Mobilní telefony

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od DanBlack »

Jaký model?
Univerzální asi žádné nebude...
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Stenny »

Mám jako "venkovní na odpis" starý mobil s Androidem Kitkat (4.4.4), který už začal být kvůli nekompatibilitě s aplikacemi nepoužitelný. Jde o Xperii, takže Helium backup nefunguje, a nemám tolik času, abych hledat po fórech jiné postupy; existuje nějaký servis, který dokáže komplet data z telefonu přenést do nového, včetně dat aplikací (mapy, hry atd.)? Ve dvou jsem se ptal a dali od toho ruce pryč. Střední Čechy/ideálně Praha. Dík.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Serža »

DanBlack píše: 08.08.2020 11:38 Jaký model?
Univerzální asi žádné nebude...
k čemu potřebuješ model? prostě potřebuju pevné uzavíratelné pouzdro, do kterého zavřu předmět rozměrů 160x80x8 mm
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Serža »

Stenny - něco jde zálohovat/obnovit přes google účet...ale asi ne všechno
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Stenny »

Serža: jasně, jde mi o appky, které tuhle možnost nemají.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od DanBlack »

Serža píše: 08.08.2020 15:02 k čemu potřebuješ model? prostě potřebuju pevné uzavíratelné pouzdro, do kterého zavřu předmět rozměrů 160x80x8 mm
Jasný, myslel jsem že chceš "pozdro ve krerém půjde mobil ovládat"...
Pokud chceš vodotěsnou krabičku tak hledáš Peli 1040 Micro Case (případně větší Peli 1060)
Obrázek
Dělá se i varianta s průhledným víkem - na mobil ideální.
Co jsem koukal jsou skladem i v CZ shopech, za nějakých 700,-Kč
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Serža »

díky - to je přesně ono
Škoda se chlubí, že má skladem = stavím se tam v pondělí a bude...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Bill Masen »

Jestli chceš, pošlu ti číslo svojí zlatý karty.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od FMJ »

Stenny, zkus aplikaci Smart Switch. Nahraješ do obou telefonů a pak přes ni přeneseš obsah jednoho do druhého. Používáme v práci, když měníme služební telefony.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Patrol »

Potřebuju poradit odolnej telefon pro mou ženu.
Byla zvyklá na bytelnej tlačítkáč a když dosloužil, tak si pořídila nějakej Samsung spolu s hodinkama Samsung Galaxy watch. Bohužel během jednoho roku už zvládla rozlámat třetí telefon :punch , takže teď hledám něco co vydrží její zacházení.
Zadání:
Může to bejt i tlačítkáč, nemusel by bejt moc velkej, ale musí bejt
- dual SIM
- outdor
- foťák nad 10Mpx
- lze propojit s hodinkama Samsung Galaxy watch (asi každej android,nebo ne?)

Docela mě zaujal BLACKVIEW BV9700 Pro 128GB Dual SIM, ale stačilo by i něco méně "nadupaného".
Ta cena už je docela vysoká.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Permonik
Příspěvky: 497
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Permonik »

Rozlámat znamená, že ho zničila jak, displej? Utopila? Nebo nějak jinak? Podle toho je třeba vymýšlet odolnost :)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od proforma »

Nevybirala bych z odolnych telefonu, tam je nabidka dost mala, vzdycky mi ve funkcich neco chybelo. Ja to vyresila plackou podle mych pozadavku a na to odolne pouzdro. Vyrabeji se fakt slusny, i s armadnima specifikacema, ty uz by mely neco vydrzet.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Patrol »

Zatím teda nejžhavější adept bude asi IGET BLACKVIEW GBV6900 - cena poloviční, požadavky asi splňuje.
Napadá někoho něco lepšího, nebo důvod, proč zrovna tenhle ne?
To Proforma:Placky v pouzdře s ochranou fólií nevydržely. Tohle má display Corning Gorilla Glass 5. generace tak když jí na to ještě dáme folii, třeba přežije.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od proforma »

Nemam na mysli ochrannou folii, ale pouzdra bud s velkyma vystupkama gumy v rozich 1-2 mm nad displej), nebo celopouzdra i s krytim displeje. Koukni, co se nabizi, treba by to bylo reseni i pro Tebe.
Mne osobne na Blackview (a spouste jinych znacek) vadi vyroba v Cine. Jsem ochotna tolerovat Tchaiwan, ale Cinu ne. Z bezpecnostniho i moralniho hlediska.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od JOBU »

Z bezpečnostného? Tak to radšej už nič bez androida a podobne, ale klasickú nokiu 3100, 3310 a podobne ak sa tak bojíš... A položme si otázku, čo sa dnes už nevyrába v číne? Kvôli jednému (a ani 1000) nekúpenému telefonu neskrachujú...
Prednedávno som kúpil blackview gbv9500, takže zatiaľ vo veľkom testujem:) 10000mAh baterka, dva simky, a sd karta, berie gps aj glonass, na nabitie vydrží tak 4dni...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od proforma »

Vsichni jsou nastvani, jak si Erdogan vyskakuje a skrz uprchliky vydira Evropu. Ale vsichni kupujou pracky Beko, VW tam planoval stehovat vyrobu Superbu nebo jineho koncernoveho typu a dovolenkari klidne dovolenkujou. Pritom ovlivnit Turecko bojkotem jeho vyrobku a sluzeb by melo byt daleko jednodussi nez Cinu. A na "1 mobil" nehraju - pokud bude dostatek spotrebitelu, kteri si nebudou kupovat cinske vyrobky, taky by ji trochu spadl hrebinek. Bezpecnost mobilu cinske vyroby snad nemusim rozebirat, uz je toho znamo dost. Sice pokud budou dodavateli infrastruktury, je necinskej mobil na 2 veci, ale ja proste nehodlam rezignovat jenom proto, ze to 90 % ostatnich uzivatelu bere na lehkou vahu.

Nedavno jsem si koupila novou TV. Kdyz prisla, vratila jsem ji, protoze Cina, i kdyz prodejce tvrdil, ze je to vyrobene jinde. Proste jsem zasadova.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Vapik
Příspěvky: 45
Registrován: 19.01.2018 15:27
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Vapik »

Proforma: mám to taky tak :yes
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Alstratt »

Vsak prodavaji cele gumove kryty na telefon. Pokud chce nekdo i proti zlomeni tak delaji i odolne do bojovych podminek co jdou nasadit i na nosic bal. platu. Treba KÄGWERKS a Juggernaut a dalsi. Vzdy se to da vytahnout z krytu a telefon zas vypada civilne. Ten KÄGWERKS pouzivam ja, jen ho mam predelany aby do toho sel muj telefon, delaji to jen na nektere samsungy z urcitych duvodu. Protoze jsou vyhodnoceny jako docela dobre .. a jejich OS podporuje dobre Android Tactical Assault Kit - ATAK. Proto to delaji spis prozatim jen na Samsungy. Coz jejich kryty jsou spis urceny pro vojenske apod. ucely ale neni problem si to normalne koupit. Jak je na tom Juggernaut nevim, ale co koukam maji pozdra na vice dotykacu.

https://kagwerks.com/
https://shop.juggernautcase.com/
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Patrol »

Bejt to pro mně, tak koupím obal, nalepím tvrzený sklíčko a je vyřešeno. Pokud je to pro mou ženu, tak by to asi muselo bejt ruský výroby, z oceli, a vnitřek zalitej asfaltem, nebo pryskyřicí, aby jí to přežilo. Že je to Čína, bych taky řešil u sebe, ale jí to stejně vydrží jen chvilku a jestli jí bude někdo sledovat, tak ať si to užije. Ta Číňana zmate tak, že už sem žádnej mobil radši nepošle.
V rodině to máme tak, že jeden člen si taky nekoupí nic z Číny, ostatní hledají vždy nejprve v regionu, pak v DE, pak někde dál, třeba v USA, ale když je Číňan výrazně levnější při stejné kvalitě, tak holt někdy zaboduje. Taky mě Amíci dost zklamali, když jsem kupoval značkové americké zboží, a některé série měly najednou nálepku made in China. Od Amíků jsem rád hodně nakupoval po revoluci, ale oni si to obchodování s Evropou obecně dost podělali hlavně svejma nesmyslnejma zákazama(třeba kolem optiky), tak na ně už prdím podobně jako na Číňany.Když nám to nechtěj poslat, tak ať si to strčej :moon .
To Alastrat: Hezký odkazy, ale cesta zboží do Čech z US je čím dál trnitější.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od bivoj »

Patrol píše: 17.08.2020 17:05 ...stačilo by i něco méně "nadupaného"...
Jsem spokojen se starším CAT S31, DualSim. Pořád se prodává. Sice foťák nic moc, ale na focení mám zrcadlovku...
CAT má i vyšší a lepší řady (S42, S52, S61...) ale tam si už člověk pochopitelně připlatí...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět