Jaké maskáče

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Alstratt »

Uz se to jinde rozebiralo a myslim ze to napadne asi kazdeho. Na zavedeni je to blbost, to za jakych podminek to meni barvy tak to spis bude demaskovat. Ale jako vyzkum fajn, treba se to posune dal a nekdy casem prijde neco lepsiho. Podobnych vyzkumu je vic a neco uz normalne funguje. Ono zalezi na vice faktorech pod infra videnim, jako treba maskovaci vzor, ale i samotny material a tez i osetreni materialu ruznyma sprejema na maskovani proti kdecemu atd.

https://ufpro.com/camoshield

http://www.pencottcamo.com/2012/12/penc ... -spectrum/

https://www.uvrdefensetech.com

https://www.chemistryworld.com/news/col ... 36.article
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Matěj »

JOBU píše:Že všetky nové maskáče sa môžu schovať, ihličáky pod infrákom naberú úpne iný vzor, svetlé a tmavé fleky, v teréne úplne splývajú.Fotky nemám bohužiaľ,ale odporúčam vyskúšať.
Maskování je poplatné době, v noktovizoru 1. generace je to fajn, ale v modernějším...
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Zapadlo »

dbehsqr-c651e0d2-63bb-4b27-868d-cfb312dd4ae7.jpg
zcela vpravo naše jehličí pod infra - obdobně to měly i jehličky ostatních armád Waršavské smlouvy.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od golem »

proforma píše:Taky jsem to cetla. Uz vidim jak jsou krasne maskovani nekde na zelene louce, nad nimi prelitne dron s infrazarizem a vojaci budou na to tata odmaskovani :-) Ne, jako ceskej vynalez se mi to libi a fandim tomu, jenom si nejsem jista pouzitelnosti. Krome toho, ze to meni barvu, to ma byt vodeodolny a jeste na tom bude nejaka chemie, aby to nesustilo. Odhaduju, ze to po vsech tech upravach bude dost neprodysny, coz je na pousti trochu problem, barva nebarva...
Nevěš hlavu. Všechny nepřátele máme na tupém a primitivním východě a kde ti by vzali nějaký dron?
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od JOBU »

Ano to je ono.A je jedno v akej generácii infráku je to pozerané... či pozeráš s http://umgwll.net/land-force/Night%20Vi ... oggle.html (vyskúšané), alebo starým PNV-57,vzor a maskovanie v prírode to nemení.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Matěj »

Některé vzor 60 nemají podkladové fleky.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od jameson363 »

JOBU píše:Ano to je ono.A je jedno v akej generácii infráku je to pozerané... či pozeráš s http://umgwll.net/land-force/Night%20Vi ... oggle.html (vyskúšané), alebo starým PNV-57,vzor a maskovanie v prírode to nemení.
Ze se to zmeni a vypada to stejne jako jako na fotce je urcite pravda. Spis jde o to, jak to kontrastuje s pozadim. Tim nechci rict, ze zrovna jehlicky nezvladaji vsechny generace. Nicmene co ja jsem mel kdysi moznosti videt tak:

ACU - ve treti generaci "neviditelne", pro druhou generaci svetly flek
Night desert - ve streti generaci tmavy flek, pro druhou generaci "neviditelne"

A treba takove AOR1 "neviditelne" pro vsechny generace 8-) Chlapci z NSWDG asi vedi, proc je radi nosej :D

Jinak petadefka si vede velice dobra, ale neni tajemstvi, ze COSy jsou v tomto ohlednu nadstandardne prisne.
karel88l
Příspěvky: 35
Registrován: 19.09.2017 9:23
Pohlaví: muž

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od karel88l »

Ma nekdo zkusenosti s MTP PCS COMBAT TROUSERS - kalhotama ? Vyjdou na cca 1000+ Kč.Je to OK nebo se da sehnat neco lepsiho za podobny penize (myslim i "civilni") ?
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od fransilice »

Borci,máte někdo přehled v anglických MTP? Objednal jsem si kalhoty,které na obrázku vypadají vizuelně totožné s předešlým maskováním DPM,ale kapsy jsou menší a celkově jsou tyto MTP trochu jinak šité.Lze někde dohledat,nebo objednat kalhoty MTP,ale aby kapsy a šití bylo stejné jako u předešlých DPM?
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od vratnikp »

