Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Jak připomíná DFENS, dnes je to již 15 dní (2 týdny), od památných slov prof. Flégra:

"Jen pro názornost: V minulém týdnu byl denní přírůstek pozitivně testovaných 1095 osob, v nadcházejícím týdnu bude zákonitě už minimálně 4000 osob a v tom dalším už více než 10 000 osob. Počty osob v nemocnici i počty osob ve vážném stavu porostou obdobně, jen o něco rychleji."

Jak vidno, počet pozitivně testovaných 4 000 lidí/den nebyl dosažen ani v týdnu, kdy byl prorokován (tj. 14. - 20.9.), ani v týdnu následujícím. Pokud bude dosažen v týdnu příštím, je otázka. Nicméně pokud ano, bude to v 3x nižším tempu, než prorokoval. Jestli se dohrabeme na 10 000 kusů denně, o čemž pochybuji, určitě to nebude minulý týden, jak "zákonitě" mělo nastat.

Tak nepanikařme z proroctví vyšinutých jedniců, dávejme na sebe bacha a starejme se o ohrožené.
Óðinn á yðr alla
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Stenny »

Ulfhednar: 10 000 pozitivně testovaných denně při současných kapacitách testování dosáhnout ani dost dobře nemůžeme, leda by pozitivita šla na cca 50% provedených testů. :)
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

To snad Flégr věděl, když dělal svojí prognozu pozitivně testovaných...
A ty čtyři tisíce systém detekovat jistě zvládne.
Óðinn á yðr alla
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od GOD »

by ma zaujímalo ako sa česká spoločnosť dopracovala k odporu k rúškam a preventivnym opatreniam?

- civilizovaná zem, dostupnosť k informáciam, vyborna uroveň mediciny, ...
versus
- dostupnosť k informaciam ? politická korektnosť?

jeden by povedal či to rozširovanie dezinformacii nepodporuje niekto z vonku( alebo si národ vystačí sám)?
(mierna analogia k volbam o brexite a nasledne oddôvodňovanie vysledkov)

v tomto prípade ma zaujíma skôr príčina. (dôsledky sú jasné).

Slovensko: Opatrenia sú relativne prisne, s ich dodržiavanim to je ťachšie.
Informácia je v časopriestore.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Já myslím, že ten odpor je mediálně hrozně nafouknutý. Jde o pár ichtylů s exotů, kteří jdou vidět a novinářům se moc líbí, protože hity a flame v diskuzích. Navíc si myslím, že spousta "hrdinů" z demošek a fejsíčku v reálu tu roušku na hubu nasadí...
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

@God: Od prelomu dubna a kvetna se do toho zacal montovat Babis, hazel do toho odbornikum vidle a zacal tvrdit, jak je vsechno skvele. Kdyz pak zase prituhlo, lidi to pojali jako protivladni gesto. Nejhorsi mozny myslenkovy zkrat.

Nechcete si toho emigranta vzit zpatky?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od hrd »

Z roušky se udělal symbol, vůči kterému je možné se vymezit, "Podívejte, jak jsem odpovědný, jak bojuji s virem na 100%!" anebo "Podívejte, jsem rebel, bojuji proti útlaku a omezování svobod!". Obojí je blbost, není to ani zázračný lék na Covid, ani hrozné omezování svobody. Když už protest, tak by mě dávalo smysl třeba proti likvidaci pohostinství - ale oni ti majitelé restaurací jsou stejně zloději a zbohatlíci, tak si to vlastně zaslouží...
tom384
Příspěvky: 459
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Clanek sice nic moc, ale zajimava je ta diskuze pod nim.

https://www.osel.cz/11383-chripeckari-d ... oruje.html
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Na webu min zdrav ke ke včerejšímu večeru stav nakažených s covidem v nemocnicích 825, Prymula teď ve sněmovně řekl číslo 976. To by byl od včera nárůst o 151.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Prymula prave vyhlasuje nouzovy stav. Ta cisla potvrdil.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

Jak jdete k volbám? Za mě v celomasce a v rukavicích. V případě, že bude někdo chtít vidět mě bez masky, tak nemám problém, ale jedině venku. Nicméně budu volit na vesnici a v komisi bude určitě někdo kdo mě zná.

Celkem by mě zajímal postup, kdyby chtěli prudit.

