Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nightmare »

viktor: spíš se nechal vyhecovat nějakým tlučhubou, co hlásil, jak se doktoři v politice zašívají...
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od veve »

Bakly1 píše: 22.10.2020 8:23 trošku se mi zdá, že se u predikce Flegra nezohledňuje možnost destrukce zdravotnictví v počtech které uvádí
taky myslím že pravděpodobně nezohledňuje, to by musel odhadnout jestli úmrtí po kolabsu péče vyskočí jednou, dvakrát nebo kolikrát a to už by byla dost spekulace, stejně tak nepůjde jednoduše spočítat úmrtí doma apod

stejně tak tam nemohl zahrnout do prosince efekt opatření, páč taky nevíme co bude
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@viktor : Souhlasím s Vámi v tom, že primátora není tak snadné nahradit jako nekvalifikovanou pomocnou sílu (typu: přinést, odnést, uklidit, uvařit kávu).

Na druhou stranu je ale dle mého skromného soudu důležité, aby politici podporovali důvěru občanů v to, že aspoň něco v těchto časech smysl má. Jestli zvládne dělat primátora i dobrovolníka zároveň, tak klobouk dolů.

Ta symbolika, že jde s vlastní kůží na trh, není nevýznamná.
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

Nejdřív uspořádá Staromák a pak jde dobrovolničit do špitálu.
Nejsou ty signály tak trochu nejasné, až zmatené?
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Hrib s tou akci na Staromaku snad nemel nic spolecneho, ne? Ze ji nezakazal? On se i takovy primator hlavniho mesta musi ridit zakony, a kdyz ji zakazat nemuze, tak proste nemuze. (Sorry za OT)
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@Radeq: Co je to za demagogii? On byl snad svolavatelem?
Když dám do googlu "primátor demonstrace praha", tak mi to ne a ne najít výsledek, který by podporoval Vaše tvrzení.

"Nejsem rád, že zdravotníci budou mít práci navíc. Zákon ale neumozňuje preventivní zákazy demonstrací. Pracovníci magistrátu na místě vyzvali svolavatele k ukončení akce poté, co došlo k porušení podmínek jejího pořádání. Ten výzvu uposlechl. Už dříve jsem avizoval, že pořádat demonstraci v době, kdy v České republice skokově přibývá nakažených, není úplně nejlepší nápad," řekl pro ŽivotvČesku.cz primátor hlavního města Zdeněk Hřib.
Zdroj: Život v Česku
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

veve píše: 22.10.2020 13:12
Bakly1 píše: 22.10.2020 8:23 trošku se mi zdá, že se u predikce Flegra nezohledňuje možnost destrukce zdravotnictví v počtech které uvádí
taky myslím že pravděpodobně nezohledňuje,
Určitě to nezohledňuje, je to jen vir.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

....sice byl to ten stejný člověk, ale už přišel v nějakém čase.....

a přinesl tohle: https://texty.hlidacstatu.cz/system-ryc ... -epidemie/

Nějaký čas je prosím pěkně 26.5.

Též na seznamu: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/muze ... lna-125528
Uživatelský avatar
richard.r
Příspěvky: 72
Registrován: 06.02.2016 6:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od richard.r »

Dovolím si myšlenku, ďáblova advokáta: čistě hypoteticky, jsem úspěšný psychopat, činím zlo a chaos, spím vpoklidu jako děťátko (jsem psychopat, tj. nemám svědomí), vlastním 250 firem, a hřeje mě 30 miliard Kč. Docela se jinak nudím, a akorát toho chci víc. Víc.

Potom, je otázkou jestli celou situaci pojímám strategicky (cílil jsem to dokočírovat sem, do tohoto chaosu, X měsíců dozadu), anebo jen takticky (staral jsem se jen o sebe, a prostě to takhle dopadlo). Každopádně, současná situace je pro mě velká příležitost. Zlikvidním některé své majetky, nebo si případně i půjčím, budu sedět na velké likvidní hromadě peněz, a v ten pravý moment největšího lokálního kolapsu a destituce (asi někdy v prosinci) toho tady hodně nakoupím, za pakatel, výměnou za můj likvidní peníz.

No a když mi mezitím padne strategicky zaklíčovaná pozice ve vládě (jakože asi ne - budu předstírat jak je mi to strašně líto, a ono se to nějak ublábolí), může mi to být glancprdel, protože příležitostí jsem si okolo vytvořil i tak dost.

