Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od vratnikp »

Žulda píše: 02.04.2020 9:24 Dost se tu rozšiřují turecké Caniky.
Střílel jsem s ním s kolimátorem na jednom závodu LOSu. Má to parádní spoušť, cena je taky slušná, funkčně kluci, co s nimi střílí, taky říkali OK. Jen je to turek, no.
Canik je tak zdařilá kopie PPQ, že jsou zaměnitelné zásobníky i závěry / rámy. Proč platit turkovi za "kopii" stejný peníze jako za "německej" originál. Nemůžu si pomoct, PPQ mi prostě padne do ruky jak prdel na hrnec, 8 let sem střílel glocky a dokud jsem chodil 1x týdně, byl sem se sebou i spokojenej. Pak jsem začal chodit 6x ročně a glock se mi začal hrozně blbě držet a nenastřílel sem. Tak šly všechny tři z domu. Alternativně jsem pokukoval po HK SFP9, ale tou dobou měli jen lučíkové záchyty a to jsem nechtěl.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Serža »

RedneckBear píše: 07.04.2020 12:41 Tak to cumim! Bral jsem to jako vtip! :yes
už jsem právě tohle viděl (na fotkách z USA), proto jsem to psal...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Zelvak
Příspěvky: 2
Registrován: 31.12.2019 12:07

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Zelvak »

Dotaz k nákupnímu povolení. NP platí 12 měsíců, a tak pokud bylo NP vydáno 20.4.2019, je možné na něj naposledy něco koupit 19.4.2020 a od 19.4.2020 má běžet 10 denní lhůta pro oznámení nabytí zbraně?
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od M M »

Sme trochu OT ale dam to sem, pretoze to moze zaujimat pripadne aj inych - na strankach Lexu je noticka ohladne toho ze pocas nudzoveho stavu 12 mesacna lehota platnosti (EDIT: myslene samozrejme NP) nebezi (predpokladam ze niekde na strankach MV bude vyjadrenie s detailami). Rovnako u platnosti ZPL - tam ale zavisi aj od vyjadrenia statu na "druhej strane".

https://www.gunlex.cz/zbrane-a-legislat ... veho-stavu.

Takze namiesto 19.4 by ti to malo koncit 19.4 + doba trvania nudzoveho stavu.

EDIT: Yup, je to tam : https://www.mvcr.cz/soubor/stanovisko-k ... stavu.aspx, hned prvy bod. Adminovi sa este raz ospravedlnujem za OT, poprosim pripadne hodit na vhodejsie miesto.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od des »

des píše: 17.06.2017 3:55 dlhý reset sa práve dá riešit stojinou. ghost rocket s dave spaulding cut
https://ghostinc.com/the-spaulding-cut- ... cals-only/

porovnanie gr dsc vs sériovka
https://m.youtube.com/watch?v=jocnxGY0bnY&t=18m00s

vyskúšanie takéhoto resetu dokáže vohnat slzičky do oči nejednému majitelovi DA/SA želiezka :angel

rovnako nepríjemný prechod jak máš z 1911 na glocka, mám ja pri prechode z glocka na cz75. dvojstrely, bill drill a strelba celkove vyžaduje viac sústredenia a je pomalšia

p.s. ne, číza neni rozbitá. 8-)
hlásim, že som z obidvoch glockov vyhodil Ghost Rocket DS-cut stojiny. strielalo to krásne a reset bol skvelý, ale na jednej sa objavil problém so spolahlivosťou. sice len zriedkavý ale ani náznak nemienim tolerovat. :?
po výmene za štandard glock 2,5kg všetko ok. glock 2,0kg mi nevyhovuje, spúšť je potom taká divná.
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

Dlouhý reset se dá u Glocku také řešit jinou spouští. Já na 48 namontoval LONE WOLF ULTIMATE a zatím oproti standardu nebo Ghost stojině stojině nebe a dudy... viewtopic.php?p=213106#p213106

Obrázek
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od RedneckBear »

Trace píše: 07.04.2020 22:35 Je možné získat v současné době nákupní povolení? Patřím pod Praha 4 - Soukalova.
Pokud ano, jak? Než je budu kontaktovat, radši napřed napíši sem.
Ahoj, jde to datovkou - 3.4. dopoledne jsem poslal zadost (v pruvodnim dopise jsem jim napsal ze se vzdavam prava na odvolani), obratem mi poslali vyzvu k odstraneni nedostatku s platebnim spojenim, jeste 3.4. vecer jsem to zaplatil a 7.4. mi prislo nakupni povoleni do datovky.
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Serža »

bivoj píše: 10.04.2020 14:48 Dlouhý reset se dá u Glocku také řešit jinou spouští. Já na 48 namontoval LONE WOLF ULTIMATE a zatím oproti standardu nebo Ghost stojině stojině nebe a dudy... viewtopic.php?p=213106#p213106
taky se to dá řešit nastřílením dostatečného množství - měl jsem v ruce policejního Glocka 17 (gen3), tovární setup...spoušť byla vpravdě máslová a když jsem se ptal na tuning = žádnej tuning...20000 výstřelů
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

Tak máslovou spoušť si i u syrovýho novýho Glocka udělá každej, kdo nemá obě ruce levý a to jen klasickým (dobře provedeným') přeleštěním funkčních styčných ploch. A není třeba střílet desetitisíce výstřelů... ;) To přeleštění jsem si udělal u každého Glocka co jsem vlastnil hned ze startu...

