Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Já teda taky dneska venku bez zakrytí, šátek jen volně kolem krku...i když jsme po pár minutách a cca desítce cyklistů prchli dál do pole. :x

Krásně se lítalo, když kolem nebylo žádné WiFi rušení.
9cd3f781-aaec-4243-866a-ea89a6a8a6dc.jpeg
888e9b66-ed7b-4744-9797-200dd55c328a.jpeg
A povedl se mi nákup krabice 3M/6035 filtrů, za 100Kč/pár...to bylo jak druhé vánoce. :wasntme
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

E.e, důl Hrabák - pleteš si Vtelno a Vršany... ;)
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Tak dneska do našeho malého městečka dorazila vojska. Zastavila armádní tatrovka před místním penzionem a naklusala do něj celá četa. Ještě se řadili před dveřma, protože se dovnitř všichni nevešli. Ihned se mi vybavily scény z filmu Outbreak. Obával jsem se že se v penzionu něco vyskytlo a mají v plánu to tu uvalit do karantény a vybombardovat nebo tak něco.
vojska.jpg
Celá četa zase naskákala zpět do tatrovky, vojáci sundali roušky a začali lízat zmrzliny. Jako pohled na tatrovku plnou vojclů co lížou zmrzliny, to už asi do smrti neuvidím. Dorazil jsem do Tesca a tam borec asi hledal oběti moru nebo co. Maska luxusní. No prostě zas vylezlo sluníčko. Ach jo.
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Equestrian »

Jak bylo dnes? No krom toho, že za posledních "pár" dní jsem udělal na zahradě doma práce víc, jak za celý rok (což je super :) ), tak o pár desítek metrů dál poslouchám půl dne, jak si partička našich "zahraničních" pracovníků (EU multikulti) ruzných národností (levná pracovní síla), hraje u místní ubytovny (pro pár stovek ubytovaných) fotbálek, samozřejmě že v rouškách ;) a samozřejmě že tam bylo max 2 lidi u sebe ;)
IMHO nemůže trvat dlouho, kdy takhle tikající bomba vybuchne a já to budu mít v živém přenosu :head
Tož každý den přemýšlím, kdy oprášit krom OM-90 atombordel :)
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Neskutečný provoz dnes na samotě u lesa.
Pejskáři, procházkaři, cyklisté, terénní motorkáři, čtyřkolkáři. Nepamatuji.
Dožít se toho nebožtík dobrman tak by se asi pominul nebo by to s ním seklo...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Já nebyl na samotě u lesa, jen za rodinou (po měsíci). A některé lidi asi opravdu sere, že to zatím u nás ještě není tak kruté, jako jinde. Ani to nebylo v přírodě, ale na kraji města, u sídliště. Kolaři, bruslaři u knajpy. Sezení na trávě po skupinkách, tlamy holé...
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cortes »

R-shield - Respilon
Jako jsem rád, že je doma máme-)
Ale nemůžu v něm vydržet v práci 11 hodin(střídám tam dva,tři + respirátor),ale dělá mě problém s dýcháním i třeba po 1-2 hodinách venku i uvnitř.
Nehledě na to jak mě bolí nos-) od toho klipsu.
Jak to máte vy?
Naposledy upravil(a) cortes dne 12.04.2020 21:26, celkem upraveno 1 x.
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cortes »

Příjem zboží jednoho velkého obchodního řetězce.
Pořád mezi lidmi-)
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Já jsem zkusil v respirátoru FFP3 klusat (cca 2x 15 minut) a na to, že mám nic moc kondici, jsem sice cítil, že "dýchací svaly" musí makat víc než obvykle, ale přišlo mi to celkem v pohodě udýchatelné. Respirátor mi těsnil celkem slušně.

Dnes jsem si roušku nasadil i na soukromém oploceném pozemku jsa vzdálen 100 metrů od nejbližších osob - stříkal jsem stromky proti monilióze, tak proč roušku nevyužít. Květy na části meruněk sice pomrzly, ale část meruněk na jiném kusu zahrady to snad zvládla, tak uvidíme, jestli bude nějaká úroda. Nádherně kvetou hrušně, třešně i švestky, tak doufám, že nepřijdou další mrazíky.
Naposledy upravil(a) PeFi dne 12.04.2020 21:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

cortes píše: 12.04.2020 21:18 R-shield - Respilon
...
Nehledě na to jak mě bolí nos-) od toho klipsu.
Jak to máte vy?
Po delší době nošení všeho možného můžu prohlásit, že R-Shield je celkem dost blbě ušitej. Pokud nemáte zrovna rozpláclej nos negroidního typu, tak vás bude prostě přes nos tlačit. Já to vyřešil tak, že jsem opatrně palcem "za mokra" trochu modifikoval a vytvaroval (vytahal) tu vnitřní membránu (či jak nazvat tu filtrační vrstvu) právě v oblasti špičky nosu. Je to o něco lepší, ale k ideálu to má daleko. Nechápu, že u výrobku takovéto cenové hladiny nikdo nepřemýšlel nad střihem právě v oblasti nosu a ušili to jak válec...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cortes »

Díky, popřemýšlím co se s tím dá dělat.
Kurnik,za ty peníze-) Člověk musí pro zdraví asi trpět :lol:
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
glock69
Příspěvky: 103
Registrován: 22.02.2014 18:08

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od glock69 »

štaflík_new píše: 12.04.2020 21:47
Zaujalo mě, že turisté, kterých dneska bylo mraky, celkem nosí roušku (tak přes 90%). Cyklisté a běžci na to pečou. Funí tam všichni, protože je to táhlý kopec. Osobně mě to žíly netrhá, žijeme vzadu za chalupou, ale logiku uvažování některých lidí ani opatření moc nechápu.
Stejná zkušenost, pěší, roušky na krku, když se někdo blíží nasadí.
Cyklisti, dva roušky na krku, zbytek bez roušek....
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Rafael píše: 12.04.2020 19:30 Neskutečný provoz dnes na samotě u lesa.
Přesně tak. Pěkné počasí, já se vydal do hor že se někde na nějakém pěkném kopečku vyvalím a budu si užívat samoty, čerstvého vzduchu a sluníčka nad hlavou a ono nebylo kde. Všechno plné. Karanténa má jeden negativní faktor. Lidi kteří se normálně válejí po hospodách nebo zabíjejí čas v nákupácích nemají kam a doma dřepět nebudou. Takže se cpou absolutně všude. Do lesa radši ani nelezu. Představa, že bych se utíkal schovat do lesa před něčím mi přijde dnes naprosto směšná. A to ještě nezačala doba dovolených. Předpokládám že vzhledem k tomu že měšťáci nemůžou za hranice k moři, tak začnou okupovat pohraničí. No potěš koště, tuhle pandemii to mi byl čert dlužný.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

bivoj píše: 12.04.2020 22:55...opatrně palcem "za mokra" trochu modifikoval a vytvaroval (vytahal) tu vnitřní membránu (či jak nazvat tu filtrační vrstvu) právě v oblasti špičky nosu...
Takže si z tý hustý sítě nanovláken udělal řídkou síť nanovláken?
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

bivoj píše: 12.04.2020 22:55
cortes píše: 12.04.2020 21:18 R-shield - Respilon
...
Nehledě na to jak mě bolí nos-) od toho klipsu.
Jak to máte vy?
Po delší době nošení všeho možného můžu prohlásit, že R-Shield je celkem dost blbě ušitej. Pokud nemáte zrovna rozpláclej nos negroidního typu, tak vás bude prostě přes nos tlačit.
...
Mě je taky R-Shield těsnej přes nos, trošku pomůže nařasení zadní části na úrovni uší, to vám zároveň přitáhne membránu pod bradou.
Naopak něžné polovičce sedí dobře (nestěžuje si :chuckle ).
Vyměnil jsem ho za polomasku, ta má zas jiné nevýhody. (nedá se odložit do pohodné pohotovostní polohy a je neskladná)

Co ale můžu ocenit u R-Shieldu, je dobrá těsnost kolem nosu, oba jsme obrýlení a sedí mnohem lépe než respirátory (o hadrových rouškách ani nemluvím).
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MartinSk »

Nálada dnes 1A... Když to nejde na naši střelnici, tak alespoň dopoledne na zahradě s kuší. Pár výstřelů i s OM90. Na kolimátor by to chtělo ale s maskou vyšší montáž. Dost se musí křivit krk pro přilícení - padesátosmička se sklopkou to není... :D Tož milému osazenstvu přeji v rámci možností veselé velikonoce... :D
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

štaflík_new píše: 13.04.2020 10:44 Grunt, na jaké kopce jsi lezl?
Lezl? Na žádné. Lezení by mě zabilo. Já si tam poctivě svoji prdel vyvezl.
javorina.jpg
javorina2.jpg
javorina2.jpg (40.02 KiB) Zobrazeno 4252 x
lopenik2.jpg
lopenik.jpg
No a oproti tomu po čem se tady plahočíte vy ostatní jsou Bíle Karpaty/Javorníky spíš takové zvlnění místního terénu než kopce, no věř že pro někoho kdo byl zvyklí sáňkovat na převýšení cca 9m (poněvadž to je nejvyšší lokální kopec) je třeba Lopeník masiv na rozhraní Apl a Himalájí ;)
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

No jak říkám: Doufám že se brzo otevřou hranice, jinak tenhle rok budu poctivě doma v karanténě. Ne ani tak kvůli tomu že bych neměl kam, ale protože nemají kam ostatní. :lol:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Nikam nejedu. Výhled z domu :)
44B5ED53-5646-4B14-B0AC-A3C3B4751AAD.jpeg
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Vyfoť v zimě když napadnou dva metry sněhu.
Odpovědět