Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Tak se statistikami se manipuluje neustále. Včera bylo evidováno 5030 aktivních případů, do dneška přibylo 323 nemocných a aktivních případů je najednou 4922. Tomu říkám kouzla s čísly, protože se dle všeho uzdravilo 423 nemocných.

bivoj: ten nesmysl s neustálým růstem jsem tam chtěl zmínit také, ale nechtěl jsem to moc natahovat :)
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

steve_michalik píše: 08.08.2020 9:07Nicméně jestli jsou to ty Horažďovice na Otavě, tak to je vodácky dost frekventované místo. Jsou tam dva kempy a hodně lidí vyjíždějících ze Sušice tam pak spí.
No, pocitam, ze moc pacientu te LDN na vodu nejezdi... :x Jestli to pritahl nejaky zamestnanec nebo navsteva od ditka z tabora, jak jsem zminila, to je ta lepsi varianta. Ta Tvoje, ze je to od vodaku = od bufetaru, lidi v pujcovnach lodi apod., by totiz byla daleko horsi, znamenalo by to, ze ted uz to ma pulka Horazdovic (protoze cesta od bufetare do LDN je o dost delsi).
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

L.C. píše: 08.08.2020 9:23...protože se dle všeho uzdravilo 423 nemocných...
Není se čemu divit, počet aktivních případů opět začal stoupat přes 5300, a tak zázračné uzdravení 1700 lidí z 26.7. přestalo mít efekt a bylo třeba opět dostat počet aktivních případů dolů. Dobře to znázorňuje následující graf, kde jsou čísla tak jak si to vždy momentálně upravuje vláda:
active-cases-fake-200807.png
active-cases-fake-200807.png (71.1 KiB) Zobrazeno 4527 x
No a tady je vidět, jak jsme na tom asi ve skutečnosti, kdy následující graf aktivních pořípadů není zatížen "opravami statistik":
active-cases-real-200807.png
active-cases-real-200807.png (70.64 KiB) Zobrazeno 4527 x
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Ja bych rekla, ze nasledujici oprava statistik bude vychazet z nove metodiky, kdy za uzdraveneho bude pocitan kazdy od 15. dne od pozitivniho PCR testu. A basta! To by bylo, abychom ta cisla nedostali dolu, aby nas Evropa dal nechala jezdit k mori, jinak by se koblihari mohli vzbourit...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

A jak myslíte, jak to bude u nás pokračovat v delším horizontu? Mě napadají 2 možnosti, buď se koronavirus "vyčerpá" nebo vakcína a tedy statistika bude v souladu se skutečností anebo se začnou nemocný lidi hromadit v nemocicích a i když bude v upravených statistikách děsně málo nemocných tak v nemocnicích bude "Itálie".
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Bivoj: díky moc za ty grafy. Hodně mi to pomáhá vytvořit si obrázek o situaci. Já si zapisuji pouze denní změny, nad kterými člověk občas skutečně žasne.


honzaH:Je těžké to nějak rozumně predikovat, protože vstupní data, která máme k dispozici, jsou dost výrazně manipulována.
Teoreticky je tady teď kmen viru, který je sice nakažlivější, ale méně smrtelnější. To by mohla být dobrá zpráva. Nemáme ale dost relevantních dat, abychom to mohli posoudit z hlediska starších lidí. To nám napoví situace v Horažďovicích, pokud se vůbec dovíme, jak to tam skutečně probíhalo.
První špatná zpráva je ta, že nevíme, jaký kmen sem mohou zatáhnout lidé, kteří se budou houfně vracet z dovolených a případně zahraniční dělníci, kteří jezdívají domů a kterých je u nás relativně dost.

Druhá špatná zpráva je, že nevíme, nakolik virus může působit na organismus v dlouhodobějším horizontu. Asi největší hrozbu u bezpříznakových a lehčích případů představují neurologická a kardiologická poškození. Dělají se testy pouze na koronavirus. Nedělá se vyšetření krve na Troponin, který by nám mohl napovědět, jak a jestli bylo zasaženo srdce a už vůbec se nedělají ani vyšetření typu echo, MR, nebo CT (to je u srdce navíc velmi specifické a dělá se jen na specializovaných pracovištích).

Teoreticky by mohla nastat situace, o které mluvila MUDr. Peková. Je-li virus umělého původu, neměl by teoreticky přežít rok až dva. Jenže ona předpovídala i to, že druhá vlna nebude. To však bylo v době, kdy se nepředpokládalo, že se přijatá protiepidemiologická opatření rozvolní dost živelně až chaoticky. Pokud by však měla pravdu, mohli bychom doufat, že virus spontánně vymizí zhruba v období březen/duben 2021.

To, co vidíme aktuálně, je důsledek rozvolnění v květnu/červnu. Předpokládám, že skutečný rozsah toho, co se děje nyní, budeme moci pozorovat až v září, ale spíše v říjnu. Vzhledem k té grafice, kterou sem postnul Bivoj se ale obávám, že ta druhá reálná křivka bude oproti té z dubna jako Mount Everest vedle krtince.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Prave se potvrdilo, ze MZdr, resp. vlada, si z nas dela pr... dobry den. Pred chvili zverejnilo novy "tydeni semafor" CR, ktery je - svete div se - uplne stejny jako verze z minuleho pondeli.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/no ... .seznam.cz

A to pres to, z v patek v horazdovicke LDN detekovali 20 nakazenych, v sobotu dalsich 20, tj. celkem 40 (dosud se po celou dobu pocet nakazenych v klatovskem okrese pohyboval mezi 5 az 15 osobami). Tim byly splneny minimalne 2 jejich podminky, ktere si sami stanovili, aby takovy vyskyt byl rizikovy:
- muselo jit o rust vice nez 50 % oproti predchozimu tydnu,
- musely byt zasazeny ohrozene skupiny.

A presto je nove okres Klatovy bily jako lilie, jako dalsi okresy. Dokonce na mape okresu, ktera je uvedena ve clanku, je podle aktualizace dat MZdr k dnesnimu datu registrovano pouze 11 nakazenych!

Tehle vlade uz nebudu verit ani slovo a ode dneska se ridim VYHRADNE vlastnim usudkem.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Proforma: přesně tak, v březnu a dubnu se kvůli takovým číslům uzavřelo úplně vše, teď se všichni tváří, že se nic neděje. Jasně, lidi toho už mají dost, vše znovu zavírat je nesmysl a ekonomická sebevražda. Tvářit se ale, že je vše pod kontrolou taky není úplně ok.

Jinak blíží se září... jak to máte naplánovano ohledně škol a školek? Nastoupí vaše děti normálně? Podle čeho se budete rozhodovat? Co bude pro vás impulzem nechat děti doma (domácí výuka apod.)?
Kdo je připraven, není překvapen.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

s čísly se čaruje nepochybně, o víkendu mi dokonce přišlo, že průběžná čísla za Prahu a Moravskoslezský kraj a nějaký ústav, co jsou v novinách během dne, byla vyšší než nakonec výsledná za ten den. Ale bohužel jsem si to neuložil. Víc se na to zaměřím.

Jinak škola už začala v několika spolkových zemích v Německu, část povinně s rouškami, část ne. Bude dobré sledovat další dva týdny u nich, podle těch zavedených nebo nezavedených opatření.

Pro děti mám R-shield summer verzi. Domácí výuku jsme měli v pohodě, takže to je ve hře taky, uvidí se podle čísel. U nás v okrese je to stále velmi dobré, ale ty dovolené s tím mohou zamíchat hodně.

Já chodím pracovně na zahajování školního roku, takže tam jdu za banditu s respilonem taky.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Proforma: Proboha, Vy jste naší vládě někdy věřila?
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Vlade ne, krizovemu stabu pod Prymulou, to komunikoval docela rozumne a rozhodovani taky bylo dobre zduvodnene a akceptovatelne. S Hamackem to uz zacalo byt horsi, ale taky to porad jeste slo...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

No jo, jenže Prymulu poměrně rychle sestřelili, protože nepředstavoval "economicaly viable" řešení pro české montovny a jak říkával můj kamarád, "český pracující dobytek, který musí poskytovat německou kvalitu za ukrajinský plat".
Pak se toho chytili ekonomové a reálné ekonomické ztráty začaly převažovat nad potenciálně mrtvými a co více, většinou starými, na kterých beztak nezáleží, protože své si již odmakali, tak už můžou klidně chcípnout. Sice si ti mlamodyjové tak nějak neuvědomují, že díky nim jsou tady a že jejich rodiče a prarodiče celou tuhle zemi v podstatě vybudovali svým potem, ale na tom nezáleží.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jason »

A proto si myslim ze vsechny ty grafy, statistiky atd nemaji zadnou vypovidajici hodnotu. Kdyz clovek nezna vstupni hodnoty tak nemuze mit zadne relevantni vysledky.

