Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

Neřekl bych, že musí být zrovna kamarádi. Ale korektní přístup je vždy lepší. Nicméně za sebe můžu říct, že s troškou vlídnosti jsem u žádného doktora neměl doposud nejmenší problém. Na druhou stranu, když někdy slyším ty horory, od vážně nemocných příbuzných a známých, tak si říkám, že zatím jsem měl asi jenom štěstí...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

Važte si dobrých lékařů a zubařů, bude jich jen méně a méně. Raději budu operován šikovným chirurgem, který bude mít "blbé hemzy" než usmívajícím se "empatickým profesionálem", který bude jak krtek po kterém budou zůstávat hromádky hlíny :devil

Bohužel to samé platí pro dobrého automechanika, právníka, učitele, ... .
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

U všech profesí mne zajímá právě ta profese. Vyznání, barva pleti, stranická příslušnost, velikost bot a činnost babičky za okupace je mi ukradená. Kdo jste na tom jinak, musíte mít buďto hodně peněz nebo ztrátu pudu sebezáchovy 😆
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

O vikendu mi delali hydroizolaci terasy svarovanou folii a tak jsem se rozhodnul rovnou udelat nove prkna na terase. Dneska jsem s tim stravil cely den a ta prace stala za to. Misto modrinu ktery jsem mel cca 5 let jsem zvolil parenu finskou borovici. Uzasna prace, prkna presne na milimetr. Na kamosovo doporuceni jsem pouzival vruty od firmy rothoblaas a uz vim ze nikdy nechci nic jineho. Zadne predvrtavani, z cca 550 vrutu ani jeden ozvejklej nebo strzenej. Proste spokojenost
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Kolik se ta zdechlost teď prodraží? Kdysi jsem kolem krabiček šel a odradila mě totálně jejich cena ... Radši jsem tehdy jel dvěma aku, v jedné vrták, ve druhé bit ...
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Cenu zatim ani netusim, kos mi to daval na firme se drevem a pro jistotu bude pocitat az to dodelam (preci jenom jsem tam 2x denne pro nejaky drobnosti). Urcite neco budou stat, preci jenom jsou nerez ale urco se vyplati. Ja jsem pred lety na vse pouzival klasicke krizove srouby - ciste kvuli cene. Pak neco rozebirat (co je venku a delano alespon sroubem 80 - 60) je za trest. Presel jsem tedy. Torx - dobre se opakovane povoluji ale u obyc sroubu dpjde lehce k pretrzeni (spoje kde drevo vice pracuje - napr. podlaha).
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Sehnat kvalitní šroubky je někdy peklo.
V Brně bylo Fabory tam měli vždy všechno - napr. moje oblíbené M2x20 a M3x20 oboje vysokopevnostní. Došel jsem koupil 4 šroubky zaplatil 10-15kč a bylo.
Teď - jedině objednat z netu minimální odběr 25-50-100ks, na co mi to kurnik je když potřebuji dva a vydrží mi dalších 10let? (Nebo z RCShopu 25kc+ za kus - to se mi nelíbí už z principu)

PS: Jestli víte kde v Brně mají tyhle malé šroubky se zapuštěným imbusem nebo torxem ve vysokopevnostní variantě jsem samé ucho :D

A abychom nebyli úplně OT víte jaký je rozdíl mez vstáváním v 5 a vstáváním v 7? V 5 přítelkyně ještě spí takže neremcá a neotravuje. Takže už se zase těším na zítřek kdy do práce budu vstávat v 5 :D
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od honzaH »

Jason píše: 24.06.2020 22:28 Na kamosovo doporuceni jsem pouzival vruty od firmy rothoblaas a uz vim ze nikdy nechci nic jineho. Zadne predvrtavani, z cca 550 vrutu ani jeden ozvejklej nebo strzenej. Proste spokojenost
já teda používám už jenom ty "turbovruty", ale kupuju značku Fischer (Power-Fast), když jsem zkoušel noname třeba z Bauhausu, tak je často utrhnu při vyšroubovávání
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

To je presne ono, vyplati se trosku zainvestovat. Vruty beru vse jenom hilti - mam od kamose bez dane a za velkoobchodni cenu. A třeba hozdinky - fischer sice stoji 5x tolik ale drzi kazda...

Pardon za OT. Dneska jsme rano vyrazili na prochazku do lesa a krasny kosik hub, cca 12 druhu. A to jsme sli spise na prochazku a ne na houby.. ted dale dodelavat terasu :o)
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Mám dobré zkušenosti se značkou Torpedo. Dnes jsem balil věci na víkend, jdu k autu, zamávám na sousedku a zakopl jsem o bednu, kterou jsem si tam před tím položil. Určitě se dost nasmála, jak jsem sebou seknul na beton. Mám moc krásně opuchlé koleno a ještě jsem byl vítaná atrakce pro své psi. :lol: :lol: :lol:
Čechy čechům !!!!!
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Pro Prahu a Střední Čechy doporučuji spojovací materiál Šroubarna Stará huť u Dobříše. Cena na 35 - 40 % všech obchodních domů a absolutní výběr
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Equestrian »

