České boty Prestige

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

České boty Prestige

Příspěvek od drigon »

Již nejméně 15 let si kupuji boty Prestige (moleda). Vždy mi vydržely podstatně déle než boty jiných značek. Avšak letos nastal zlom. Zřejmě nějaký kinder manager "prekatoval kosty" a od nového roku mi praskly již 4 páry bot. Prasknou vždy ve stejném místě. Chodím v nich pořád stejně a předtím měly životnost tak 1,5 roku běžného nošení a pak dosloužily jako pracovní.
IMG_20200811_172951_2.jpg
IMG_20200811_172951_2.jpg (987.08 KiB) Zobrazeno 6977 x
IMG_20200811_172939_1.jpg
IMG_20200811_172939_1.jpg (1.14 MiB) Zobrazeno 6977 x
IMG_20200811_172932_2.jpg
IMG_20200811_172932_2.jpg (1021.1 KiB) Zobrazeno 6977 x
Koukej tak, aby jsi viděl.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Boty Prestige.

Příspěvek od Hohepa »

Tak to reklamuj
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Boty Prestige.

Příspěvek od Matěj »

Tuto značku nemám, ale v posledních letech mi na několika párech bot praskla zpravidla na pravé patě podrážka (podotýkám, že se jednalo o různé výrobce a prakticky nikdy nic levného). Reklamaci vzdy uznali, jen mě to už začalo celkem štvát. Naposledy jsem reklamoval prasklou podrážku na patě koncem července u bot zakoupených začátkem měsíce (i prodavačka se divila, že je to tak brzo a u značky, na kterou jinak prý moc reklamací nemívají). Asi jsem v posledních 2 letech začal nějak pajdat na pravou nohu nebo kvalita bot jde do kopru celkově...
tty123
Příspěvky: 54
Registrován: 11.01.2015 14:48
Pohlaví: muž

Re: Boty Prestige.

Příspěvek od tty123 »

Já už jsem je přestal nosit před pár lety. Po pár měsících se mi začaly rozlepovat. Opakovalo se to i u dalšího kusu tak jsem s nimi přestal. Důvod byl teda i ten, že jsem chtěl boty trochu reprezentativnějšího vzhledu, na běžné nošení do práce/po městě.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Boty Prestige.

Příspěvek od marabu »

Tak ty jsem mel naposled nekdy na stredni skole a to byly jeste echt boty :). Z tech dvou paru, co jsi tu vyfotil, vypadaji ty svetle, ze jsi je nosli skoro rok, kdezto ty tmave o dost mene. Ty cerny by Ti mohli klidne reklamovat, podrazka nijak zdevastovana neni. Taky by to pro ne mohla byt dobra zpetna vazba, jestli neco zmenili, ze to nefunguje.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Boty Prestige.

Příspěvek od drigon »

Ty bílé jsem nosil cca 6 (šest) týdnů. Když si vzpomenu na původní Prestige tak ty takhle nevypadly ani po roce intenzivního používání.
Koukej tak, aby jsi viděl.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Boty Prestige.

Příspěvek od step »

Prý jsou to jediné české boty, které se padělají v Číně. A je i nějaký způsob, jak poznat originál od padělků. Ale nevím jestli to není urban legend.
Uživatelský avatar
Vapik
Příspěvky: 45
Registrován: 19.01.2018 15:27
Pohlaví: muž

Re: Boty Prestige.

Příspěvek od Vapik »

Ano je nebo minimálně bylo to tak:
2012: https://decinsky.denik.cz/zlociny-a-sou ... h-bot.html
2018: http://www.lockpickers.cz/kategorie/zam ... ou-znackou

Pravidelně si kupuju tyhle:
https://www.boty-prestige.eu/tenisky-mo ... rt-cerna/¨
Beru je přímo z jejich eshopu a bez problému vydrží hodně.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Boty Prestige.

Příspěvek od marabu »

Tak to bych si oddychl, pokud je to pravda. Docela mě mrzelo, že i takové klasické držáky, už nejsou co dřív. Nemůžu teď sehnat žádný zimní boty, v kterých by se mi dobře chodilo a hnedka neodešli. Tak do toho asi na podzim půjdu, cena je na dnešní dobu opravdu příznivá.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Boty Prestige.

Příspěvek od PeFi »

Pred lety jsem rezignoval na zimni boty a kupuju si na zimu trekingove. Par zim jsem v prestigich taky zvladl, ale zimni boty to nejsou. Kvalitni trekingovky (slovinska znacka Planika), mi vydrzely 7 zim a staly se tak fakticky nejlevnejsimi zimnimi botami, ktere jsem kdy mel. Bohuzel slovinska Planika zanikla, ceske trekingovky Prabos me nenadchly ani komfortem ani vydrzi a tak nyni kazde dva roky kupuji trekingovky Keen, ktere mi dobre sedi svou sirkou, jsou pohodlne a jedina vada je, ze je po dvou az trech letech znicim, ale chodim v nich od podzimu do jara. Zimni boty mi nikdy nevydrzely dele, nez jednu zimu. Trekingovky po dvou az trech letech bezneho provozu dorazim jeste jako pracovni boty na zahrade.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Boty Prestige.

Příspěvek od Jason »

Co se tyce tech bot Keen - ja jsem si jedny nizky trekingovy prinesl po tatovi pred cca 2 lety. On v nich chodil asi dva roky a ja ted intenzivne zbytek. Uz jsou trdy trosku potrhany ale porad nositelny (ne do mesta ale na zahradu atd). A to jsem jim dal doopravdy hodne zabrat. Muzu jenom doporucit
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Boty Prestige.

Příspěvek od PeFi »

Já jsem v Prestižkách chodíval celoročně právě proto, že měly tlustou podrážku a dokázaly sloužit (ve městě) i jako obuv na zimu a nestály mnoho. Výhoda Keenů je, že některé modely jsou celkem široké, zatímco běžné (módní) zimní boty se šijí asi na úzkou italskou nohu a tu já nemám.
Pro mě bylo poslední kapkou, když jsem jedny zimní boty roztrhl již v obchodě při utahování tkaniček během zkoušení a to jsem za ty tkaničky nijak extrémně netahal.

Keeny se občas dají koupit ve výprodeji za celkem rozumnou cenu. Pro čistě zimní použití mají i vysloveně zimní hodně zateplené modely, ale já jsem vždy měl modely běžné (v posledních 8 letech jsem celoročně chodil v Durand Mid WP) a zima mi v nich nikdy nebyla, ale zvládl jsem v nich i letní vedra.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: České boty Prestige

Příspěvek od marabu »

No krom Prestiží jsem chtěl ještě zkusit na zimu: https://www.decathlon.cz/lovecke-boty-1 ... 65826.html, jak mi tu někdo radil (už to nemohu dohledat kde). Přeci jen, na ty trekové boty to každý zimní den není a chtěl bych je taky trochu šetřit.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: České boty Prestige

Příspěvek od PeFi »

marabu: Decathlon píše: Lehké praktické boty do přírody za suchého počasí.
Produkty z Decathlonu mají super poměr cena/výkon, ale člověk si musí dávat bacha na přesné určení výrobků, protože nízká cena je vždy něčím vykoupená. Estetiku mají v Decathlonu vychytanou, protože vzhled prodává, takže ušetřit se musí jinde - produkty z Decathlonu nejsou ani trochu předimenzované a pokud píšou "do sucha", tak pokud je v zimě namočíš, tak se pak nediv, že nejen že promoknou, ale třeba ti i povolí švy nebo lepidlo.

(V Decathlonu jsem nedávno kupoval pár věcí a vybrat se tam dá slušně, ale člověk si musí projít recenze, aby se pak nedivil.)

Hodně dobrý poměr cena/výkon mají produkty v prodejnách pracovních oděvů, tam zase často pokulhává estetika, ale produkty jsou robustní:
https://www.canis.cz/pracovni-obuv/obuv ... 9391805500

O 150 Kč kražší, než boty do sucha z Decathlonu máš v Canisu čistokrevné zimní boty:
Obuv kotníková CXS STONE APATIT WINTER 02, zimní, černá 550,55 Kč s DPH
https://www.canis.cz/obuv-kotnikova-cxs ... g3168.html
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: České boty Prestige

Příspěvek od marabu »

Díky za odkaz a taky upozornění. Myslel jsem to tak, že bych to používal jen ve městě, když nebude břečka, což je tak 2/3 zimy a jinak trekovky. Celokožené boty za tu cenu jsou super, ale na jaro a podzim je to asi moc.
Trochu jsi mě s tím suchem vyděsil, nepředpokládám ale, že když v nich zmoknu, tak se mi rozlepí, spíš že jen prostě promoknou. Mám zkušenosti s těmi jejich nějlevnejšímy a ty už jsem párkrát vykoupal a drží.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: České boty Prestige

Příspěvek od PeFi »

Já netvrdím, že se po namočení rozpadnout musí. Ale můžou a jako reklamaci ti to samozřejmě neuznají. Mi se nohy nijak extrémně nepotí, takže v nezateplených středně vysokých trekingovkách jsem schopný chodit i v horkém létě. A v zimě, když ráno vyjdu z domu, tak netuším, zda když se budu vracet, tak zda nebude morko nebo nasněženo, takže pro mě "zima = mokro".
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: České boty Prestige

Příspěvek od bacil »

Já jsem na boty rezignoval asi před 5 lety a chodím celoročně v křuskách - takové ty gumové boty na plavání. Jen výjimečně, když jdu na tůru tak si vezmu boty, ale jinak furt křusky. Nejlepší boty na světě. Zahřeje u srdce, když uvidíš v lednu v obchodě dalšího s křuskama. Je v nich těplo když máš teplou ponožku, jezdí po sněhu jak lýže, no prostě TOHLE JSOU BOTY! Od větnamců za 120Kč

Obrázek

Mě normální boty neunesou - propadne se jim podrážka (mám přes metrák a přesto su trochu dynamičtější). To jsem vyřešil silikonem a vložkama do lodiček protžoe to jinak tlačí i tak. Kde jsou ty časy, kdy podrážky byly z plného materiálu!

Obrázek
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: České boty Prestige

Příspěvek od poloventilator »

Ti jebe ?!
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: České boty Prestige

Příspěvek od PeFi »

bacil: U bot na behani jsem cetl, ze kdyz mas pres metrak, tak to akorat chce mit tech bot vic paru, aby si boty aspon dva dny odpocinuly. Tj. tocit behem tydne minimalne tri pary bot a pak pry vydrzi. Psal to borec, ktery behal maratony. Mohlo by to platit i pro normalni boty.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: České boty Prestige

Příspěvek od marabu »

Podle mě záleží spíš na materiálu, obecně těžší-tvrdší-lepší. Když točíš 3 boty, opotřebují se jen 3x později všechny 3, bude tam nějaký malý nárůst výdrže, protože když ty boty pořádně vyschnou, můžeš to mít jen lepší vliv na všechny švy a slepý, ale na opotřebení materiálu jako je pryž to nebude mít žádný pozitivní vliv.
Odpovědět