Kde a jak ušetřit

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od K4cer »

To je asi stejná pitomost jako kdysi komunistickej článek vo tom, jak máme nejdřív zapálit sirku a až pak pustit plyn (na sporáku), jak masivně ušetříme.

Bys nevěřil, ale sou doknce lidi, co myjí zamrdanou tatru hasičskou proudnicí ... a jestli mě budou srát s ekofašistickou propagandou, tak ji budu mýt každej týden! :D
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od marabu »

No mě přijde blbost lidem radit takove cipoviny, a říkat, že ušetří X set Kč měsíčně za vodu. Tak buďto mám domácnost z r. 65 a asi nemám na to abych si všechny ty věci renovoval a nebo mám z součastnosti a už to je normál.
Tak jako mě přijde logický, když nemáš po ruce pořádnou WAPku, použít to co je, zvlášť když tu vodu neplatíte. Na rozdíl od zavření baterie při čištění zubů :) kde je to jen čistá blbost/lenost.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od mukl »

Nezlobte se přátelé, ale celé je to filozoficky špatně. Vůbec slovo "šetřit" je velmi pochybné. Pokud máš něčeho nedostatek, musíš toho sehnat víc! Pokud máš málo peněz, musíš se víc snažit, víc pracovat a víc vydělat. To je podstata. Nebo taky můžeš začít "šetřit" a ušetřit se až k smrti hladem...... :(
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Jason »

Nevim co je na tom filozoficky spatne nebo k nepochopeni. Troufnu si rict ze dokazu vydelat dost penez a taky vydelavam ale to neni duvod abych nekde nesetril nebo zbytecne utracel. Sam mam radost kdyz dokazu neco koupit za dobre penize a zbytecne je neprojebu...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Tomáš »

Úplný souhlas s Jasonem.
Ano, samozřejmě bych rád vydělával ještě víc, kdo ne, ale jako ve všem je dobré podrobovat i rodiný rozpočet kritickému myšlení. Než něco nakoupím, tak se podívám za kolik to kde je, občas to jsou zajímavé rozdíly.
Byl bych jen hlupák kdybych bral první nabídku, kterou vidím.
To samé dodne existují lidé, kteří při čištění zubů mají puštěnou vodu. Krom toho, že to není šetření, tak je to plýtvání a to není o tom kolik vydělám.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Venet »

A o tom to je. Je rozdiel byť "šetřílek" čo si utrhne od huby, a za 5 korún si dá vŕtať koleno, alebo zbytočne neplytvať.
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Jason »

To je presne ono! Asi neni smysl vydelat dost penez a pak je projebat kvuli tomu ze je mam.. samozrejme kazdej ma jine priority jak ty penize utratit. Napriklad kdyz kupujj jidlo tak neresim kolik stoji ale v prvni rade co kupuji. Ale pak dokazu bejt sam ma sebe nasranej kdyz musim vyhodit krabicku salamu ze prosel - a je mi jedno jestli stal euro nebo deset, jde mi o tu podstatu. Stejne tak mam akva kttere ma spotrebu okolo 20kW za den ale sere mi kdyz nekde zustane zbytecne rozsviceno..

Edit: sorry za OT ale nedalo mi to.
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Hohepa »

Už Siddhártha dospěl k filosofickému závěru , že štěstí neplyne z uspokojování tužeb a potřeb, neb čím víc bude člověk uvažující jako Mukl mít, tím víc bude toužit po dalším a nikdy nebude spokojen....
Štěstí dosáhneme, když budeme spokojení s tím co máme a po ničem dalším nebudeme toužit.

