Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Tonda píše: 29.06.2020 10:49 Už je mi z toho strašení na blití.
Tak pak mi zustava zahadou, proc sem vubec chodis, proc podobne odkazy ctes a proc se tu rozcilujes? Urcite existuji i jina fora, kde se vsichni placaji po hlavickach, jak jsou dobri a jak s tou koronou a statem vydrbali...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

proforma: ignoruj ho, je to jen další HERO, který medicínské výzkumy nového viru, který během 6ti měsíců nakazil

9 952 507 lidí a usmrtil 498 519, považuje za "nesmysly". Zbytečný nick zde na fóru. Hlavně, že kdyby mu někdo nabídl, že za 100tis Kč ho v rámci výzkumu zavřou na 10 hodin do uzavřené místnosti s 10 lidmi prokazatelně nakaženými COVID19, tak by do toho nešel, protože zrovna nemá čas a peníze nepotřebuje... :chuckle takoví to jsou hrdinové všedního dne. Anebo ne? Co Tondo, nechal by jsi se dobrovolně nakazit v rámci výzkumu COVD? Když říkáš, že je to nesmysl, bát se toho a z těch co se bojí, ti je na blití?
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Ruznorodost nazoru je dulezity predpoklad pro kvalitni diskuzi ;-).
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

ruznorodost nazoru a jejich ruzomne prezentovani ano, ale kdyz ti jedna strana napise te druhe, s jinym nazorem, ze je ji z jejich nazoru na bliti, tak kvalitni diskuzi nelze ocekavat ;)
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Tonda psal ze je mu na blili ze straseni lidi. S tim nemuzu nez souhlasit a podepsat v plnem rozsahu. Neni v tom nic osobniho.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

jenže to není strašení, to je jen přísun informací z výzkumu, informace o případech horších průběhu nemoci, komplikací, trvalých následků apod. Z toho je mu na blití? Jako že od teď má být embargo na "špatné zprávy o COVID" a má se psát jen o tom, jak jsme zvítězili a jak je vše za náma? Netestovat, čísla nezveřejňovat. To je ta kvalitní diskuze nad různými názory jo, že jednu stranu umlčím?... aha, tak to jsem špatně pochopil.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Ne, to není přísun informací, ten článek je regulérní bulvár. Dramatická zpráva, týkající se nemoci, která postihla celý svět, postavená na jednom člověku? To je šíření poplašné zprávy a ne výzkum, nebo žurnalistika. A citování takových zpráv, to je podle mého názoru strašení lidí.

proforma : a chodím, nebo chodil jsem sem pro objektivní informace. Ale diskuse postavená na bulvárních článcích, to se posouváme na úroveň novinky.cz, kde se každý týden svolávají pogromy na různé skupiny lidí, ať už na základě jejich vzhledu, nebo názoru, jenom kvůli titulku nějaké zaručeně pravdivé a vůbec nezveličené události.
devlop píše: 29.06.2020 12:29 To je ta kvalitní diskuze nad různými názory jo, že jednu stranu umlčím?... aha, tak to jsem špatně pochopil.
Já někoho umlčel? Napsal jsem, že je mi na blití ze zastrašování lidí a uvedl jsem, proč si to myslím. Že ten článek vlastně o ničem nevypovídá, neb v něm není jediná faktická informace, jenom domněnky na základě toho, že někdo, kdo měl covid (1 kus člověka), dostal cukrovku. Respektive ono se ani neví, jestli ji dostal kvůli covidu. Ví se jenom to, že někdy předtím ji neměl a teď ji má. Tak hurá strašit lidi, že COVID ji způsobil. A když bude mít nějaký pacient, který prodělal COVID hemoroidy, tak se přijde na to, že covid způsobuje hemoroidy.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Tondo, myslim ze je OK zes upozornil na kvalitu zminovanyho clanku. Nicmene vytykat nekomu ze ho nalinkoval prave sem je fakt trochu za carou. Teda vzhledem k zamereni tohoto fora. Tady je to totiz na straseni zalozeny (rozpad spolecnosti, konec sveta, pohromy). To uz by se to tady mohlo rovnou cely zavrit.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

