Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Dostali jsme se do situace klid před bouří. Pro Vládu je důležité aby si, lidi smočili nohy v Jadranu, na Slapech a td. Opatření, systém, koncepce, strategie je vedena stylem chaos a zmatek. V mém okolí je veliký odpor, ignorace proti všemu co se nařizuje, "bo corona chodí po osmé". Je to způsobeno tím že lidi přestali důvěřovat nařizenim, vlivem nekompetentním krokům vlády, a cíleně ignorují opatření. Po prázdninách nás čeká solidní jízda.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/proti ... 47ab5f122/

V EU a CR se uz zacinaji rodit plany na to, jak efektivne proockovat cca 20 % obyvatel (ktere profesni, vekove, zdravotni aj. skupiny). Zamer dobry, ale mne prece jenom znepokojuje ta rychlost vyvoje. Je hezke, ze to testuji na 30 tis. lidech, budou vedet, jestli ockovani vyvolava horecku, vyrazku nebo prujem. Ale nemuzou vedet, jak bude lidske telo reagovat treba za 5 let. Pokud je covid takova svine, ze zanechava trvale nasledky i u bezpriznakovych prubehu, jak si mohou byt jisti, ze ockovani bude bez nasledku? Myslim, ze treba vybuzena a citlivejsi imunitni odpoved potom na kdeco vubec neni vyloucena (i kdyby ockovali mrtvym virem) a za par let by se mohly objevit zahadne rostouci krivky treba Crohnovy choroby nebo jine autoimunitni lahudky.

Jsem dost velkym priznivcem ockovani, nemam rada konspiracni teorie, ale tenhle krok se mi zda ponekud unahleny.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

proforma: Určitě tě uklidní, že i u běžných vakcín se v drtivé většině studií lidé po naočkovaní sledují jen neuvěřitelně krátkou dobu (mnohdy několik málo dní, nanejvýš jednotky týdnů). Stejně tak se jen velmi vzácně porovnává vakcína versus skutečné placebo. Ve výsledku i u těch běžných neurychlených nakonec i když se hodně snažíš hledat informace, tak nakonec zjistíš, že vlastně vůbec nevíš do čeho jdeš. Ten rozdíl mezi urychlenou a neurychlenou nakonec vůbec nebude tak velký, jak by normální člověk čekal.
Mimochodem, autoimunitní problémy jsou na vzestupu dlouhodobě ...
Obrázek

Co se týče vakcíny na Covid: Nic moc unáhleného v tom není, to je realita, o které se akorát běžně moc neví, tentokrát se asi trochu urychlí papírování potřebné pro uvedení na trh.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Technická - není ten vzestup jen lepší diagnostikou? Podobně jako u rakoviny?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Prymula znovu povolan, tentokrat do toho vrcholneho organu, ktery ma "ridit" epidemii. Sakra, asi to zacina byt vaznejsi, nez nam prezentuji... :tmi
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Koho to zajímá, tak vykazovaná data uzdravených se ke skutečnosti budou postupně aproximovat zhruba do 13.10.2020. (!!!) Pokud samozřejmě nedojde k dalšímu zázračnému skoku (což imho dojde, neboť poměr nakažených v percentuelním měřítku k počtu testů (a i relativní počet nových případů denně na teoretických 5000 testů denně) není vůbec nic, čím by se měla vláda chlubit... (To naštěstí nejde ovlivnit zázračným uzdravením více jak 1600 pacientů):
cases-to-tests-200728.png
cases-to-tests-200728.png (50.73 KiB) Zobrazeno 4331 x
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Pozn - nevím proč ten předchozí obrázek nejde klikem zvětšit, tak sem dávám sdružený, i s grafem poměru kumulativně nakažených ke kumulativně testovaným...:
cases-to-tests-complex-200728.png
cases-to-tests-complex-200728.png (77.55 KiB) Zobrazeno 4323 x
Hmm, tak ani tak to teď nějak nefunguje na kliknutí, nicméně pokud chcete vidět vše v plné velikosti, stačí většinou kliknout pravým myšítkem na graf a zvolit volbu "Zobrazit obrázek" ap...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Vcera vecer jsem zase jednou sjizdela mapu okresu s aktivnimi pripady. Tam, kde v nedeli byly 2, je dnes 11, kde pred tydnem 6, dnes 45... A dnes rano novy udaj o +260 od vcerejska. Uz zadny kecy o lokalnich ohniscich, ktery jsou dobre zmapovany a vytrasovany... Jak jsem psala vyse, ted mi ten Prymula zacina davat smysl. Blby je, ze sef patri sice do rizikove skupiny, ale "Babisovu rousku nosit nebude", takzena nejaky prechod na home office muzu zapomenout. A lidi jako ovce
Ve vlaku ve vagonu s cca 120 lidmi 2 rousky, v tramvaji nikdo, lidi si pred mym Respilonem div neuplivujou. Je to zly... Tak aspon vzdycky, kdyz potkam nejakyho blba s dementnima poznamkama k moji rousce, zacnu kaslat - a je klid :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Jop, to pokašlání funguje :D
Divné pohledy už nevnímám, když lezu někam dovnitř v respilonu, možná už ani tak divné nejsou, přece jenom si na to dost lidí zvyklo. A dneska v Bauhausu, když jsem lezl dovnitř, tak zrovna vycházela ven paní s rouškou a tak nějak, byť zamaskovaný obličej), z té řeči těla bylo poznat "jéé, nejsem tu jediná" ...
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Dneska 2 cesty tramvají, ffp2, a viděl jsem celkem 3 roušky. A přitom samý důchodce. Holt Praha
Udělám co musím
steve_michalik
Příspěvky: 218
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od steve_michalik »

