Balistická ochrana těla

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Haluziak »

Koukal jsem jen obrázky ale hezké díry do toho nadělali :D
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od JOBU »

Tak mi nedalo a zvážil som nosič plátov NPP s plátmi a balist. kapsami z kirasy. Váha je cca 8,5kg , Pokiaľ človek schudne 10kg, tak ten nosič nepocíti :)
Ako spomenul ktosi vyššie, dá sa nosiť (bez opasku) doslova neviditeľne pod každou mikinou či bundou.
Vonku sme mali vesty TBV od českého výrobcu, samozrejme že s ochranou slabín, rukávmi a golierom. To príslušenstvo nenosil nikdy nikdo, nedalo sa v tom normálne pohybovať. Váhu so zásobníkmi pre kosu a pištoľ, lekárničkou a ďalšími srandičkami, to malo cca 23kg. Po mesiaci dennodenného nosenia (nie vozenia) si na vestu so zásobníkmi a ostatným vybavením telo zvyklo tak, že si to už ani nevnímal.

(K tej práci od p. Klíče- je tam toľko chýb že až, a o technických pojmoch typu "roznetka na špici" a nepochopený princíp mrežovej ochrany pred rpg ani nehovorím :) )
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od hrd »

Co si vzpomínám, tak váhy přibližně:
Kirasa 15 kg
nosič Warrior 8 mm 12 kg
nosič BFG 6.5 mm SAPI M 9 kg
nosič Warrior PE level IV Standalone 10"x12" 7 kg
nosič BFG 3 mm SAPI XL 7 kg
nosič BFG 4.5 mm 10"x12" 5.5 kg
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od MartinSk »

Nuž koupil jsem za celkem dobrou cenu ocelové polské pláty. Váha jednoho - cca 2,5 kg. Kyž jsem z batohu, který nosím skoro pořád vyndal přebytečné krámy ve váze jednoho kilogramu, tak váha vzrostla jen o kilo a půl... :-) Plát se akorát vleze do kapsy na lejstra. Takže v případě nutnosti půjde batoh na břicho a nebude to kvůli kapsářům... Podmínku nenápadného vzhledu asi lépe nevymyslím...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od hrd »

To budou nejspíše stejné, co jsem si koupil i já (http://www.zelenysport.cz/helmy-uniform ... t-zadni-iv - pozn.: level IV to není). Sehnal jsem k nim protistřepinové kapsy. Jsou ale dost tenké, tak nevím, jestli budou fungovat dostatečně. Přemýšlím, že bych před pláty raději dal měkkou balistiku z nějaké vyřazené vesty. Napadlo mě i udělat test, ale bohužel jsem ty kapsy sehnal jen dvě, tak se mi nechce jednu zničit.
Woody Crafty píše: ...tu máme orientovaný polyetylen co je tak lehký, že dokonce plave na vodě a vydrží více výstřelů, a a jeho cena klesá na přijatelnou úroveň.
Ještě k PE - přijde mi, že u nás moc na výběr není, ale třeba plát level IV standalone od Stormblade v rozměru 10x12" váží cca 3 kg (http://stormblade.cz/balisticky-panel-s ... -level-iv/). Ocelový plát 4.5 mm myslím nebude těžší.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od MartinSk »

Ano, asi to budou ty samé - já je koupil v přerovském Armysurplus. Koupil jsem také dva. Tam už také vyprodány. Vzhledem k tomu, že v batohu tahám obyčejně dost literatury a předpisů na prostudování, tak přídavná protistřepinová vrstva je částečně zajištěna... :D
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Woody Crafty »

Hrd:
To je divné. Polyetylen by měl být lehký. Každopádně má rozhodně větší trvanlivost než aramid.
Proč ho tedy používají když je to těžké skoro jako ocel?
Taky si říkám proč se nepoužívá titan třeba vrstvený v kombinaci s něčím.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od poloventilator »

Koukejte, polyetylenovy panel z Ciny a za facku : https://www.ebay.com/itm/III-10mm-PE-Ul ... %7Ciid%3A1
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od hrd »

Tipuji, že samotný PE by byl příliš tlustý při úrovni odolnosti III nebo IV.
Takže se dělají kompozity a ty jsou těžší. Rusové ocel a titan používají.
Napadá mě, není lepší kšeft prodat každých 10 let do armády nové platy než jen 1x ocelové, co vydrží věky?
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Woody Crafty »

Poloventilator:
Čínský soudruh je nějak skoupý na informace. Nikde tam nevidím hmotnost. Ale při 10mm to tipuju na 1-2kg.
To "standalone" znamená že je to ochrana level 3 v nosiči bez kevlarové vesty pod tím?

