Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Odpovědět
Uživatelský avatar
Palm
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2020 14:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Palm »

Ahoj - jak řešíte zvyšování imunity v době téhle pandemie? Mimo ochranné prostředky a opatření, která jsou nutná přichází v úvahu také zvyšování imunity, protože riziko, že se s covid-19 nakonec někdy stejně setkáme je příliš vysoké, zvláště pak, když člověk nežije na samotě a sám, protože stačí jen malá dirka v systému a může být covid u nás - protože i když budeme sebelepší, jsou tu další členové rodiny a hlavně pracovní okolí, pokud jsme nuceni chodit, nebo budeme v brzké době nuceni chodit do práce. To letadlo, do kterého pak nastoupíme je hodně velká loterie. Proto si myslím, že správná imunita by měla být vedle dezinfekce, masek, ochranných prostředků, palných a jiných zbraní a zásob potravin, včetně přístrojů na dezinfekci vody z přírodních zdrojů jednou z cest, jak se na to čínské svinstvo připravit :beer
Uživatelský avatar
Palm
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2020 14:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Palm »

Mimo sport, který lze provozovat i doma a relativně správnou životosprávu a příjem vitamínu ze zeleniny a ovoce jsem nasadil toto


Colostrum
Betaglukan
Vitamíny ( Geriavit )
Wobenzym

a nyní i pro mne horkou novinku, byť to je již na trhu déle, ale dříve to pro mne nebylo aktuální
- TRANSFER FACTOR PLUS - je to drahé jako pes, ale ..... Jukněte na to - šli jsme do toho, pokud by to mělo byť jen malý efekt, vše se počítá. Můžete juknout na to co to je zde:

https://www.tf4life.cz/kopiya-4life-classic
Naposledy upravil(a) Palm dne 11.04.2020 13:51, celkem upraveno 1 x.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od MrPorter »

U nás v rodině jsme k obvyklým multivitamínům přidali Preventan - verzi Akut na teď, a až se věci trochu uklidní tak Classic na dlouhodobý užívání.
Uživatelský avatar
Palm
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2020 14:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Palm »

Preventan není špatný, dobrá volba. Špatný také není Imunax od Advance - máme v záloze.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Pestrá a zdravá strava s velkým množstvím ovoce a zeleniny. Pobyt na čerstvém vzduchu. Pohyb a práce na zahradě. V rámci možností omezit stres. Vitamin C, D, selen, zinek, draslík, Vilcacora, probiotika/fermentované potraviny- neustále mám v lednici 2-3 sklenice pickles, kimči a podobných dobrot., cca 2x-3x za týden čaj s echinaceou.
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
Palm
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2020 14:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Palm »

Probiotika jsou dobré, ani jsem je nezmiňoval. Draslík není údajně špatný, jen se s ním musí opatrně - dle některých informací může mít pozitivní vliv, moje matka si ho tak zamilovala po shlédnutí videa jednoho známého imunologa v debatě ke kovidu, že jsem ji ho musel hned objednat. Já ho zatím přijímám jen v rámci běžné dávky multivitamínu. Jeho účinnost na covid není ověřená. Co se týká toho ostatního - :yes velký souhlas :hi
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od MFG »

My jedeme v podstate to same co zminuje J-e-n-n-y a betaglukany ... nic jineho jsem uz nenasel, jen resim kdy/co krmit, protoze podle vseho zalezi na nacasovani a skladbe, nejde to jen rano vsechno nahazet do pusy ... budu rad za radu, pokud mate nekdo nactene jak to uchopit spravne
jahaman

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od jahaman »

Ja jedu v trochu obracenym pohledu.
Neresim, co do sebe nahazet, ale spis, co do sebe NEhazet.
Tedy koureni, alkohol, cukrovi, bile pecivo, zmrzliny, bramburky, tucne maso, ...

No a pak nezbyde nic jineho, nez jen ta ovoce, zelenina, lusteniny, orechy, domaci celozrnne pecivo, ... cista voda :-)
A tam uz neresim kolik a kdy, ale podle hladu, zizne a chuti.
Uživatelský avatar
Palm
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2020 14:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Palm »

:yes :D - i to je cesta jak postoupit o nějaký ten level výš
PS - jenže s covidem za oknem se některé věci tak těžce odpírají :D :D :beer
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od JOBU »

Ono ani brutálna imunita nieje výhra- viď čo sa dialo počas španielskej chrípky.
Uživatelský avatar
Palm
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2020 14:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Palm »

Nad tím jsem také uvažoval, ale když si mám vybrat jestli imunitu posílit nebo ne, raděj volím posílit imunitu, navíc sportuji a tak člověk musí některé věci doplňovat víc. Bohužel je zatím příliš brzo na závěry, ale dle dostupných informací zřejmě zpočátku vůbec imunitní systém nereaguje a reaguje zpožděně až po mnoha dnech a to již bývá pozdě, chtěl bych proto věřit, že zejména Ti co si dávají hodně pozor ( a to ti, co sem dávají příspěvky, nebo je jen čtou budou, protože se jedná o specifickou skupinu lidí ), mají šanci, že pokud covida chytí, chytí ho díky vlastním opatřením v menší dávce a ne opakovaně, takže by mohl imunitní systém se s tím lépe vypořádat - nicméně jsou to jen dohady a přání.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od PeFi »

