Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

O tom vitamínu D mluvil již doktor Campbell a i tady na rozpadu někdo zmiňoval, že to bere v poměrně značných dávkách již drahnou dobu a od té doby nebyl prakticky nemocný. Startovní dávka se udává 1000 I.U., což odpovídá 25 µg denně a lze jít relativně bez nebezpečí až na čtyřnásobek. Větší dávky nejsou doporučovány, protože by mohly vyvolat hyperkalcémii. Já od počátku epidemie beru těch 25 µg (Vigantol – 2 kapky) denně.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
sphinx
Příspěvky: 86
Registrován: 13.09.2016 23:59
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od sphinx »

Barevné to moc nekosí, nebo jsem si teda nevšimnul, ze by Afrika nebo treba Indie mely nejaky velky problem. Jedine misto, kde to kosi cernochy je USA. Zatim mi prijde, ze virus nejvic řádí spis lokálně kolem 40 rovnoběžky :))
Be brave. Be honest. Be free.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Kosí to tlustý, a potom colour. V Africe jich moc obézních není
Udělám co musím
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Jenomže v Americe to podstatně víc kosí černochy než hispánce a obě skupiny jsou na tom o dost hůř než běloši. Navíc to platí i pro "barevné", kteří jsou bohatí a žijí v bohatých čtvrtích, tj není to o dostupnosti zdravotní péče a fast-foodové stravě.

V Africe mají lidé mnohem větší expozici slunci, než v USA, pochybuji, že průměrný Afričan tráví většinu dne v kanceláři/fabrice/autě, navíc intenzita s jakou sluníčko pere v Africe je na většině Afriky ještě o kus vyšší, než v USA.

Obézní plošně mají velmi často nízkou hladinu vitamínu D a aby ji zvedli, musí toho D přijmout opravdu hodně, protože "D" je rozpustné v tucích.

My v ČR jsme na tom taky v průměru dost bídně, takže nás pomáhá chránit před koronavirem ještě nějaký tajemný faktor (možná buněčná imunita jako následek TBC očkování, nebo třeba konzumace piva, zatímco jižani chlastají místo piva víno ...).
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

L.C. píše: 04.05.2020 13:53 Větší dávky nejsou doporučovány, protože by mohly vyvolat hyperkalcémii. Já od počátku epidemie beru těch 25 µg (Vigantol – 2 kapky) denně.
Dvě kapky denně jsou dobrý začátek, ale pokud je dospělý chlap na spodní hranici normálního rozsahu a chce se dostat někam do poloviny normálního rozsahu tak do sebe musí dostat stovky tisíc IU, což s dávkou kolem 1000 IU fakt nedáš, protože ta většině lidí, kteří netráví značný čas na slunci, nestačí ani k udržení se v polovině normálního rozsahu. Ta stačí pouze na to, aby jsi nespadl do stavu, kdy jsi prokazatelně deficitní i podle našich oficiálních standardů.

Our study indicates that the maintenance dose of 2,000 IU of vitamin D is not enough for patients to keep the 25(OH)D levels above 30 ng/mL.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6135651/

Ne náhodou ve výše uvedené studii do deficitních pacošů prali ještě poměrně konzervativních 50 000 IU týdně (7000 IU denně po dobu 3 měsíců, tj. 600 000 IU celkem, aby jim zvedli hladinu mírně nad 30 ng/mL. Optimální hladina je přitom někde kolem 50 ng/mL, na tu by se dostali po dalších třech měsících.

Tohle je docela slušný zdroj informací (včetně toho proč je vhodné mít k D i zdroje vitamínů A a K a taky prvků Mg a B: https://vitamindwiki.com/

Mimochodem, můj otec dost déle než dva roky poctivě užíval lékařkou předepsaných 400 IU denně a výsledkem dlouhodobé odborné péče byl laboratorně potvrzený velmi těžký deficit (15 nmol/l, tj cca 6 ng/ml) doprovázený hromadou úplně zbytečných zdravotních problémů. Takže 400 IU je v případě starýho chlapa k nerozeznání od placeba.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

V Indii nemají problém, protože tam není problém nic. Nikdo to tam prostě nepočítá na rozdíl od USA. Počet testů je vzhledem k populaci směšný (https://www.statista.com/statistics/110 ... s-per-day/). To samé Afrika.

Jediné co hraje v jejich prospěch je to, že nejsou centrem mezinárodního tranzitu/turismu a obchodu. Mají určitý stupeň zaostalosti a uzavřenosti. Ccož defakto pomohlo i nám, i když ČR je někde na rozhraní. Pro Slovensko, Maďarsko to platí dvojnásob, to samé Balkán.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

