AK-47/74 a jejich klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zarozak »

Přitom každá druhá kudla umí být mnohem zlejší než tento žabomyší pižlikuch o který se samotný uživatel poraní víc než protivník :roll:
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

Všechny typy mají své kouzlo, ale do sbírky by byl jistě zajímavý i tento prototyp - předchůdce standartního 6CH5.
Byl vyroben jen v omezeném množství a testovali ho v Afghanistanu. Nemá v sobě otvor pro nasazení na pouzdro aby se s tím dalo stříhat, ale zaklíní se to o pouzdro jiným způsobem....
eksperimentalnyy-shtyk-1.jpg
eksperimentalnyy-shtyk-2.jpg
eksperimentalnyy-shtyk-2.jpg (28.45 KiB) Zobrazeno 5370 x
....narazil jsem dokonce na exemplář k prodeji, ale stojí 1600 dolarů :angel

To už raději šetřím na další kus v typové řadě - Nůž 6CH9 Ratnik:
news-66_5.jpg
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Matěj »

Mě by se líbil dederonský průzkumácký... Ale to nebude sranda najít, tak si asi nechám zajít chuť. Ale třeba někdy...
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od vrbodol »

To myslíš ten co má čepel jak bodák na SKS s tou celoplastovou rukojetí hořčicové barvy ? Kámoš ho má včetně krabičky a já to snad ani v životě jinde neviděl.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Serža »

u toho Ratnika - ci tam dělá ALICE klip? :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zapadlo »

v Ratniku okopírovali i jiné kování a spony ze systému Alice....
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

Dederónským "průzkumáckým" nožíkem myslí kolega "Matěj" nejspíše toto:
km_87_para.jpg
km_87_para.jpg (22.85 KiB) Zobrazeno 5111 x
....tady je na to krásný odkaz:
http://www.militaria.wz.cz/ak-47/bayonety_ak2/km_87.htm
....tak, to chceme samozřejmě taky :clap . Jasně že jo :rock
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Matěj »

Ano, to je on, vzor jsem si už nepamatoval. Jen sehnat ho bude asi oříšek, už jen kvůli údajnému vyrobenému množství, dle odkazu zde, 2000 ks. Kdysi jsme ho viděl u jednoho českého sběratele a oproti tomu, s čím jsem měl tehdy zkušenost od nás, me ta vymazlenost "bodla" fascinovala :), ale za ty roky jsem už s ním ztratil kontakt a ani nevím, kde je mu (a i jeho sbírce) konec.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Kde si sehnal tu 6CH5? By se mi hodila na zástavu M21.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

Je to bulharská výroba. Bulharsko bylo a je, vedle Ruska jedinou zemí, která tento typ také vyráběla.
Sehnal jsem ho tuším zde, už je to pár let...ale stojí "nějaké kačky" :cry: .

odkaz:


https://www.ebay.com/itm/Bulgarian-Bayo ... 0005.m1851
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Dík, bulharskej je v pohodě. Jeden už doma mám a vydrží házení s puškou jako oštěpem. Věřim tomu víc jak utonu, sogu nebo kizlyaru.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

...jsem furt nevěděl, jak to "sovětští vědci" vlastně zamýšleli s tou sumkou k AK 74. Zeměkoule - z tebe koule ..a ze mě asi blbec :head . Proč je tam uvnitř to jedno kožné poutko? To jako, když bude voják chodit po rukou a rozepne se mu přitom sumka, tak aspoň jeden zásobník bude připnutý? Nebo co jako? No, všechno je samozřejmě úplně jinak :ugeek: . Jdou tam dát čtyři zásobníky, to jo, ...ale ta jedna kapsa je taky na čtyři pásky po patnácti nábojích. Dokonce jsou tam takové minikapsičky, kde lze vložit ty pásky když jsou prázdné. Je tam i textilní poutko, za které se vloží ta nabíjecí vidlička. Když jsem to viděl v nějakém ruském videu na "joutube" a tak jsem si to hned doma zkusil....No jo! Funguje to :clap
a.jpg
b.jpg
c.jpg
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zarozak »

Polský tantal/beryl to má taky tak a z boku ještě kapsu na dwójnog
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od hrd »

Mohlo by někoho zajímat, jak jsem vyřešil montáž na baterku. Nechtěl jsem měnit celé předpažbí za hliníkové (hlavně kvůli váze). Mám montáž Ultimak (kupovaná původně kvůli kolimátoru), na ní jsem dopředu dal montáž na baterku od Magpulu (https://eshop.bestpatron.eu/magpul-pica ... lnu-prava/). Když není baterka krátká, je s touto montáží dostatečně vpředu, aby nesvítila nepříjemně na mušku. Pokud by předpažbí mělo lištu zboku, měla by být použitelná stejná montáž (Magpul dělá variantu "levá" i "pravá", osobně preferuji mít boční lištu vpravo, protože vlevo mi při úchopu vadí kvůli palci).
IMG_20200415_122936.jpg
PS: na Ultimak rail jsem dal krytku railu od ESP, protože kryje lépe než "žebříček".
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od morho »

No, a netaví se to?
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od hrd »

Myslíš ta montáž anebo krytky od ESP? Nepozoroval jsem tedy problém ani u jednoho, ale více než cca 3 zásobníky rychle za sebou jsem nejspíš nikdy nevystřílel. Přijde mi, že nejvyšší teplota je u komory, ne u gas-blocku, a ta monáž je až úplně vpředu. Když by se i tavily krytky, tak mi to moc nevadí, stály 50 Kč a nutně tam ani být nemusejí. U montáže by to problém samozřejmě byl. Ale říkám si, že Magpul snad vydrží. Zase výhoda je, že přes plast se nepřenese teplo na baterku/laser. Třeba některé kolimátory na tom Ultimak railu teplo neustojí. I tak ten Ultimak je, podle mě, asi nej (tedy krom varianty dobře přidělaná boční lišta a na ni dobrá nízká montáž).
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od morho »

Myslel jsem tu montáž... Pěkný řešení.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od hrd »

Díky za ocenění. V karanténě trochu nuda, tak pár fotek na jiné téma než corona.
Přílohy
celkový pohled bez baterky
celkový pohled bez baterky
s baterkou
s baterkou
zezadu
zezadu
jak svítí
jak svítí
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

Nezlob se kamaráde :cry: ....ale já "vidím velký špatný" :? . Je to nekonzistentní image tvé zbraně. Cos to udělal? Dřevěná pažba, brutálně sedřená povrchovka, plastový zásobník ...a do toho nějaké rádobymoderní díly :shake .
Tak, když modernizace, tak pořádná, hloubková a kvalitní ;) . V našem kraji se takovému stylu kočkopes říká: "Ani v řiť - ani v oko". Je mi to líto, zbraně AK se mi líbí, Polské obzvlášť, ale tohle? :shake
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od hrd »

Funkci davám přednost před image :-) Pokud jde o zásobníky, za nej považuji plastové oranžové. Mám odložené do PA ocelové, ale těch je mi líto je používat, tak jako spotřební na házení na zem po střelnici jsem nakoupil Magpuly.
Odpovědět