Respirátor

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

MarS píše: 13.10.2020 13:23 Celou epidemii jsem strávil s r-shieldem, nicméně teď raději beru respirátor od goodmask. Přeci jenom nákrčník je jenom clona o velikosti 15x15cm bez utěsnění po stranách.
Zajímalo by mě, jestli jsem jediný, ale když jsem s R-shieldem krátce v nějakém rizikovějším prostředí, tak si přitěsňuju špulením rtů proti té nanomembráně, aby to šlo jen skrz to.....ještě že to není průhledný, vypadal bych hodně komicky :kiss

Ale jo, na "větší akce" beru respíky právě kvůli tomu utěsnění.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

No já se ji snažím naopak co nejmíň poslintat :)
A když zuřivě dýchám, tak se připleskne sama.
uid0
Příspěvky: 36
Registrován: 25.03.2020 22:30
Bydliště: /root

Re: Respirátor

Příspěvek od uid0 »

Fabulous píše: 13.10.2020 13:39 Na doporučení jsem zakoupil respirátor 3M 8822 (FFP2).

Skutečně má pevný drátek u očí, skutečně je dobře tvarován a skutečně se přes něj slušně dýchá, ale pro obrýlené občany je dosti nepohodlný. Zasahuje příliš ke kořeni nosu.

Jdu hledat dál...
Škoda, to mě mrzí. Vůbec mě nenapadlo, že by v tomhle mohl být problém, protože já brýle také nosím a nemám s ním nejmenší problém. Tady bude záležet na více proměnných, jako je tvar obličeje a zejména nosu, u brýlí pak tvar obrouček a provedení takových těch opěrných ploch uprostřed (nosních sedel).
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Respirátor

Příspěvek od Bill Masen »

Tak jsem se kouknul do zrcadla a žádný sedlo jsem na nose nenašel... :wasntme
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

No, musíš mrknout na ty brýle, ne na nos :D
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Respirátor

Příspěvek od vrabi »

Psal jsem do Goodmask kvůli odpadávajícím nosním výztuhám a téměř obratem jsem dostal odpověď, že začali vyrábět inovovaný typ respirátoru, kde tyto nedostatky již nebudou. Předpokládám, že výztuha bude zašitá uvnitř.
Paní komunikovala velmi korektně a nabídla mi dodávku nového typu k odzkoušení.
V současné době se doprodává starší typ a začíná nabíhat nový, tak pokud budete chtít ten nový, musíte o něj výslovně požádat, jelikož jsou na trhu oba.
Po dodání sem hodím fotky a zkušenost s nošením.
U starého typu se musel u některých dodávek dolepovat ten plech a po cca 8 hod nošení (v součtu při používání na nákupy a MHD) se začal pomalu u velkých hlav natrhávat v místě přilepení gumiček. Jelikož ho ale déle nenosím, tak tato vlastnost mi až zas tolik nevadí. Možná by stálo za úvahu použít pružnější gumičky a nebo prodávat dvě různé délky, podle toho jak má kdo velkou hlavu :D Pomohlo i nandavání, kdy jsem ho nepřetahoval za ucho, ale ucho jsem napřed ohnul a pak za něj teprv nandal gumiču, abych jí tolik nenapínal.
Když už nebudu muset doma používat tavnou pistoli, tak to bude asi nejlepší poměr cena/kvalita co je s v současné době k dodání a kde nemusím přemýšlet, co dal čínský soudruh dovnitř jako filtrační médium ;)
3M je samozřejmě lepší (pokud to není fake), ale bohužel je min. více jak dvojnásobně dražší.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Respirátor

Příspěvek od Martysedlak »

Moje zkušenosti co jsem měl zatím na puse a nosu.
Respiratory:
goodmask, generalpublic mask (tvar stejný jak goodmask má ten palastový háček na spojeni vzadu pro malé hlavy. dýchací odpor malý ale štve mě že při výdechu si funím na oči, furt mě to nutí štelovat ten drátek.

respilon rscheld: super zatím nejvíc používán. Pocitově mi přijde lepší ta letní varianta. Jo a nosím papoušky takže exot když jsem v tom byl v létě široko daleko sám.

3M Aera FF3 z ventilkem: ty už došli, jak byl poprask ohledně výdechových ventilů šlo hodně k doktorům a přešli jsme na R-scheld. ty byly super šli pěkně utěsnit na nose měli takové lepítko, které pěkně dotěsnilo nos.( ještě mám v zásobě ff3 respirátor od engelbert strauss ale o tom nebudu psát, jelikož již nejde pořídit, ale je super)

Masky:
Mám 3M polomasku a cca 3 týdny WPA nanomask, tady se mi více libí WPA lépe se seřizuje popruh okolo krku a filtry jsou menší, nevypadám v tom jak likvidátor s Černobylu. dychací odpor velmi dobry. u obou zakrytí výdechového ventilu pomocí kousku hadříku a gumiček.