PeFi: díky za tipy i za odkazy. NCBI mám rád, je to dle mého soudu jeden z nejlepších zdrojů informací. VitaminDWiki neznám, ale rozhodně jsem pro rozšířit si obzory ;-). Mrknu na to a až se vrátím do rachoty, neb tento týden mám volno, tak si nechám udělat rovnou odběr na déčko, abych věděl, jak na tom vlastně jsem :-).
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Prave bezi tiskovka o prvnich vysledcich z plosneho testovani. V jednotlivych populacich (Praha, Litovel...) se % lidi s protilatkami pohybujem od promile do cca 3,8 % (Litovel). V ramci cele CR lze tedy rici, ze promorenost se pohybuje nekde okolo 1% (vazeny prumer, vysledky se budou jeste zpresnovat). To by pri 10,5 milionech obyvatel znamenalo celkem cca 105 tis. nemocnych. Koukam, ze ty moje vypocty pred mesicem byly docela presne 🙂
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Takže před druhou vlnou nás v ČR chrání tak leda ona tušená zvýšená buněčná imunita. To vůbec nejsou dobré zprávy, protože ikdybychom to nějakým zázrakem přes léto v ČR vymýtili, tak se to sem zcela jistě dostane ze zahraničí.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Pred 2. vlnou nas neochrani nic, protoze protilatky ma mizive % populace. Skoda ze nerekli (asi to nezkoumali a obecne se to jeste nevi), jak dlouho ty protilatky pretrvavaji. Kdyz maji krev 26 tisic lidi a maji to spojene s dotazniky, kdy byli nemocni, idealni moznost casove to sparovat a sledovat mnozstvi protilatek v case. Doufam, ze na tomhle budou jeste pres leto s temi vzorky pracovat.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/kor ... zpravy_stk

Par systematickych poznamek k provedenemu tertovani, stoji za precteni.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

já teda raději počítám už teď s tím, že druhá vlna bude už v plné verzi a tohle byla jen demo zkouška. Se zvýšenou imunitou Čechů počítat můžeme, ale také můžeme počítat s tím, že si zase pár "italských lyžařů" v edici "Léto 2020" přiveze z dovolené ze zahraničí COVID19 v2.0. Promile protilátek v populaci neznamená nic jiného, než že se to může kdykoliv s plnou parádou rozjet jako v NY - po té co se v létě zcela odstraní všechny nynější omezení tomu bude bránit jen ona teoretická zvýšená imunita a předpokládané oslabení viru. Ale doufejme v nejlepší a připravme se na nejhorší. Snad nebudou letošní Vánoce ve stylu "jaké svět ještě neviděl".
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od BiSon »

Proforma:
jj, Tomase jsem mel tu cest poznat osobne a jeho clanky rozhodne stoji za precteni!
Ostatne jeden o falesne pozitivnich a falesne negativnich vysledcich testu a vlivu na statistiku jsem tady uz nekde postoval.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Devlop: Taky se na tento celkem pravděpodobný scénář připravuji.

1) Teď ve fázi relativního klidu oběhnout všechna potřebná a odložená vyšetření a preventivní kontroly

2) Pracovat na postupném zvyšování imunity (zdravá strava, pohyb, eliminace stresu, vitaminy, probiotika apod.)

3) Dokoupit desinfekci, nitrilové rukavice, vitamíny, filtry/respirátory/šátky... vše aktuálně skladem za rozumné ceny

4) Zavařovat, sušit co se dá

5) Pro případ, že se neotevřou nebo zase hned na podzim zavřou školy a školky, pořešit kvalitní antidepresiva :lol: nebo alespoň mít velkou zásobu heřmánkového čaje a kvalitního vína. :wasntme Miluji ty rarachy moje nadevše, ale už je toho někdy moc stíhat svou práci, domácnost, zahradu, vaření, vzdělávání dětí, vymýšlení programu s nemožností využít alespoň občasné pohlídání od prarodičů. :chuckle
Kdo je připraven, není překvapen.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

No jestli budou zavřené zase školy/školky, tak pak nezbude než zase obnovit uliční hlídání apod. Nebude už v lidských silách jednotlivě hlídat, navíc je to těžké mrhání lidskými zdroji. Asi to bude náročné na domluvu a organizaci, ale fungovalo to stovky let, tak to bude zase.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Má žena a její rodina si tvrdí, že virus neexistuje, že je to všechno jenom manipulace, že to nebezpečí nákazy neexistuje a že je to vymyšlená pohádka. Takže kašlou na hygienická opatření, odmítá i dezinfekci nákupu. Žádná dezinfekce oblečení když se kdokoliv vrátí zvenku, žádné převlečení do domácího. S rouškami se zachází jako s běžným hadrem.

Raději zdechnout, než žít v nejistotě?

Pozor, toto je uvažování hysterek a hysterek je bohužel dnes většina bab a už i dost chlapů. Vypadá to, že další vlnu nás to bohužel pěkně smete. Ne, nejsem připraven na to, že mi někdo doma umře kvůli demenci hysterky, která je bohužel mojí ženou.

Podle jednoznačně identifikovaných indicií berou rozumy z tadesco.org (nikde jinde o jednom konkrétním bludu nepíšou), ale nevím jestli je to jediný jejich zdroj.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od guntroll »

Nevím zda-li to tu již je, ale jedná se o neveřejnou část záznamu z jednání sněmovního zdravotního výboru ohledně šíření koronaviru - vcelku zajímavé.

https://podcasts.google.com/?feed=aHR0c ... AzNzI2MzM4
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

To už je staré přes 2 týdny, to je i na Parlamentních listech. To jak říká že lidi jsou blbí a potřebujou seriál pohřbů.

Do konce dubna 7800 nakažených mu teda vyšlo.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... eno-621570
Naposledy upravil(a) bacil dne 06.05.2020 19:03, celkem upraveno 1 x.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od poloventilator »

Presli dva tydny od techto slov, uz je po uskutecnene studii jasna nizka 1 % promorenost v CR - co se zmenilo teda na tom co prof. Dusek rikal ?
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od guntroll »

Omlouvám se tedy za dublování, ale přijde mi že byl zbytečný doomsayer, už i ti co organizují chytrou karanténu prohlašují - tak systém vypracovaný máme, teď už nám chybí jen ten zk****** ! koronavirus :mrgreen:
Odpovědět