V Praze to nosej lidi pouze v metru a jinak se na to dlabe. Ale přijde mi, že skoro nikdo neřeší, když někdo má nasazeno.
O víkendu jsem byl ve Varech. Bus MHD solidně narvanej, rouška samozřejmě žádná. Když jsem si nandal respilon, tak lidi dost nevrle čuměli.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od DeadMan »

Jj lidi na to serou.

Pendolino OV - Praha a skoro nikdo roušku neměl a ještě se na mě blbě dívali, když jsem měl Auru od 3M.

Banda debilů ten náš národ.

V Paříži mě naopak překvapilo, že třeba ochranka obchodů zdarma dávala papírové roušky těm, co je neměli a chtěli dovnitř.

A povinně všichni desinfikovat ruce.

Dokonce i autobusové zastávky jsou vybaveny desinfekcí.

Na ulici je to pak jak kdo, někdo nosí a někdo ne. Je fakt že při 35 °C je to maso.

Jinak tady o ochranné pomůcky nouze není, mají je na každém rohu a za běžné ceny (zdejší).

To jen ti naši ko ko ti to neumí zajistit a ještě dopustí, aby na tom šmejdi rýžovali :ne
You cannot kill me as I am already dead!
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

prof. Omar Šerý, čtěte od spodu https://twitter.com/omarsery1/status/12 ... 9611479040
Od pondělí 20.7.2020 je více než každý devatenáctý člověk v našem odběrovém centru pozitivní na koronavirus. Máme desítky záchytů. Dříve bývaly slabě pozitivní, nyní jsou ve stěrech stamilióny virů. Stále se jedná o lidi, kteří se vracejí ze zahraničí nebo o cizince. 28.7.

21.7. - Mé obavy z minulého týdne se hned v pondělí potvrdily. Nakažených začíná prudce přibývat, dnes již 10% testovaných v naší laboratoři bylo infikováno. Jedná se o importy ze zahraničí a je otázkou týdne až dvou, kdy se koronaviry více rozšíří do naší populace.

17.7. - Po výsledcích DNA testování COVID19 z tohoto týdne v naší laboratoři začínám být poněkud nervózní. Od 26.4. do minulého týdne jsme měli stejný počet pozitivních záchytů jako za celý tento týden. Více než jeden člověk ze sta je pozitivní - jedná se o nové případy.


jeden z prvních varoval před riziky covidu, riziku následků po prodělání nemoci i promořování. Vyplatí se občas sledovat.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Zajímavý článek o lécích na covid a proč se vyvíjí nové a netestují staré. ☹️

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... domaci_knn
Ultraladinek
Příspěvky: 20
Registrován: 11.02.2019 9:58
Pohlaví: muž

Tady si počtete, že co rozpadlík a zbraňový fanda to idiot.

Příspěvek od Ultraladinek »

https://trcalek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=755056

Autor už mě opakovaně přesvědčil, co je zač. U.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

V našem městě v Bille od dnes všechni zaměstnanci od pokladních po vykladače zboží opět povinně roušky po celou pracovní dobu. Když se to začalo rozvolňovat, čekal jsem, že opětovné orouškování zaměstnanců v marketech přijde později, někdy tak v září, říjnu... Situace je tedy asi horší, než se očekávalo.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Cep »

Aktuálně nemocných je víc než 7.4. A 7.4. jsme byli kde? Už přes 14 dní v karanténě.
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tajfun »

osobne ted venku rousku nenosim (praha), mhd nejezdim, ale jakmile jdu nekam do kramu nebo uzavrenych prostor, tak chodim v ffp3 moldexu 3405 a uz si ani nevsimam reakci ostatnich, uz mi to prijde normalni v tom chodit, ale sem jedinej v krame v respiratoru, max 1-2lidi s rouskou
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Jj, asi tak nějak. RShield si dávám, když lezu kamkoliv dovnitř a je jedno, jestli obchod, benzinka či stavebniny.
Sem tam někoho potkám s rouškou či respirátorem. A jak jsem tu už psal, tak z reakcí těch lidí je cítit "uff, nejsem jediný pitomec, co to nosí".
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Chlapi, do obchodu si nasadíte roušku a máte šanci přežít, ale jak se chránit proti tady tomu?
https://www.mojezdravi.cz/novinky/varov ... -4923.html

Navíc symptomy velmi lehko zaměnitelné s koronavirem.

Používáte repelenty? Pláštěnky? V tom počasí asi dlouhý rukáv, nebo kožená bunda nebude úplně ideální. A komárů jsou teď po těch deštích mraky. Jedno píchnutí a je s vámi ámen.
A to pořád, nejezděte k moři, jeďte na jižní Moravu... No. Nejlepší bude utěsnit okna a vůbec nevycházet.
Odpovědět