karel88l píše: 26.01.2020 16:57 Ma nekdo zkusenosti s MTP PCS COMBAT TROUSERS - kalhotama ? Vyjdou na cca 1000+ Kč.Je to OK nebo se da sehnat neco lepsiho za podobny penize (myslim i "civilni") ?
promin za pozdní odpověď, dotazu jsem si do oživení vlákna nevšiml. MTP kalhoty mám, kupoval jsem je pod klíčovým slovem "MTP kalhoty letní" a koupil bych je znovu. Materiál super, jsou překvapivě lehký, kanadský knoflíky a velký stehenní kapsy. Hlavním mínusem jsou veliká poutka na opasek, jsou šířky snad 10 cm. nic co by se nedalo jehlou a nití za 40 minut vyřešit. Druhým mínusem je absence kapes na chrániče kolen. V podobné cenové hladině mám ještě dvoje kalhoty - 1) Helikon SFU next ripstop, ty jsem vychytal v akci za 700,- i s poštou. Popravdě litr bych z ně nedal, pošetřil bych na lepší taktický kalhoty. Střih je hrozně volnej na můj vkus, šití dobrý, ale knoflíky doporučuju rovnou přešít. organizér ve stehenních kapsách je super. Nevýhody: Je třeba je vyzkoušet, tabulka velikostí je nanic, kapsy na chrániče kolem jsou moc vysoko, při kleku vylezou nad kolena a to mám prodloužený střih a na konec nohavic si šlapu. Konec nohavic si člověk kolem boty prostě neutáhne 2) kalhoty od Gorka 4 BARS - materiál příjemnej a odolnej, zvýšenej pas v kombinaci s kšandama je limituje v taktickym použití ale mam je rád jako kalhoty na čundry. Po pár vypráních hodně sešli, ale koho to zajímá, jsou to kalhoty k ohni. Gumová stahovátka skvěle drží kalhoty tam, kde mají být a ani po pár letech se mi neunavily. Rovněž guma kolem konce nohavic dobře drží kalhotu na vyšší botě. nejsou vhodný k nošení s nízkými botami, nohavice botu nepřekryje, boty jsou pak hned plný jehličí což nesnášim a člověk nepadá jak debil. Ještě bych rád uvedl kalhoty s nejlepším poměrem cena/výkon. Jsou to lovecké kalhoty z Lidlu za 349,-. Maj prý YKK zip, dobrej střih dobrej materiál, po opakovaném praní vypadají jako nové, nikde nelezou nitě. Mám je téměř dva roky a ani knoflík z nich ještě neupadl. Koupil jsem postupně troje. Z lepších kalhot mi doma zůstali jen Fjallraven Barents pro, chci v budoucnu ještě omrknout zimní model. Vyhnul bych se kalhotám od 5.11, jak mám jejich sumky a řemeny rád, kalhoty mne opakovaně zklamaly. na prdeli prodřené po roce jako jeansy za 600,-, asi do východních odbytišť šetří na materiálu
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Piston »

Tvá dobrá zkušenost s gorkou od Barsu mě potěšila, potřebuju gatě a blůzu do lesa na práci.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Matěj »

Zmíním svou zkušenost s MTP - britské hadry kupuju dlouhodobě, vesměs teda kalhoty, v kompletech nechodím, někdy windproof (do lesa na střelnici, když je fakt hnusné počasí), protože mi vyhovují jejich strihy a i nové se dají koupit (z UK) docela lacino. MTP má lepší střihy než starší DPM, ale přijde mi u MTP při dlouhodobém používání horší kvalita a při opakovaném praní i horší barevná stálost. Staré DPM mi přijdou lepší z festovnějšìho materiálu, např. u windproof smocku, na druhou stranu MTP smock je střihově o míli dál.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od dolmar »

Fransilice: Já používám taky anglické maskáče ( a souhlasím s Matějem ). U nových MTP jsem taky zaznamenal víc střihů, jedny jsou klasika jako staré DPM s velkými knoflíky, druhé už mají na stehnech kapsy na sucháč. Ta verze DPM s knoflíky se označuje Soldier 95 Clothing, mrkni na to, mohlo by to tak být i u MTP.
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od fransilice »

Především se jedná o rozdíl těch bočních "cargo" kapes (jestli je rozdíl při objednání,když je to ta varianta s viditelným knoflíkem)...a nebo,jestli je to rokem výroby?....Každopádně mě víc vyhovují ty s viditelným-venkovním knoflíkem(jednak ty kapsy jsou větší,druhak se mi lépe ovládá knoflík)
Přílohy
V215lo-3.jpg
V215lo-3.jpg (203.45 KiB) Zobrazeno 4297 x
british-army-issue-mtp-camo-pcs-warm_360_d58ccdba358375cf4a9d136523275421.jpg
british-army-issue-mtp-camo-pcs-warm_360_d58ccdba358375cf4a9d136523275421.jpg (339.94 KiB) Zobrazeno 4297 x
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Matěj »

Ty první podobné DPM jsou starší, v obchodech to i rozlišují jako "generace 1" a "generace 2". Dolmar: kapsy na suchý zip jsem teda nezaznamenal, i ty druhé jsou na knoflík, jen je skrytý.
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od fransilice »

Má pravdu,také existuje varianta na suchý zip-myslím,že je to vyráběno pro royal air force...a také sucháčema jsou osazené goretex light weight
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od hrd »

Jaký maskovací vzor z těch, co jsou běžně dostupné, vám v našich podmínkách přijde ten nej?
Jako dostupné bych bral asi 95 (když vybledne, tak mi nepřijde špatný), multicam (moc světlý, moc multi aby byl u nás ten nej), SK digital (i když v tom asi moc hadry dostupné nebudou), digi-flora (nevypadá zle, pokud někomu snad nevadí z ideologických důvodů), A-Tacs (možná vítěz?), klasický woodland (asi také nebude špatný).
Neuvažuji o vzorech, kdy se v tom dá koupit jen něco v omezeném výběru ve výprodeji, jinak by těch variant bylo samozřejmě mnohem více (vz. 60, MPT, BW atd.), ale klidně oponujte. Dík za názor.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Matěj »

DPM? Dá se koupit nový zatím za pár korun (otázka jak dlouho protože už je vyřazený), střihy velice dobré, barevně relativně stálý.
pedro!
Příspěvky: 137
Registrován: 10.03.2018 11:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od pedro! »

Mě zaujalo toto,Obrázek, https://www.vybaven.cz/obleceni-a-obuv/ ... z-nemecka/ CONCAMO – Nová kamufláž z Německa. Nevím, jak je to s dostupností u nás. Naše lesy jsou asi stejné jako lesy německé a na těch fotkách člověk opravdu skoro zmizí.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Matěj »

Takové fotky ae většinou fotí účelově, úplně dokonale nebude fungovat nic, ani ten multicam.
Odpovědět