To mi pripomina jeden klasickej vtip:
Pta se ucitel deti ve skole: "Dneska je utery, rohlik stoji 3 Kc, muj pes se jmenuje Azor, mama byla z Moravy, mam jednoho bratra, kolik je mi tedy let?"
Prihlasi se honzik a rika "42 let"
Ucitel na to "naprosto spravne, jak jsi na to prisel?"
Honzik: "Mam bratrance kterymu je 21 let, je postizenej a tata o nem rika ze je to polovicni debil"

Omlouvam se z OT ale horko-tezko budeme neco predpovidat kdyz ani nevime co a jak probiha aktualne...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

No, clovek vycvicenej minulym rezimem si dokaze relevantni data vysosat i ze 4x upravenych statistik :-) Ale uz se mi nechce do toho davat ten cas. To je zrejme cil cele operace - rezignace lidi na fakta, tj. jejich lehci masirka v budoucnu. Ach jo, zase vitezi blbost...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Tak včera jen 140 případů, to sice moc neodpovídá trendu a pravděpodobnosti, ale takhle se jim podaří to dostat pod 5000 aktivnich případů snadno už tento týden a třeba přemluví i Řeky...
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Proforma: to přirovnání s minulým režimem sedí přesně. Bohužel mám dojem, že mladší generace již schopnost číst mezi řádky nemá a co je horší, nejspíše ani nechce mít.

Já si ta čísla zatím zapisuji, ale upřímně, jsou den ze dne nesmyslnější. "Resetují" se počty mrtvých, uzdravených, aktivních nemocných. Zjistil jsem, že tzv. "slabě pozitivní" nejsou vedeni mezi pozitivními, ale mezi negativními, atd.

A navíc. Co oni vlastně potřebují k tomu, aby počet aktivních případů klesl? Je to jednoduché. Stačí zkrátka netestovat, nebo naopak testovat, ale tam, kde je předpoklad, že se zkrátka na nic nenarazí.


Jason: když na to přijde, tak vše je o vyhodnocování rizik. Mohu se zamyslet nad tím, jaká je pravděpodobnost, že mě někdo zastřelí na ulici, nebo při přepadení obchodu, kde zrovna budu nakupovat atd. Žijeme v zemi, která patří mezi 10 nejbezpečnějších na světě. Nejsme uprostřed Malmö a ani někde v Mogadišu. I když je ta pravděpodobnost, že k něčemu podobnému dojde u nás tak nepravděpodobná, přesto u sebe nosím zbraň. V ambulanci, kterou vystřílel Vitásek mohla třeba někomu pomoci.
Doma mám dva hasící přístroje (a uvažuji, že pořídím ještě dva další). I ty pouhé dva jsou, troufnu si napsat, přesně o dva více, než má doma 99,9% obyvatelstva. A také mi není líto dát peníze za to, abych je co dva roky nechal projít revizí. Mělo by to být každoročně, ale "základní test" zvládnu i sám a osobně si myslím, že co dva roky stačí. Z téhož důvodu chci ale čtyři. Jednak pro sichr a za druhé proto, že když dva budou na revizi, tak dva budou doma.

S koronavirem (stejně jako s tou nilskou horečkou) je to podobné. Čísla si zapisuji již snad jen ze zvyku, abych viděl, co z nich padá za nesmysly (viz. výše). Jsou to potenciálně nebezpečné nemoci. Nechci to svinstvo dostat, abych zjistil, že vlastně o nic nejde, protože to může dopadnout i jinak:
https://jamanetwork.com/journals/jamaca ... le/2768916
A nechci to dotáhnout domů, protože jsou tam dva lidé ve věku, ve kterém je to ve třetině případů fatální.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Při vší úctě - věnujete stejně tolik času a pozornosti vyhodnocování i jiných, horších, chorob a rizik? Pokud ne, proč zrovna Covid a pokud ano, zbývá vám čas na nějaký život, radost, děti...?

Když se Vám čísla nelíbí (=nejsou dost strašná), tak za tím hledáte nějaké spiknutí, místo normálního a světově všudypřítomného chaosu, šumu, nepřesností, šlendriánu... a upravujete si je k horšímu, aby jste byli spokojeni a podle toho přijímáte "opatření". OK, nic proti. Ale jaká opatření, smím-li se zeptat? A jak je ladíte podle "vysosaných dat"? Dneska jednu roušku, zítra tři? Pozítří atombordel? Dneska si pro chleba zajdu, ale včera jsem byl raději o hladu, protože mi vyšla vysoká čísla? Myslím to relativně bez ironie. Je skoro jisté, že Vás dostane něco jiného a za mě osobně se z Covidu stává pro některé lidi obsese. OK, celkem neškodná, svým způsobem zajímavá.

L.C. - dělá se tu za ukrajinské platy? A proč tady teda ukrajinský středo- a vysokoškoláci kopou základy a příkopy? A pokud ano, nebylo by lepší odstěhovat se na Ukrajinu? Je tam podstatně levněji a se stejnými platy by nám tam bylo fajn. Aha, ono se tu za ukrajinský platy nedělá, to bylo jen takový pivní brblání, že jo? Průměrný plat na UA je 300 Euro (2019). Fakt je u nás průměrný plat 300 Euro? Proč mám brát vážně Tvoje další texty, když vidím, jaké píšeš nesmysly?

Je to hodně staré, ale třeba to někoho zaujme:
http://www.ozbrojeneslozky.cz/clanek/sk ... y-tam-zije
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jason »

Ted mi prijde motani hrusek a jablek. Ja jsem nikde nenapsal ani slovo o tom jestli si mysoim ze covid je riziko, nebo jestli tomu verim, bojim se ho atd...

Ciste jsem napsal ze mi prijde velice usmevne delat nejake grafy z nesmyslnych cisel. To se tady uz resilo pred pul rokem s Cinou. A pokud clovek ma schopnost z tech nesmyslnych cisel vycist ta prava, tak to muzu jenom gratulovat. To pak jednomu (kdo sedi doma v atombordelu) vyjde ze do tydne jsme vsichni nakazeni a pak druhemu ktery je vysmatej venku ze se nic nedeje...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Ulfhednar: asi Vás to překvapí, ale koronavirus skutečně není hlavní náplní mého života. To, co dělám je, že si každý den v 09:30 zaznamenám čísla pro ČR, zvlášť pro kraj, ve kterém žiji a zvlášť pro okres. To je otázka cca pěti minut, během kterých si stihnu všimnout, co a jestli, je na nich divného. Občas narazím na netu na nějaký článek, který se tím zabývá a v rychlosti jej proletím. Řekněme dalších pět až deset minut. Nejvíce času mi zabíraly videa Dr. Campbella z Anglie, ale ty již nějakou dobu nesleduji.

Opatření i v relativně promořené oblasti je vcelku jednoduché: rouška z nanovláken, ideálně ffp3 respirátor. Vyššího zabezpečení netřeba dokonce ani v tom našem covidáriu (pokud tam jdu, beru si navíc jen rukavice). Samozřejmě při zachování základních hygienických postupů, které jsem považoval za samozřejmé dávno před koronavirem.

Chleba nekupuji, ale peču si vlastní - kváskový. Jednou za týden dva bochníky, které mi většinou vydrží až do dalšího pečení ;-). Jídla je doma dostatek ani ne tak kvůli covidu, ale protože jsme na to zkrátka zvyklí.

