Stažení mapových podkladů z on-line mapových serverů

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Stažení mapových podkladů z on-line mapových serverů

Příspěvek od Karlos »

Pátral jsem po tom jak si uložit pro off-line prohlížení mapové podklady zájmových oblastí z on-line mapových serverů (např. mapy.cz, google mapy aj.) a nemuset dělat hromadu printscreenů a trápit se s jejich následným spojováním. Samozřejmě se jedná pouze o nekomerční využití a pouze pro osobní potřebu, když není k dispozici inet.

Po pár neúspěšných návodech jsem nakonec narazil na úžasný prográmek Mapy na cestě který mě doslova nadchnul, umožňuje přesně to co jsem hledal + ještě navíc umí ze stažených obrázků mapových podkladů sestavit přehledný atlas ve formátu PDF (popř. DOC)

Ukládat je samozřejmě možné jakékoliv mapy, které je daný server schopen nabídnout, tedy i fotomapy.

K vyzkoušení je 21 denní demo zdarma. Plná verze je za cenu 139 Kč což je v podstatě zadarmo...

Pozn: upozornil bych při nastavování na velmi důležitou volbu a to je "časový interval snímání" tento je nutno nenastavovat na příliš malou hodnotu (zvláště při ukládání větší plochy mapy) aby nedošlo k automatickému zablokování vaši IP adresy. Mapové servery se přirozeně snaží automatickému stahování zabraňovat.
Uživatelský avatar
omaha
Příspěvky: 84
Registrován: 09.01.2012 17:40

Re: Stažení mapových podkladů z on-line mapových serverů

Příspěvek od omaha »

Přidám se také s jedním tipem. Mobile Atlas Creator, ke stažení na: http://mobac.sourceforge.net/
Výhoda je, že je zdarma a přátelská licence.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Stažení mapových podkladů z on-line mapových serverů

Příspěvek od Karlos »

Omaha: da se s tim ukladat i z mapy.cz ?
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: Stažení mapových podkladů z on-line mapových serverů

Příspěvek od BOGOVIK »

Doporucuju si k tomu stahnout plugin pro cyklomapy a tahat je. Oproti mapy.cz s meho pohledu o rad lepsi grafika.
Uživatelský avatar
omaha
Příspěvky: 84
Registrován: 09.01.2012 17:40

Re: Stažení mapových podkladů z on-line mapových serverů

Příspěvek od omaha »

Mapy.cz bohužel ne, ale docela výběr Open Source map je :)
Jardaxyz
Příspěvky: 62
Registrován: 10.12.2018 8:11

Re: Stažení mapových podkladů z on-line mapových serverů

Příspěvek od Jardaxyz »

Tak dnes po letech uz google mapy i mapy cz umoznuji offline stazeni podkladu - zdarma. Seznam nyni razi Windy maps, neboli svetovou zjednodusenou aplikaci i pro neCechy, pouzivajici stejna data.

Oproti googlu jsou lepsi geograficke udaje. Nicmene na Zabaged podklady to nema, ta je dvakrat podrobnejsi, co do vrstevnic.
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Stažení mapových podkladů z on-line mapových serverů

Příspěvek od JOBU »

Lepšie rozlíšenie ako google- česko a slovensko komplet : http://www.cbpmr.cz/vyskopis.html
Filipvele
Příspěvky: 6
Registrován: 05.12.2018 22:59

Re: Stažení mapových podkladů z on-line mapových serverů

Příspěvek od Filipvele »

Myslím, že by sem mohlo zapadnout následující téma. Mám rád papírové mapy, abych měl něco opravdu offline. Sestavování nějaké větší oblasti pro tisk je ale pěkná otrava a dost práce. Objevil jsem násleující server, který nejenže sestaví oblast pro tisk v určeném měřítku, ale přidá i rejstřík názvů, růžici atd. Naprostá pecka pro papírové fanatiky jako já: https://print.get-map.org/
pedro!
Příspěvky: 137
Registrován: 10.03.2018 11:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Stažení mapových podkladů z on-line mapových serverů

Příspěvek od pedro! »

Provozuji mapový server s daty OSM, dlaždice jsou zaměřené na turistiku, tak když bude zájem, můžu dlaždice zájmové oblasti vyrobit a nechat ke stažení. Jsou to standardní dlaždice 256x256 pixelů až do zvětšení 20.

Příklad dlaždice: https://tile.poloha.net/16/35885/22290.png
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Stažení mapových podkladů z on-line mapových serverů

Příspěvek od eotto »

"Mors certa hora incerta"
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Stažení mapových podkladů z on-line mapových serverů

Příspěvek od devlop »

V MapyCZ dodali mapu hranic okresů - stačí zadat do hledání "okres XY" a v mapě jde krásně vidět kde končí
Odpovědět