BTW: Přes výdechové ventily mám přelepený ubrousek, čímž dodržuji ochranu okolí před kapénkami, ale u nikoho s respirátorem s ventilem jsem podobné opatření nezaznamenal.

Jinak velké procento rodiny vůbec k volbám nejde. Myslím, že COVID ovlivní celkovou účast razantně.

Co Vy? Jdete tam vůbec?
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Respilon papoušek
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Respirateur »

BTW: Přes výdechové ventily mám přelepený ubrousek, čímž dodržuji ochranu okolí před kapénkami
to neděláš dobře Jaromíre... no, to s těma ubrouskama. Jednou to poznáš.
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Jdu volit. V roušce, bo šanci chytit breberku během několikaminutového pobytu ve třídě (volební místnost ve škole), kde moje žena tráví pět hodin denně považuji za minimální. Jít tam v mace, připadal bych si vedle ní jako pitchus. A i racionálně je riziko zanedbatelné. Snad jen desinfekce rukou po opuštění místnosti...
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Jdu. FFP2 respirátor, rukavice. Doklady nachystaný předem v tom zacvakávacím sáčku na součástky.

Vzít si FFP3 celomasku s atombordelem zní bezpečněji, ale mohlo by to přitahovat zbytečně moc pozornosti.

Na druhou stranu jsem přemýšlel nad tím, že by byla prdel stát před budovou s volební místností, jen tak. Možná trochu zakašlat. Ale měl bych obavu, že by za chvíli přijely nějaký modrý majáky s tím, že děsím starší spoluobčany a snažím se zasahovat do průběhu voleb ovlivňováním počtu hlasů pro jisté strany. :lol: Takže to rozhodně dělat nebudu.
I bez takovýchto klukovin bude účast dost nízká, ale nedokážu odhadnout, kolik lidí ze susceptibilních skupin se rozhodne nepřijít a kolik zvolí možnost hlasovat do urny.
(Teď mi tu chybí ten kdysi probíranej smajlík s plynovou maskou)
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Proba »

třeba rizikový ročníky zůstanou doma, i když dle plných kauflandů a lídlů to tak nevypadá. Jak jde o žrádlo, covid neexistuje a dobře to ví i jejich bůh.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Tady mate neco na odlehceni, at mate co sdilet, az zase narazite na nejaky blby...
FB_IMG_1601500218455.jpg
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

ffp3 + rukavice. Nosím to v práci, tak s tím půjdu i k volbám. Před komisí se to stejně musí sundat kvůli identifikaci. Vlny dělat nehodlám
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

FarmářJan píše: 30.09.2020 10:14 Na webu min zdrav ke ke včerejšímu večeru stav nakažených s covidem v nemocnicích 825, Prymula teď ve sněmovně řekl číslo 976. To by byl od včera nárůst o 151.


To bohužel zapadá do reality současnýho stavu, kdy by se při adekvátním testování zjistilo, že tu je mnohem vyšší denní počet nakažených než se udává. 150 odpovídá při 2.5% hospitalizovaných 6k nakažených denně. Čekám, že to neni anomálie, ale že nad 100 denně bude přibývat už pravidelně.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

co říkal Prymula včera, potrvrzeno

Počet hospitalizovaných s covidem-19 skokově roste. Ve středu bylo v nemocnicích s covidem už 976 pacientů, z toho 202 v těžkém stavu. Počet hospitalizovaných narostl za jeden den o 151 pacientů. Celkem od jara zemřelo 655 lidí, z toho osm ke středečnímu podvečeru, 17 úmrtí je hlášeno za úterý.

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... i-40337880

a k tomu divnému počtu přírůstku- došlo k chybě

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... u-40337884

" Ve středu přibylo 1080 případů, což je stejné číslo, jako bylo zveřejněno už večer. Do rána přitom číslo obvykle naroste o třetinu až polovinu proti večeru. Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že data neaktualizovalo kvůli závadě. "


EDIT: k tomu skokovému zvýšení počtu hospitalizací a těžkého průběhu - mám trochu obavy, zda tím, jak velký prostor k šíření u nás virus dostal, nedochází k tomu, že mutuje do své agresivnější podoby. Již se totiž nepotřebuje jen co nejvíce namnožit a nechávat svého hostitele co nejdéle v pohodě a bez příznaků, aby to roznášel dál. Teď už si může dovolit horší "skopičiny". Ale snad jen "sejčkuju" :)
Odpovědět