Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

L.C. žádná sračka! Doktor jsi! A každý ráno tam jdeš, ne? Takže strach cítit je v pořádku, strach je docela normální, ale nenechat se jím ovládnout je to, co dělí "sračku" od statečného člověka. Díky! a držte se všichni :yes

krátce ještě k Ulfovi a tématu obezita: jj, koronavirus se ptát nebude, a že jsou obézní ve větším ohrožení nerozporuji, ale paušálně nazvat všechny obézní lidi za líné a poživačné a bezohledné je to, proti čemu jsem se vymezila
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Doktor ne, obyčejnej ajťák. Jenže díky tomu, že ty krámy jsou dnes všude, tak musím taky všude :) . Zrovna za chvíli stěhujeme odběrové místo.

Statečný ani ne, ale on to za mně stejně nikdo neudělá ;) . Ale jestli budeš držet palce i ajťákovi, tak díky moc :yes . Potřebujeme to asi stejně všichni, kdo tu v tom špitálu jsme.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

L.C. ajťákům taky :hand
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

L.C. bez vás by to taky nešlo. Já mám taky strach. Nebojím se to přiznat. Kdo nemá strach je blb nebo magor.
Jinak kapacity se plní a nekončí to. Máme dvě stanice s 60 lůžky a kyslíkem zavřené kvůli nedostatku personálu. Tak nevím co nám pomůže hala s 500 lůžky v Praze. Ale v novinách to vypadá dobře. Držte se všichni.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Taky se bojím. Držme si palce navzájem.

Mimochodem ono to přestává vypadat dobře už i v médiích.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Pouzivate ještě R-Shieldy, nebo povazujete situaci za takovou, že je již nutno jít přímo do respiratoru nebo polomasky a výš?

Za poslední týden nám odpadlo 12 lidi (vlakový personál) někteří pozitiv, jiní karanténa.. Do té doby nikdo..

P. S. Všem kdo nemohou jít na homeoffice držím palce, zdá se že to budem všichni potřebovat
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od DeadMan »

Já už zase nosím respirátor 3M FFP2 a asi od pondělí začnu s polomaskou, rovněž 3M FFP2 :(

Jo, jinak mobil mám ani ne dva roky starý ;)
You cannot kill me as I am already dead!
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Zevnitř zdravotnického systému to začíná být čím dál větší jízda. Personál u Covid pacientů slepený z různých specializací, neproškolený personál na izolační režim, další moji kolegové pozitivní... Sakra, jak je možný, že jsme tohle tak strašně zvrtali?!

Tereza


TommyV

Pokud bych byl průvodčí, tak určitě polomasku
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ray »

Všichni buďte v klidu. Po půlročních přípravách, sekeře půl miliardy, je tu konečně způsob, jak zvládnout krizi, od odborníka nejpovolanějšího.

https://refresher.cz/89953-Prymula-prip ... ili-rousku

...Ať už se na to raději vyserou, narvou prachy, personál a veškeré dostupné prostředky do nemocnic a drží už proboha raději hubu. Tam, kde se milé autority snažily působit preventivně, to totiž totálně zkurvily chaotickým a diletantským přístupem a lidi je budou mít tak akorát víc a víc u prdele a jenom se to zhorší :roll:
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
mar00
Příspěvky: 27
Registrován: 31.03.2020 12:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mar00 »

Dvě třetiny Čechů se nechtějí očkovat. Proč by se také měly ne úplně otestovanou látkou očkovat děti a mladí, kterým virus téměř neubližuje. Takže je potřeba počítat s tím, že vir s námi pravděpodobně už bude napořád a že očkovat se bude muset každý nechat individuálně.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/dv ... i-40339509
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Ivana píše: 16.10.2020 14:50 Taky se bojím. Držme si palce navzájem.

Mimochodem ono to přestává vypadat dobře už i v médiích.
Přesně. Držme si palce, držme pospolu. A máme šanci to zvládnout. Spousta z vás se na to připravovala. Já se přiznám, že ne. Čekal jsem leccos, jen ne "biologickou válku". Ale na rozdíl od spousty lidí jsem neslavil odchod covidu, nekašlal na vše, ale připravoval se, jak to jen šlo. Většinu toho nejdůležitějšího mám.
TommyV píše: 16.10.2020 15:19 Pouzivate ještě R-Shieldy, nebo povazujete situaci za takovou, že je již nutno jít přímo do respiratoru nebo polomasky a výš?

Za poslední týden nám odpadlo 12 lidi (vlakový personál) někteří pozitiv, jiní karanténa.. Do té doby nikdo..

P. S. Všem kdo nemohou jít na homeoffice držím palce, zdá se že to budem všichni potřebovat
Už druhý týden ffp3 z Klimafilu (to je snad jediný obchod, kde je mají) a s tím, jak se to zhorší asi přejdu na CM-6. Ta OM-90ka opravdu straší lidi ;) . Za poslední dva týdny jsme s personálem na stavu mínus padesát!
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Já furt lítám v rshieldu, ale to je tak v rychlosti proběhnout obchod nebo během pár minut předat notes/počítač atd. Benzinka je také na chvilku ...
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

L.C. píše: 16.10.2020 13:29 Taky mě to překvapuje. GuZu toho vyrábí celé vlaky a ty jejich masky nejsou vůbec špatné. Jasně, můžu si koupit Shigematsu, ale proč bych za to vyvalil ty prachy, když ubyčejná CM-6 udělá tu samou službu.

Na druhou stranu, jeden kamarád, který slouží pohotovosti mi říkal, že přes celomasku mu zejména starší lidé nerozumí, tak je i přes vyšší riziko v respirátoru. Jenže stejně nakonec bude muset přejít na celomasku (jednu jsem mu věnoval).
Všem v první linii velmi doporučit z důvodu srozumitelnosti, pohodlnosti a zdraví právě tu japonskou a zkusit si to následně nechat proplatit zaměstnavatelem. I logicky by na to měl být nárok. :hand
Důvod k tomu je a nadřízení nadřízených měli celé léto domluvit si “good deal” v Gumárnách Zubří. :cash
https://www.technitom.cz/ochrana-dychan ... atsu-gx02/

Výhled je prakticky neomezený, vydržíte v tom klidně celý den a rozumí Vám v tom i důchodci. :yes

U nás ve městě to “běžný lid” stále řeší jen kde kvůli nařízením musí a stejně nějak zapomínají...Normálně bdělý “BIO lid” v okolí je v tomto případě bdělý až moc a vidí v tom celém konspiraci. :moon Dřív jsem do malých obchůdků chodil s FFP2 respirátorem, ale teď to dlabu. V masce se mi dýchá lépe a alespoň malá “osvěta” :chuckle
BTW: Soukromé sportovní lekce jsou povolené?
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

kolem me asi 5 ks pozitivnich ( nemej jsem s nima primej kontakt )
vse vek cca 50plus.
1 ks ve spitale po 2 dnech propusten ( 75 let )
1 ks doma teplota mirna dva dny v posteli
1 ks vylecen teplota dva dny 37 °C mirny kasel v rodine dalsi 3 lidi po 14 dnech souziti testy negativni
2 ks pozitivni bez jakych koliv priznaku
kdybych nevidel zpravy napr v seznamu tak nevim co se deje
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Armáda ocenila chlapce, kterému se smáli za roušky. Koupila je i Maláčová
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... omaci_chtl

Klučina má za mě +, ale proč ho museli trestat tím, že se musel sejít s Maláčovou? Chudák malej. :sad
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ray »

viktor píše: 16.10.2020 21:46 ...kdybych nevidel zpravy napr v seznamu tak nevim co se deje
viktor
Tahle nemoc je evidentně genetická ruská ruleta. Může sestřelit kohokoliv a jakkoliv, takže osobně vidím hlavní největší smysl v posilování imunity. OP sice nosím, ale můžeš nosit na pysku a na prackách co chceš a stejně hovno z toho. Pokud nechodíš minimálně v OPCH+maska a Drägrem na zádech a na verandě nemáš sprchu s chlornanem, tak jen snižuješ virovou zátěž.
Žeru víc vitamínů, ovoce, zeleniny, dávám si studené sprchy a hejbu se atd. Věřím že to dám. A když ne, no, co se dá dělat.
Vzhledem ke stavu společnosti, a je úplně jedno kde na světě, tomu nakonec neuteče nikdo. ČR není pustá severní Kanada, není to ostrov a útěk na chatu tu člověka fakt nespasí. Serte na stres z covidu, doufejte v nejlepší, připravujte se na nejhorší ;) ...
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Ok. Vše beru. Ale jako rozhodující se zdá iniciální dávka viru. To znamená nešílet, ale nejít tomu naproti. I bazální ochrana lepší než nic.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Jnak s Drägrem ba zádech bych chodit nechtěl. Ty naše mají tak cca 120 kg :shock:
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

Ortvare k tomu jsou nějaké studie, že rozhodující je iniciální dávka? Nebo se to jenom předpokládá z obecných zkušeností?
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jason »

U nas v praci mame nakazeno asi 6 lidi (proto opetovne testy). Krome jedne pani ktera ma tak 120kg (mela horecky dva dny) vsichni uplne bez priznaku. Je pravda ze jsou to lidi z vyroby kteri makaji a jsou docela "zatazeny". Vsechny to prekvapilo. A ti co jezdi autem s tou nakazenou (ceska) cca 1hodinu, jsou negativni. Zustali v karantene a testy se budou opakovat...

Ja jsem tedy o tom vedel o prvniho dne, vazne to bylo neco naprosto jineho nez klasicke nachlazeni. Hlavne pres tri tydny naprosto bez cichu a i ted nekolik tydnu po vyleceni jsem vice unavenej a obcas se zadychavam.. porad nejsem ve stavu jako pred covidem.. takze za mne osobne - je to svinstvo
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Odpovědět