Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bill Masen »

Je to jednoduchý, lidi se ohánějí svobodou a zapomínají, že bez odpovědnosti nefunguje.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Devlop: Myslím, že jsi ho nepochopil.
Jde o ty lidi (živnostníky a jejich zaměstnance), kteří najednou přijdou o zdroj příjmů. Nad tím je potřeba se trochu taky zamyslet. Tím nerozporuji nutnost těch opatření ale vše má dvě strany mince a najít rovnováhu v této těžké době je dost obtížné.
Navíc když to ten restauratér nebo další zavřou, tak zaměstnanci skončí na pracáku a protože zrovna teď není doba nabírat zaměstnance, tak to bude stejně náklad státu. Tedy by měl stát nějakou formou pomoci aby se udržela zaměstnanost.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Na jaře jsme neměli informace a operovalo se tady miliony mrtvých.
O informace z nemocnice už jsem si požádal. Manželka je bývalá zdravotní sestra a má tam dost kontaktů. Mimochodem poslední info má ze září a to se opravdu nic nedělo. Dnes jsem jí pověřil ať napíše kamarádce jak to vypadá na JIP.
Ona humanita je krásná věc, ale jak kdosi už podotkl, i to zdravotnictví potřebuje peníze. Až dojdou, budeme se léčit sami navzájem.

Mám nadváhu a mladý už taky nejsem. Takže geronta si beru osobně a tobě uděluji trvalý ban. Fab
Naposledy upravil(a) Tonda dne 08.10.2020 19:16, celkem upraveno 1 x.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

18:17 - Ve středu zemřelo podle statistik ministerstva zdravotnictví v Česku s nemocí covid 41 lidí. V úterý to bylo 28 lidí, v pondělí 26. Celkem je obětí už 863.

18:11 - Ve čtvrtek přibylo v Česku zatím 3139 nakažených, což je vůbec nejvíce za pandemii. Ještě minulý týden byla tato čísla obvyklá za celý den. Počet aktivních případů je 46 518. Celkem se v ČR nakazilo už 98 498 lidí.

S nákazou do čtvrtečního večera zemřelo 863 lidí. V nemocnicích je 1741 lidí, což je téměř o dvě stovky více, než bylo ráno.

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... .seznam.cz

Tak minimálně v Evropě už jsme skutečně Best in Covid - Bureš může mít "radost", co se mu to povedlo
Tak málo testů a taková expozice...
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Nitnelav píše: 08.10.2020 17:29 Na mezinárodní konferenci v Madridu rovněž zaznělo, že 90 % lidí, kteří tzv. covidu podlehli, bylo očkováno proti chřipce. ...
http://uogcc.org.ua/cz/actual/article/?article=21507
Toho českého pablba Eliáše co zdrhnul na Ukrajinu a každý týden dává exkomunikaci na papeže, tak prosím sem už nedávat. Neříkám, že v lecčems nemá pravdu, ale manipulativně s ní míchá i lži, čímž tu skutečnou pravdu velmi ničí.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Právě v TV prima, že testování bude dobrovolné. Uff :tmi
Jakubski
Příspěvky: 53
Registrován: 24.03.2020 23:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jakubski »

Tak za mě právě jen povinné otestování všech je racionální a rozumný krok pokud bude spojeno s nutnými testy vstupu do země. Dobrovolné je dost k hovnu stejně jako jarní plošný odběr ke zjištění promořenosti stylem že postavili 3 stánky a přijďte kdo chcete. To byl reprezentativní vzorek ?! Kovid je reálná hrozba ale bohužel pindy o tom, že kdo se nechá naočkovat, nebude nosit roušku a bude mít i další benefity, ve mě budí silnou nedůvěru ( když ještě ofiko vakcína neexistuje a až bude, bude experimentální evt. ne zcela bezpečná) Očkovaný přece také může onemocnět. Prostě spoustu těchto drobností co vypouští ve mě budí podezření ze skryté konspirace.

Tonda: Proč by testy neměly být povinné? Celkem briskně by se mohl stav stabilizovat.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Já myslím, že jsme to pochopili.
Akorát teda nevím, proč by měli všichni končit na pracáku. Máme snad tržní hospodářství, vše by měla řešit nabídka a poptávka.
A víš, po čem je neskutečná poptávka? Po řemeslnících! Chybí tu desítky tisíc lidí, kteří by makali rukama. Jak je sakra možné, že třeba klempíře honíš rok? A v ostatních profesích je to podobné. Abys někoho pořádného pohledal s lupou. Takže holt pinglové a kuchaři z restaurací se budou muset naučit dělat něco jiného. Cestovky to samé, všelijací předražení cvičitelé všeho možného taktéž. A když jsem ty plechy na střeše zvládl přidělat i já, tak to musí zvládnout i oni. A i kdyby, tak obyčejných helfrů je také těžký nedostatek.
Udržovat uměle "zaměstnanost" na trhu práce, který je už roky pokřivený, mi přijde trochu zcestné. Jasný, zaplatit třeba rekvalifikační kurzy atd., no proč ne, třeba dotace zaměstnavatelům, aby mohli tu počáteční mizernou výkonnost nového člověka dorovnávat atd., to by asi nebylo od věci.
Jak se tu psalo, zvykli jsme si na neskutečný komfort, který si teďka nemůžeme dovolit. Nechali jsme rozjet řadu odvětví hodně vysoko nad rozumnou míru spotřeby, no a teď se to na nás řítí ...
Pez píše: 08.10.2020 19:05 Devlop: Myslím, že jsi ho nepochopil.
Jde o ty lidi (živnostníky a jejich zaměstnance), kteří najednou přijdou o zdroj příjmů. Nad tím je potřeba se trochu taky zamyslet. Tím nerozporuji nutnost těch opatření ale vše má dvě strany mince a najít rovnováhu v této těžké době je dost obtížné.
Navíc když to ten restauratér nebo další zavřou, tak zaměstnanci skončí na pracáku a protože zrovna teď není doba nabírat zaměstnance, tak to bude stejně náklad státu. Tedy by měl stát nějakou formou pomoci aby se udržela zaměstnanost.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bill Masen »

"A skláři nebudou mít co žrát"
Kámoš má chatu u řeky. Rád k němu zajdu na ryby, nebo v létě naházet děti do vody. Ale jednou zaprší a tu chatu mu to vezme. Pak mu půjdu pomoct to likvidovat, ale nesouhlasím s kompenzacemi pro všechny chaty kolem vody. Je to riziko tý romantiky u vody.
V zaměstnání je to samé, přijde průmyslová revoluce a tkalce nahradí stroje. Přijde průmysl 4.0 a dělníky nahradí koboti.
Tohle je jen dočasné a je to prostor k tomu udělat něco jinak. Když si šli herci sednout za kasu, pomohlo to v té situaci jim i okolí. Restaurace co vařili do krabiček si taky pomohly, když to udělali chytře. Zapojit hotely je taky supr nápad. Ještě aby ne, byl Proformy. :hi .
Jednou přijde hyperloop, nebo něco jinýho a letadlem, nebo vlakem už nikdo lítat a jezdit nebude. Opisovači knih z 15. a 16 století by mohli vyprávět.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Riziko je už samotný život. Mám dojem, že někteří chtějí mít aktuální stav (t - půl roku) zakonzervovaný už navždy. Asi málo nebo vůbec nedávali pozor v hodinách dějepisu. Že vše jede v cyklech. A jak se s oblibou říká, kdo nezná svou historii, je donucen si ji zopakovat.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

devlop píše: 08.10.2020 13:13 Jen mne napadá otázka: ruku na srdce, udělali by jste před několika měsíci něco jinak (a tím mířím hlavně na protirouškaře a protiomezovače),...
Tak samozrejme. Jeste vic bych se zasazoval za mirnejsi restrikce pri prvni vlne! To byla totiz nejvetsi chyba. Kdybysme nejancily, neposlali celou ekonomiku do haje na x mesicu, zavedli jen nutna opatreni k omezeni sireni viru v nejohrozenejsich skupinach obyvatel tak by to melo tyhle efekty.

1) Prvni vlna by byla delsi a tim padem by nezbytna opatreni vydrzela pres leto. Zadne rozvolnovani by nebylo politicky unosne.
2) Spolecnost by nebyla frustrovana nesmysly typu noseni rousky po lese a lepe by prijimala ta opatreni, ktera skutecne pomahaji v boji coronou.
3) Usetrilo by se minimalne pulka prostredku investovanych do lockdownu.
4) Ted bysme meli nasobne mensi prirustky nakazenych a zdravotnictvi by nebylo na pokraji zhrouceni.

devlop píše: 08.10.2020 13:13 ...Necítíte podíl viny na současné situaci?
Vinu zadnou necitim, jen litost nad promarnenou prilezitosti. Bohuzel.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Grafy nesleduji, nevěřím moc statistice založené na všelijakých možná pohybných a neúplných údajích....
Nemám na to schopnosti a odbornost v imuniologii už vůbec ne. Nerozumím tomu vůbec tak jsem se komenrářů zdržoval.
*
A TV zprávy beru taky s velkou rezervou. Jen mi z přijde, že v zahraničí jsou koronavirové restrikce delší a daleko větší než u nás.
(Třeba tam neměli, nemají, žádné volby. Nevím...).
*
A pokud dobře chápu ty čerstvé zprávy z médií, tak jsme se dostali v poměru počtu obyvatel k počtu nakažených, nemocných, nejen na evropskou, ale i světovou špičku.
Jsme už fact v tom směru světová jednička. - NUMBER 1 ?
*
Proč???
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Protože základ jako odstup pár metrů nedodržuje téměř nikdo a roušku očůrává kdekdo.
+ Poslední měsíc a půl se udělaly po celé zemi stovky velkých akcí, vinobraní, městské slavnosti a koncerty, festivaly, jarmarky, církevní slavnosti a tím se to z debility urychlilo a školy bez účinného opatření.
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Proba »

A čemu se divíte, když kroky vlády řídí PR agentura a podle toho na kterou stranu se pohnou prefernce, tak se hýbou opatření.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

FarmářJan píše: 09.10.2020 0:58 Protože základ jako odstup pár metrů nedodržuje téměř nikdo.
Dovolím si opravit - odstup dvou metrů nedodržuje vůbec nikdo! VŮBEC!!! Podívejte se do jakéhokoliv obchodu/prodejny/supermarketu v ČR a jestli někde uvidíte, že všichni lidé (především ve frontách) dodržují skutečně odstup 2 metry, tak to pls vyfoťte a ukažte, protože já osobně to viděl naposledy v březnu, kdy ještě lidi v tomto fungovali (a taky proto se podařilo zvládnout první vlnu celkem bezbolestně). Teď na to KAŽDÝ sere a nějaký odstup je věc, na co se nehraje... :(
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

co včera na tiskovce nezaznělo:

"Ve čtvrtečním usnesení vlády stojí, že kabinet omezil „svobodu pohybu a pobytu tak, že lze vstupovat do nákupních center, do prodejen a provozoven služeb, s výjimkou provozoven stravovacích služeb, a pobývat v nich nejvýše ve skupinách po 2 osobách a tak, že mezi skupinami je rozestup alespoň 2 metry; "

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/co ... u-40338707
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Dneska jsem pripravil porovnani strategii Ceska a Danska

Dánsko bylo jednou z prvních zemí, které zavedly ochranná opatření, stejně rychle je ale opustilo. Už v polovině dubna začalo s obnovou ekonomiky, otevřely se školky a první stupně základních škol. Od 20. dubna fungují kadeřnictví a další malé podniky. Tady je graf ktery porovnava nasazeni rousek v Dansku a Cesku.
Masky Umrtnost CR DANsko.png
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

bivoj píše: 09.10.2020 3:15
FarmářJan píše: 09.10.2020 0:58 Protože základ jako odstup pár metrů nedodržuje téměř nikdo.
Dovolím si opravit - odstup dvou metrů nedodržuje vůbec nikdo! VŮBEC!!! Podívejte se do jakéhokoliv obchodu/prodejny/supermarketu v ČR a jestli někde uvidíte, že všichni lidé (především ve frontách) dodržují skutečně odstup 2 metry, tak to pls vyfoťte a ukažte, protože já osobně to viděl naposledy v březnu, kdy ještě lidi v tomto fungovali (a taky proto se podařilo zvládnout první vlnu celkem bezbolestně). Teď na to KAŽDÝ sere a nějaký odstup je věc, na co se nehraje... :(
Já se teda odstupy snažím dodržovat stále a nejsem zdaleka jediný (Severní Morava), ale většinou to opravdu není celá fronta (tak 50:50). Zajímavé je, že v obchodech, kde to je i třeba nalepené na podlaze, to lidi nedodržují, ale na jedné místní malé poště, kde "body na stání" nemají, tak tam jsem zatím vždycky viděl lidi to nějak přirozeně dodržovat.

Je ale pravdou, že tak ukázněné, jako na jaře, to není. A vznikají i konflikty, kdy se borec s rouškou pod bradou lepí na ženskou, co už má na pásu vyložený nákup a ta ho žádá o odstup, on zase vykřikuje, ať lidi neblázní, že ta korona není žádná hrůza. Nevím, jestli na to mají vliv ta prohlášení Šmuclera a spol., nebo až příliš striktní omezení na jaře (roušky na procházce venku), nebo jen prosté Gaussovo rozložení inteligence ve společnosti, ale lidi jsou na sebe jak draci, na jaře to mělo rozhodně větší atmosféru nějaké sounáležitosti, i když brblalové se našli i tehdy.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Různá porovnávání opatření jednotlivých států jsou ošemetná.
Některé státy sází více na individuální zodpovědnost a jiné řeší vše "béfelem". Ti, co to měli dříve "na háku" a zažili si nemocné umírat na chodbách tak jsou naráz enormně zodpovědní i bez nutnosti nařízení a předpisů (moje info z Itálie) a v jiných státech občané zase začali dobře, pak jim otrnulo a teď jsi stěžují, že vláda včas nevydala nepopulární opatření. Přitom bylo jen na nich samotných, jaká opatření v rámci ochrany zdraví a života svého i svých blízkých udělají v době, kdy jim stát nenařizoval v podstatě nic.

Podobná situace je s očkováním. Odpůrci očkování neustále ukazují na Německo, že tam není v podstatě povinné očkování. Už ale jaksi nedodají, že v některých u nás povinných očkování mají vyšší proočkovanost než ČR. To je právě ten rozdíl mezi "kalvínskou" zodpovědností v sebe sama a mentalitou "vídeňských kočí a služek", kteří potřebují rázné "béfely", aby se chovali rozumně.

Asi opravdu musí zemřít aspoň několik tisíc lidí s nemalým podílem lékařů a učitelů (vysoký podíl pracujících důchodců) a spadnout ekonomicky tvrdě na držku, aby aspoň významnější část národa pochopila, že jsou to oni sami, kdo rozhoduje o životě skutečných lidí a budoucnosti naší země. Zodpovědnost nemají "oni", ale každý z nás - ať už v preventivních opatřeních proti Covidu nebo u voleb.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Je více než pravděpodobné, že celý koncept "promořování" je v případě koronavirů zcela mimo a povede jen ke zbytečným mrtvým:
https://www.osel.cz/11402-35-let-vyzkum ... tejte.html
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Odpovědět