Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

Vzhledem k tomu, že pistole zde obdobné téma už má, napadlo mě (stejně tak, jak jsem se teď částečně vrátil k revolverům) založit příbuzné téma pro tyto krásné kousky zbrojní strojařiny.

Rozhodně bych zde nechtěl vyvolat nějaké flame "pistole vs revolver" a prosím proto případné přispěvovatele do vlákna, aby se tomu vyvarovali. Nicméně revolver má, především z PA hlediska, tu výhodu, že většinou fakt vystřelí to, co má ve válci. Ať už to má sotva vypadnout hned za vývrtem nebo skoro roztrhnout válec, ale nemusí se zaobírat tím, "jestli to ještě přetáhne závěr", jak to bude cyklovat atp.

Upřímě, jak už jsem psal ve vlákně Jak bylo dnes, revolvery jsou dnes IMHO nepraktické. Nízká kapacita, velká hmotnost, atakdále. V současnosti nosím G48. V případě velkýho průseru přiberu 19X a nemínim to nijak měnit. Ale pokud by fakt přišlo nefalšovaný SHTF a já bych nějak přežil prvních pár let, tak teprve poté bych šel vykopat svůj G100/686/Python společně s 900J plničema. Vhodnost ráže 357 i pro třeba lov je nezpochybnitelná...

Jak už bylo řečeno výše, revolver není jakkoliv citlívý na výši navážky - když do nábojnice nastruháte hlavičky sirek, tak revolver dokáže podat netušené výkony (osobně otestováno). O tom, že může jet bez problémů na černej prach (zvláště nábojnicově velkoobjemové ráže jako 45LC a 44Mag.) ani netřeba debatovat.

Další věc je nezpochybnitelná spolehlivost. Poté, co mi v G43 na střelnici (takže žádný stres!) dvakrát nepřetáhl Magtech 9D jsem začal FAKT uvažovat o pořízení něčeho jako SW/10 místo G43...

Takže otvírám téma "Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky" ať už pro znouvuvše procitnuté revolveráře nebo jen pro ty, co si myslí, že k tématu mají co říct...

Takže, jaký je váš oblíbený revolver a proč? Stejně tak zde budou vítány jakékoliv poznatky stran revolverů, přesně jak tak, je napsáno v názvu vlákna.

Připojuji motivační foto z vlákna Jak bylo dnes...:
Obrázek
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Radek07 »

Z hlediska spolehlivosti je na tom revolver o trochu líp, ale ne o moc. Viděl jsem už uvolněné rámy, špatně zalisované střely a potom zaseknutý válec, špinavý válec tak že nešel otočit, nábojnice co nešly vydělat z válce atd...
Kdo vlastní .357 a vystřelil si na kryté střelnici bez sluchátek ví také svoje :) - tzn. nemožnost nasazení tlumiče - třeba v PA.
Celkově revolver ale nezatracuji, protože má svoje kouzlo, třeba skrytý malý .38 v kapse nebo nadupaný .44 na vše co chodí po této planetě ;) .
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Strelec45 »

S tou nemožností tlumiče nemáš tak úplně pravdu. Viz Nagant 1895 ruské a po té sovětské armády. A lze původní nepříliš výkonnou munici nahradit 7,65 Br. a dokonce jsem od puškaře slyšel, že lze překomorovat na 7,62 Tokarev.
Nicméně ani tyhle ráže tady nejsou moc oblíbeny. :mrgreen:
Osobně mám několik "westernových" včetně karabiny v .45 LC. Praktičnost pomiňme, na to to nemám. ;)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od vratnikp »

až budu mít zbytečnej peníz, tak bych chtěl 6" GP 100, mám tu ještě pár opravdu plnotučných 357 s moc hezkou střelou kupovaných někdy v roce 93, né ty nové čajíčkové laborace S&B :) . Dřív jsem střílel jen revolver, ale chtěl jsem soutěžit s tím, co nosím a při mých 75kg se ten revolver těžko schovával. Jako veliké mínus u bubínků ale vidím selhač/zpožděný výstřel. za tich skoro 20 let co střílím, jsem zažil jen jeden zpožděnej (u 223) a to cca o vteřinu. Být to u revolveru, tak už mám náboj otočený z laufu a nic dobrého by to neznamenalo. Ale podle pravidla "není důležitý co umíš, ale jak u toho vypadáš" jsou revolvery nej, není nad to když za stage LOSu 2x nabíjíte volnými náboji z psaníčka pěkně po dvou :D a ještě jednoruč, jak žádá procedura
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od proforma »

Nosila jsem pistolove kdeco, nakonec jsem zustala u .38. Pistole mi vsude odstavaly, nesly poradne skryt nebo tlacily (proste rozdil mezi muzskou a zenskou anatomii boku), kdezto revolver tam padne jako ulitej, vubec o nem nevim a nevi o nem ani okoli. Shodou okolnosti jsem i poridila stejnej typ, jako pred 25 lety plynovku, uz tehdy me revolvery braly vic :-) Je to mazlik :-) Jakkoli uznavam vyhody pistole, na noseni jsem stejne mela nejaky mensi kousky a tam uz je rozdil v kapacite naprosto minimalni.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od proforma »

Jinak az nebudu vedet, co s penezma, chtela bych jeste tohle: https://www.kentaurzbrane.cz/ruger-knv- ... ag--38-sp/ To je proste tak krasnej kousek, s faktorem must have :-D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Ohledně "odstávání pistole". Nepomohlo by slušné vnitřní pouzdro? Nemám tedy ženský bok, ale ono odstávání pak zabraňuje opasek. Dnes bych už jinak nenosil a to jsem vyzkoušel kde co.

Měl jsem kdysi SW airweigt, číslo modelu jsem už zapomněl. Výroba někdy po roce 2000, takže ne úplně ty staré, co má teď BVS. Byl to second hand, který jsem splašil od kamaráda za slušnou cenu a byl super. Na to, jak byl lehký, tak nebyl ukopaný (ale byl jen v .38). Na nošení byl fajn, ale už tehdy jsem preferoval pistoli, tak nakonec šel z domu.

Mimochodem, máte někdo větší střeleckou zkušenost se současným Coltem Python? Vyplatí se to za ty peníze? 50 je už celkem dost, ale je o ikona. Měl jsem ho v ruce v obchodě, nestřílel jsem. Jen kdysi s jedním ze staré produkce a to šlo na 25 m skoro jednou dírou, až mě to tehdy nadchlo. Líbil by se mi, Pythona jsem tak nějak vždycky chtěl, ale více méně nebyl pak důvod pořizovat a vlastně ani nebyly nějakou dobu ma trhu. Nicméně nejsem si jistý, jestli se mi nelíbí spíš z nostalgie.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od proforma »

Mateji, vyzkousela jsem kdejaka IWB, od Dasty, pres celokozene delane sedlarem az po kombinaci kydex/kuze, ale proste to nikdy nebylo ono.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od hrd »

Radek07 píše: 01.10.2020 5:37 Z hlediska spolehlivosti je na tom revolver o trochu líp, ale ne o moc. ...
Můžu porovnávat pouze Glock (G17 Gen2, Gen3) s revolvery S&W, Ruger aj. (vše 357), ale za mě zkušenost ze střelnice opačná a to tak, že ne trochu, ale hodně. Glocky střílí a střílí, s revolvery každou chvíli nějaký problém.
Ale pokud z něj někdo vystřílí občas 50 ran na vyzkoušení a jinak ho jen nosí, proč ne. Já osobně se revolveru (Taurus 85, Colt Detective) zbavil, protože jsem z toho v DA režimu trefil prd.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od dracekvo »

Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

2 dracekvo - jj, o tom threadu vím, jen je prostě dost nevýrazně nazvaný a je lehce k přehlédnutí - také proto jsem nazval toto téma stejně jako u pistolí. A taky jsem, pochopitelně, chtěl trochu znovu rozhýbat diskusi...
hrd píše: 01.10.2020 8:26 ...Glocky střílí a střílí, s revolvery každou chvíli nějaký problém...
No, jak už píši výše, úplně ideální to není. Hodně mě zamrzelo, když mě Glock 43 dvakrát nepřetáh se střelivem Magtech 9D (jsp-flat 95gr) - to se mě stalo poprvé, že G43 selhal (jinak byl střílen s klasickými ogivály S&B 115gr a vždy bez problémů). Také SP střelivo či komolý kužel obecně v Glockách občas trochu zlobí... U revolveru je to jedno. A pokud mám mít zbraň "do šuplíku" u postele, tak možná spíš nějaký SP101 či SW10 ap.

Další věc, co jsem "znovuobjevil" je, že i když s Glockama nenastřílím úplně špatně, s revolverem v SA režimu se to srovnat prostě nedá, tam to jde na 20m prakticky jednou dírou...
Matěj píše: 01.10.2020 7:58 Mimochodem, máte někdo větší střeleckou zkušenost se současným Coltem Python? Vyplatí se to za ty peníze? 50 je už celkem dost, ale je to ikona...
S Pythonem zkušenosti nemám ale dodnes se mlátím do hlavy, že jsem pustil dál Anacondu a nenechal si ji. Nejen jako investici (protože ty ceny dnes jsou neskutečný) ale protože tenhle revolver byl, co se týče zpracování a chodu, prostě o level jinde, jak cokoliv jinýho. A co jsem slyšel, tak u Pythonů - a to i ze současné produkce - to platí také, takže bych se toho nebál (až, pochopitelně, na tu cenu...)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od M M »

Ono je to fakt subjektivne - rychla strelba v DA chce cvik, ale zase .38/.357 sa neda upriet ako ktosi spominal "vrodena presnost". S revolverom aj v pomalom DA strielam lepsie nez z pistole.

Par tisic kusov mam z roznych revolverov nastrielanych, zatial jediny problem bolo prebijane strelivo - vyliezanie zapaliek spatnym razom pri prilis volnom lozku (robia makke nabojnice Magtech pripadne Fiocci - po nejakych 10 prebitiach). So strelami problem nebol nikdy a to skrtim len na 1/2 otacky, rovnako ziaden problem s bordelom pod vyhadzovacom.

Treba poznat zbran. Ruger SPcko co mam je spasovany tak, ze tri valce olovenymi strelami a koli nanosu olova vpredu proste uz neotocim valec. Celo(a polo)plaste pripadne EPRX chodia bez problemov. U GPciek ten problem nemam, ani u westernovych SAciek - bezne som vystrielal 100ks ciernoprachych nabojov a pominuc to ze som bol zasvineny zbran slapala.

Vyhodu vidim primarne vo vacsej tolerancii voci vyrabanemu strelivu (vratane ciernopracheho) - pokial sa dodrzia nejake zakladne veci. Da sa do toho spravit od "mysich prdov" cez nieco co v ruke bez problemov udrzi slabsia osoba, az po naslapnute lovecke strelivo (riesime PA nie sucasnu legislativu ;) ) a ine "lamace zapastia". A takisto konstrukcia - hlavne u SAciek je to vyslovene az "primitivne" - kto mal rozobrate, vie. Takze tu skor pripada v uvahu nejaka oprava improvizovanymi prostriedkami pripadne vyroba nahradneho dielu. Inak revolvery vs pistole - spolahlivost moderneho vojenskeho plastaka by som nespochybnoval - mam 8000+ ran zo SW MP9 a pominuc mnou zle dorazeny zasobnik kedysi na zaciatku som sa este nestretol s problemom. S ciernoprachymi nabojmi by mi ale predpokladam takto nechodil ;).
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od hrd »

Jen upřesnění - závadou jsem nemyslel kouslou nábojnici, neodpaleny náboj apod., ale sekly válec/mechanizmus, vypadly čep, válec oddeleny od tyčky atd.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od M M »

Ok, tak s takymito zavadami som sa ani u Rugra ani u SW nestretol. Riesil som kedysi davno zasekavanie mechanizmu pri velmi rychlom DA (holt videl som video s Miculekom :mrgreen:) a nakoniec z toho vyslo ze som nerobil uplny reset ... Mal som z druhej ruky SAcko Uberti ktore bolo upravene na fofrovanie a obcas pretacalo valec - prehodenie zapadky a pruziny za nove to vyriesilo. Kolega mal problemy so znacne strielanym SWckom - tam sa nastavoval zapalnik, odvtedy pokial viem chodi. Jasne, pokial z toho strielas tisice ran rocne, potrebuje to zlozitejsiu udrzbu nez nejaky plastak. A nemusi to byt prave trivialne - hlavne koli nedostupnosti suciastok - uz druhy rok cakam na veci co som si preventivne objednal pre Rugre :(.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Bill Masen »

Kdybych měl jít do revolveru, byla by to nějaká verze Chiappa Rhino. Ta hlaveň na spodní komoře válce je docela vychytávka a šestihlanej bubínek ho dělá placatější, než bývá u revolverů zvykem.
Nejspíš by to byl tento.
13952_rhino.jpg
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Fabulous »

Je ale technicky strašně komplikovaný. Nic pro rozpadlíka :)
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Bill Masen »

To jo, dílů má jak sraček, ale vysypat všech šest do jednoho místa rychle za sebou umí líp, než ostatní.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

Rhino jsem jednou držel v ruce (nestřílel jsem z něj) ale ta ergonomie mi přišla dost nešťastná, spoušt je hodně dole oproti horní straně hřbetu ruky. Asi by se na to dalo zvyknout, ale není to nic, co by padlo hned do ruky jak ulitý (alespoň teda u mě).
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

Rhino je jako Glock. Buď ti sedí nebo ne.
Rhinem střílím skoro stejně rychle jako z pistole a trefuju. Glock neumím chytit tak, abych mohl dát šest rychlých ran za sebou do terče. Prostě se mi do ruky vůbec nehodí. Zkoušel jsem koupit snad 10 modelů a všechny šly z domu. Jediný G17 zůstal v konverzi BT a tam to jde, protože to držím oběma rukama.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

proforma píše: 01.10.2020 8:09 Mateji, vyzkousela jsem kdejaka IWB, od Dasty, pres celokozene delane sedlarem az po kombinaci kydex/kuze, ale proste to nikdy nebylo ono.
Taky je možné, že na to má vliv rozdílný styl oblékání muž/žena. Já musím chodit docela hodně "casual", takže jsem vyzkoušel také kde co a právě ten IWB v kombinaci s co nejtenčí zbraní mi z toho vyšel nejlépe. Revolver mi vadil kvůli šířce válce. A pak asi i ta anatomie... IWB se mi zařízne do šperku, obrys zbraně rozhodí navíc věci po kapsách a zatím si nikdo ničeho za roky, co nosím, nevšiml a nebo aspoň nezmínil, pokud všiml. Pokud je zbraň široká, tak mám problém schovat i v IWB.
Odpovědět