Hrd:
Kolik vlastně stojí ten Armox? To na zeleném sportu asi nebude ono, že?
Ikdyž tam píšou že to má level IV.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od hrd »

Koukni na www.strikeface.cz, ten Advanced je cca 6000, jine jsou levnejsi. ZS level IV neni, ale za ty penize.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od vratnikp »

Woody Crafty píše: 09.05.2020 21:17 Hrd:
To je divné. Polyetylen by měl být lehký. Každopádně má rozhodně větší trvanlivost než aramid.
Proč ho tedy používají když je to těžké skoro jako ocel?
Taky si říkám proč se nepoužívá titan třeba vrstvený v kombinaci s něčím.
Protoze od ocel spatne odolava rychlym projektilum ( klicova slova iniciace trhliny a teorie lomu), pri podchlazeni ocel ztraci svoji houzevnatost (klicove slovo krehky lom a vrubova houzevnatost). Při práci v týmu jsou oceláky dost problématické kvuli zásahu pod úhlem - projektil ztratí minimum energie a pokračuje po odrazu vesele dál - může trefit buddyho který je jinak vůči střelci v krytu, tomu nezabráníš ani protistřepinovkou, narozdíl od keramiky, do které se projektil i pod uhlem zapouzdří. Víc důvodů proč OS nepoužívají ocel mi momentálně nenapadá.


Titan protoze ho nezakalis? Mechanicke vlastnosti ma stejne jako bezna legovala ocel, ale je lehci. Nemuzes to tepelne zpracovat.

Vysokohustotni polyethylen uz to ma v nazvu, jeho hustota je velka. Pokud si dobre pamatuju tak panel z UWMPE s odolnosti III vazil 1,7 kg ale jeho tloustka byla asi 35mm. Vyhody vidis sam, je to o chlup lehci, ale kdyz to na sebe hodis tak je to tlusty, nedej boze pod to dat antisok. Oproti tomu keramika III+ vazila myslim 2,1kg a tloustka byla polovicni. Nevidim duvod proc by mel byl UWMPE trvanlivejsi nez aramid.
Srovnavam panely co mi prosly rukama, byly to vsechno stormblade, zadnej hitech produkt pro OS, ty parametry nebrat směrodatně, jsou to tak dva roky co jsem to točil a už si to moc nepamatuju, na netu ale určitě bude k dohledání.

hmotnost 10x12" z t=4,5mm bude cca 2,2 kg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od bivoj »

vratnikp píše: 10.05.2020 16:46 hmotnost 10x12" z t=4,5mm bude cca 2,2 kg
Hmotnost 10x12'' s t=4,5mm je 2,7 kg (přesně 2,73483324‬ kg)...
Je to o půl kila víc než "cca 2,2 kg" - což se nezdá, ale tady je každé deko cítit.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od vratnikp »

Nevim jake jsou rozmery srazeni u prsou, bral jsem objem obdelniku *0.8...
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od jameson363 »

Pokud nekdo rika, ze bude strilet na hlavu, tak doufam, ze strili alespon 10tis ran rocne, jinak bych chtel videt, jak se ve stresu a rychlosti trefi :lol:

Moderni nosice platu dokazi bejt opravdu nizkoprofilove a presto komfortni. Vhodne zvolenej nosic platu nepridava v podstate skoro zadnej objem a s rozumejma platama se to v pohode skreje pod mikinu. Tenky ocelaky bych skoro rekl i pod kosili. Samozrejme na blizko to bude videt lehce v oblasti ramen a lopatek, ale nic zasadniho.

AP strelivo se moc nepouziva a WC uz vubec ne. Navic kvalitni level IV zastavi i WC pri rozumny ustovce.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od vratnikp »

ahoj, když se tady tak rozjela diskuse, tak jsem se podíval po českých eshopech, co nového se nechá koupit a byl jsem nemile překvapen. Jako civil už žádnou keramiku nekoupím. Kerberos přestal panely Stormblade prodávat a už je prodávat nebude. 4M taky nikde ke koupi. Nemáte někdo informace proč? Zákaz shora?
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od cipis »

Ze by to rychlejsi vykoupili?
Co vim, tak zbrane, strelivo a vesty/platy jedou az v nekolikanasobnych poctech prodeju oproti prumeru.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od vratnikp »

ne že by měli vyprodáno, ale už keramiku ani nikdo nenabízí k maloobchodnímu prodeji.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od GOD »

ak sa budete vyjadrovať, skúste iba k prinosnym veciam:

https://dspace.tul.cz/bitstream/handle/ ... sAllowed=y

(nech sa neklabosi zbytočne o nepotrebnom)
Informácia je v časopriestore.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od hrd »

Nevíte, kdo dělá nástřik Paxconem? (krom Strikeface, ideálně v Praze, ale podminka to není) Dík.
Odpovědět