SOUMRAK ZÁPADU

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od L.C. »

Wikipedie je hodně zajímavý zdroj informací, zejména pokud máte např. původní text a poté jeho současnou redigovanou verzi. Někde jsem měl uložené nějaké info, které se zabývalo českým odbojem a naopak i českými kolaboranty. V té druhé části padala dost zajímavá jména, která se postupem času záhadně přesouvala do části první.

Nemůžu to najít. Je to škoda, protože jsem tam měl označené celé pasáže, které se záhadně změnily.

Samozřejmě, že tohle nemá bez důkazu žádnou vypovídací hodnotu, stejně, jako to, co napíši dále.
Veškeré info, které mám k následující informaci, mám od svého dědečka. Za druhé světové války žil byl někde na zlínsku konfident Gestapa. Byl celkem úspěšný, protože za ním zůstalo dokonce i pár mrtvých odbojářů. Ihned na přelomu války si změnil jméno, přestěhoval se do pohraničí, kde se z něj stal zasloužilý člen Strany a zároveň spolupracovník STB. Jeho synek, posléze rovněž zasloužilý spolupracovník s STB, se později stal místopředsedou MNV. Kupodivu po revoluci v roce 1989 velmi rychle opustil svou milovanou a rodnou stranu, prohlédl a pochopil a vstoupil do OF (a následně do dalších stran), aby pak ve funkci místostarosty zůstal řadu let (až do posledních voleb) a vcelku úspěšně tuneloval obecní rozpočet.

Bohužel lidská paměť je dost krátká a tohle se nikdy nikde nedočtete. Tohle se předává jen ústně.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od bivoj »

K Stanfordskému experimentu, díky době jeho provedení, existuje nejen v angličtině poměrně velké množství tištěné literatury, od odborné, přes různé studie, až po populárně naučné. Není tedy třeba se spoléhat jen na wikipedii. A protože o tomto experimentu jsem se svého času celkem dost načetl právě ze zmiňovaných odborných publikací, tak by mě fakt zajímalo, jaký hodnověrný odborný zdroj může mukl uvést pro jeho tvrzení:
"Stanfordský vězeňský experiment" jak už dnes víme, byl jeden velký "fejk"a podvod.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
JOBU
Příspěvky: 1821
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od JOBU »

Ono o veľa udalostiach vyšlo kopu štúdii, kníh, dokumentov či debát a po rokoch sa ukázalo, že až tak presne sa nestali.
A to je aj prípad toho experimentu. Stačí hľadať, je tam kopa vecí, ktoré "nesedia". A presne tak vznikajú aj urban legendy, opakované klamstvo sa nakoniec stane pravdou, pretože pre vyššie ciele je potrebneé aj priniesť nejaké obete. A keď sa tie obete nenájdu, tak si ich vytvoríme, jak jednoduché.
A položím teraz jednu otázku ja: Kto, alebo čo je v dnešnej dobe hodnoverný zdroj? Ktorúkoľvek stránku alebo článok, čo (aj tu na fore) niekomu nesadne, je dnes možné označiť za hoax, ruský server, posluhovačov neviemkoho, pochybného autora , fotomontáž a podobne... Dnes už nieje problém pre ovečky pomaly nadiktovať to, čo sa stane zajtra, nieto ešte prepísať historiu či dejinné udalosti prípadne tam šikovne napchať akúkoľvek propagandu- k svojmu prospechu samozrejme.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od bivoj »

Tak lidi jsou schopni popřít takřka cokoliv - viz třeba popírači holocaustu, placatozemci aj...

Jinak co se týče wikipedie, tak ta její česká odnož je neštěstí a spousta věcí je tam strašně očesaných a příliš stručných. Stačí porovnat:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Stanfords ... experiment
a
https://en.wikipedia.org/wiki/Stanford_ ... experiment
kde ta anglická verze je přece jen "o něco" obsáhlejší a lépe ozdrojovaná...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Paul »

Pochybuju, že tyto zákroky jsou selhání jednotlivce. Na západě rozdělli právo na dvě kategorie, jsi černej nebo islamista můžeš dělat a schvalovat co chceš, jsi bílej, dostaneš přes hubu a budou tě tahat po soudech i když jsi stará babka. Z původních občanů se pro vlády stává nepřítel, nemají nikde žádné zastání a zároveň si do nekonečna nechávají srát na hlavu.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od vrbodol »

