SOUMRAK ZÁPADU

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

brewze - tak to jsem nečekal moc dlouho, bohužel. Jde to do řiti rychleji, než by člověk čekal. Rasismus ze strany černých ve své nejryzejší podobě. Logo používali černí nacionalisté v 60tých letech. Bez ostychu to dnes umístit na vlajku spojených států vnímám stejně, jako kdyby tam jiná sorta lidí namalovala svastiku. Svastika dnes neprojde, logo Black Power ano, a s potleskem. Přitom oba směry mají stejný požadavek - prosadit výhradní práva dané skupiny a utlačit a zotročit ostatní.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Maric »

Aspoň ten černý rasizmus už nebude tak jednoduché maskovat a relativizovat. Ale také to výrazně zúží prostor pro klidné a nenásilné řešení situace.....
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od poloventilator »

Jde o to, rozlisit zda je toto zacatek nezvratneho trendu, nebo epizoda ktera vysumi. Treba jakkoli hrozne vypadal utok na WTC, bylo to pro USA jen jako pichnuti spendlikem do slona, epizoda. Ale jakkoliv smesne vypadal muzik s vousky ktery napsal Mein Kampf - on byl zacatek jednoho trendu v Nemecku, se znamymi konci. Takze toto co se deje ted v USA, je co ?
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Paul »

WTC nebyla epizoda, jsou to dvě dekády amorální a protiprávní americký intervence ve světě, plný válek, revolucí a smrti. Stejně tak jako jim explodovala do xichtu válka ve Vietnamu kde dělali jen prasárny a nebyli schopní cokokoliv vyřešit, nějakým způsobem se v jejich společnosti promítne i toto období. Na konci vietnamské války bylo USA v slušném sociálním rozkladu kde milice stříleli do studentů a hořela města, mimo jiné i za přispění bolševiků a černochů. I když současný důvody jsou třeba jiný, opět hoří města a společnost je v rozkladu.
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od poloventilator »

No je pravda, ze udalosti mivaji dusledky. Treba po skonceni studene valky v USA opustili stabvbu 50 miloveho urychlovace, ktera byla uz ze 40 % hotova... Nebo vyprava na Mars byla uz v Kongresu napul schvalena ale vietnamska valka hltala penize... Ale to jsou take jen epizody, byt bolestive. Ovsem nedoslo ke zmene zakladniho spolecenskeho paradigmatu, to chci rict. V Rusku 1917 ano. V Nemecku 1933 take. Po WTC ne. Ted to hrozi ?
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Maric »

V současnosti je to o to složitější, že na spadnutí jsou v USA finance, ekonomika (krize) a i zdravotnictví (epidemie). Navíc je půl roku do voleb, takže nikdo nemůže ani tušit co se bude dít, dejme tomu, za tři měsíce. Pokud se to všechno sesype jako domeček z karet, tak to bude hodně nepěkné. A nejhorší vyhlídky mají právě černoši, protože svým přístupem k ekonomice, zdraví a situací kolem BLM budou snadno akceptovatelným cílem všech možných i nemožných "aktivit". Jen doufám, že hispánci budou držet basu s bílými (zatím se zdá, že se do černošského rasového boje nezapojují).

A v závěsu za tím se nepokoje a problémy přesunou do Evropy. A podle nálezu džihádistických drog v Itálii (nemyslím že to je jediný sklad v jižní Evropě) se s tím již počítá. A po událostech v Dijonu a Vídni se mi scénář "Krvavých levandulí" najednou nezdá tak nereálný....
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Zapadlo »

Poloventilator : Ne, je to bouře ve sklenici vody, neskutečně účelově nafouknutá levičáky v médiích - ať už ve státech nebo u nás. Za posledních padesát let amerika zažila v rámci demonstrací a jejich potlačování mnohem větší masakry se závažnějšími legislativními následky, současnost je čajíček. Jestli Státy časem - v řádu desetiletí něco výrazně promění, bude to postupné vymizení "střední třídy" občanů. Ale to je v současné době problém vpodstatě všech západních států včetně ČR a navíc to je proces, se kterým se nedá nic moc dělat : bohatí mají zkrátka v ruce skoro všechny trumfy, včetně modelingu legislativy k dalšímu bohatnutí...
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Maric »

