Skříně na zbraně

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od JOBU »

Trace- skús neodymové magnety.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od DanBlack »

@ Trace...
Lepidlem na kovy jsem přidělával nerezové zábradlí ke konzolím (bo vrtat nerezovou trubku je :head ), drží to jak přivařené. :yes

Dvousložkový epoxid:
Obrázek
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Hohepa »

osobně bych doporučil oboustranky VHB od 3M .
I BMW tím lepí blatníky na své auta...

Jen dvě věci , co lidé většinou zapomínají.

a) neomašťovat benzínem, nechává po sobě tenký parafinový film
b) nechat lepený spoj řádně "vytvrdnout" . Třeba u VHB dosahuje 100% pevnosti až po 72 hodinách.


P.S.: Na komaxit to chce vybrat pásku pro materiály s LSE (nízké povrchové napětí) 5952 aj.
viz např tady
https://www.advasro.cz/vhb-pasky-pro-velke-zatizeni
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Yeah »

Oživim vlákno. Neni to sice žádná hitparáda, ale jako inspirace může posloužit. Když jsem "rekonstruoval" tak jsem přemejšlel kam skříň aby nebyla k vidění od návštěv a různejch čumilů a taktéž měla nějaké "krytí" v případě nezvané návštěvy.

V bytě jsem mohl využít toho faktu, že zde jsou masivní nosné a komínové stěny, tzn. v paneláku to asi kamuflážní aspekt mít nebude, ale zde to působí jako součást stuktury bytovky.

Foto je třeba brát s rezervou - sice jsem se s tim moc nesral, ale samozřejmě pohledem neni viditelný žádný rozdíl v chrakteru a odstínu stěn, jako na té foto kde je nová stěna světlejší, poklep samozřejmě ale rozdíl odhalí. Řešil jsem oprvdu doslova každý cm, takže jsem i vysekával štuk na cihlu. Je to v podstatě výklenek, či obezdívka skříně, dával jsem 7,5cm Ytong na delší stranu a 10cm Ytong na kratší kde jsem nechal u záměčníka svařit a naohýbat z 3mm železa rám. Na ten jsou mamutem lepené nábytkářské plnovýsuvné lišty které jsem zapustil do dřevotřískové desky co sem nechal vyříznout a ohranit v hornbachu. Do té jsou také lepnuté mamutem.

V samotné skříni jsem pouze přidělal poličku abych měl kam pohodlně odkládat krátkou. Ta je na L-kách opět ke skříni lípnutých mamutem. Lehčí věci, nebo papíry pak lípnu ke stěnám neodymem magnetem. Jak sem psal, žádný velký srani. Preventivni je v trezoru silika gel, vlhkost to ale nechytá, přestože občas v místnosti je poměrně vlhčeji, ve skříni je sucho.

Je to základní Wico WSA 5, kotvil jsem ho zadní stěnou do nosné zdi. Cenově si nepamatuji, rám cca 1200, lišty 300, deska lamino 300, ytong/hebel mohl vyjit na 1000kč plus pak nejke šrouby, L-ka, hřebíky 200..., nějaký sádroštuk 200, trocha barvy...
Přílohy
IMG_2295a.jpg
IMG_2298.JPG
IMG_2300.JPG
IMG_2307.JPG
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Germanik1 »

To máš tak hezký schovaný, že to nemusíš zamykat😎👍
I když ženská a děti jsou občas oříšek
Udělám co musím
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od cipis »

To bude prdel, až to bude měnit za větší :D
Moc pěkné, prostorově tam nešlo něco tak 3x širšího? Do toho prostoru, jak je tam to brit či co to je?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Fabulous »

Já jsem dveře do trezorové místnosti přiznal a napíchl je na 3x zálohovanou zabezpečovačku a kamery. Mě by skříňka nestačila :)

Foto před rekonstrukcí.
E8B044CE-F7A9-4B90-A34D-B78DD6DEB3E5.jpeg
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Serža »

si přes to udělej knihovnu odklápěcí po zatáhnutí za tajnou knihu :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Proba »

Neměl by někdo tip na trezorové dveře za řekneme lepší cenu než je standardní? Potřebuji dvoje a oboustraně odemykatelné. Za případné informace předem díky.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od devlop »