Kluci vy tady řešíte ten experiment. To jste nikdo nebyl na vojně? Vždyď tam bylo vlastně to samé přímo z první ruky. Od začátku aď jsi byl jakejkoliv, tak jsi byl prostě zobák,zasran, hovno a pak se to postupně obrátilo přesně na opak. Alespoň u nás z extrému do extrému a záleželo na povaze každýho jak se s tou mocí vypořádal. Já jelikož jsem byt trošku drzejší, tak pro mě bylo takový až nepochopitelný ,když jsem jednou vlez jako zobák do sprch k jednomu starýmu uplně normálně jsme kecali pohoda o všem a sotva vylez a vzal si trenky a tudíž neměl holou prdel jak já, tak jsem dostal takovej pojeb ,že jsem nevěděl čí jsem.
Prostě fízlove jsou holt bezectný psi sloužící jakýkoliv věrchušce co je zrovna u moci (čest vyjímkám jako bylo pár protektorátních policajtů, kteří se zachovali rovně). Stačí si vzpomenout jak se ty hovada chovali při proticikánskejch demonstracích v Budějovicich. Takže tomu jak se chovaj v Holandsku se vůbec nedivím.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od cipis »

Takový experiment jsem nechtě udělal i u nás doma, když se betonovalo víc věcí zaráz. Měl jsem tu nějaká UK/Litevce/Moldavce/či co byli zač a také pár známých a kamarádů. A protože jsem nemohl být všude, tak jsem na jednom místě jednomu kámošovi řekl, aby si kdyžtak řekl. A jak pak začal toho cizince komandovat a na šufan s betonem už nešáhl, to jsem trochu zíral ...
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od golem »

Greta Thunbergová se vrátila do školy

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... y-40334297
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

Moers, Německo - prvnáčci jdou poprvé do školy
...tak nevím, která doba byla horší, zda ta, kdy prvňáčky vítali pionýři sem tam s vlaječkami se srpem a kladivem, nebo dvě LGBT aktivistky pod vlajkou všech ichtylů a úchylů světa...
Přílohy
Screenshot_10.jpg
Screenshot_10.jpg (113.9 KiB) Zobrazeno 3539 x
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Tonda »

Tak tam bych dítě nedal. Pokud by je nějaký security nevyvedl, vyfotil bych si to, otočil bych se na patě a šel domů. Snad je to nějaký vtip z Facebooku, nebo soukromá škola pro postižené a ne realita všedního dne.

Škola snad má být apolitická, sekulární a prosta všech ideologických fanatiků. To ať si vyvěšují před modrou ústřicí :P
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od L.C. »

Obávám se, že tohle je realita všedních dní. Západ si pod sebou žádnou větev neřeže. Už dořezal. Teď fičí dolů a stále zrychluje. Opravdu netuším, jestli tohle ještě půjde napravit, ale obávám se, že ne.

Již před lety prosákla na veřejnost informace, že v Rakouských školách sundávaly ze stěn kříže, protože to prý uráželo náboženské cítění muslimů. Takže duhová vlajka, to je již jen taková třešinka na dortu. Což mi připomíná, že v muslimské čtvrti tyhle "aktivistky" nejspíše nepotkáte.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od proforma »

Tonda píše: 25.08.2020 19:18 Tak tam bych dítě nedal.
Proc? Ta skola bude 100% muslims-free-zone :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Martysedlak »

A mají tam i faráře.
tty123
Příspěvky: 54
Registrován: 11.01.2015 14:48
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od tty123 »

Podle fotky je to vlevo spíš farářka. Asi škola pod nějakou evangelickou církví, Ti jsou často směrem k LGBT dost progresivní.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Tonda »

proforma píše: 26.08.2020 6:41
Tonda píše: 25.08.2020 19:18 Tak tam bych dítě nedal.
Proc? Ta skola bude 100% muslims-free-zone :-)
To zase jo, ale je jen otázkou času, kdy do oken přiletí zápalné lahve :lol:
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Paul »

Slovensko sice není západ, ale kulturního obohocení se také dočkali https://www.hlavnespravy.sk/krvavom-inc ... ov/2274052#
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Germanik1 »

Ale jak píší, ve zkráceném řízení soudním, předpoklad max. podmínka, velký peněžitý trest a zákaz Slovenska. Naco je živit. Kdyby to takhle šlo i u nás. Mimochodem, teda ty Rakušané se rozjeli.... 😆
Udělám co musím
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od proforma »

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_remy

BLM sikanuje lidi, kteri se k nemu nepripoji. Aneb Kdo nejde s nami, jde proti nam. Kde ja jsem to jenom slysela?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od poloventilator »

No nektere veci byli dobre. Treba nas ve stranicke skole ucili : Soudruhu, duveruj - ale proveruj ! :)
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od lagardere »

Dva kluci byli obohaceni na celý život:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... .seznam.cz
Vae victis. Molón labe!
Odpovědět