S draslíkem bacha, umí hodně hýbat s tlakem, ledviny by ho měly umět vracet do oběhu, ale pokud to neumí, tak dodávání draslíku může normalizovat (snížit a stabilizovat) krevní tlak, ale chce to najít proč tělu chybí draslík (proč ho ledviny pouštějí z těla ven) - může tam být souvislost s deficitem hořčíku a zinku.
Uživatelský avatar
Palm
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2020 14:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Palm »

MFG píše: 11.04.2020 15:13 My jedeme v podstate to same co zminuje J-e-n-n-y a betaglukany ... nic jineho jsem uz nenasel, jen resim kdy/co krmit, protoze podle vseho zalezi na nacasovani a skladbe, nejde to jen rano vsechno nahazet do pusy ... budu rad za radu, pokud mate nekdo nactene jak to uchopit spravne
Určitě to rozložit v průběhu dne, na řadě přípravků je přímé doporučení jak co brát, kde není - na netu určo něco bude. Chce to začít co nejdříve ( včera bylo pozdě ) a nechat tomu čas, který bohužel máme jen v tom lepším případě. Nepřekombinovat to zbytečně - my např. vysadili Colostrum, protože jsme nasadili Transfer factor plus, a přestali brát Imunax. Otázkou je, pokud by to člověk chytil, zda v tom pokračovat - osobně bych v tu chvíli asi šel už jen do vitamínů a pak děj se vůle boží. Nicméně přejme si, ať to z nás nikdo nechytne, pokud ano, ať se mu podaří dát tomu svinstvu naprdel.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od PeFi »

Vitamín D slouží jako regulátor imunitní odezvy, takže existuje hypotéza, že cytokinová bouře hrozí zejména u lidí se suboptimální hladinou vutamínu D.

U španělské chřipky zkusili modelovat odhad oslunění pro jednotlivá města v USA a našli solidní korelaci množství úmrtí s množstvím slunce, které tam dopadá:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2835877/

Navíc je otázka, jaká pravidla diktovala móda ohledně odívání - nebyla tehdy náhodou bledá kůže vnímána jako symbol toho, že je člověk "lepší", protože nemusí pracovat na slunci? Když si procházím historické fotky z počátku století, tak "holou kůži" nalézám až od roku 1920, jedinou výjimkou z let předcházejícíh španělské chřipce jsou snímky fotbalových mužstev, jinak jsou všichni zahalení, dámy nosí s oblibou "slunečník".
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od JOBU »

Súhlas so štaflíkom, ešte by som dodal svoju teoriu, a to, že od kedy chodím pravidelne darovať krv, tak nejak nepoznám čo je to choroba... neviem či to má súvis ale pripadá mi to tak. Len tie moje zuby idú nejak do prdele...
Uživatelský avatar
Palm
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2020 14:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Palm »

Trocha shrnutí k imunitě od docela známého imunologa pro ty, kteří to na seznamu nechytli

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ohro ... itou-97986

Jo vitamín D - ach jo, dvě zahrady a sedíme ukovaní v Praze v bytě, který nemá ani balkon - mohli bychom :rofl se leda tak přivázat na parapet okna :D --- a moře .... o tom si asi letos necháme jen zdát
Uživatelský avatar
Palm
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2020 14:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Palm »

PeFi píše: 11.04.2020 21:00 U španělské chřipky zkusili modelovat odhad oslunění pro jednotlivá města v USA a našli solidní korelaci množství úmrtí s množstvím slunce, které tam dopadá:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2835877/
Zajímavý článek :yes
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Alstratt »

Tak ono po odebrani krve se postupne tvori nova krev a tak je i lepsi prutok krve potom, ma to nektere zdravotni ruzne vyhody jako snizeni rizika zavaznych nekterych nemoci atd. Jednoduse starou uz ne tak dobrou krev nahradite novou kterou si vytvori vase telo.
30A4DAA3-0336-401D-90EE-ADDD2F3F1063.jpeg
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od bivoj »

Alstratt píše: 12.04.2020 18:53 ...Jednoduse starou uz ne tak dobrou krev nahradite novou kterou si vytvori vase telo...
To jako fakt myslíš vážně? Takže třeba lidé co nikdy krev nedávali ale jsou normálně zraví, mají krev strašně starou, ne tak dobrou a vlastně úplně zkaženou? :shock: To je zase blábol hodný bludného balvanu... A odběrné stanice tedy vlastně berou od lidí jen tu starou uz ne tak dobrou krev... :roll:

Krev fakt není něco, co by se kazilo jak přepálenej olej, neboť v normálně fungujícím organizmu krev kontinuelně zaníká (slezina, játra) a vzniká (krvetvorba). Neexistuje tedy něco, jako "stará krev".

Co se týče imunity - dostatek pohybu, pobyt venku (vit. D) a vyvážená strava - tohle stačí pro velmi dobrou imunitu, pokud člověk nemá nějaké jiné problémy.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od bivoj »

jahaman píše: 11.04.2020 15:35 No a pak nezbyde nic jineho, nez jen ta ovoce, zelenina, lusteniny, orechy, domaci celozrnne pecivo, ... cista voda :-)
A tam uz neresim kolik a kdy, ale podle hladu, zizne a chuti.
Njn, ale na některé věci prostě chuť mít moc nelze...

Nebo už jste někoho v životě slyšeli říct: "Já mám strašnou chuť na zeleninu se sklenici čisté vody..."

Nebo spíš: "Já mám chuť na pořádnej steak a vychlazenej ležák..." ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět