Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Hohepa, polka mě nezajímala, ale její kajak :lol:
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 327
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Majkl Night »

Dnes jsme byli na šípkách.
První várka jede v sušárně. Krásně provoní celý byt. Už se těším na macerát.
IMG_20201004_195553_472.jpg
Majkl
Volí si stezku chodec, nebo stezka chodce?
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Count »

bacil píše: 04.10.2020 19:42Musím se pochlubit, že volby u mého syna už byly ve znamení ANO, nikoli pirátů...
Co kdybys dostál svému nicku a pořádně syna bacil? ;)
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MarS »

DeadMan píše: 04.10.2020 19:47
Hohepa, polka mě nezajímala, ale její kajak :lol:
:twisted:
Přílohy
kajak.png
kajak.png (12.61 KiB) Zobrazeno 3296 x
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

DeadMane jo chápu, asi stárnem.
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od honzaH »

V práci jsem přešel od používání roušek a respirátorů k polomasce, a musím říct, že když si vezmu zpátky roušku, tak mi přijde, že na puse nic nemám a že jsem nedostatečně chráněn :D
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

Dnes jsem se v noci moc nevyspal. Celou noc nám kolem baráku kroužil vrtulník. Hledaj v lesích kolem nás holku (asi 30letou, dvě malý děti) co se už po několikáté sebevraždí. Je to milá holka, ale kombinace jakési frustrace z ne úplně ideálního života a braní drog, jí bude osudná. Tentokrát už jí hledají druhej den a krom psovodů, policajtů a vrtulníku s termokamerou pomáhali hledat i všichni hasiči z okolí. Půjčil jsem jim velkou vojenskou várnici na čaj. Myslím, že tentokrát jí to už asi vyšlo. Divím se, že to ještě nebylo ve zprávách. Obvykle po těchhle hledacích akcích jdou jak slepice po flusu.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Pokud v tom jsou drogy. Tak to možná pro ty děti i bude lepší, jestli se jí to povedlo.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

Právě jsem se dověděl, že jeden z auditorů, kteří se vyskytli u nás na firmě v pondělí a se kterým jsem byl v kontaktu (i když všichni roušky), je kovid pozitivní... Tak čekám na příznaky, někteř další kolegové, co se auditu účastnili si hned po oznámení vsugerovali příznaky. Zatím osobně nepozoruju nic.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Delam maly pruzkum: Jaka vas zamestnavatel udelal organizacni opatreni kvuli covidu? Jde mi hlavne o argumenty pro meho zamestnavatele :-) Tedy napr. delene smeny, home office, zruseni neceho, zavedeni neceho jineho...?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BiSon »

proforma:
u nas delene smeny (jeden den HO, druhy office, vyroba smenuje tak nejak odvzdycky), rousky nebyly povinne asi tak 14 dni v lete, mereni termokamerou pri vstupu, omezeni jidelny (poctu lidi + se nesmi michat jednotlive oddeleni), v jidelne oddelene stoly. Kdo byl v kontaktu s nakazenym = karantena na HO.
Snad uz chybi jenom vnitrofiemni PCR testy...

Jinak ja jsem ted taky v karantene, zatim teda soft (firemni).
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Max »

U nás ve firmě si vedení dost dlouho žádnej problém nepřipouštělo (strojírenská firma, cca 100 zaměstnanců v několika různých provozech). Povinnost nosit roušky uvnitř )mimo pracoviště) je vyžadována od začátku tohoto týdne, oproti jaru na to ale dost lidí zatím kašle. V jídelně a na recepci je v rozprašovači Anticovid, ale si ho nikdo nepoužívá. V kancelářích, kde je více lidí pohromadě je od začátku týdne nařízeno, aby byla vždy půlka lidí na HO a po týdnu se střídali. A ještě tento týden dorazí generátor ozónu pro dezinfekci místností. Takže asi tak.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

U nás lidé rozdělení do dvoubarevných týmů - jeden týden HO, druhý týden fyzická přítomnost v kanclu. Veškerá jednání mezi pobočkami a ministerstvy jsou přes MS Teams. Nakažení skrze celou firmu jsou myslím 3 lidé. Každý týden v pátek chodí oběžník s informacemi o stavu, který tým jde na HO a zda jsou přijata nějaká nová opatření. Vždy s připomínkou, aby ten, kdo má i malé příznaky respiračního onemocní rozhodně do práce nechodil a zadal si HO.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Diky. Podobne info mam i z ministerstev a magistratu. Jen u nas se tvarime, ze se nic nedeje...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Proforma: v Praze (cca 100ks v kanceláři) jsem zavedl home office pro všechny (konkrétně to bylo: pokud můžete, zůstaňte doma), v jídelně u solu sedí každý sám. Zvýšený úklid a desinfekce. V kancelářích u stolu nejsou povinné roušky, pokud zaměstnanec sedí u stolu. Ve společných prostorech a zasedačkách jsou povinné roušky vždy.

Jinak v kanceláři se od jara vyskytuje najednou tak 20 zaměstnanců někdy o trochu víc.

Na globální úrovni jsme totálně omezili služebky a je přísný zákaz navštěvování cizích poboček. Při relokaci je povinný COVID test a při návratu z dovolené je povinná 14 denní karanténa.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Count »

proforma píše: 08.10.2020 10:06 Delam maly pruzkum:
Nadnárodní firma, několik kanceláří a provozů v republice. V kancelářích v maximální míře doporučen Home Office, ale není plošně nařízen. Kdo nemůže, nebo nechce, má přístup do kanceláře. Roušky se mohou sundat jen u pracovního stolu. Ve společných prostorách jsou povinné. Desinfekce na záchodech, před nimi, ve společných prostorách, v podstatě všude. Omezení počtu lidí, kteří se mohou setkat osobně. Obsazení kanceláří je cca 20%. Ve výrobních provozech jsou povinné roušky a desinfekce. Jídlo na etapy a s omezením lidí u stolu a rozestupy stolů. Na některých exponovaných místech jako vrátnice jsou termokamery. Drtivá většina jednání se přesunula na audio/video konference.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
uid0
Příspěvky: 36
Registrován: 25.03.2020 22:30
Bydliště: /root

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od uid0 »

proforma: Nadnárodní korporace, desítky poboček po ČR: dávkovače dezinfekce umístěné u vchodů, doporučení častého větrání, dodržování rozestupů a nošení roušek. Zákaz služebních cest na jiné pobočky a do zahraničí. Home office oficiálně max. jednou týdně jako v časech před koronakrizí. V případě objevivších se respiračních potíží naopak důrazně doporučeno pracovat z domova.

Moje pobočka se nachází v oblasti, která je na vládním semaforu červená, všichni na to ale serou, dezinfekci jsem ještě nikoho použít neviděl a roušku ve společných prostorách nosí možná jeden člověk z třiceti. Dnes na poradě v zasedačce jsem byl s respirátorem jediný, kdo vůbec něco na ksichtě měl :roll: doprovázen nevraživými pohledy, jestli jsem se náhodou nezbláznil.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

@proforma
mezinárodní firma, několik poboček v ČR, ale nijak spolu nespolupracujeme.
Opatření jsou v podstatě stejná jako na jaře

50% dnů v měsíci HO, 50% v kanceláři s tím, že v kanceláři může být vždy nejvíc jen polovina maximálního počtu kancelářských -> realita je taková, že lidé využívají HO tak jak mají, ale občas se nám tam sejde, třeba 75% a nikdo to neřeší
ve výrobě a společných prostorách (vč kanceláře) povinné roušky -> realita: ve výrobě se roušky nosí pod nosem, v kanceláři je všichni mají sundané až na mě - resp. já nosím R sheld
Zakázané služebky k nám i od nás -> realita, zrovna zítra musím jet něco projednat s dodavatelem, asi si vezmu polomasku
Na WC je desinfeknčí mýdlo
Při vstupu do jídelny a výrobní haly je k dispozici dávkovač desinfekce, který ne každý využívá
V jídelně máme na stolech takové přepážky, aby každý "jedl sám"

Máme v kanceláři kolegu, který má dceru a ta chodila do ZŠ, kterou zavřeli kvůli vysikému počtu covid, její spolužáci jsou pozitivní a on jí ze strachu, aby s ní nemusel být 14dní doma, raději nenechává testovat. Resp, on to sám neudělá a hygiena to po něm nechce.
Pak máme kolegyni, která na HO spala 16h v kuse a chrchlala celý skype, ale na testy také nepůjde
Obecně to vše co jsem popsal šéfové ví, ale neřeší to :head :head :head

Prostě jen jak si to ulehčit a srát na to, že jsem tak sprostý.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

proforma:
centralizovaný úřad - roušky povinně i v kanclu za stolem, HO možný po sáhodlouhé papírovačce, jednání s veřejností jen v určených místnostech, desinfekce v kanclu, zákaz shromažďování se v kuchyňkách a na chodbách. Dodržuje se, teda možná někdo v kanclu kam nechodím ne, ale jinak vesměs jo.

Zajímavá byla žádost vedení, aby jsme si při podezření brali dovolenou :moon
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Diky vsem. Snad to tem, kterym to jeste nedochazi, dojde ted: https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/ ... oakcie_maz Prymula od pondeli DURAZNE DOPORUCI home office tam, kde to jen trochu jde.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět