Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Dracekvo: souhlas
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Aktuálně podle Ourworldindata průměr umrtí 44 denně, což by mělo odpovídat nakaženým v čase T-14dnů. V té době byl 2100 diagnostikovaných při 11% pozitivních testů. Momentální průměr 5700 při 23% pozitivních. Takže téměř 3x vyšší průměr a 2x vyšší pozitivita. Vycházi to teda čistě aritmeticky na 250 mrtvých denně při stejné smrtnosti jako je teď, kdy kapacity dostačujou. Nedivil bych se ale kdyby tu za 14 dnů hrkalo 500 lidí denně.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Jakubski
Příspěvky: 53
Registrován: 24.03.2020 23:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jakubski »

Dobrý večer všem. Potřebuji poradit. Na https://www.hlidacstatu.cz/kapacitanemo ... tanemocnic jsou volné kapacity nemocnic. Vůbec nejsou plné. Ale možná ty grafy nechápu. Rozumím tomu jako dělník dobře, že až klesne černá na isu Y, je problém? Teda chápu, že mě budete říkat, ať to pozoruju v perspektivě 3 týdny, ale stejně mi přijde, že kapacity jsou OK. Potom teda taky vláda furt neřekla jména hotelů, ksm mohou infikovaní ze společné domácnosti do karantény. Je to fakt divné, na to, jak má být situace vážná, tak tempo je piánko...
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Mě poněkud zaráží, že v některých méně lidnatých krajích se celková kapacita ECMO pohybuje v číslech 0,1,2 a volná kapacita pak obvykle 1. Takže kapacitu ECMO lze v těchto krajích vyčerpat a někde i překročit jedním pacientem z ARO, kterému se zhorší stav. Když se jim jedno ECMO vybavení pokazí, tak nemají nic. To mi přijde docela drsný už dnes, tím méně si nechci představovat, co asi bude za tři týdny. Navíc všude, kde se to na jaře rozjelo ve velkém, tak covid infikoval zdravotnický personál a vyčerpaný člověk je mnohem víc náchylný na to, aby ho to zkosilo.

Jo rozumíš tomu dobře, až černá ve tvém kraji klesne na nule, tak bude dostupnost vybavení/lidí nulová.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Zdravím. Můžu mluvit za naši nemocnici. Pro covid je 8 ventilovaných lůžek. A 20 jen s kyslíkem. Obsazeno 6 a cca17. Takže máme jakože volné kapacity. Ale. Včera 2 exity na ventilátoru a 4 příjmy. Z kyslíku 6 domů a 9 příjmu. Stačí jeden dva blbý dny a končíme. Jasně. Můžem zastavit ostatní obory a kapacitu zvýšit. Cca na trojnásobek současného stavu. Ale v tom případě budem muset přestat léčit téměř vše ostatní. Jinde po okolí je to podobné. A personál padá taky. Většina mírný průběh, ale to jznamena jako těžší chřipka. Do práce se s tím moc chodit nedá. Takže tak.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Orvare držte se :yes
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Martysedlak píše: 15.10.2020 20:27 Orvare držte se :yes
Připojuju se.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Já jsem traumatolog. Nás se to až tak netýká. Kromě rizika infekce. Ale ti kluci a holky na ARO, Covid JIP a vůbec.... Velký klobouček. Jo btw odměny za jaro ministerstvo ještě neposlalo. Asi chybka v matrixu.😬😬😬
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Ortvar: drž se, na vás to teď tady celé bude stát. Když se o to nedokáže postarat stát, možná by bylo dobré zřídit nějaký bankovní účet, kam by lidé (ti kteří nepopírají) mohli posílat peníze zdravotníkům. Jednak to bude tak trochu ostuda vládě, těm, kteří valí prachy restauratérům, hercům a zpěvákům a druhak vám to skutečně pomůže.

Mimochodem, tady máme hezkou vizitku toho, jací bezpáteřní čuráci nám vládnou

Měli jsme naslouchat Flegrovi, ne Šmuclerovi od opozice, říká Zaorálek
Podle ministra kultury Lubomíra Zaorálka však při druhé vlně vláda zaspala, přísnější opatření měla zavést již na konci srpna.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... omaci_lesa

Ministr kultury Lubomír Zaorálek nepodpoří na jednání vlády vyhlášení dalšího omezení kulturních akcí
https://operaplus.cz/ministr-zaoralek-n ... ru-umelcu/

takže jak, pane Orálku, měla to vláda zatnout už tehdy, tzn. lock down vaší kultury v srpnu, což by jste asi zřejmě dle rozhovoru podpořil, nebo naopak neměla, což dokládáte svou nepodporou lock down kultury, kdy je 5000+ nakažených denně? Neléčil jste se někdy se schizofrenií?
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Tak jim to vyřiď.

Chybek v matrixu tu máme poslední dobou docela dost.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Budeme potřebovat spoooustu pomocného personálu. 3 směny, 14000 čistého měsíčně. Spousta příležitostí pro ty co za pár dní umřou hlady. A ještě nás můžou o přestávce pobavit nějakými veselými kousky.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

S tím účtem. Myšlenka dobrá. Ale realizace by byla nesmírně obtížná a stejně by se to nakonec někde ztratilo... :puke
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Nechci být pesimista, aby to nebyl fond pro vzdělávání dětí zesnulých zdravotníků. Přítelkyně dělá na dětské JIP v Praze jako zdravotní sestra, je velice opatrná, skoro rozpadlík, a 3 den leží s horečkami. Až dnes poslali lékaři její dceru na testy, vezl jsem ji do UVN. Ona sama má nárok na testy až v sobotu. Hlava nebere.
Udělám co musím
Spector
Příspěvky: 26
Registrován: 18.01.2015 12:25
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Spector »

Fabe to snad nemyslíš vážně ?!
D. Culen v tom videu přímo odkazuje na knihu Klause Schwaba, který tam vše popisuje a v podstatě se ke všemu přiznává. Co víc, on se v podstatě chlubí !!!
Jaký další důkaz chceš ? Aby ti K. Schwáb osobně zavolal a potvrdil ti to ?!
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@Spector: Pravidla, Porušujete konkrétně bod 4; bod 10; bod 17. Zatím děláte vše pro to, aby byl Váš účet trvale zablokován.
Pokud se chcete banu vyhnout, bylo by vhodné zvážit úpravu předchozího příspěvku tak, aby neodporoval uvedeným bodům. :|
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

devlop píše: 15.10.2020 21:00 .... Když se o to nedokáže postarat stát, možná by bylo dobré zřídit nějaký bankovní účet, kam by lidé (ti kteří nepopírají) mohli posílat peníze zdravotníkům. Jednak to bude tak trochu ostuda vládě, těm, kteří valí prachy restauratérům, hercům a zpěvákům a druhak vám to skutečně pomůže.
Ty nemocnice dostávají docela dost peněz navíc za každého koviďáka, takže je to problém ve vedení nemocnic, kteří tyto peníze navíc nerozdělí mezi ty co poskytují péči.

Možná by to chtělo zavelet, jako Putin na jaře: každému zdravotníkovi 80.000 rublů. A když volali, že je nedostali, tak veřejně sprdnul gubernátory.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Jenže trošku je průser v tom, že fakt začínají docházet kapacity. A to především mezi ošetřujícím personálem a dokonce ani nával sestřiček z Ukrajiny to nespasí... Za 2 týdny to začne...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Mimochodem za čtvrtek cca 9721... Testy na maximum, 30% pozitivita, takže to, jetstli překonáme v pátek těch 10000, záleží jen na tom, kolik se udělá testů...

Pozn. - momentálně je nejdůležitější počet hospitalizovaných a počet vážných průběhů (co potřebují dejchák či kyslík). Páč na tom stojí nezhroucení/zhroucení našeho zdravotnictví...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Spector
Příspěvky: 26
Registrován: 18.01.2015 12:25
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Spector »

Quido:

4. bod) Nikomu nenadávám a nepoužívám žádná vulgární slova, tedy jsem slušný

10. bod) Tohle není reakce na nějakou administrativu, ale na jeho názor, který je nesmyslný.
a společně s bodem 17) Řekne a má pravdu ? Jako co ?
Když řekne že 2 + 2 je 5 tak má taky pravdu ?

Opět, nesdílím tu nesmysl, ale něco co jasně a řádně podloženo. To že se to Fabovi nelíbí nebo tomu nechce věřit (což docela chápu, kdybych to neviděl černé na bílém, tak tomu taky nevěřím) na faktech nic nemění.

Nechcete totalitu, tak neignorujte její nástup.


A pokud mě za to, že se proti tomuhle snažím bojovat chceš banovat Fabe, tak si posluž. Pokud chceš jen zaslepeně jít jako kůň s klapkama na očích a nedívat se okolo, ani když ti někdo předloží jasné důkazy a ještě to vynucovat u celého fóra, tak to postrádá můj smysl tu být.

Čekal jsem od vás víc lidi....:(

Občas se tu někdo zblázní a spamuje to zde konspiracemi, které patří na Orgonet. Takže ano, bod 4., 10. a 17. Pravidel. Ban. Fab
Odpovědět