Wu-chanská blokáda

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od PeFi »

Aplikujeme-li toto číslo na USA, dostaneme 1,2 milionu mrtvých ...
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od pylorus »

Jo, v ČR by to bylo necelý 40.000 :cry:
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od bivoj »

PeFi píše: 11.04.2020 21:41 Aplikujeme-li toto číslo na USA, dostaneme 1,2 milionu mrtvých ...
A smrtnost 2,4%, pokud budeme počítat s tou 15% promořeností, zmiňovanou v tom článku.
Vzhledem k tomu, že u klasické chřipky se v současnosti udává smrtnost 0,1%, byl by SARS-CoV-2 24x smrtnější... Tj. pokud byste ho měli, máte 24x vyšší pravděpodobnost, že na něj zemřete, než byste měli na chřipku...

Ale tyhle údaje se ještě budou měnit podle toho, jak bude k dispozici více dat. Momentální jediná data co máme, jsou počet známých uzdravených a mrtvých. A tam to prostě dobře nevypadá. I když je jasné, že bude spousta "uzdravených", kteří nebyli ani diagnostikováni, na druhou stranu bude i dost mrtvých, kteří před smrtí také nebyli diagnostikováni a tak nespadnou do kolonky mrtví na Covid... (Pokud vím, tak nikde se nedělají testy u všech mrtvých co v době úmrtí nebyli Covid-pozitivní).
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Equestrian »

Trocha zamyšelní a "selského rozumu", když tak koukám na data z USA, konrétně New York, tak mi to nedá se zamyslet nad tím, že to vlastně může být druhý Wu-chan a to doslova. Vždy se tu porovnávaly země jakož to Itálie, Španělsko s Wu-hanem (který je pouze město). Teď tu defakto můžeme mít přímý přenost, co se asi mohlo dít ve Wu-chanu, ale na americký styl. Dejme tomu že +- to jsou podobně velké města a podobně zalidněné (píšu záměrně města, jelikož tu máme alespoň reálné porovnání, oproti zemím).
První zaznamenaný potvrzený případ v New Yorku byl připsán k 1.3.20, kde nám to dělá do dnešního datumu nějakých 6 týdnů (chcete-li cca měsíc a půl), kde nám během téhle doby naskočilo 180,458 nakažených, 8,627 mrtvých, což je IMHO zatím jen vrcholek ledovce a začátek, když vezmu v potaz, že to ve Wu-chanu začalo cca v půlce listopadu, tak to máme nějakých 6 měsíců od začátku pandemie, takže si tu můžeme udělat docela reálnej pohled na to, jak to tam mohlo vypadat, jelikož IMHO máme z New Yorku o něco lepší a reálnější data.
Ač si nemyslím, že by bral Čínské statistiky tady nekdo reálně, ale o pár naivních z mého okolí vím, co si myslí, že ta celá "kašparáda" co se tam dělala a dělá bylo jen kvůli 80k nakaženým na 11mil. obyvatel, což je v porovnání zrnko (ani né 1% populace Wu-chanu). No nechávám je v tom žít, nemá cenu někoho přesvědčovat.

BTW. něco na odlehčení, byla tu dvě videa od Čočíka z Chengdu, (kdo je od začátku v obraze, tak ví), no a teď opět po měsíci natočil krátký info opět odtamtud, tak kdyby to někoho zajímalo, odkaz níže :yes

https://www.youtube.com/watch?v=t4eNBYa9q-g
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od neviditelny »

Taky jsem se podíval na video - rozhovor s vynálezcem e-mailu má překvapivě něco k tomuto tématu:
https://www.youtube.com/watch?v=M6yRMirtNTg
Wdog
Příspěvky: 512
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Wdog »

Equestrian píše: 12.04.2020 0:37 Trocha zamyšelní a "selského rozumu", když tak koukám na data z USA, konrétně New York, tak mi to nedá se zamyslet nad tím, že to vlastně může být druhý Wu-chan a to doslova.
....
Přesně tak, obojí jsou mega velkoměsta s obrovskou hustotou lidí v pohybu, a v obou se na nákazu zpočátku kašlalo. A až se tam hodně kašlalo (pokus o vtip), tak už bylo pozdě.

A stejně, při debatě s "jen chřipkaři", jsem vždycky říkal: podívejte se do Číny, co se tam děje, dělali by to čínští komouši kvůli pár tisícům či desítkám tisíc lidí? ... asi ne, ty by obětovali bez mrknutí oka. A později jsem jen říkal: podívejte se do Itálie.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nuwara »

neviditelny píše: 12.04.2020 21:52 Taky jsem se podíval na video - rozhovor s vynálezcem e-mailu má překvapivě něco k tomuto tématu:
https://www.youtube.com/watch?v=M6yRMirtNTg
Po té, co tam zazněl mimo jiné argument o ignoranci lékařů a že většina z nich neví, co je to imunita jsem to vypnul...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od PeFi »

Nuwara: Nedobře jsi udělal, protože tím jsi pouze odmítl opustit vlastní komfortní zónu / vlastní sociální bublinu. V tom videu je pár zajímavých informací.

A jak vlastně funguje imunitní systém se opravdu skutečně neví, některé věci se tuší a mnoho se jich ještě ani netuší, natož aby se tomu rozumělo.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nuwara »

Dobře, napravuji chybu a dostal jsem se k argumentu, že neexistuje kausalita mezi HIV a AIDS a HIV je v podstatě neškodný virus. No, jedeme dál...
To o DOSu mě spíš pobavilo...
Na druhou stranu, mluví i o věcech, se kterými se dá souhlasit, jen z toho dělá takový pelmel, že je těžko odlišit, co by mohla být pravda a co je na stejné úrovni jako únosy lidí praktikované ufony.
Pěkně to celé vyznívá tak, že je Shiva největší borec a umí vše vyřešit, ale co čekat od předvolební kampaně (kandiduje do senátu)...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od PeFi »

Jestli existuje kauzalita mezi HIV a AIDS nemám nejmenší tušení. Nicméně to, že Bill Gates není geniální autor MS DOSu, pouze velmi prohnaný manažer, si myslím taky. Dr. Shiva Ayyadurai má pravdu v tom, že Bill Gates tehdy DOS nenapsal. Gates za desítky tisíc USD koupil práva ke QDOSu, přejmenoval produkt na MS DOS, a pak zbohatl na tom, že prodával licence firmě IBM. Že se ve své době Microsoft choval podobně agresivně jako Agrofert ví každý, kdo se v 90 letech motal kolem počítačů - ostatně tehdy se říkalo, že interní heslo Microsoftu je "Co nemůžeš ukrást, to kup". Co se mě týče, je Bill Gates dost podobný Babišovi.
Na spiknutí moc nevěřím, nicméně tam, kde se v problematice orientuji a mám se čeho chytit, tak s Dr. Shivou souhlasím (krom jediného - podle mě Gates není idiot, ale "žralok"). Mimochodem, pokud má někdo PhD z MIT, tak je to "bedna" a nebral bych jeho názory na lehkou váhu.

Postupy, které Shiva doporučuje k naboostování imunity, velmi přesně korespondují s tím, co jsem zde psal já i mnozí další (velké dávky vitamínu C, suplementace vitamínů A, D, C) o jódu (zinku, selenu a bóru) jsem zde na fóru taky psal už dávno v kontextu toho co nám ve výživě chybí. Jeho značně nelichotivé výroky na adresu farmaceutického průmyslu a také ohledně vakcinace mě vůbec nepřekvapují - stačí si začít číst názory obou stran (provax, anti-vax) a ověřovat si jednotlivá tvrzení přímo ve studiích a člověku se otevřou netušené obzory co vše je a není možné.

Pokud Shiva uvádí, že řešení situace s Covidem je posílit imunitu lidí a poslat je do práce, tak je to opět něco, co zde na fóru už před nějakou dobou padlo - nic objevného.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od bacil »

PeFi píše: 13.04.2020 0:46 ...suplementace vitamínů A, D, C.......
Céčko už tam je, nemá to být A,B,D?
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od PeFi »

Infuze velkych davek C doporucoval Dr. Shiva pro kriticky nemocne, suplementaci a,d,c a jodu pro zatim zdrave, proto je to tam dvakrat.

Jinak mnohe B vitaminy v idealnim pripade produkuje strevni mikroflora, i proto se obcas doporucuji "proti" Covidu probiotika.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od PeFi »

Jedním z podstatných faktorů může být i to, že afroameričan, který stráví na slunci stejné množství času jako běloch, bude mít podstatně nižší hladinu vitamínu D.

Ale samozřejmě že jde o rasismus - vitamín D objevili běloši, kdyby ho objevil černoch, všechno by bylo hned lepší.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od bivoj »

Pro ty, které to zajímá. Na stránce https://www.worldometers.info/coronavirus/ je spousta pěkných grafů, bohužel některé jsou malé a člověk z nich moc nevyčte. A někomu se zase nechce probírat se tou hromadou dat. Proto jsem vzal data grafu CLOSED CASES a graf udělal trochu detailněji, než mají na worldometers (pozn - datově je úplně stejný jak na worldometers - takže příslušné stížnosti na data či metodiku prosím směřujte na správce webu worldometers a ministerstva zdravotnictví vlád světa, poskytujících data).

