Zlaté a stříbrné mince

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Rripas

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od Rripas »

Dobrý den,

pročetl jsem snad celé toto vlákno. Díky za něj. Mám určité přebytečné finanční prostředky, a protože uvažuji velmi konzervativně, začal jsem se porozhlížet po tradiční investici. Zaujalo mě samozřejmě zlato a když jsem zkoušel trochu bádat po netu a cena zlata roste dlouhodobě https://zlato.kurvy.cz/zpravy/520404-ka ... -chovanim/ i aktuálně https://fuj-ex.cz/cena-zlata-stoupa-inv ... sa-a-ciny/. Přesto, že se jedná opravdu o velmi profláklý způsob investice. Jaký je váš názor? Pochopil jsem, že povětšinou velmi pozitivní. Je tu i někdo, kdo by mě od toho odrazoval?
Díky

Spam. Ban. Fab
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od Ibex »

všimli jste si toho fičáku stříbra? Nic není dostupné a raketově vzrostli ceny... Asi ještě bude (ne)veselo :?
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
oldschool
Příspěvky: 92
Registrován: 19.12.2015 12:38
Bydliště: Nahoře vpravo

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od oldschool »

Sice je to hodně probrané, ale nakoupit se dá a u prodejců kde to checkuji cena pořád padá.
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od Bak-ly »

Mám v tomto odvětví rodinu a situace je taková: Nákupy jsou úplně v pohodě. Jen si trošku počkáte - vzhledem k pádům cen se obchodníkům nevyplatilo držet velké zásoby. Takže se vše objednává operativně a tak ten týden to putuje od dodavatele.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od Venet »

Ja som si tiež všimol iba nárast ceny. Oldschool kde nakupuješ? Kľudne do sz ;-)
Cogito, ergo armatum sum.
oldschool
Příspěvky: 92
Registrován: 19.12.2015 12:38
Bydliště: Nahoře vpravo

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od oldschool »

Teď už je to všechno jinak, vyprodáno.
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od dr78 »

Pokud byste vedeli kde se da nyni bezpecne nakoupit budu rad za kazdy tip. Klidne SZ. Ja zkousel vetsinu ceskych obchodu, a vsude vyprodano (zlato, stribro, platina), az na nejake drobky nebo dodaci lhuty 35 dni :-(
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od Stenny »

Existuje nějaký zdroj, kde by bylo možné zjistit obecný vývoj ceny konkrétní investiční mince, ne samotného kovu? Vymyslím si: naklikám "Maple Leaf 1 oz stříbro" a vyjede mi graf, za kolik se přibližně daná mince prodávala v uplynulých letech. Je mi jasné, že by to byl nějaký rozsah, ale pro orientaci by to pomohlo i v rámci třeba jednoho obchodu.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od Fabulous »

Pokud je to investiční mince, tak její prodejní hodnota by se měla odvíjet výhradně z ceny kovu.
m.a.x.x.x.x
Příspěvky: 77
Registrován: 26.03.2016 9:02

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od m.a.x.x.x.x »

Dlouhodobě (cca 10 let před 13.3.) se prodejní cena investičních Ag mincí rovnala ceně kovu +DPH 21% + cca 10% marže prodejce. Po 13.3.2020 si prodejci přiráží klidně i 100%.

Vývoj ceny od roku 2012 např. zde:
https://investicni-stribro.heureka.cz/m ... ince-1-oz/

Můj názor je, že během aktuální paniky bych nenakupoval. Počkal bych, až trochu sedne prach a ceny se ustálí.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od vrbodol »

No ono už ani není kde nakupovat,včera jsem trochu koukal po zlatě a kam jsem vlezl vyprodáno.
oldschool
Příspěvky: 92
Registrován: 19.12.2015 12:38
Bydliště: Nahoře vpravo

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od oldschool »

Stříbro i zlato se nakoupit dá, ovšem cena je u stropu.... cca 700,- za 1 oz AG minci (klokan, phil. , maple). Paradoxně mince s vyšším premiem jsou levnější cca 650,- Zlato je ještě dražší, skoro 50 tis za unci :shock:
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od Count »

Holandská ABN Amro zakazuje svým klientům nákup drahých kovů a pozice které u ní mají musí klienti prodat, jinak to banka udělá 1.4.2020 místo nich.

https://www.zerohedge.com/commodities/a ... orced-sell

Opět se potvrzuje, že zlato ti patří jen tehdy, když ho máš v ruce.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Kedr
Příspěvky: 283
Registrován: 02.02.2012 15:36

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od Kedr »

Opět se ukázalo to co již několikrát...
Padne-li cena papírového stříbra na takovou hranici, kdy zbudí masový zájem i u lidí, kteří o něho doposud zájem nejevili - není stejně možné cokoliv sehnat.
Naopak co uvidíme bude opět nějaký raketový vzestup cen a snahu dalších spekulantů vytřískat z lákavého spotu nějaký zisk - ejhle nikdo zase nebude ochotný nakupovat... lidi prostě až na vyjímky nedělají totálně neekonomické kroky.. Nikdo Vám fyzické mince za 12 usd / oz neprodá má-li špetku rozumu a stejně tak je nekoupí při 50 usd / oz. Ten papírový trh s kovy v pozadí je obrovská iluze, která se ukazuje vždy když dojde na lámání chleba. Co z toho vyplývá ? Nákupy beru pouze jako snahu o uchování hodnoty v daném momentě a odložení pomyslné kupní síly a spotřeby na dobu pozdější - nic víc , nic míň. Dobře už chvíli bylo a teď přirozeně následuje to co k tomu cyklu patří - jízda z kopce dolů - kovům bych se teď vyhnul. Potřebuji-li nutně něco utratit, tak to pošlu třeba do zbraní , střeliva či podobných věcí , které nejsou momentálně tolik turbulentní a které na druhou stranu levnější taky nebudou, že...
porubak
Příspěvky: 63
Registrován: 26.12.2012 5:49
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od porubak »

ahoj,

asi s křížkem po funuse, ale má aktuálně význam kupovat investiční zlato nebo stříbro? Jaký máte názor na goldengate.cz firmu, která nabízí možnost spoření. Jaký odhadujete vývoj cenných kovů?
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od dracekvo »

Stříbrný 1oz Filharmonik se objevil na zlataky za krásných 855,- :)
acmik
Příspěvky: 42
Registrován: 04.02.2017 21:03
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od acmik »

GG je v pohodě, ale člověk musí vědět co dělá a tak trochu k tomu investičně dospět. Zlato se nakupovat dá a pořád to imho smysl dává, stříbro je v Evropě bohužel aktuálně nedosažitelné v jakékoliv fyzické formě. Těch pár úletově předražených mincí k mání teď zanedbávám.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od GOD »

prečo nie strieborny servis a ozdoby, napríklad od zlatnikov, založni, ...?
Informácia je v časopriestore.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od proforma »

Ciste teoreticky: kdybyste ted chteli nakupovat, kolik byste byli ochotni dat za stribrnou Maple Leaf 1 oz? Jak jsem koukala na Aukru, tak tam koncivaji aukce okolo 670-700 Kc/ks. Uvazuju, ze neco pustim.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od JirkaK »

Proforma:
Měl jsem stejný nápad a část stříbrných mincí prodal po 700,-Kč za kus.
Jen počítej, že aukro ai bere procenta z prodeje. Zkoušel jsem i za 740,- ale nebyl zájem. :D
Odpovědět