Nicméně ač nejsem fanda nějakých velkých úprav spoušťových mechanismů krom velmi opatrného leštění, s tou spouští LWU jsem se po precizním nastavení dostal hodně blízko spouště 1911 - hlavně chodem, kdy propad je nulový, reset minimální a chod poloviční jak u G klasiky. Pořád je tam pochopitelně větší odpor jak u 1911 a to i když jsem dal slabší pružinu blokace zápalníku, ale na EDC gun je to teď myslím OK.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od des »

ja som mal s ghost stojinou problém práve s tým dorazom na obmedzenie prepadu. párkrát sa mi stalo že sa spúšť nedala stlačit dost na to, aby došlo k vypusteniu úderníka. prípadne sa dala stlačit len velkou silou.
či sa tam dostla práve na tú malinkú plošku nejaká nečistota, zrniečko prachu alebo niečo iné, nevim. pri kontrole a čistení som už nič nenašiel. závada bola jednoducho odstránitelná- tap rack bang a stovky výstrelov zas v pohode. druhá pištol s rovnakou stojinou bez závad. ale aj tak nebudem pokúšat pána murphyho tak som obidve vymenil za originál glock, to je absolutne bez problémov.
pri pištoli na šport by som to dokázal tolerovat ako daň za lepší chod, pri pištoli na nosenie ne.

takže teraz mám glocky s originál súčiastkami okrem mieridiel. truglo je proste vo všetkom lepšie.
na obivoch mám 2.5kg stojiny, modré bicie pružiny a mariňácke misky. 17ka má spúšťovú pružinu vinutú silnejšiu a 26 olivovú NY. spokojnost.

reset je sice dlhši jak pri ghost stojine, ale stále dobrý. a keď si na prestriedanie buchnem pár krabičiek z čezet, tak mi ten glokácky reset pripadá skvelý 8-)
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od RedneckBear »

Kupovali jste uz nekdo zbran v jinem, tedy nouzovem, stavu?
Jestli mam cekat, ze me pusti dovnitr, ukazou mi co kupuju, zatim zkontrolujou moje ID a pak me vykopnou. Nebo jestli si tam budu moct vyzkouset ktera mi sedi lip (G19/48). Nebo jestli mi oknem podaji pistoli a reknou, at tahnu. :D
The Emperor protects ...
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nuwara »

Co takhle se spíš zeptat svého prodejce, jak to bude dělat? Možná je to divné, ale nejsou všichni lidé stejní a chování není unifikované...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od RedneckBear »

To jsem zvazoval, ale jelikoz nevim kdy mi skonci homeoffice + driv pro zbran nepojedu + do te doby mozna budou jina pravidla, tak me zajimalo, jak to vypada ted, ale nechtel jsem tim obtezovat pracujici. ;)
The Emperor protects ...
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Trace »

Jak je to s řešením ostatních záležitostí kromě povolení (registrace zbraně, prodlužování zbrojáku apod.), pokud má člověk datovou schránku? Musí vždy papír (šedivák apod.) poslat datovou chránkou, jinak by riskoval pokutu, nebo může papír přinést osobně na služebnu a pokutu neriskuje?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od devlop »

můžeš přinést šedivák osobně, žádná pokuta ti nehrozí, nevím o tom, že by jsi ty, jako fyzická osoba, měl povinnost komunikovat pouze přes DS, pokud ji máš. Já osobně jsem si 2X vyřídil šedivák přes DS a 3X osobně, no problem. Naopak myslím že státní instituce tuto povinnost mají. Pokud má subjekt DS, musí s ním stát komunikovat primárně přes ni (ale třeba už to tak není).
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Haluziak »

Včera jsem po delší době sušil (já vím ostuda) a všiml jsem si jednu věc a to pohyb záměrné, při přikládání prstu z rámu na spoušť.

Když to dělám pomalu s úmyslem, tak je ten pohyb minimální ale vždy tam nějaký je, když jsem to zkusil rychleji tak je to o několik cm na 3,5m (protější stěna). Taky to tak máte, nebo dělám někde zase chybu?
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od vratnikp »

Nemam
Jelikoz ti nikdo povolanejsi delsi dobu neodpovedel, tak napisu co mi napada:
Prijde mi, ze si menis uchop. Zameril bych se na izolaci pohybu ukazovaku. Na youtrubce jsem narazil na nejaka videa s touto tematikou, nejvic mne zaujaly takove ty kleste na posilovani rukou upravene tak, ze je mackal jen ukazovakem. Jsem si jistej ze neco dohledas pod klicem "index finger isolation drills"
Jinac mi nic nenapada
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Maric »

U sebe jsem si všiml něčeho podobného, a pomáhá mi více se zaměřit na fixaci zbraně slabou rukou, hlavně palcem na rámu zbraně. A úchop je kapitola sama o sobě. Způsobil jsem si takový zlozvyk, že při tahání zbraně z kydexového pouzdra pomáhám vytažení zatlačením palce na sweatguard. A to pak jde úchop do háje hned v počáteční fázi.
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od mc.ready »

Mám takovou zkušenost, že zbraň musi stoprocentně sedět v ruce, pak nedochází k žádným chybám ve spouštění.
Kolikrát sem musel různě krouti zápěstí a prsty na spoušti. Tudy cesta nevede, dřív nebo později sem zbraň poslal dál. Vlastně sem to vždy podvědomě věděl, že tak to nepůjde, že zbraň chci, nebo se mi líbí, bylo k ničemu stejně sme se museli rozloučit.
Po peripetiích se čtyřmi pistolemi CZ 75, seděla celkem dobře, ale kvalita materiálu a spracování :roll: . Sedmi Glocky ve třech velikostech a třech rážích, ale ergonomie :roll: . Šoku z kvality čtyř HK ve dvou rážích. :shock: . Sem teď u třech Sig Sauerů a zatím spokojenost s kvalitou, ergonomii a střelbou, potažmo soustřelem. :nod
Už je to pár let, tak snad sem našel to pravé "ořechové" 8-)
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

Jaký model? Já od Sigu chytnu dobře jen 1911...
Odpovědět