Jak bylo dnes? Delší dobu jsem se sem kvůli času nedostal. No, jelikož jsem v běžném pracovním režimu a opět navštěvuji různé firmy po celé ČR, tak jsem z aktuální situace jak stoupají počty nakažených docela nervózní, jelikož ať jsem v v 90% v jakékoliv firmě, tak na nějaké opatření zvysoka dlabou a akorát si tím zaděláváme v ČR na solidní problém. Přijedu do jedné a týpek od stroje mě uvítá se slovy, prosimtě, už si to z toho obličeje sundej, pandemie skončila. Přijedu do druhé, no jestli Vám to vadí, tak si to klidně můžete sundat, u nás si na nějaké roušky nehrajeme.
V okolí to samé, přijde mi, jak když všichni jedou v režimu "je vyhráno, korona nikde není"
Všem je asi líto, že tu napoprvé nic moc nebylo a dokud tu opravdu nebude nějaká větší nákaza, tak to asi nikdo nebude brát vážně.

No a jinak abych nebyl úplně mimo téma, dnes tu krásně pršelo, asi jako všude, jen s tím rozdílem, že vždy všude čtu, jak jsou vylité řeky, zatopené vesnice a města a u nás "ve středních Čechách" vždy jen trochu zalité zahrádky a žádný SHTF scénář se neděje. Asi tu je nějaké magické pole, jelikož vždy ve městě cca 10km od nás apokalypsa a u nás na vsi se v dáli jen honí blesky a trochu se zvedne větřík :)
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

To máš tak, že ty drobný záplavy vždycky byly, jen se to tak mediálně neřešilo. Já bydlím u dvou potoků a už mi bylo divný, že tři roky nebyla žádná větší voda. Když hrozili suchama, klepal jsem si na čelo, protože od jara všechno roste jak zběsilý a to jsem snad ještě nezalejval.Ideální podmínky pro zemědělce. Zaprší a pár dní slunečno, zase zaprší a zase slunečno.
Teď teda dvakrát šplouchlo tak, že okapy nestíhaly a natekla mi voda do přístavku, ale není to vina přírody. Jen moje, že ještě není všechno dodělaný jak má být. Smetákem jsem vynal dvoucentimetrovou potopu z chodby, vytřel a vyvětral. Opravil ohradníky, který zpřetrhaly kmeny plující rozvodněným potokem, a zase bude nějakej čas klid. :F
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Patrole vidíš a mě se zrovna koc stěžovala že jim na zahradě hnije česnek a tak :)
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

Dnes jsem ráno procházel starým sadem a zjistil jsem, že jedna stará třešeň padla k zemi. Asi přeci jen bylo tý vody moc. Vyvrátila se i s kořeny. Tenhle strom jsem chtěl už dávno pokácet, protože na něm nikdy nebyly plody. Zajímavé je, že letos ano. Tak jí alespoň naposled můžu očesat i bez žebříku.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
drigon
VIP
Příspěvky: 2949
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Tak to mne dnes atentatovaly vosy. Šel jsem zrušit starý kočárek do boudy a nevšiml jsem si toho, že v korbičce mají vosy hnízdo. Po jedné raně palicí :shock: následoval super zrychlený strategický ústup. Potvory vedou na body 6:0. Tak jsme koupili hasicak na vosy a doufám že v druhém poločase uhraju alespoň plichtu. :devil

Přeji hezký den a jsem s pozdravem. M.
Koukej tak, aby jsi viděl.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Chce to na ně jít brzy ráno. Bývá jim zima a než se rozhýbou, máš vyhráno. Já používám jako obklad na hnízdo, pokud třeba nehrozí vznícení krovu ;) , zapálený hadr nasycený lampovým olejem... Teda jestli jsem si teď nezadělal na zelený atentát nebo flastr od veterinářů :head .
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

Ty potvory vám vlezou všude. Mám na ně takové......Jó vosy teď jsou.
Mám pracovního offroada, kterýho používám spíš jako traktor. Včera jsem chtěl jet pro hromadu sena, nasednu a najednou takový divný bzučení. Měl jsem v kabině tři menší hnízda, jedno pod volantem, jedno za stínítkem a jedno hned vedle hlavy za sedačkou.Dlouho jsem se s nima nemazal. Vzal jsem si tlustou pracovní zimní rukavici, strhnul je na zem a rozšlapal.
Vosy jsou nejvíc nebezpečný, když jsou sucha. Mají pak koncentrovanější jed. Mýho kamaráda před lety jebla vosa za ucho, seknul sebou na zem a do tří minut bylo po něm. Byl to velkej statnej chlap cca 120kg a zabila ho taková jedna malá mrcha.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Serža »

no tvl...jsou rychlý, potvory...s tím budováním hnízd...
co vysavač? to nefunguje?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Ja je mela pred 14 dny taky v aute. Pod kapotou, nastesti. Ale cumela jsem jak puk...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět