Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Já to taky pochopil tak, aspoň podle titulku v ČT24, že aby nebyla nutná karanténa, tak ty roušky by museli mít oba...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Od začátku září 55 mrtvých.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Až jich bude 55 za den, bude možná imbecil a demagog Žaloudík konečně spokojen. Opravdu se mi příčí oslovovat jej titulem, či dokonce funkcí v pravděpodobně nejzbytečnější instituci v ČR.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Jakubski
Příspěvky: 53
Registrován: 24.03.2020 23:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jakubski »

Přijde mi, že úplně zmizela statistika úmrtí v ČR dle věku. Nebo špatně hledám?
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Idnes V Karlovarském kraji je se už prokázala nákaza koronavirem na 22 školách u žáků nebo učitelů. Kraj proto opět otevře odběrové místo v Chebu, aby se zvýšila kapacita testování. Kraj už jedná s Krajskou hygienickou stanicí Karlovy Vary o možném zpřísnění ochranných opatření.
Karlovarský kraj je na počet obyvatel nejmenší, výrazně menší nez ostatní, ta celková čísla uzavřených tříd a škol musí být taky pěkná. A Jihočeský kraj kraj dal roušky i ve třídách. Jak dlouho tipujete školy?

Statistiku úmrtí i podle věku maji myslím v těch sadách na uzis
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Tipoval jsem konec října....ale teď spíš konec září...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bill Masen »

První školní den jsem říkal, že ve škole vydrží měsíc. Myslím si to pořád.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Necháváte si děti doma? Požádali jste o individuální plán? Nebo jak to šlo dohodnout ve škole.. Máme předškoláka, stát se to o rok později tak bychom to museli nějak řešit, tak mě zajímá zdali je přístup vedení školy nakloněn rozumnému řešení?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

My hrajeme ruskou ruletu, zatím...na okrese je ještě relativně dobrá epidemiologická situace a po jarní dosti ostré izolaci jsou zejména pubertaci psychicky poněkud rozložení, výlety s rodiči do lesa a k řece je už zcela nenaplňují, je to složité. Takže zatím chodí v respilonu, mají desinfekci, a respirátory v záloze, jedí doma nikoli ve školní jídelně a zvýšený příjem vitamínu C.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Nechápu, proč se nevede nějaká rozumná osvěta ohledně vitamínu D. Včera jsem koukal po delší době na Dr. Campbella, který o něm opět mluvil a o velké studii z Izraele, která jasně prokazuje, že dostatečná hladina vitaminu D snižuje jak riziko vzniku samotného onemocnění, tak i těžkého průběhu.

Přitom je to prevence za pár korun. Mnou kdysi zmíněný Vigantol i při plné úhradě nestojí ani stovku. Přitom pouhé čtyři kapky obsahují potřebných 2000 I.U. (50 μg) na den. Je to však třeba brát dlouhodbě. Vigantol dělá i přímo kapsle o obsahu 2000 I.U.

Samozřejmě volně prodejných přípravků s vitamínem D je také spousta.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od step »

Nebo si nechat aplikovat jednorázově injekční Calciferol 1ml, 300 000 UI, cena jedné ampule vychází na pěkných 35 Kč.
Pěkné srovnání dvou 19 letých jinochů s COVID z praxe. Jeden užíval vit D preventivně už před nákazou, nákaza bez příznaků, potom jen ztratil čich a po zvýšeném dávkování vit D během dvou dnů opět normálně cítí. Druhý bez vitaminu D ztratil čich a ještě jej nenabyl, má teploty a není mu dobře.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

ani předvolební PR "Rouška pro dědouška" se moc nepovedlo https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ba ... i-40336454 roušky seniorům balili bez rukavic a roušek, když přijela televize, tak si je nasadili, ale nosy jim z toho koukaly.
Koukající nos má všude bohužel tak čtvrtina lidí, kapénky lítají spíš při kýchnutí, na mluvení jako úspěšné šíření viru je horší chybějící ochrana pusy. Ale to jsou tak pitomí, že na velké společné akci si roušku neberou vůbec?
No naštěstí, než to doručí, tak je virus kaput.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Uzei hlásí že se bude zveřejňovat R jak na ČR, tak dle krajů
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/la ... 160659_dok
V článku se píše že je od 1.15 do 1,8 dle krajů, ovšem nevím jak je to ve skutečnosti, jak se na výpočet projevila změna metodiky trasování a karantény. Ale to už je asi jedno když je skluz v trasování zhruba týden. Jinak máme smutný rekord v úmrtí 6 lidí.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

naše krajská hygiena zveřejňovala jako ostatní hygieny čísla dvakrát denně. Od minulého týdne to je jen ráno ob dva dny..
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Tohle indoneske reseni se mi libi, mozna by stalo za to zavest i tady? Za chvili uz na to bude prilezitost...

https://magazin.aktualne.cz/lide-kteri- ... f6b220ee8/
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tajfun »

L.C. píše: 16.09.2020 7:32 Nechápu, proč se nevede nějaká rozumná osvěta ohledně vitamínu D. Včera jsem koukal po delší době na Dr. Campbella, který o něm opět mluvil a o velké studii z Izraele, která jasně prokazuje, že dostatečná hladina vitaminu D snižuje jak riziko vzniku samotného onemocnění, tak i těžkého průběhu.
S Dckem souhlas, navic je prokazano, ze ho ma vetsina lidi nedostatek. Nedavno sem objevil peknou apku Dminder, ktera pocita kolik clovek nachyta Dcka ze slunicka a kdy je spravne zarení, aby to melo efekt, jelikoz je potreba UV-B, pak je dobry vylezt i na 20min ven kdyz je pekne a neco nachytat prirozenou cestou a zbytek tablety

http://dminder.ontometrics.com/
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Proforma: Jak se dívám okolo sebe tak do půl roku máme vykopáný průplav Dunaj-Odra-Labe.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

:lol: :clap
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

...z diskuze k jednomu blogu na iDnes, který polemizoval s Flégrem. Nemá někdo kontakty na personál pražských nemocnic, jestli na tom je nebo není něco pravdy?

Obrázek
Odpovědět