Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MrPorter »

To asi většina lidí...na iDnesu na toto téma profi článek: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/nose ... omaci_remy
Anketa - "Nosíte venku ještě roušku?" - "Nevím" :D

Jinak předpokládám, že většina zdejšího osazenstva nosí něco lepšího než roušku, a bude stejně nosit dál, podle vlastních pravidel. Já s R-shieldem určitě.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

Woody Crafty píše: 25.05.2020 13:49 Pánové, jak je to odedneška s těmi rouškami? Kde všude se nemusí nosit, jen na ulici nebo i ve vlaku apod? Já už v tom mám totální hokej.
Tak bederní roušku bych nosil asi všude :chuckle
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Info MZČR:
...Venku již není potřeba rouška, pokud je odstup 2m.
Dále je nutné jí nosit v MHD, obchodech, na úřadech atd....
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od marabu »

Diky @step a @frantacech. Ze jsou pripady, kdy nejsou IgM pri pozitivite PCR, resp. ze pozitivnich IgM se detekuje minimum, bych vitel jednak v tom, ze IgM bude mit jeste vetsi false negative nezli IgG a taky ze opravdu mohou existovat testovani, co maji sars-cov2 na sliznicich, ale ne v krvi v takovem mnozstvi aby vyvolal imunitni reakci. Zajimave by bylo zverejnit statistiku, kolik pozitivnich PCR melo take pozdeji pozitivni IgG. Mozna ty rychlotesty totiz nemaji zadnou vyznamnou vypovydaci hodnotu.
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JirkaK »

Tak si říkám, kdo vydělal na tom, že se vše zavřelo a šířila se panika mezi lidmi?

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... _campaign=
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Nečetl jsi několikerá varování admina, abychom se zdrželi debat ve smyslu "jenchřipka"? Tobě tisíce mrtvých denně přijde jako panika? A ty grafy, které ukazují 2-4 násobný počet úmrtí v průběhu x let, také jako panika?
Holt se to u nás stoplo pořádně a od začátku. Osobně si myslím, že zrušit diváky na biatlonu byla vůbec nejlepší věc, když už se neuhlídaly ty tisíce pitomců, co musely jet do Itálie za každou cenu.

Jo a kdo teda na tom vydělal? Podle svých útrat bych řekl, že prodejci OOP, plus samozřejmě tuna jiných prodejců. OOP byly částečně navíc, nicméně vše ostatní se jen uspíšilo, myslím tedy ty nákupy.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Woody Crafty »

Někdo by měl konečně založit to vlákno na téma "jenchřipka" věnují cí se opačným argumentům a teoriím, bo je v tomto vlákně diskuze na tohle téma zakázaná. A taky nemá smysl tohle téma cpát ani do jiných covidových vláken už z toho důvodu že to nařeďuje původní téma vlákna.
Já bych to vlákno založil, ale nevím v jaké sekci, abych zase nějakému VIP nebo adminovi nešlápl na bebí.
Případně neporušil zase nějaký zákaz uveřejněný na 140. straně diskusního vlákna, či na úřední desce na Proxima Centauri.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Jen OT pro odlehčení k té "jenchřipce" a jejím dopadům. Já si třeba nyní vybírám vybavení, abych si mohl dělat povrchovky v Cerakote. Kdysi jsem si to chtěl dělat sám a pak z toho nějak sešlo a teď, když už mám i protichemické hadry a masky s filtry daleko nad rámec Covidu, se do toho mohu směle pustit :D .
Teoreticky by mi tedy Covid mohl přinést i něco dobrého (mimo to, že jsem se naučil zacházet s protichemickou maskou, což je také bonus k nezaplacení ;) ). Navíc jsem praktickým testováním na sobě zjistil, že maska je asi tak 10x lepší, než rouška a to i přes zvýšený dechový odpor.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

Fabulous píše: 25.04.2020 10:29 Opět a donekonečna se tu řeší, zda je to chřipečka anebo není. Už je tím zadělané skoro celé vlákno. Takže vás vyzývám jednou provždy ke konci této veskrze debilní debaty. Jinak budou padat bany a nejlépe trvalé.


JirkaK - týden ban.
Woody Crafty - varování admina
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Abych řekl pravdu, tak mě děsí několik věci.

První je, že Prymula končí. Leckdo na něj nadává, ale dle mého soudu to byl jediný kompetentní člověk, který tam byl a který věděl, o co jde.

Druhé je rozvolnění, které mělo být pozvolné, ale zatím, alespoň dle toho, co vidím kolem sebe, je dosti živelné a nějak o dost rychlejší, než byl původní "Fahrplan"

Třetí je zoufalý nedostatek testování. Opravdu, se můžeme chlubit nějakými osmi tisíci testy za den (navíc nikoli jedinečnými!!), když Čína dokázala PCR testů udělat 7 milionů za 12 dní?
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... i-40325457

Můj názor je ten, a velmi rád si zde přečtu za dva měsíce, jak moc jsem se mýlil, že do podzimu nebude třeba vůbec čekat. Nejpozději do měsíce bude zaděláno na solidní průser a do dvou už to nepůjde nijak kontrolovat.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

L.C. píše: 26.05.2020 20:45 ...Třetí je zoufalý nedostatek testování. Opravdu, se můžeme chlubit nějakými osmi tisíci testy za den (navíc nikoli jedinečnými!!), když Čína dokázala PCR testů udělat 7 milionů za 12 dní?
Ono je to ještě méně - v průměru cca pouhých 6500 testů denně. A to se ještě navíc ty počty testů nezměnily už cca měsíc a půl! Viz:
cases-per-day-200525.png
Pozn: ten peak 12.5. je způsoben šachováním s daty toho dne, kdy MZ zpětně modifikovalo (a o dost) data - tyto modifikované jsem do grafu nepřenášel a zobrazuje tak tedy původní data. Dne 12.5. tedy hází nesmysly.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

LC: zaděláno na velký průser je, že většina už to považuje za vyřešenou záležitost - obnovení restrikcí?: nemyslitelné. Už jen nošení roušek nebo čehokoliv na držce (nedejbže respirátorů) je teď po rozvolnění vnímáno negativně - jsi pako, volič Zemana, Babiše, státní ovce. Už jsem se setkal i stím, že na tebe řvou "sundej tu píčovinu vole". Kdo si poslechl ten rozhovor s Pekovou - jediná cesta je, že lidé, co dostanou v létě nečekanou "chřipečku", což je v létě neobvyklé, si půjdou hned udělat testy a zalehnou do postele, a nebudou to roznášet dál. Dle současného přístupu lidí podle mne naprosto nereálné. V každém, kdo to chytne to zmutuje (základní vlastnost COVID19 - co nejvíce se množit i za cenu že některé kmeny umřou, ale z některých se stanou poměrně účinní zabijáci) a to co pošle nakažený dál ostatním může být:
a) úplně v pohodě, jen pár dní nekomfortní divný pocit a teplůtka
b) totální průser co tě zabije

takže taková ruská ruleta...
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

IMG-20200525-WA0012.jpeg
IMG-20200525-WA0010.jpeg
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Nemá někdo z vás představu, ryze teoretickou, jak tento roztok rozebrat na původní složky? 🙂 Původ Čepro, důvodem jsou přebytky
Udělám co musím
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od DanBlack »

Mělo by to jít celkem bez obtíží rozdestilovat, bod varu mají dost daleko od sebe.
Ethanol...78'C
Peroxid...150'C
Glycerol...290'C

Reálně se ten peroxid dřív rozloží než oddestiluje. A nevím jestli tam neproběhly nějaké vzájemné reakce - radši bych to nepil, mohlo by se rychle stmívat. :mrgreen:
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vrabi »

Pokud s tím chceš mýt okna, tak by měl stačit papiňák a kus měděné trubky.
Pokud to chceš pít, tak bitrex z lihu dostat nejde, někteří dobrodruzi používají savo, ale to jen "odstraní" částečně hořkost a ostatní chemický sračky tam zůstanou.
dest.jpg
dest.jpg (16.75 KiB) Zobrazeno 3586 x
images.jpg
images.jpg (11.39 KiB) Zobrazeno 3585 x
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Germanik1 píše: 27.05.2020 6:32 Nemá někdo z vás představu, ryze teoretickou, jak tento roztok rozebrat na původní složky? 🙂 Původ Čepro, důvodem jsou přebytky
Takovéto dotazy jsou mimořádně dobrý způsob jak na sebe poštvat státní aparát. Bravo.

S likvidací zásob bych počkal až bude po všem, obávám se, že se desinfekce ještě dlouho bude hodit. Následně, pokud se destilací zbavíš glycerolu, tak z toho máš lihový čistič / kapalinu do ostřikovače /rozmrazovač skel.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Nějak nevidím důvod předestilovávat lihovou dezinfekci. Na podpalku stačí - hořet bude, glycerin je pitný, (dokonce se v malých množstvích do některých lihovin pro zvýšení viskozity - pro zlepšení chuťového vjemu přidává a peroxidu je tam tak málo, že snad už se rozložil a nemá cenu ho řešit...
A tipnul bych si, že i v nějakých lampičkách, kahanech nebo vařičích by trochu fungoval. Trochu, protože ta dezinfekce je trochu vodou zředěná.

Ale základ směsi je denaturovaný, velmi těžce pitelný líh. A to proto aby nešel lehce vyčistit.
Ale proč by to někdo, mimo "lihových podnikatelů" dělal, že?
Když je mnohem jednodušší si pro svou potřebu vyrobit líh kvasný - potravinářský doma.
*
Možná, nevím, by třeba k mytí oken vadil v té dezinfekci ten mastný glycerin a šmudlaly by se. V tom smyslu jeho zbavení se rozumím.
Jinak fact nevím proč to dělat.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

IMG-20200525-WA0008.jpeg
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Omlouvám se za ten předchozí dotaz. Jen si dovolím poznamenat, že na "denaturovany" líh netřeba licenci. Neposkytl jsem dostupná data, ještě jednou omluva
Udělám co musím
Odpovědět