Zapadlo píše: 07.07.2020 23:39 Poloventilator : Ne, je to bouře ve sklenici vody, neskutečně účelově nafouknutá levičáky v médiích - ať už ve státech nebo u nás.
Dost bojuji s často omílaným postulátem, že “svět není tak špatný, jak nám prezentují média” JENŽE - čím dál častěji média zamlčují události, které by vykreslovaly jistou skupinu obyvatel v negativním světle, a u jiné skupiny zase dokáží z marginální události vykřesat obrovskou kauzu.
Například se dočteme, že ve Wisconsinu prý popálili běloši mulatce obličej (nijak vážně, na fotkách nemá sežehlé ani řasy, vlasy či obočí), ale o pochodu 200 ozbrojených černochů ve Stone mountain provolávajích muslimská a rasistická hesla ani čárka. A také se u nás nepsalo o nepokojích ve Vídni. Takže tvořit si povědomí o světovém dění z mainstreamových médií není nejlepší metoda. Zvláště když to ohýbání reality je v poslední době tak očividné.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Germanik1 »

Jako jeden z vedlejších produktů současného anarcho představení očekávám mezinárodní úmluvy o informacích. Tedy konec bezbřehé novinářské "svobody" v získávání a šíření informací. Individuální odpovědnost každého jednotlivce za každý bit informací vyvěšený v prostoru a čase. Tedy zůstává právo šířit a získávat data, ale vytvoření odpovědnosti.
Udělám co musím
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Paul »

Maric píše: 08.07.2020 1:05ale o pochodu 200 ozbrojených černochů ve Stone mountain provolávajích muslimská a rasistická hesla ani čárka. A také se u nás nepsalo o nepokojích ve Vídni. Takže tvořit si povědomí o světovém dění z mainstreamových médií není nejlepší metoda. Zvláště když to ohýbání reality je v poslední době tak očividné.
Což ale neznamená, že záběry ze Stone mountain také nejsou ohýbáním reality. Dané místo se uzavřelo pro konání akce, někdo dal černochům dvacku a airsoft zbraně, aby dělali drsný hochy. Vůbec to nemusí znamenat, že nějaká taková skupina opravdu existuje.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Maric »

Jistě. Konspirace se dá udělat ze všeho. Přistáli američani na měsíci? Nechala Kennedyho zabít CIA? Byly v Iráku ZHN? Shodili si WTC sami američané? Stojí za levičáckými bojůvkami v USA Soros? ....
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od PeFi »

Germanik1 píše: 08.07.2020 7:12 Jako jeden z vedlejších produktů současného anarcho představení očekávám mezinárodní úmluvy o informacích. Tedy konec bezbřehé novinářské "svobody" v získávání a šíření informací. Individuální odpovědnost každého jednotlivce za každý bit informací vyvěšený v prostoru a čase. Tedy zůstává právo šířit a získávat data, ale vytvoření odpovědnosti.
On to bude hlavně konec svobody projevu, protože jediné, co půjde bezpečně šířit bude oficiální pravda.

První vlnu již úspěšně máme za sebou,viz
https://www.prirodnilekarna.cz/clanky-n ... enich.html
takže dál se bude postupovat osvědčenou salámovou metodou.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od bacil »

Maric píše: 08.07.2020 11:41 Jistě. Konspirace se dá udělat ze všeho. Přistáli američani na měsíci? Nechala Kennedyho zabít CIA? Byly v Iráku ZHN? Shodili si WTC sami američané? Stojí za levičáckými bojůvkami v USA Soros? ....
Ano (několikrát), ano, ne, ano, ano (také Soros)

S tím přistáním na Měsíci je problém, protože něco jsou opravdu záběry ze cvičení na Zemi a něco skutečně z Měsice a nikdo už pořádně neví co je co (že nějaká iniciativní uklízečka jim v tom udělala bordel). Připravoval se i Mars, ale když von jim ten von nácek umřel a další kdo něco takovýho dokáže udělat, je až Musk s ruskýma plánama co koupil snad za flašku vodky od Jelcina v 1998 (je na to i smlouva).
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od pepaf »

od bacil » 10 črc 2020, 14:59

....
S tím přistáním na Měsíci je problém, protože něco jsou opravdu záběry ze cvičení na Zemi a něco skutečně z Měsice a nikdo už pořádně neví co je co (že nějaká iniciativní uklízečka jim v tom udělala bordel). Připravoval se i Mars, ale když von jim ten von nácek umřel a další kdo něco takovýho dokáže udělat, je až Musk s ruskýma plánama co koupil snad za flašku vodky od Jelcina v 1998 (je na to i smlouva).
Můžeš, prosím, nějaký hodnověrný odkaz (zdroj) k tomu príma nákupu...
Americký podnikatel Elon Musk (* 28. 6. 1971)
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od bacil »

Musel bych to znovu hledat stejně jako ty. Klíčové informace pro vyhledání tam jsou. A myslím že to bylo v červnu 1998, spolupráce na vývoji motoru s tehdejší ruskou kosmickou agenturou. Já už to hledat nepotřebuju, viděl jsem to a několika cílenými dotazy to teď nenašel. Gůgla k tomu ale asi nepoužívej, ten hledá čím dál hůř (zkus yandex). Možná to pdfko časem najdu tak ti ho sem dám, ale nevím kde to mám nebo jestli sejm to už v rámci čistky nesmazal.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od pepaf »

Já to hledat nepotřebuji - považuji to Tvoje sdělení za stejnou blbost jako když jeden funkcionář mluví o článku vlevo dole...
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od bacil »

uvidíš časem.
...a sleduješ jestli se článek objevil a jak dopadl soud, nebo si pamatuješ jenom aféru, že ví že byl vlevo dole? On ten Peroutka psal jednou tak, podruhé onak, však hledej, dá se to najít.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od golem »

Tak rasisty jsou nyní dokonce i Lékaři bez hranic, doposud to zřejmě umně maskovali pomáháním Africe a řadě těch chudých zemí Asie či Latinské Ameriky, kde bída, nemoci a konflikty mají trvalou adresu. Není to pomluva: Lékaři bez hranic se totiž pro jistotu obvinili sami. A rovnou zdola i shora.
Prohlášení ředitele Christoua oznamuje, že Lékaři bez hranic „zradili barevné lidi, jak zaměstnance, tak pacienty“. Kromě toho „selhali při řešení institucionálního rasismu“. A jejich práce je taky součástí „kultury bílé nadvlády“, přestože si mysleli, jak obětavě pomáhají.
Zní to podobně absurdně jako vynucené doznání Rudolfa Slánského, krátce předtím ještě generálního tajemníka ÚV KSČ.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... 7AF1DC2C43
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

rasističtější článek v novinách jsem už dlouho nečetl :head

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_klf

"Lidé vlivný magazín kritizují za to, že fotografie nepořídil černý fotograf. Světoznámá fotografka Annie Leibovitzová údajně fotky špatně nasvítila, protože jako běloška nedokáže správně pracovat s tmavou pletí.
Lidé nejvíce kritizují nasvícení fotek, které údajně způsobuje, že barva pleti gymnastky vypadá utlumeně a vybledle. Dále se shodují na tom, že měl módní magazín najmout černocha, a to jak z etických důvodů, tak proto, že by uměl s tmavou pletí lépe pracovat."
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Matěj »

Hm, etický důvod je docela radismus.
A, že by uměl černoch lépe pracovat? Už jsem to tu někde psal, nějakou zkušenost ze západu s tímto etnikem mám a to, že by uměli lépe pracovat je nepravda, respektive je to hrubá lež. Línější etnikum jsme nepotkal (s našimi cigány nemám pracovní zkušenost), hned za ně bych přidal olivové (kyž už si hrajeme s barvičkama) etnikum a pak dlouho nic...

Opravdu mě takové umělé causy vadí. Za rasistu se fakt nepovažuji, řekněme, že jsem spíš typický "Čech" - nebyl jsem vychován k nějaké rasové nenávisti, nikdy jsem ohled na barvy nebral, řešil jsem jak člověk funguje-pracuje. S rasismem jsem se ale setkával fakt od základní školy. Tam mě např. poplivala a rasisticky nadávala cigánka, protože jsem ji označil za záškoláka před třídní učitelkou (cca 3. třída), když učitelce vysvětlovala, proč nechodí tak často (neomluveně) do školy, pak když mi jeden ciganský spolužák ukradl nějaké věci (který jsem u něj našel a dal mu tehdy rovnou za to do zubů - to jsem se na mou osobu doslech hodně peprných rasistických urážek :) - pár let zpět jsem ho po letech viděl v TV v hlavní relaci, bylo po něm vyhlášeno celostátní pátrání ) a pak, když jsem dělal pro nadnárodní firmu a prodali jsme a následně (dlouhodoběji) rozjížděli jisté zatížení v několika britských nemocnicích a měl jsem k ruce mimo jiné i černochy a araby jako kvalifikovanou (prakticky jen pomocnou sílu). Arabové byli rasově nevraživí vůči černochům (a nedělám si iluze, že i vůči mě a bílým obecně) to neřekli přímo, ono to neříkali ani těm černochům, vesměs to řešili vždy "za zády", od černocha jsem se zase např. dověděl, že jsem rasista, když jsem si dovolil chtít vysvětlení, proč práce, kterou měl zadanou nesplnil v termínu a navíc ji tak zfusoval, že se musela předělat). Ještě Indové byli dost podobní Arabům. Po několika podobných zkušenostech jsem už dobře věděl, že se jim nedá svěřit prakticky žádná jen trošku složitější práce, i když mi bylo tvrzeno, že na to mají kvalifikaci. A vyštrachal bych takových vzpomínek mnohem víc z té doby. Kdybych byl tehdy odkázaný jen na ta daná etnika, tak jsme tam nerozjeli zhola nic...
Odpovědět