Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od TomSmith »

Dnes pobavilo, objednával jsem germicidní zářivku a když už jsem v tom akva-shopu byl tak jsem přibral i nějaké kytky do akva. No a následně přišel vtipný mail:

Vážený zákazníku,
ode dne 14. prosince 2019 nabývá účinnosti nové nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2031 a to nám ukládá jako prodejci povinnosti při prodeji akvarijních rostlin dodat zákazníkovi Rostlinolékařský pas. Je to z důvodu, aby se evidoval pohyb prodávaných rostlin po území Evropské unie ...
Pas.png
Pas.png (15.69 KiB) Zobrazeno 4150 x
Budu muset akvárku přiřadit spisovou složku se seznamem pasů, co když ke mne vpadne kontrola z EUrosajuzu :D
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Vždy. Vždy mě EU dokáže překvapit. :head :head :head
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Až bude EU zdechat, to teprve bude tóčo! Umírající kobyla nejvíc kope, takže to se pak teprve můžeme těšit na přívaly různých příkazů, zákazů, směrnic atp. pocházejících z dílen vystrašených EU úředníků, kteří se budou bát o koryto a zvýšenou horečlivostí vydáváním nesmyslných pičovin se budou snažit se na potápějící se bárce udržet do poslední možné chvíle... Naštěstí, to už v tu dobu nikdo nebude brát vážně...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Jsem retardovaný nebo mi někam zmizela funkce "vyheldat" tady na foru? :head :?
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

https://www.rozpad.cz/viewtopic.php?f= ... 9#p211649

Ano, funkce hledat je dočasně zmizelá. Řešíme ochranu proti napadení a protože sdílíme server s jinými velmi důležitými weby, správce nám dočasně zablokoval tuto funkci, aby ochránil ostatní.
Je to opruz, ale doufám, že se to brzy vyřeší...
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

Podařilo se mi ráno ukořistit 3 kusy R-Shieldu, takže jsem dobře naladěn. Je to tam teda frmol. I teďka odpoledne pár sekund a je to fuč.
Schválně kolik Vás na tom dřepělo? :D
Jinak v Makru rukavice a desinfekce při vstupu volně k dispozici.
Lidl dejte si na ruce igelitové sáčky- visí role u vstupu.
Byl jsem tam v polomasce AVIVA 40,rukavicích a brýlích a lidi už tak ani blbě nečuměli jak před týdnem.Akorát jsem si ráno vyslechl od účetních ,že tím výdechovým ventilkem co mám na boku to tam na ně určitě prskám a že mám nosit plátěnou roušku, že je to lepší.....
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Count »

Dnes mi Česká pošta dovezla balík. Jsem rád že fungují. Přijeli v rouškách, akorát mi nutili tužku k podpisu nějakého lejstra. A teď otázka za tři budišťáky - kolik lidí na tu tužku sahalo v průběhu dne a kolik jich na tu tužku ještě sahat bude?
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Dneska jsem ve schrance nasla listek z posty - adresat nezastizen. Tak ted fakt nevim, to uz je moc cernej humor i na mne...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

proforma:
  • Pošta toho má moc
  • Pošťáci se snaží vyhýbat osobnímu kontaktu
U nás ani dopisy nedoručují (přitom to stačí jen prsknout do schránky). Musel jsem pro něj na poštu.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

To mne taky napadlo, reagovala jsem na Countuv prispevek, kde pise, ze baliky mu dorucuji. Takze asi jak kde. Ale z napisou NEZASTIZEN, to je fakt vtip.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

Zjistil jsem, že jsem si špatně vedl evidenci zásob a kompletně nám došla celozrnná žitná mouka. Tu přidáváme do chleba menší část pro vylepšení. Tesco rozvoz nedovezlo, nemají. V Globusu taky nic. Tak jsem dnes prošmatlal eshopy a nenašel jediný, kde by tu mouku měli (když nepočítám nějaké bio verze s 50 Kč/kg). Všichni asi pečou. Nemáte někdo tip na eshop, kde by šla ještě koupit? Ani na stránkách mlýnů jsem nepochodil
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dr78 »

Já bych se přidal s jiným problémem než má Permoník. Lze někde doobjednat střelivo? Potřebuji Luger 9x19 FMJ (klidně i subsonic), všechny oblíbené obchody jsou teď zavřené a eshopem to nejde... Budu rád za tip, případně přes SZ.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Odkud jsi? Armed prodava pres okno :D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Uzivam si volna - dneska jsem se dal do uklidu venku. Mimo jine narvane auto trideneho odpadu a davam dohromady naradi, srouby a celkove celou dilnu.
A jeste jsem dneska do finale dopustil akva - 1200l vody v obejvaku 8-)
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Tak to je už hodně rozpadlické, chovat ryby hned vedle kuchyně ;-)
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od TomSmith »

Co ryby, ale ta ohromná zásoba vody ;)
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Nuwara »

proforma píše: 31.03.2020 16:50 Dneska jsem ve schrance nasla listek z posty - adresat nezastizen. Tak ted fakt nevim, to uz je moc cernej humor i na mne...
Mě to ti vtipálci z pošty loni udělali třikrát a to když jsem doma byl. To je ta jejich nová služba Balík Do ruky. V jednom případě mi lístek do schránky přistál až v momentě, kdy už jsem měl balík den rozbalený...
Prostě dokonalý servis, alespoň u nás. Možná jinde fungují lépe.
Bohužel některé firmy posílají jen přes ně, tak to člověk občas musí strpět...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Jednou jsem před pár lety udělal na poště kvůlivá tomuto strašnej virvál. Ale fakt strašnej. Dodnes se divím, že na mě tenkrát nezavolali policajty, protože jsem jim tam tenkrát v zuřivosti rozflákal takovej jakejsi držák letáků, nebo co to bylo... :devil (Sešlo se holt víc věcí do tlaku a poslední kapkou bylo, když slečna za oknem, jakkoliv za to nemohla, řekla - no, tak jste asi neslyšel zvonění...)

Nevím jestli mají u nás na poště nějaký interní seznamy na koho se můžou/nemůžou vysrat, ale od té doby (ťuk ťuk na dřevo) na mě balíkovoziči vždy poctivě zvoní... ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

To jsem byl asi větší sviňa.
Já si stěžoval písemně přímo na email info@cpost.cz opsán z webu české pošty (je to devět let).
Dobrý den, opakovaně se mi stává a je to vlastně pravidlem, že při doručování zásilek Českou poštou na mou adresu, je místo zásilky doručeno pouze oznámení, že jsem nebyl zastižen a zásilka je k vyzvednutí na poště. Dnes, přesto že jsme celý den neopustili byt a pro jistotu, po obdržení emailu viz níže, jsem kontroloval domovní i bytový zvonek, přišel email níže. Tímto si stěžuji, že ze mně česká pošta dělá blbce tvrzením v daném emailu cituji: "Na adrese .................. jste nebyl zastižen." a prohlašuji, že se mně nikdo nepokusil zastihnout a Váš zaměstnanec, který má na naší adrese na starosti doručování zásilek doručuje pouze oznámení o nezastižení a z rozvozem vlastních zásilek se nenamáhá, přesto že při podávání zásilek je toto účtováno. s pozdravem ...........

------------ Původní zpráva ------------ Od: Komu: , Kopie: Předmět: Informace o Vaší zásilce ........
Datum: 16.11.2011 14:24:27 --------------------------------------------- Vážený zákazníku, dne 16.11.2011 jsme učinili pokus o doručení zásilky Obchodní balík s podacím číslem ......Na adrese ....... jste nebyl zastižen. Vaše zásilka je uložena a připravena k vyzvednutí na poště: ............Při dodání zásilky uhraďte dobírkovou částku. Vaše zásilka bude na uvedené poště uložena po dobu 7 dní tj. do 23.11.2011. Nevyzvednete-li si zásilku do výše uvedeného termínu, bude zásilka vrácena zpět odesílateli. Děkujeme, že využíváte naše doručovací služby. Více informací o našich službách naleznete na www.ceskaposta.cz/ avizovani(http://www.ceskaposta.cz/avizovani). S přáním příjemného dne Vaše Česká pošta Tato zpráva byla automaticky vygenerována systémem České pošty, na tuto zprávu neodpovídejte.
Druhý den mi volala osobně šéfová místní pobočky a omluvila se,
že mají nového kolegu co ještě vše neovládá :head
no každopádně balík ještě ten den donesl a od té doby také žádný problém ťuk ťuk ťuk
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Mám naprosto stejnou zkušenost - jen po změně doručovatele (platí i pro PPL) je nutné to zopakovat a při prvním nedoručení udělat rachot...od té doby fungují spolehlivě. :mrgreen:
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Odpovědět