Tak kvůli poblázněnému a agresivnímu sousedovi v baráku jsme se nakonec rozhodli s rodinou přestěhovat do nového bytu v novostavbě. Řeším tedy konečně nějaký o trochu větší certifikovaný sejf. Máte někdo zkušenost se současnou produkci výrobce Justra? Např. tento https://www.adsafe.cz/produkt/trezory-n ... Fs2CdyLphG

Ještě otázky:
a) jak vyřešit zakotvení do zdi (porobeton). Hmoždinka, chemická kotva?
b) dali by jste něco pod sejf jako ochranu plovoucí, laminátové podlahy, nebo je to zbytečné (sejf necelých 100kg)
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Germanik1 »

Kdybych to myslel vážně, zakotvim být tebou sejf do podlahy. V tom porobetonu tak chemická kotva, ale spíš formálně.
Udělám co musím
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Strelec45 »

Přesně, taky bych to ukotvil do betonu. ;)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Pez »

Narozdíl od kolegů bych to kotvil do zdi. Má tam 4 otvory, dal bych to na chemii a nebude problém.
Píše totiž, že je to novostavba, tak tam na 90% bude jen malá vrstva betonu /anhydridu, tak 6cm a pod nim polystyren a pak beton nebo nějaký systémový strop.
Pod skříň bych dal jen nějakou měkčí podložku, lino, mirelon jen abych si nepoškrábal plovoucí podlahu.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od devlop »

S tím vrtáním do podlahy bych měl trochu potíž také v tom, jak vysvětlit ženě, že ve zcela novém bytě budu v ložnici nenávratně rozjebávat plovoucí podlahu :-)

ve standardech toho bytového domu píšou toto, ve stavbách se prd vyznám
Přílohy
Screenshot_92.jpg
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Pez »

JJ to je nosná konstrukce stropu, pak tam jistě bude nějaká izolace, většinou polystyren a pak anhydrid nebo beton a teprve kročejová izolace a plovoucí podlaha. Nevrtal bych do toho, zeď opravíš bez problémů, plovoučku hůř.
Kotvení do porobetonu se neboj. Dodrž tech. postup a nemusíš se bát.
Příklad skladby.
skladby.jpg
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od devlop »

moc děkuji za info, to jsem potřeboval
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od drigon »

Do plovoucí podlahy nedoporučuji vrtat skrz do spodní vrstvy. Vpodstatě se tím zruší efekt plovoucí podlahy, může dojít k přenosu kročejového hluku a v nejhorším případě i k zvlnění podlahy (plovoucí podlaha bude v místě provrtání v podstatě přikotvena ke spodku a nebude se moci v tomto místě pohybovat). Lepší bude ukotvení na chemickou maltu do zdi (vyvrtat díry do zdi, kvedláním vrtákem rozšířit do kónusu a na chemickou maltu dát závitovou tyč). Když to bude chtít někdo urvat, tak jedině s kusem zdi.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od bivoj »

drigon píše: 24.03.2021 19:07 ...kvedláním vrtákem rozšířit do kónusu...
Tak tak. V porobetonu udělat tzv. kavernu (dostatečně velkou a především hlubokou) a pak už jen 6x pořádná závitovka (alespoň M12) + chem. kotva a půjde to ven jen se zdí samotnou...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od M M »

Jj, chemicka kotva drzi. Akurat doporucim pred aplikaciou tubu vychladit, inak to pri izbovej teplote tuhne az prilis rychlo. A pocitat pripadne s vacsou spotrebou - mat do rezervy.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Pez »

Promiň to s tím vychlazením je blbost, leda by měl zimní chemii. Při pokojové teplotě je to v pohodě.
Největší problém je v létě, když ti pere sluníčko na stěnu kam kotvíš. Na každé chemii máš tabulku s rychlostí vytvrzování v závislosti na teplotě.
Devlope tady jsem ti našel názorné video.
https://www.youtube.com/watch?v=CLqmEuVdX4M
Tu plastovou vložku tam nemusíš dávat.
V návodu k trezoru budeš mít průměr použitých šroubů (záv.tyčí). Spíš než by se přetrhl šroub, tak to vyrveš ze zdi.
Odpovědět