Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Lyster píše: 21.09.2020 12:36 Stav nouze je namístě, říká Prymula. Očekává až 8 tisíc nakažených denně
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prym ... omaci_kuce

To bylo rychlý... jedeme z kopce!!!
Jenže ten článek je včerejší. Takže to říkal ještě než se vůbec tušilo, že Vojtěch odstoupí...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@develop: jdu do toho. Detaily v pm :)
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

bivoj: Babiš věděl o odstoupení Vojtěcha už od pátku, kdy mu to oznámil (to řekl dnes na tiskovce). Pochybuji, že by se o tom ihned nezmínil Pymulovi ;)

@Quido: tak vsazeno, viz PM :hand (kdo prohraje, pošle fin. dar Rozpadu ;) )
Naposledy upravil(a) devlop dne 21.09.2020 13:12, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bill Masen »

Jak myslíte, že dopadnou různé plánované hromadné amatérské maratony? Například tento se má konat příští víkend a kromě toho, že má 42 kilometrů, tak každý (dvoučlenný) tým musí po cestě vypít 30 :beer
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Proč se ptáš? Bojíš se že ti nevrátí startovný? :twisted:


S tim Vojtěchem to bylo upečený jako vždy už dopředu, včera v Moravcovi byl odevzdanej, čekal jsem , že to tam snad prokecne.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bill Masen »

Trošku, ono ani to počasí nebude sluníčkový. Kromě toho si myslím, že akce tohoto typu jsou rizikovější, než některé, které už zaříznutý byly. :wasntme
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@ Bill Masen:

Varianta 1) venkovní akce se ještě do konce týdne ponechají jako úlitba voličům, pak se zakážou postradatelné aktivity jako tomu bylo na jaře. O víkendu se má dost ochladit.

Varianta 2) Zakážou se taky, ale už v průběhu tohoto týdne.


Po zřízení kriz.štábu a jmenování Prymuly ministrem zdravotnictví dá Prymlua GO a Hamášek vyhlásí nouzový stav. A bude se zakazovat jak na běžícím páse.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Kapacita Těchonína je max 56 vážných případů a 100 v karanténě. Samozřejmě použit bude, ale upínat k němu nějaké etxra naděje je přehnané je to poměrně malý areál. Byl jsme i vevnitř.
Odmítat a priori termín "zemřel s Covidem" je nesmysl a cílená manipulace. U řady případů je přesně na místě.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Ulfhednar píše: 21.09.2020 13:12 Odmítat a priori termín "zemřel s Covidem" je nesmysl a cílená manipulace. U řady případů je přesně na místě.
Ja jako nesmysl a cilenou manipulaci hodnotim, kdyz se u VSECH pripadu uvadi, ze zemrel "s covidem". To je daleko vetsi manipulace, a uz od zacatku.


Myslela jsem si, ze Prymula si uz nebude chtit spinit ruce s Babisem, ale bud jesitnost, nebo spasitelsky syndrom asi byly vetsi :-) Kazdopadne je to velke plus, ze tam ted, v tuhle chvili, sedi lekar a epidemiolog. Pro tuhle situaci asi neznam lepsiho kandidata (naslo by se par stejne dobrych, ale ne lepsich). Doufam, ze ted konecne prijdou nejaka realna a ucinna opatreni, aby se to udrzelo na uzde. Nemusi to byt hned nejake celostatni zakazy nebo uzavery, stacila by treba zmena stylu komunikace - faktograficke vysvetlovani, bez skryvani/neuvadeni nekterych informaci, bez zbytecneho straseni, ale take bez neduvodne bagatelizace. Proste ferova komunikace. Verim, ze tohle je v jeho moznostech; a pokud se zmeni styl komunikace a lidi uvidi, ze z nich vrchnost prestala delat nesvepravne blbce, mohla by byt i ta ochota k obycejne, ale nejdulezitejsi prevenci (rousky, distanc, nenavstevovani velkych akci vc. party, stateb apod.) ze strany vetsiny obyvatel vyssi. To je to, co by ted dokazalo pomoci. Systemova opatreni jsou nekdy nutna, ale pokud lidi nepochopi jejich nutnost a neprijmou je, Cech bude vzdycky hledat, jak je obejit. Bylo by pekne, kdyby se Prymulovi podarilo nastavit normalni a duveryhodnou komunikaci a tim se vratila takova ta jarni obycejna solidarita.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

https://www.hlidacstatu.cz/kapacitanemocnic

vysoce zajímavý odkaz na data, které MZ spíše nezveřejňuje :evil:
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od drigon »

To, že se Prymula dostal na ministra zdravotnictví může být výhodou, pokud se budou při zavádění opatření držet systému 3J: Jednoduché, Jasné, Jednoznačně. Ještě bych dodal: Rozumné.
Z armády je zvyklý na velení, tak snad přestanou s mediální šarádou a zmatečnosti.

Zavedení roušek v uzavřeném prostoru ve styku s cizími lidmi má logiku, ale určitě bych je nedával při sportu ve venkovním prostředí , pokud jsem sám, případně v rámci rodiny. Při venkovním sportu si člověk chce vyčistit plíce i hlavu, což při zrychleném dýchání přes mokrý hadr zrovna moc nepůjde. Nehledě na riziko úrazu při zamlžených brýlích.
Tudíž: uzavřené prostory s cizími lidmi - Ano,
Pod širým nebem sám+ rodina - Ne
Pod širým nebem hromadná akce, fronta atd: - spíše Ano.

Snad jsem to napsal srozumitelně a i věcně.

Přeji hezký den a jsem s pozdravem. M.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Přesně tak, 1. září byl dle prezidenta lékařské komory jeden lékař nemocný a dnes jich je nemocných nebo v karanténě (to jsem přesně nezachytil) už 250 lékařů a to se nebavíme o středním zdravotnickém personálu a pečovatelkách. Prostě zdravotnický systém dojede na nedostatek personálu. Navíc je potřeba vzít v potaz, že řada lékařů je v důchodu nebo se mu blíží - je u nich velké riziko těžkého průběhu. Budou se tedy po nemoci vracet do směn pomalu nebo jestli vůbec.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Zemřít s covidem ... to se pak asi taky bude říkat zemřít s dětskou obrnou. Člověka s obrnou taky nezabije virus, ale člověk se udusí kvůli paralýze dýchacích svalů.

Moc dalších opatření se v nejbližších dnech zavádět podle mě nebude (nanejvýš on-line výuka ve školách), protože teď je potřeba vyčkat až zaberou již zavedená opatření. Hodně velký problém je, že podstatná část veřejnosti nevěří ve smysluplnost roušek. O víkendu v obchodech jsem viděl, že minimálně 1/2 nakupujících a menší část personálu to všelijak švejkuje. Takže jedno z opatření bude, že policajti to začnou postihovat.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Málo nepravděpodobná souvislost úmrtí Covid je dle mzdrav u 17%. Covid pacientů.
Vysoce pravděpodobný 49,1%
Pravděpodobná 34%
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od RedneckBear »

To je mysleno tak, ze jsou si u cca 1/3 mrtvych dost jisti, ze umrel diky covidu?
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Ano, to rikal Dusek take na te tiskovce. Byla tam novinarska otazka, zda lze urcit, jestli pacient zemrel NA covid, nebo S. Dusek rikal, ze je to na urcite skale a rikal i nejaka %, ale ta uz si nepamatuju. Ale "vysoce pravdepodobne" a "pravdepodobne" delaly dohromady rozhodne pres 1/2, takze je mozne, za ta cisla, ktera uvadi Marty, jsou z te tiskovky. Musela bych najit zaznam a znovu si ho pustit.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

proforma píše: 21.09.2020 13:28 Ja jako nesmysl a cilenou manipulaci hodnotim, kdyz se u VSECH pripadu uvadi, ze zemrel "s covidem". To je daleko vetsi manipulace, a uz od zacatku.
Článek z 16.8.2020
https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek ... m-40332513
Cituji důležité :
Proč jste pitvaly jenom tři pacienty?
JV: Protože u ostatních bylo zřejmé, proč jejich smrt nastala. Pouze u těchto tří lidí nebyla příčina smrti zcela jasná. Proto byla nařízena pitva.

Vy nepitváte automaticky všechny pacienty, kteří zemřou na covid-19? Myslela jsem, že u infekčních virů působících pandemie se pitvají naprosto všichni zemřelí.
JV: Problém je v tom, že u nás vlastně žádný pacient nezemřel pouze kvůli onemocnění covid-19. Jinak o tom, koho budeme pitvat, rozhoduje primář patologie.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Tonda: Pokud harantům v Africe podáš antiparazitika a vitamín A, tak jim klesne úmrtnost na spalničky o 50 procent. *
Takže ta půlka harantů umírá na spalničky, nebo se spalničkami (na podvýživu)?
Ono je to asi jedno, každopádně nebýt spalniček, tak by jich asi přežilo o dost víc. A stejné je to i s covidem.
----
*https://reliefweb.int/report/chad/polio ... d-survival
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Hele, já budu následovat Vojtěcha a taky odcházím... Tahle diskuse pořád dokola nemá smysl :hand Jedna skupina nechce chápat druhou, pořád si tady dokola argumentujeme, ale výsledek to nemá, je to vysilující. Admina to sejří, protože je COVID věřící, takže ho nebudu zbytečně dráždit, abych nemusel číst, že jsem kokot.
Počkáme si na duben, pak spočítáme čísla, někteří se zasmějí, kdo chce, nechá se naočkovat, kdo nechce, doufám že nebude muset. To je jediné, na čem mi záleží a čeho se bojím - aby mě a mé děti nikdo neposílal na testy, do nemocnice a na očkování. Proto jsem se snažil argumentovat, že situace opravdu není ničím výjimečná oproti minulým rokům. Ale mediální masáž tisíciletí nemáme šanci zlomit. Ať věřící klidně doma večeří v rouškách, myslím, že Prymuláč to brzy nařídí - dav si to přece žádá. Já sem radši už jen nahlédnu, protože názory, jak se dramaticky řítíme do průšvihu mi zvedají tlak a ono to není zdravé, mohl bych něco chytit.
Na imunitu je prý nejlepší vitamín D a psychická pohoda. :rock

Ještě bych závěrem poděkoval, že jsem díky tomuto fóru včas a za dobré ceny nakoupil ochranné pomůcky. Takže přínos to pro mě určitě mělo a díky ! Držte se a hodně zdraví.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Ta čísla jsou v prezentaci co postoval Del-in a Já to pochopil tak že 17% umřelo s Covidem zbytek na Covid.
Odpovědět