Já dodávám, že extrémy jsou extrémy a je potřeba hledat zlatou střední cestu. :rock
Šetřit na věcech nedůležitých (jejich potřebou pro mne)
a naopak "nešetřit" na věcích,
které jsou prostě pro mne "životně" důležité :rofl ( byť si to manželka nemyslí )
Tak si občas mohu udělat radost i ze svým příjmem , bez análního alpinizmu v práci
a určitě mi nerupne žilka když dostane kolega přidáno, či když si soused koupí nové auto.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Germanik1 »

Rčení : umřeli hned, jakmile si koupili všechno co k životu nepotřebovali 😆
Udělám co musím
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od MarS »

https://www.idnes.cz/mobil/mobilni-oper ... eratori_jm

Slušný! Za 300Kč 100GB dat. Zrovna mi skončil T-mobil tarif na 30GB za 450Kč a platim ted 700. Jen neni teda roaming, což je mrzutý, ale kdo by ted nějak cestoval...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Rafael »

Objednáno. Dík za tip.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Rafael »

Žena má nějaký spolek od ČD Telematika 3GB/300Kč paušál, (na NTB), já mobil.cz 3-4GB/300Kč, (tablet), předplacenku....
A mobilní internet potřebujeme. Samota u Lesa a v civilizaci už moc nejsme...
*
Takže to O2/100GB/300Kč je pro nás úplně úžasná, na české zlodějské praktiky operátorů, nabídka a volba.
Akorát nějaký domácí router musíme pořešit ať se o tu simku nehádáme.
Teda pokud přijde protože mimo dvou potvrzovacích emailů hned po objednání se nic neděje.
*
A mimo "chytrých, tláchalských diskuzí" na netu, ji prakticky ještě nikdo nemá.
Tak nevím. Buď se podcenil zájem anebo je to nějaká srandička, reklamní akce..., nevím zatím.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od bacil »

Router nemusíš řešit, pokud vezmeš nějaký vyřazený chytrý mobil a zapneš na něm TETHER-ing (hotspot, sdílení WIFI,...). Vytvoří ti WIFI AP a připojíte se na to oba. Router má smysl řešit jen když potřebuješ silnější wifi signál, domácí servery a pod.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od CombatMedic »

Mně poslali sms, že se semnou v pondělí 10.8. spojí kurýr z PPL. Objednal jsem první den. Nepředpokládám teda, že by to měl někdo dřív, zvlášť k tomu enormnímu zájmu.
Skilled And Resolute
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dracekvo »

Wifi přes mobil má jednu nevýhodu. A to malý dosah. Router s normální anténou je lepší.
A je otázka jestli starý mobil bude umět zprostředkovat max dostupnou rychlost.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od proforma »

A wifi pres mobil ma jeste jednu, dost podstatnou nevyhodu: bud telefonujete, nebo surfujete. Nelze zaroven telefonovat a lozit po netu. Coz je treba pri home office, kdyz mluvite se sefem a zaroven mate otevrit nejaky mail, ktery vam prave poslal, a probrat ho, docela problem.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od cipis »

To platí při volání z toho mobilu, který dělá hotspot. Ale to výše jsem pochopil tak, že v tom starém mobilu bude pouze datová SIMka, takže tam žádné hovory nehrozí.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od proforma »

Ja zase nepochopila, ze to bude mit ve 2 mobilech :-)

Ja mam treba datasimku ve starem routeru, pripojenou pres USB modem. Je to pohoda, muzu zaroven volat i pracovat na NTB. Vyjde mne to levnejs nez nejlevnejsi pevna linka a rychlost naprosto dostacujici (vcetne videi, ale hry nehraju, tak u tech nevim).
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Woody Crafty »

Příští týden má Lidl XXL týden. Tak mě napadlo, že by se tam dalo leccos nakeťasit pro případnou podzimní krizi. Což by se dalo zopakovat při dalších XXL akcích. Myslím že je má tak po měsíci a půl. Nemám to přesně vysledované.

Jaké máte zkušenosti s masovými konzervami a masem ve skle od Lidlu? Je to použitelné pro železné zásoby do sklepa?

ps: teď má lidl ty 4,5kg pytle s rýží za 200 kdybyste někdo neměli nasysleno.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Germanik1 »

Masové konzervy, hlavně ve skle, z Lidlu dobrý.
Udělám co musím
Odpovědět