Kamarád vždy používal termín“ukrajinské platy“, aby zdůraznil rozdíl mezi západní Evropou a námi. Já to rád převzal, protože vskutku nemám dojem, že by u nás byly platy takové jako u nich. Práce je u nás pochopitelně stejná a ceny dnes již véceméně také. Ostatně z valné většiny děláme pro ně. Básnicky se tomu říká hyperbola, nebo-li nadsázka a někdo by to mohl pejorativně nazvat demagogií. Já raději zůstávám u té hyperboly.
Sám kupříkladu nemám v žádném případě plat jako kdokoli na mé pozici v Německu, Francii, Velké Británii atd. To jsou země, se kterými se chci srovnávat. A stejně tak jsou neporovnatelné platy i v dalších profesích, které znám. A ne, opravdu nechci do žádné z těch zemí jít a pracovat tam. Doma jsem tady.

Takže nesmysly? Krom určitého zveličení žádné nevidím. Odkazy, které sem tu a tam hážu, jsou odkazy na relevantní lékařské studie. Sice malé, ale odborně publikované.
Zatím tu ještě mohu přispívat a té možnosti využívám. Nick autora je navíc uveden hned v záhlaví, takže pokud se Vám nelíbí, co píši, nic Vám nebrání mě jednoduše ignorovat. A při vší úctě. Co Vy považujete, či nepovažujete za nesmysly, je mi vcelku lhostejné.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

L.C. Neberte to tak popudlivě. Soudím jen podle toho množství textu, co tu vyprodukujete, že jednak tím musíte trávit dost času a za druhé bych řekl, že Vám na názoru ostatních na Vašem textu záleží, jinak byste to asi nepsal a nedával do toho tolik energie. Napsat moře textu s tím, že "mě nezajímá, co o tom ostatní soudí" je takové nedospělé, divné. Pěkně o tom píše Kechlibar: (kechlibar.net)

Primo mě zaujalo to, kolik textu od několika málo lidí má toto vlákno, ve srovnání s ostatními vlákny, či obecně s riziky, která jsou často pro naši budoucnost významnější, než Covid a které se tu pozornosti netěší.
Na základě čeho hodnotíte "divnost" dat, která si zaznamenáváte? Jaké máte další zdroje? Neberte to vztahovačně, jako kritiku, prosím :hand . Mě to zajímá z toho důvodu, že se pohybuji v oblasti zpracování velkých objemů dat a vím, že měnění metodik je relativně běžné, stejně jako (pro outsidera) nevysvětlitelné změny hodnot sledovaného jevu. Nestojí za tím nějaká zlovolná temná síla, jak tu naznačujete, ale většinou kombinace hodně lidí dělajících s hodně daty neustálenými metodikami a za malý plat. Zároveň mám hodně známých i rodinných příslušníků ve zdravotnictví a dobře vím, že v nemocnicích apod. se žádný covidový masakr nekoná.

Druhá moje otázka je: pokud naznačujete, že jsou lidem schválně zkreslovány statistiky, aby "makali v montovně", tak jaké je Vaše dlouhodobé řešení té covidové patálie? Chápu-li správně, do té "montovny" také chodíte. Jak dlouho by podle Vás tedy měly být "montovny" zavřené, aby byla situace podle Vás OK? A z čeho půjdou peníze do IZS, zdravotnictví, školství, sociálního systému...? Konkrétní opatření, prosím.

S těmi platy - pro Ukrajince tady máme platy jako na Západě. Takže vlastně je to o té poloprázdné a poloplné sklenici. Tedy spíš - pokud započtu ceny energií, nájmů, pojistek...na Západě, tak naše kupní síla je rozhodně blíže té západní, než ukrajinská té naší. A já prostě nepreferuji takovou tu ublíženou snahu vidět realitu horší než je a plivat na svojí zemi (blbá vláda, co nám tají strašná čísla o covidu, abysme makali za ukrajinské platy).

OK, nekupujete chleba, ale mouku apod. Snad jste to pochopil i s tím chlebem. Prosím, berte můj text jako dotazy, či pochyby, event. berte mě jako advocata diaboli. To je totiž pro každou kritickou diskuzi dost podstatná postavička. Opět jsme u toho kechlibara... :) Neberte moje psnaí jako urputnou nenávist a snahu Vás dohnat ku stažení opatření, která Vy považujete za nutná a následné kochání se Vaší mučivou smrtí na Covid :hand
Óðinn á yðr alla
Odpovědět