těchto kroků
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od hrd »

Já nechápu, proč se masivně netestuje (zaznamenal jsem, že možnosti už tu jsou). Je jasné, že plošná karanténní opatření takto nelze držet dlouhodobě, musí se to uvolnit. Ale bez toho testování a izolování pozitivních a jejich kontaktů jsme vše pouze oddálili (za cenu ekonomických ztrát), ale nakonec skončíme stejně jako v Itálii nebo Španělsku, tj. žádné "zplošťování křivky" se konat nebude.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Zajímavý údaj o vývoji testování a procentu nakažených vzhledem k počtu testovaných dávají následující čísla:

Viz poslední sloupec:
predikce-numbers3.png
predikce-numbers3.png (9.63 KiB) Zobrazeno 4859 x
a z toho odvozený graf:
graph-infected-vs-tested.png
Naposledy upravil(a) bivoj dne 26.03.2020 14:02, celkem upraveno 1 x.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nuwara »

Devlop:
Možností je několik.
Dovolené silových složek - třeba čekají horší situaci, tak jim dávají chvilku oraz.
Možná je to řízení situace, moc jim klesá index nakažlivosti oproti plánu, tak dočasně povolují.
Zalekli se přílišné restrikce a zhoršených nálad. Přece si nepokazí ten PR obraz, který je stál tolik peněz a úsilí.
Zalekli se ekonomických následků, tak povolují šrouby.
Chybí dlouhodobý plán a projevuje se nekoncepčnost a chaos.
To jen na první dobrou co mě napadlo, může toho být víc, pravděpodobně to bude nějaký mix důvodů...

Hrd: Denní počet testů pár posledních dní dost narůstá. Ono to pravděpodobně nejde najednou mávnutím kouzelného proutku...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Hohepa »

Chybí dlouhodobý plán a projevuje se nekoncepčnost a chaos.

Hřebíček na hlavičku jsi trefil. :sad
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nuwara »

Jen v tom nemám jistotu, tak uvádím i ten zbytek. :-)
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Nuwara: pravda, ta nekoncepčnost a chaos bude asi stále zřetelnější (jeden den zpěvák zakáže srocování více než dvou lidí venku a za pár dní se budou otevírat hotely :head)

btw: jak si asi tak pánové představují dezinfekci hotelového pokoje? To si každý hotel obstará výrobník ozónu? :lol: Jak dlouho že ten virus ve vzduchu v pokoji dokáže přežít? Kde vezmou tolik dezinfekčních přípravků, aby po jednom hostu ošéfovali všechny plochy v pokoji, když si je nemohou koupit a jejich výroba je zákázána?

a co hotel servis, uklízečka, stačí jedna korona pozitivní, která si nechtěně odkašle na čerstvě povlečený polštář, a panové zas budou mít prácičku s trasováním všech hostů daného hotelu, testy, karanténa... tohle fakt nědko hodně nedomyslel
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Hohepa »

ANO , tato strana temná zdá se mi.
yoda.png
yoda.png (95.03 KiB) Zobrazeno 4726 x
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Argonaut »

zajímavý článek
Virus neznáme, a tak si každý tvoříme vlastní teorie podle toho, v jakém oboru virologie pracujeme. Já si myslím, že to není skutečně přírodní izolát. Nějakou náhodou se stalo, že má v sobě některé sekvence, které mu dávají onu agresivitu.
https://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/ ... ideli.html

A vzhledem k tomu, že ta paní dovedla virus zachytit, a vymyslet vylepšení testování, bude vědět, o čem je řeč
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tygrsdrakem »

tygrsdrakem píše: 22.03.2020 9:05 22.03.2020 10:05
...jedno z největších nebezpečí představují některé narativy šířené mezi různou kvazi elitou (...) Podle mě bude s prodlužováním karantény růst tlak těchle lidí a taky podnikatelů na to, aby se opatření zmírnila. Hodně lidí už dneska zcela vážně říká, že strategie "kolektivní imunizace" vlastně není zas tak špatná.
Nerad to říkám, ale já jsem to říkal. Prymula musí být pod děsným tlakem všech těch Stárků (Asociace hotelů a restaurací), Siveků (Fórum cestovního ruchu), Prouzů (prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu, dříve tajemník Úřadu vlády pro evropské záležitosti) a podobných. Vůbec mu to nezávidím.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Královák »