Nosím dle potřeby: do cca 10 min kontaktu beru goodmas, delší doba rscheld. vice lidí obchodu už jdu v WPA. MHD naštěstí využivat nemusím.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

Přišly mi nano respirátory Spurtex z Nanospace a z těch "nano" respíků co jsem zatím zkoušel (BreaSafe community mask, Respilon RespiPro Carbon) mi sedí nejlíp. Těsnění toustovým dvojdrátkem, ale překvapivě mi to tady nevadí a po vytvarování předem (tedy ne až na nose) to sedí velice pěkně. Prodyšnost je horší než u těch dvou zmiňovaných, ale to mi zas tak nevadí. Celkově působí hodně bytelným dojmem (BreaSafe je ubrousek, Respilon trochu lepší). Plánuju dezinfikovat postřikem 76% Jelínkem :)
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Respirátor

Příspěvek od Venet »

Parfumovaná dezinfekcia? :D
Cogito, ergo armatum sum.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

Rudolf Jelínek 76% líh, mají to normálně na Rohlíku. Kupovat tu předraženou oficiální dezinfekci na nano roušky se mi nechce, když je to stejně to samý.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Respirátor

Příspěvek od Venet »

A tú 76ku som prehliadol. Vyniklo tam slovo Jelínek...
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Respirátor

Příspěvek od bacil »

Téma dezinfekce respirátorů a respillonu tu už bylo probrané dříve. Jelínek nepatří mezi vhodné způsoby, udělá z filtru síto, navíc jej ještě ucpe. Tip: můj podpis. Odroluj níže a je tam zpráva 3M. Respillon taky dělal testy a doporučuje obyčejné mýdlo, je to i někde tu.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

Pokud sám výrobce doporučuje 70% líh (https://www.nanospace.cz/dezinfekce-na-rousky/), tak v čem je ten Jelínek horší? Připomínám že je to nanomembrána, to 3M nemá.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Respirátor

Příspěvek od DanBlack »

@ bacil...
Tím "Jelínkem" je myšlený "líh konzumní 76%". :ugeek:
Nikoliv alkoholický nápoj s myslivcem na etiketě...

A jak píše kolega, samotný výrobce (Respilon) doporučuje a prodává (předražený) 70% líh.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Respirátor

Příspěvek od tajfun »

lih bohuzel vyrazne snizuje fitracni schopnost beznych respiratoru ( nemusi se vztahovat na Respilon), idealni je to dat do trouby - suche teplo na 75C po 30min
B4C4FABA-2ABD-4D86-BFCF-3F432CA8CE6B.jpeg
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Respirátor

Příspěvek od bacil »

To že ji to zalepí. Ty filtry nefungují jako síto, ani když jsou "nano". U těch PDF je i jak funguje filtr.

U té trouby je potřeba přesně měřit teplotu přesně v místě kde je filtr, normální trouby mají obrovský rozptyl a hysterezi.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

bacil: máš k tomu nějaké zdroje? Mám za to, že klasické respirátory fungují na elektrostatickém principu, zatímco nano jako Rshield nebo ty výše zmiňované Spurtexy mají princip mechanický, tedy "síto".
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Respirátor

Příspěvek od Lyster »

Tak jsem se taky právě teď rozhodl pořídit R-shield Light, a to rovnou dva, abych je mohl střídat. Tak snad to k něčemu bude a nebudou to jen vyhozené peníze. :wasntme

Jen jsem trochu skeptický k tomu, že se to může prát jen na 30 stupňů, to přeci nemůže ty viry a bakterie přeci zničit... a UV ani Ozon taky nedoporučují, a ani žádný alkohol atp... tak nevím. Tohle se mi moc nezdá.

PS: Vím že se to tu taky už snad řešilo...
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

Breberky to nezničí, ale odplaví je to pryč. Pro sichr přidávám Sanytol dezinfekci na prádlo. Respektive na lehčí přeprání jen vodu do lavoru a půl víčka toho Sanytolu a nechat 15 minut máčet.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Respirátor

Příspěvek od Lyster »

Sanytol mě právě napadl, ale bojím se, abych právě tu membránu tím nezničil taky.
Odpovědět