Levný EDC nůž do kapsy

Nože, mačety, sekery,píky, oštěpy, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od DanBlack »

Praktická zkušenost - ty řezáky pásů skvěle pářou kapsy. :ne

Jinak libovolný zavírák bude mít: delší čepel, více nástrojů, civilnější vzhled...

Když od MilTecu, tak BW zavírák. (cena také cca 200,- )
Obrázek
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Yeah »

Smrtelně vážně.. Taková je zkušenost ke které jsem došel po dekádě každodeního nošení nože. Z praktického hlediska - nože s delší čepelí zavází v kapse na klipsu. Při ohejbání, klečení, atp... Nůž chci mít přístupný, tedy jeho umístění nepodrobuji pohodlnému nošení což u delších nožů znamená pásek nebo méně přístupná kapsa. Tento je krátkej, tedy ho mohu mít přesně tam kde potřebuji aniž by škodil při jakékoliv poloze.

Zavíráky jsou obecně nepoužitelné, navíc nosit je už chce pouzdro - šířka. Po cca ročním nošení mi nůž nic z oblečení nerozřezal, ani trnem ani řezákem pásů (zato třeba devina mi likviduje triko co měsíc o mířidla), nicméně efektivní funkčnosti řezáku pásů bych u tohto nože moc nevěřil, tedy nemohu potvrdit výše zmíněnou zkušenost.

Mám nůž skutečně jako pracovní nástroj, tedy dostává zabrat. Problém všech nožů jež jsem měl doposud (ano levné nože do litra) byl vždy stejný... Vyvyklaná čepel - po chvilce u většiny co jsem měl, některé nedrželi ostří, tupyly se jen svou existencí (zejména smith and wesson nože), některé dokonce výrazně korodovaly, od potu zřejmě. Samozřejmě šroubování znamenalo vylámané špičky...

Nic z toho u tohodle nožíku neznám. Po roce používání stále jak relativně novej, broušení potřeba jednou za čas po řezání drátů, špička se teda trhne pri šroubování, ale voala. Až nepůjde strčit špičku do šroubu, beru novej a nevyhodil sem litr nýbrž jen 170kaček...

Uznávám, že moje zkušenost je asi z velké části způsobena tím, že se k noži chovám jako k unitool nástroji, tedy chápejte že dát litr za něco co je předem určeno k vykonávání hrubé práce už je mi dnes líto (a v té souvislosti jsem dražší ani nikdy nepořizoval), zvláště když to v souvislosti s dalšími body umí stejně nebo lépe nůž za 170 kaček : )

Taková je filozofie... EDC nůž což. Do lesa taham SRK, nebo FM-78 jsou OK, tam mě nesere že to je na opasku... Ale upřímě co si v tom lese užijou? Dřevo a občas otevřou plechovku... I ten zavírák by za těchto podmínek vydržel nejspíš století, ale to pak není EDC

Jo klucí, mam nůž na práci, nikoliv jako trenažér leštění : ) Nejsem sice cool, ale normálně funguju tam, kde ostatní raději tvrdí, že kudlu nemají : ) Takže nezvracet a raději užívat víkend o nic přece nejde. Čauves :hand
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Bill Masen »

DeadMan píše: 20.06.2020 11:16To nemyslíš vážně, že? :puke
Myslíš to co napsal, nebo to, jak to napsal?
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od DeadMan »

To co napsal, ten nůž ne naprosto strašný :ne

Taky nosím v kapse Ganzo za 18 USD, ale design a kvalita jsou někde jinde.....

Nůž používám na to, na co je určený, na všechno ostatní používám nástroje tomu určené (páčidlo, lopata atd.).

Nošení v kapse je naprosto v pohodě a žádné pouzdro není nutné.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od DanBlack »

@ Yeah...
Pokud to máš vyzkoušené a vyhovuje ti tak proč ne. :wasntme

Jen to šroubování nožem mi připadá kapku "nevhodné". :x

Já mám vlastně všechny možné varianty a volím podle situace...masivní nářaďový nůž v EDC báglu, onehand Ganzo s klipem, zavírák Victorinox camper v pouzdru s klipem na opasek, Leatherman v koženém pouzdře co vezmu klidně i k obleku a několik rybiček od Mikovu různě po kapsách a na klíčích.
Nejčastěji asi používám ten Camper, ale jen proto že ho i nejvíc nosim.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Matěj »

U Ganzo jsem jednou zlomil čepel (spíš moje chyba, použil jsem ho na hodně "hrubou práci". U druhého Ganzo, jiný typ, jsem zase při používání, respektive spíš jen nošení, poztrácel šroubky, které držely střenky a byly zrovna nějaké nestandardní, tak nešly koupit.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od hrd »

Já v kapse nosím tenhle - https://www.leatherman.com/crater-c33t-28.html . V tašce pak multitool.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 167
Registrován: 25.09.2012 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Landkreis Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Rudolf Steiner »

V poslední době rozlišuji nůž do města a nůž do přírody. Na studiích jsem měl tento:https://www.army-airsoft.cz/multifunkcn ... m-mil-tec/a musím říci naprostá spokojenost, žádný vakl, teď ho po patnácti letech používám do lesa,především na myslivost. Nevím co je to za materiál, ale ostří drží poměrně slušně.
Do města jsem před lety volil civilnější nožík,https://vx.rosler.cz/kapesni-noze-91-mm/climber, na obranu mám jiné železo :D . Veškeré funkce naprosto postačující, ve městě jsem za ta léta nic páčit nepotřeboval. Na klíčích mám obyč rybičku od Mikova, hodí se mi na párání obalů v marketech, když např nechci brát celé balení minerálek.
Na práci u baráku mám raději pevný nůž.
„Ceterum autem censeo Unionem Europaicam esse delendam.“
Impfung macht frei!
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Fantozzi »

V minulosti jsem tady psal, ze po dobré zkušenosti s Ganzem jsem si objednal ze zvedavosti nejake Čínské fake kopie nože znamych značek Spiderco Paramilitary a Ontario Rat. Abych to zkrátil, kopie Ontario Rat je trošičku větší než original, vypada dobre zpracovaný, ale i kdyz ho skoro nepoužívám tak z něj vypadaly srouby-kratky zavit. Kopie Spyderco je naprosto otřesně zpracovaná včetně rzi, ktera tam byla. Cena byla nekde kolem 12-14 euro za kus vcetne postovneho, ale kdyz to srovnam s Ganzem, ktere stalo o nejake 3 eura vice, tak se to nedá srovnat. Prostě neni Čína jako Čína
Manželce sem koupil Kershaw Shuffle Purple BlackWashza nejak do 500 kc, pěkný maly nožík, dobre zpracovaný.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od L.C. »

Kdysi jsem nosil Victorinox, ale již spoustu let nosím Leatherman Surge. Už bych bez něj skoro nemohl existovat, protože třeba i v práci se ten nůž, ale hlavně šroubovák, nebo kleště často hodí (a já pořád někde zapomínal vercajk).
V EDC brašně mám navíc ještě Karambit od Foxe, takže to je v podstatě také EDC kudla :-).
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od JirkaK »

Už několik let nosím v kapse nůž Ganzo 727. Ideální do kapsy - velikost a váha a přiměřená cena. Zpracování slušné a kvalita taky. Na kratší vycházky do lesa si ho beru taky nebo jiný zavírací nůž. Na delší pobyt upřednostňuji nůž s pevnou čepelí, ale vesměs mám v kapse stejně druhý záložní nožík. Mají mě doma za blázna.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Ulfhednar »

Od doby objevení se Rat-1, považuji řešení a debaty o EDC noži za kombinaci vynalézání kola a hledání vlastní image :D
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od devlop »

Ganzo 727 = kopie Rat-1 https://zlepsovak.cz/cs/axis-lock/578-ganzo-g727.html
za poloviční cenu samozřejmě s jistými ústupky
G727 nosím také, zatím nezklamal
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Ulfhednar »

Z dlouhodobé perspektivy nepovažuji za rozumné kupovat o fous levnější komoušské kopie, zejména pokud nemají výhody navíc. Pak můžeme brblat o tom, proč jde Čína nahoru a nadávat, že Bába koupil rouške v Číně 🙂
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Bill Masen »

Co mě na Ganzu vadí je ten axis lock. V některých případech (sekání, batoning) vypadává. To mi liner lock neudělal.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Cep »

Jak tam sedí, že může vypadnout? Sekat jsem s axis lockem sekal, batonig snad jednou dvakrát lehce, ale nikdy žádný náznak, že by měl vypadnout.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Germanik1 »

Nosím victorinox v "kabelce", jinak mám všude po vesta h a šuplicich spoustu zaviraků. Jednou za rok všechny nabrousim, každé léto po skončení tábora pro 150 dětí po jejich odjezdu doplním stav že ztrát a nálezů. Kupo slušný výběr. Dlouhé nože mám u výstroje, v autě asi 2-3 podle konstalace, vrhací 500 g oba na chatě, jinde se nedá cvičit. Většinu dlouhých jsem kdysi vyrobil, letos mne čeká naposledy kovárna. Udělám zásobu na 10,15 let a půjdu do penze😆
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od Serža »

rat, g727 - mě se prostě nelíbí
mám radši štíhlejší nože s liner lock/frame lock
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
BlackList
Příspěvky: 135
Registrován: 08.04.2013 21:48
Pohlaví: muž

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od BlackList »

Tady v té definici se mi strašně osvědčila ESEE Avispa.
Dospělej nůž, kterej je lehkej do kapsy a tak plochej, že o něm OPRAVDU nevím.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Levný EDC nůž do kapsy

Příspěvek od vratnikp »

To ganzo vypadá dobře. 440C je o chlup lepší než AUS8. Na axislock jsem si zatím neudělal názor. mámli mít zavírák v kapse, musí být placatej. jedinej co dlouhodobě nosím je Avispa, ta mi v kapse nevadí. I malej švýcarák je na kapsu už moc tlustej. Ganzu bych dal šanci kvůli ceně a materiálu
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Odpovědět