Já teď pořád přemýšlím, proč pustili ty hotely a penziony a jediné co mě napadá(vyjma chaosu), že to udělali kvůli náhradám škod - kdo dneska v době povinného nošení roušek půjde na hotel, ještě sem tam penzion na horách jako dobrý způsob úklidu - ale který rodinný penzion na Šumavě otevře pro pražáky nebo lidi ze severní moravy (nic proti jmenovaným) - zkrátka oni se ukážou jako vstřícní a nebudou muset platit žádné náhrady a ohledně náhrad za zavřené restaurace mohou přijít klidně s tím, že náhrady spočítají podle zisku z posledního daňového přiznání a papírově vykazovaných platů zaměstnanců - takže oni opravdu nyní žádné EET nepotřebují.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Vrtá mi hlavou, jestli rozvolnění karantény nemůže souviset s nerovnoměrným průběhem v okolních zemích. Aby potom nebylo ekonomický a společensky hodně drahé vyčkávat na okolní země s návratem do normálu
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maric »

Ono k tomu rozvolnění ani nemusí dojít, pokud se nedostaví očekávané výsledky. U toho otevření hotelů a třeba i restaurací bych byl docela klidný. Pár bláznů co si tam zajdou se sice najde, ale veřejnost je dostatečně poučená o tom, že to není "chřipečka". Zátěž pro stát by byla násobně větší, kdyby měl vyplácet nějaké náhrady kvůli nucenému zavření provozů. Ať se restauratéři a hoteliéři snaží, jak umí.
Nejspíš teď půjde o to, nějak vybalancovat počet hospitalizací, aby na jedné straně zdravotnictví, a na druhé straně ekonomika nepadly na hubu. Protože pokud jo, tak jedno i druhé bude muset zacvakat státní kasa. To znamená vyhodnotit snesitelnou míru rizika, a tou cestou se vydat.
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Proba »

Královák: :yes , toto je přesně co si myslím i já.
Naposledy upravil(a) Proba dne 26.03.2020 16:40, celkem upraveno 1 x.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Hohepa »

Popis matematického modelu šíření pandemie
Netřeba komentáře ať si názor vytvoří každý sám , snad je to dostatečně polopatické... :angel
https://www.aldebaran.cz/bulletin/2020_12_kor.php
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

koncept není.... za posledních 30 let bylo starosti nasi vrchnosti zajistit jen hladky prubeh drancovani..pokud se někdo sprajcnul byl vymenen.. jsme minutovou ekonomikou.. jak tady vznikne nejaky zisk do minuty zmizi na zapade. ( z drtive vetsiny v nemecku ) ..východních investoru tady moc nemame
jede se z hodiny na hodinu rizeny chaos .. v soucasne době muzou povolit docela hodne a nic se nestane... lidi budu vystraseni doma, staci jit nakoupit a je videt jak se každý boji každého.. navíc jak to povoli tak uz rentabilita jaksi není na vrub vlády.. majitele to zavrou sami..¨
navíc uz se silne projevuje vzajemna provazanost s nulovými sklady.. takze staci malej kaminek v soukoli na které drive byli experti v optimalizaci vyroby a IT branze tak pysni.. ted se ukazuje jak je takovy systém citlivy. Takze za chvilku budes moci otevřít cokoliv ale stejne to nepujde..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Proba »

https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... paign=null

důležitá je hlavně poslední věta:
Otevřené provozy nemají nárok na kurzarbeitové příspěvky na mzdy od státu kvůli vládním omezením.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

já vám nevím, ale naše ekonomika stojí na automotive. A když evropský a americký automotive stojí, můžeme se tu stavět na hlavu, ale subdodavatelé nebudou mít komu prodávat. Jakékoliv zpřísnění nebo rozvolnění karantény podle mne ekonomiku nijak neovlivní. Ale možná mám pouze úzký rozhled (profesní deformace)
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od hrd »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prim ... erce-95974

Hm, takže neva, že se to bude u nás šířit, hlavně že nebudou chybět pracovníci soudruhům v Německu.
Odpovědět