devlop píše: 29.06.2020 12:06 9 952 507 lidí a usmrtil 498 519, považuje za "nesmysly". Zbytečný nick zde na fóru. Hlavně, že kdyby mu někdo nabídl, že za 100tis Kč ho v rámci výzkumu zavřou na 10 hodin do uzavřené místnosti s 10 lidmi prokazatelně nakaženými COVID19, tak by do toho nešel, protože zrovna nemá čas a peníze nepotřebuje... :chuckle takoví to jsou hrdinové všedního dne. Anebo ne? Co Tondo, nechal by jsi se dobrovolně nakazit v rámci výzkumu COVD? Když říkáš, že je to nesmysl, bát se toho a z těch co se bojí, ti je na blití?
Ano, klidně. Ozvi se mi do PM, sepíšeme smlouvu a za 100k klidně půjdu na 10 hodin pečovat o nakažené COVIDem, zcela bez ochranných pomůcek. Jenom jestli se najde nějaký hrdina, který mi je dá, aby to nebylo jenom o tom, začít mi posílat výhružné dopisy a anonymní udání. Takových hrdinů, kteří na lidi bez roušky, někde venku, u lesa posílali div ne armádu je taky dost.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

ale však tyhle bulvární články přece nemůžeš brát za bernou minci, jsou jen nápovědou k tomu, aby jsi hledal dál, pokud ovšem chceš. Proto se to sem také uveřenuje. Nikdy nebudou obsahovat odkazy na zdroje, na to naši písalci na idnes nemají.
Sciencedaily by jsi mohl považovat za nebulvár?

pokud ano tak zde
https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 172220.htm
"Emerging evidence suggests that COVID-19 may actually trigger the onset of diabetes in healthy people and also cause severe complications of pre-existing diabetes. A letter published today in the New England Journal of Medicine and signed by an international group of 17 leading diabetes experts involved in the CoviDiab Registry project, a collaborative international research initiative, announces the establishment of a Global Registry of new cases of diabetes in patients with COVID-19."

EDIT: tak napiš nabídku na Kings College London, kde výzkum provádí, možná z nich nějaká ta kačka pro dobrovolníky vypadne :hi
https://www.kcl.ac.uk/news/covid-19-tri ... perts-warn

a tohle je v diskuzi o diabetesu způsobeným COVID jako k čemu? Na tebe odtud někdo poslal udání a výhružný dopis nebo co?
"aby to nebylo jenom o tom, začít mi posílat výhružné dopisy a anonymní udání. Takových hrdinů, kteří na lidi bez roušky, někde venku, u lesa posílali div ne armádu je taky dost."

a toto: "za 100k klidně půjdu na 10 hodin pečovat o nakažené COVIDem, zcela bez ochranných pomůcek" ponechám bez komentáře ;)
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

A já na to jdu jinak. Než si číst další a další varianty nějakého blábolu, raději se zamyslím.

V České republice bylo v roce 2016 evidováno více než 900 tisíc nemocných s diabetem, z nichž naprostá většina trpí diabetem 2. typu. Každoročně onemocní dalších 60 tisíc lidí.
https://www.czso.cz/csu/stoletistatisti ... pocet-lidi

Kolik z těch 60 tisíc lidí ročně, kteří onemocní diabetem asi tak statisticky může, nebo mohlo prodělat COVID - třeba i bez příznaků? Alias, připomín mi to situaci - nezemřel na COVID, ale s COVIDem.

Ale samozřejmě, že vědcům se hodí peníze a granty. Kdo by nezkoumal, když někdo platí. A proč by novináři nepsali, když se to čte a reklama se prodává. Nechci tady zbytečně plevelit vlákno, jen jsem chtěl upozornit, že to, že když má někdo průjem a zemře na infarkt, neznamená to, že průjem nutně způsobuje infarkty.

