Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Tak tak :-D

Ono to asi melo pricinnou souvislost, po vyzvednuti papiru u prakticky jsem mela jit na sono, takze od vcerejsiho vecera jsem dle pokynu nic nejedla ani nepila. Takze uz vim, ze mam asi nizkou toleranci nejakych nestandardnich podminek...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

To není úplně rozpadlická superschopnost. :shake
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Count »

Tohle znám taky. Vezl jsem kluka na vyšetření. Od večera nejíst a nepít. Měli jsme přijet na devět a v jedenáct jsme ještě nebyli na řadě. Nějaké komplikace. Pak jim kluk ještě jednu přidal, když se pozvracel. První věta sestry byla "Nemá to z hladu?" Kdyby můj pohled měl tu moc, visí ještě teď připíchnutá na zdi vedle reklamy na Wobenzym. Pokud podobný vyšetření, tak po této zkušenosti chci co nejdřív, v šest, nebo v sedm maximálně.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

@Bill: no jo, ale co s tim nadelam, ze jo... Na trenink uz je pozde...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Nikdy není pozdě. :hi
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Já jedu už delší dobu přerušované půsty. Ze zdravotního hlediska je to prospěšné a nějaké hladovění v řadu desítek hodin mě nerozhodí.

Doporučuji knihu Kompletní průvodce půstem https://www.databazeknih.cz/knihy/kompl ... tem-394289
Kdo je připraven, není překvapen.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FarmářJan »

Každopádně. Zhlediska tréninku rozhodně doporučuju půst, klidně kratší. Předně je dobré vědět jak tělo reaguje, včetně toho tlaku a taky pak člověk není tak netrpělivý na jídlo při běžných okolnostech, kdy lidi v jednu plašej a hroutej se, ze nebyl oběd.
A v neposlední řadě při průseru, přesunech apod., být víc v klidu, zatímco většina plaší už navečer...
Oni to tak trénují leckde, i skauti s bobříkem apod. A co teprve nekde ve výtahu, zabloudit v lese, nehodě, je sakra dobré vědět, kolik dám bez jídla než budu na hadry nebo magor.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Zapadlo »

Devlop : ad sklad v Tuchoměřicích. Město o tom kdysi moc dobře vědělo, ale teď dělá mrtvého brouka. Předchozí starosta byl přímo u kolaudace objektu včetně info o jeho určení. Bláboly současné starostky o tom, že nic nevěděla lidsky chápu, ale na rovinu - pokud je tam jedno volební období, nemá šanci proniknou do všeho, co by vědět měla - nevýhoda demkokracie a volebních období... Uvádět sklad MV v Chudeřicích jako čistě muniční je lživé, víc říct nemůžu. Sklady MV jsou z povahy věci před veřejností utajovány, rovněž způsob ostrahy a stejně tak k údivu některých jednodušších spoluobčanů není na vývěsce MU aktualizovaný seznam věcí, které se právě ve skladu nacházejí.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Ad pusty: samostatny pusty by asi sly, samostatna ziznivka mozna taky, problem je asi kombinace obou.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FarmářJan »

Jo, to se da každé zvlášť. Řekněme, že pak víš při přesunu, ze dva dny řešíš a hledáš jen vodu a jinak jsi ok. V tom zaseklem výtahu nebo skladu apod. zase třeba víkend dáš v klidu, protože víš, že bez vody bude sice bolet hlava, ale do pondělí se to dá.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Na traveni je potreba voda, takze bez vody je lepsi nejist. Bez jidla clovek zvladne celkem v pohode i nekolik dni - zejmena pokud je v teple. Blby je to bez jidla, pokud je clovek v chladnu, to je pak necekana zima i v teplym spacaku. Bez tekutin je to ale velky spatny hodne rychle.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

J-e-n-n-y píše: 15.09.2020 21:42 Já jedu už delší dobu přerušované půsty. Ze zdravotního hlediska je to prospěšné a nějaké hladovění v řadu desítek hodin mě nerozhodí...
Já měl od doby dospívání takový hodně nepravidelný stravování a moje tělo si tak nějak zvyklo, že když nedostane jeden den najíst, tak se nic moc neděje. Mírný hlad dostávám až po více jak 24 hodinách bez jídla. Nevím, jestli je to prospěšné nebo ne, ale mám to takhle už přes třicet let. Je pravdou, že jak je člověk starší, dostává hlad dříve - před těmi cca 30 lety pro mě nebyl problém nejíst 2 dny, dnes už mám hlad, jak píši výše, po cca 24 hodinách bez jídla. Nikdy jsem však nezkoušel vícedenní půst, tak nevím jak by tělo reagovalo na absenci jídla v řádu dnů (samozřejmě, člověk by, při zachování pitného režimu, nezemřel, ale nevím, jak velký by to byl diskomfort...)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od golem »

Zapadlo: Tuchoměřice a Chudeřice jsou, snad nepřekvapivě, rozdílná místa ;)
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

No, já to mám asi jak Proforma, pár hodin se nenajím a už se mi motá hlava. Ale pokud se to chvilku vydrží, tak si to pak sedne a vydržím i do večeře. Nicméně proto mám všude nějaké tyčinky, hroznový cukr apod.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Já mám jídlo prostě rád, je to na mě i trošku vidět, takže mám s půsty problém :D
Většinou, hlavně když mám pracovní zápřah, tak mi nevadí nejíst třeba půl dne ani pít moc nemusím (nepočítám práci na slunci, té se zásadné vyhýbám), ale pak to přijde...
Dostanu prostě hlad a jsem jak z té reklamy "dej si XXX, když máš hlad, nejsi to ty" :D
Ale naštěstí žádné komplikace fyzického charakteru.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hdm »

Mě obvykle stačí jedno jídlo denně, odpoledne. Najím se a stačí mi to do dalšího dne odpoledne.
Ale jsou dny kdy hodně pracuji manuálně a to pak přímo žeru všechno a hromady.

Více denní půst jsem nikdy nedělal záměrně, ale párkrát byl a nepozoroval jsem žádnou změnu nálady, koncentrace, únavy. Hlad pak sice cítím, ale jen jako mírné nepohodlí. Mě přijde, že moje tělo jede hodně na spánek.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

Vyrobil jsem si takovej stojánek. Schválně kdo uhádne, na co je dobrej.
"A přitom taková blbost, že jo?"
IMG_2684.JPG
IMG_2685.JPG
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Je to zouvák? :wasntme
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

Jak bys ten zouvák používal? A vyzouval by sis obě boty zároveň? :mrgreen:
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FarmářJan »

Je to stojanek na zubatou katana az nastane covid zombie apokalypsa a vtrhnou sem mrtvi ze Svedska.
Odpovědět