Graf níže je akorát větší a dá se v něm lépe orientovat (dá se rozkliknout do plné velikosti):
deaths-vs-recovered-200412.png
Co můžeme z grafu vyčíst? Po prvotním zděšení z velkého poměru mrtvých vs uzdravených následovalo uklidnění, když poměr mrtvých k uzdraveným začal strmě klesat. To se dělo až zhruba do konce prvního týdne v březnu kdy si spousta lidí už myslelo, že křivka se už nezvrátí a bude dále jen klesat a epidemie je zažehnána. To se ovšem nestalo Naopak se začal projevovat exponenciální růst nakažených v celém světě který nastal kolem začátku března a bohužel začal poměr mrtvých opět stoupat. Ne naštěstí tak strmě a brzy přešel na lineární růst a pak se začal ustalovat.

Dá se říct, že už více jak týden se poměr mrtvých k uzdraveným nemění a je kolem těch 21% (+-0,5%). V ideálním případě by už křivka nijak dramaticky stoupat neměla, naopak by měla klesat, a to buďto lepší léčbou (vakcína, účinný lék ap.), chytrou karanténou a tím možností lépe chránit ohrožené skupiny či plošným testováním, které by znatelně zvýšilo počet uzdravených (tedy těch, kteří nemoc prodělali, ale bez nebo s minimálními symptomy a tudíž se můžou počítat mezi uzdravené).

Bohužel, v současné době, pokud někdo onemocní natolik, že se dostane do pozitvně testovaných případů, tak hodně záleží na jeho věku a kondici. Graf vidíte sami...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od step »

Přehledný graf počtu úmrtí v New Yorku od roku 2000. Pěkně je vidět vliv 11.9.2001, v roce 2009 kdy byla prasečí chřipka, žádné větší umírání. Jen sezonní vlivy. Ale letos :|
12442400-8A14-467C-ABFB-2683D1E0AF84.jpeg
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Tonda »

Počet obětí v New Yorku překonal hranici 10 tisíc
Počet obyvatel o něco nižší, než ČR (cca 8 milionů).
Co na to říct. Masakr. Tady se IMHO projeví, co to umí, když se to pořádně rozjede a proč jsou omezení na místě.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od bivoj »

step píše: 13.04.2020 22:54 ...v roce 2009 kdy byla prasečí chřipka, žádné větší umírání....
Ono na mexickou prasečí chřipku, i když měla velkou smrtnost, umřelo až překvapivě málo lidí. Nerad dávám odkazy, na bulvár, zvláště odkazy zrovna na idnes, ale...: Covid-19 je desetkrát smrtelnější než prasečí chřipka, upozorňuje WHO

Dovolím si též uctivě upozornit, že tzv. prasečí chřipka (mexická prasečí chřipka) měla v ČR smrtnost 3,9% (dle oficiálních údajů se mexickou prasečí chřipkou nakazilo v ČR 2477 osob a do března 2010 na ni 102 lidí zemřelo).

SARS-CoV-2 bude trošku jiná káva - ale protože nejsem posel špatných zpráv, ani náhodou si nemyslím, že by byl u nás v ČR desetinásobně smrtelnější jak Mexican swine flu (to by byla smrtnost cca 39% a ne nynějších celosvětových 21%) ale v počtu nakažených celosvětově momentálně pokořil každou pandemii za posledních skoro 100 let...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od step »

Na epidemii prasečí chřipky si živě vzpomínám. Vykoupené lékárny od ústenek, všichni chtěli Tamiflu a nejrizikovější pacienti dostali vakcínu Pandemrix. Naštěstí pro všechny to tenkrat dobře dopadlo a vyvanulo to rychle do ztracena. Rozhodně tenkrát nebyla sháňka po respiratorech. Nicméně jsem tuto situaci zapsal pořádně do paměti jako velké štěstí a při prvních zmínkách o nové infekci v Číně hned reagoval a doplňoval zásoby. A jsem vděčen, že jsem před lety našel stránky Rozpadu, který mě správně nasměroval.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od bivoj »

Tak na 2 mio celosvětově jsme se dostali oproti původním předpokladům o 4 dny později, což je samozřejmě dobře:
word-predikce-graph-200414.png
Je to mimo jiné "zásluhou" toho, že od toho prvního miliónu, do nějž to šlo víceméně exponenciálně se to velmi rychle srovnalo na lineární nárůst. Což je velmi hezky vidět právě na tom grafu a je to dobře, protože pak na třetí milion můžeme čekat zhruba stejně dlouho jako mezi prvním a druhým - tj. cca 12-14 dní. Pokud to bude déle je jasné, že nárůst už polevuje, což by také bylo OK.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Fraktál »

Soudruzi navýšili skokově evidenci úmrtí ve Wu-chanu:
https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... paign=null

...teď jen, jestli budou po kouskách takhle přidávat každý den nebo týden, nebo rovnou někdy připíšou tu nulu?
Odpovědět