BTW : když si přečtete ten odkazovaný článek o cukrovce, tak je to k zamyšlení, jestli pro lidstvo není větší hrozba cukrovka, než COVID.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

hele Tondo, já asi teda diskuzi raději ukončím, už se to dostává opět do fáze "covid je jen rýmička a více lidí umírá na tuhle a tuhle nemoc", za což tady celkem nedávno lítaly bany, toho se nechci účastnit ;)
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Myslím, že právo na názor je prioritou. Nesouhlas můžu vyjádřit písemně nebo ignorováním příspěvku. Takže hajím Tondovo právo na názor. Ale obsah jeho příspěvku mi nestojí za reakci.
Udělám co musím
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od colek »

To Germanik-přesně tak.Začalo to tady být ve smyslu jedna jediná pravda,pokud pochybuješ a nesouhlasíš,tak jsi vrah a ovce.Z toho důvodu se neůčastním debaty o Covid,protože mám jiný názor.
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

Dneska jsem vyslechl v autorádiu tiskovku ministra zdravotnictví, a musím se zeptat, co je to za paňáce? To podání informací byla tragédie, mele pátý přes devátý, žádná struktura, jednou se v další větě potrvdí a jindy zase vyvrátí, než se dostal k důležitým věcem tak mlel kraviny okolo...
To musí být určitě velký odborník a výborný manager, když má tak tragický projev...
Uživatelský avatar
Redneck
Příspěvky: 222
Registrován: 18.01.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Městecko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Redneck »

Úvaha nad rozjezdem covidu od Vlka

https://vlkovobloguje.wordpress.com/202 ... karantena/
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Jen odkaz:
Tiskové zprávy Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje o aktuální nákazové situaci.
(Stav ve všedních dnech k 15:30hod.).
http://www.khsova.cz/media/media
*
Snad se tomu dá věřit...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Redneck, Rafael: :yes
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Redneck píše: 29.06.2020 20:25 Úvaha nad rozjezdem covidu od Vlka
https://vlkovobloguje.wordpress.com/202 ... karantena/
Dobrý článek. Sám jsem zvědav, jak to bude na podzim. Dnes jsem četl o dluhu na hlavu cca 50 tisíc. Myslím, že 200 tisíc hravě zvládneme. Děti od 6 let nastoupí do továren, jako ty v číně, důchody se zruší... Fabrika bude mít 500 zaměstnanců, z toho stabilně 450 v karanténě.

Tipuji, že vláda z hrdinských řečí o dalším nezastavení ekonomiky vyměkne a lockdown s jízdou na plný plyn do bankrotu bude pokračovat. Co myslíte?
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od marabu »

Co vlastně říkají ta velká čísla v MSK? Jak tu už psali, asi by se nějaké procenta, možná i desítky, nakažených redukovala, pokud by se udělalo těch 15k testů na všech dolech plošně a okamžitě v několika dnech po sobě. Ale taková kapacita testů nebyla k dispozici ani v kulminaci epidemie a to globálně, ne pouze v MSK.
Ty čísla přes 100 a nakonec i 300, bych v tuhle chvíli viděl jako pozitivní, tj. efektivita testování nakonec i 20%.
Dobré bych viděl i to, že počty hospitalizace v tomhle klastru, jsou daleko daleko pod průměrem a je tu taky opravdu velký počet infikovaných bez příznaků. S tím pravděpodobně nikdo nepočítal a tak se přistoupilo k plošným trestům na ostatních dolech pozdě. Otázka je, jaká je opravdová kapacita tzv. chytré karantény? Neboli, jsme schopni ve stavu 300 pozitivních, vyhledat jejich další kontakty včas, než infikují více než 1 člověka? Tohle bych v prezentacích viděl raději, než obarvené mapy.
Jinak mám taky obavu o finanční gramotnosti naší populistické vlády, ale chápu, že bez chuti lidí utrácet, mohou finančně intervenovat pouze omezenou dobu. Proto to prezentují takto.
Odpovědět