Obrana před útočícím psem

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Bavíme se o obraně, řešíme účinky střeliva etc. Jídelníček je jiné vlákno. Bez komentáře.
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Snad perlička.... Německého ovčáka, podle sedřené srsti na noze uvazaneho jen za účelem krmení na maso jeho majitelem, o váze kolem 45-50 kg, poté co uprchl a byl trouba náhodným chodcem nalezen zcela zmatený, konzumovalo jedno policejní ředitelství včetně psovodů asi týden pod falešnou identitou muflona. Kuchyně byla u hlavního vchodu, kdo poznal charakteristickou vůni, nemluvil. Dokud neolizali poslední žebro. Dnes by to nešlo. Granulovaná krmiva, doplňky s léky a sajrajty...
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

A druhý dotaz, ano, lidolovci, tedy myslivci, používají typ střeliva vhodný pro okamžité usmrcení. Polopláště do kulových, jednotnou do brokovych, ale na psy často i malorážky. Mají praxi z nahaňky a střílí na komoru. Dovedou zachovat kliid při střelbě, protože to často opakují. Tím se liší od terčových střelců, policistů a salonních vojáků. To je ale lov, ne obrana proti psu. Asi vše, howgh
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Rafael »

Germanik1 píše: 26.07.2020 21:30 .....Dnes by to nešlo. Granulovaná krmiva, doplňky s léky a sajrajty...
*
Nechme, nebo aspoň já těch psů nechám.
Tak jen OT:
Ale jako masožravec, ale i jinak mi reagovat na výše napsané nedá....
Čím si myslíš, že se většina hospodářských zvířat, i na tzv. Biofarmách krmí?
A jak se léčí, podporuje jejich růst, odolnost proti chorobám a tak?
Viděl jsi někdy takovou farmu?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

No, jatka, hygiena a zemědělský průmysl zaručují alespoň základní dohled nad hmotou, co polykáme. To se o majitelich domácích mazlíčků říct nedá.
Udělám co musím
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Zapadlo »

Maso jatečních zvířat je pod kontrolou a kdo v tom nedělá ani neví pod jak přísnou. Důkazem jsou směšně malé počty případů otrav nebo jiných zdravotních komplikací u nás, zvášť když odečteme případy z domácích porážek a nezkontrolované zvěřiny. Nemálo se toho zabaví a zlikviduje, stačí dohledat zprávy Státní veterinární správy, která prověřuje desítky hodnot ve vzorku a kterých ročně řádově tisíce odebírá. To vše však samozřejmě neplatí pro pejsky, kočičky a další jedlé domácí mazlíčky.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Fabulous »

OT!
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Zapadlo »

Proč OT ? Pokud se před útočícím psem ubráním, obvykle je pak potřeba vyřešit otázku co s masem...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Fabulous »

Zapadlo: 24 hodin ban. Bod 10. Pravidel.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Moc kecám. Omluva za OT.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Piston »

Nechci zbytečně teoretizovat nebo zacházet do drastických podrobností, ale podle mé zkušenosti není problém ani dosti velkého psa (řekněme do velikosti NO) rychle zabít malorážkovou střelou, nemusí být ani vystřelená z dlouhé zbraně, nemusí být ani vysokorychlostní. Psi jsou prostě „měkké“ cíle, jedna rána a hotovo.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Když ti stojí, nebo leží. Jinak ani náhodou. Když bych musel do objektu se psem, schopným útoku, a neměl bych broky alespoň 6-8 mm, místo pistole bych si vzal násadu od lopaty nebo něco na ten způsob. Boj s větším psem mi osobně připomíná boj s protivníkem ozbrojeným nožem. Jak adrenalin, tak rychlost děje. Žádný fungující plán a předpoklad. A zkušenost mi dnes říká, že JÁ musím jít po něm. A být si tím jist. Jinak tam nelezu, ne hraju a tak vůbec. 😆Mám svou kůži rád. Navíc zkušenosti s útokem různých plemen, eventuálně psů s výcvikem. Cíle psa na člověku jsou různé. Někdy ruka nebo krk, někdy podbřišek, někdy vlčí seknutí po dolních končetinách. Možná je tu na Rozpadu nějaký psovod,.řekl by vám více.
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Re Piston: tu malorážku jsem zmiňoval jako účinnou v souvislosti s myslivci. Při střelbě na komoru 22 lr může stačit. Ale jestli to dáš v pohybu útočícímu třebas jenom bulterierovi, tak jsi muž ocelových nervů
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Grunt »

Germanik1: To tu provokuješ naschvál nebo jen tak z radosti?
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Pez »

Sobotní zkušenost. Na lesní cestě, mimo město, běží proti mě středně velký pes. Zastavil jsem a kousek uhnul aby měl prostor projít. 3m přede mnou zastavil a dvakrát štěknul. Tak mu povídám, ahoj, co tady sám děláš. Neřekl nic, čuchl k ruce a šel dál.
U většiny psů poznáš, že se chystají zautocit. Pak jsou takoví co jim hrabne nebo kousnou z leknutí, to jsou blbé situace, protože jsi nepřipraven.
Jen jednou mě kousl pes a to jsem teda nečekal. Šel proti mě psovod/kynolog s vlčákem, míjel jsem je tak s 1m mezerou. A když jsem byl kousíček za nimi, tak se vlčák ohnal a normálně mě kousnul do prdele. Naštěstí jsem měl dlouhou zimní bundu, tu prokousnul a já měl jen velkou modřinu. Ten psovod nechápal, prý vycvičený pes.
Na vojně mi psovod říkal, že nejjednodušší je boj proti služebním psům, že se cvičí na ruku, tak u nich víš, co máš čekat.
Pak, že nejhorší je situace, kdy potkáš dva a více psů. Ve smečce, se chová nevyzpytatelně i jinak v pohodě pes.
Říkal, že nejlepší je zůstat v klidu, čelem k němu počkat co on.
Pokud už na tebe startuje, tak vyrazit s řevem do protiútoku, pár jich tím rozhodíš a nechají tě být. No a pokud nemáš nějakou zbraň se kterou si můžeš nechat odstup, tak se pokusit psa prudce zalehnout, zlomit mu tím žebra, popřípadě přidusit.
Samozřejmě záleží na fyzičce obránce a taky na tom, jaký pes má na tebe zálusk.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Germanik1 »

Re Grunt: nechci se nikoho a ničeho dotknout. Jen jsem k tématu něco zažil. Po ničem z toho jsem netoužil. Téma jsem nezaložil. Nevím co ti na zkušenostech vadí.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Hdm »

Při tůrách, když potkávám cizího většího psa (bez viditelného doprovodu), jdu vždy tak abych měl psa po levé ruce a vytahuji nůž pravou z kapsy a otevírám (jednou rukou, mám naučeno) tak, aby to měl pes přes moje tělo a nic neviděl. Jsem připraven a vlastně nikdo nic nevidí. Klidně se nechám očichat, mám psi rád. Když je pryč a nic se neděje nůž se vrací zavřený zpět do kapsy. Většinou nikdo nic nevidí, maximálně děti co jsou v tu dobu za mnou, ale ty už vědí ;-)
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Zapadlo »

Dnešní zkušenost z odchytu. Pět dírek v zápěstí do hloubky 1cm. Kříženec. Tentokrát to bylo bez varování a stačil jednou překousnout.
pes.jpg
pes.jpg (83.48 KiB) Zobrazeno 3511 x
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od proforma »

A jak dopad ten pes? Stacil jsi ho taky kousout? :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Matěj »

Germanik1 píše: 27.07.2020 21:04 Re Piston: tu malorážku jsem zmiňoval jako účinnou v souvislosti s myslivci. Při střelbě na komoru 22 lr může stačit. Ale jestli to dáš v pohybu útočícímu třebas jenom bulterierovi, tak jsi muž ocelových nervů
Vzpomněl jsem si, jak mi říkal kdysi jeden myslivec, už nebožtík, co u nás řešil staré a nemocné psy, jak mu dovedli psa - německého ovčáka, kterého mu přivázali na zahradě a on si na něj vzal malorážku (tehdy ani nic silnějšího mít nemohl - před revolucí). Vzal si jeden náboj, že to bude stačit. Střelil psa, pes nic, stál a dál koukal. Pán se podivil, že by se z takové vzdálenosti netrefil a šel domů pro další náboj, když se vrátil, pes pořád bez hnutí stál, než pán dobil malorážku a vůbec stačil vystřelit, tak se pes vyvrátil, měl to přesně na komoru. Měl zkušeností víc, některé bych tu ani nepublikoval. Nicméně někdy ani na tu komoru nemusí hned stačit.
Odpovědět