To bylo jen tak. Nejsem psychopat se 30mld. Kč. Ale přece. Kdybych byl, takhle bych asi uvažoval. Mě osobně teď zajímá, jestli teda ve vládě budou padat pomyslné hlavy (bláhová to představa), či jak. Třeba úrovní predikce, na tuto zimu, a do jara dalšího roku.
Naposledy upravil(a) richard.r dne 22.10.2020 13:57, celkem upraveno 2 x.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

primator ci jiny ridici poracovnik ja na sve místo delegovan a nebo zvolen pro sve ridici schopnosti a je ( alespoň by mel byt ) vybaven prislusnymi pravomocemi. Zcela bych rozumel tomu kdyby zmizel z verejnosti a nechal za sebe mluvit tiskového mluvciho, protože odpovídat na otázky novinaru dokaze mluvci který vi o co jde a jaky je zamer, ( a setri cas tak svého sefa, protože ten resi dulezitejsi věci ) na primatoru ( sefu, veliteli ) je to aby stanovil cile, strategii a poveril zucastnene osoby reaizaci, vcetne jim delegoval prislusne pravomoce. Pokud se chtěl prezentovat ve spitale, mohl to resit navstevou stejne jeko to resi velitele když je po bitve. ( a mají na to cas )
to ze hrib jde delat dobrovolníka je proste "slusne receno" jeho naproste selhani jako ridiciho pracovnika v době krize. Respektive z toho vyplyva ze je v praze fakt husto. Pravdepodobne stoji na hrane kolapsu.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

V Praze se budou točit kolečka tak dlouho, dokud budou penízky. Kolaps přijde den poté.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

"Respektive z toho vyplyva ze je v praze fakt husto. Pravdepodobne stoji na hrane kolapsu." - Aktuálně na tiskovce: Schválila se pomoc spojenců z NATO, lékařské přístroje, lékařský personál.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vl ... i-40340040

To jsme to dopracovali. Jak nějaká rozvojová země...
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

viktor píše: 22.10.2020 13:55 to ze hrib jde delat dobrovolníka je proste "slusne receno" jeho naproste selhani jako ridiciho pracovnika v době krize. Respektive z toho vyplyva ze je v praze fakt husto. Pravdepodobne stoji na hrane kolapsu.
Jít dělat pěšáka je tak velký nesmysl, že to vnímám ne jako že jsou na hraně kolapsu, ale že si buduje mediální obraz pro nějaké další volby. Což navíc slušně zapadá i do toho, jak se tady věci mají posledních pár měsíců. Rozvojová země, případně banánová republika je poměrně přiléhavé označení, ještě by to chtělo aby se pánové neoblékali tak fádně a vybavili se pestrobarevnými uniformami dle afrických vzorů.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Jenze dalsi volby jsou jsou az za rok. To si nikdo nebude pamatovat.
Ja to beru primarne jako gesto, ale zaroven je potreba si uvedomit, ze primator nema 24 hodinovou pracovni dobu, a ve svem volnu si samozrejme muze delat, co chce. Navic ted urcite neni tak vytizeny ruznymi ceremoniemi, oslavami, a dalsi reprezentativni praci :) A pokud naopak umi svoje ukoly/cinnosti delegovat na podrizene takovym zpusobem, ze ma cas pomahat v nemocnici, je to jedine dobre.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

sice trochu politické OT, ale vzhledem k této dnešní zprávě, kdy chce být Bartoš příštím premiérem ČR (https://echo24.cz/a/SRDji/ivan-bartos-j ... -premierem), tak to, že jeho partajní soudruzi, jako je např. pan Hřib, si plivli do dlaní, shodili sako a šli hrdě bojovat na bitevní pole s Covidem, bude často omílanou vsuvkou při jeho dalším politickém zápolení o první pozice Pirátů ve vládě. Pokud si to někdo pamatovat nebude, Bartoš to mile rád všem připomene.

Podobnost se soudruhy, kteří přijeli za zemědělci černou Tatrou 603, převlíkli se do montérek a před kamerou začali pomáhat se sklizní, a tento záznam se pak promítal v kinech povinně před samotným filmem, je čistě náhodná a neúmyslná.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

develop: Přesně tak jsem to myslel.
Mrkva: Primátor je jako velitel města za války. Ten asi taky mimo pracovní dobu nevezme kvér a nepůjde si na barikádu hrát na pár hodin na domobranu. To je nesmysl. Pokud si nepotřebuje odpočinout, tak může řídit město.
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od veve »

devlop píše: 22.10.2020 14:53 kdy chce být Bartoš příštím premiérem ČR
On ten titulek na Twitteru dementoval
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Quido píše: 22.10.2020 13:37 @Radeq: Co je to za demagogii? On byl snad svolavatelem?
Svolávatelem nebyl, ale:

Akci posvětil i pražský primátor Zdeněk Hřib (39, Piráti). „Věřím, že si hostinu na Karlově mostě užije co nejvíce Pražanů, ale i turistů z celé České republiky, které nyní lákáme do Prahy“
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@Paul: Tohle je k té hostině na Karlově mostě. To nebyla demonstrace. Nebo je snad Karlův most na Staromáku? :lol:

To samozřejmě nevyvrací to, že pořádání hostiny na Karláku bylo nezodpovědné. S ohledem na pandemii to určitě bylo. Jenom styl argumentace je úplně mimo.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Tak pánové a dámy hotovo. Závěr : nemáme šanci. Nastavený režim pro covid který máme je plný děr. Většina personálu neumí pomůcky používat správně. Pomůcky jsou o řád méně účinné než je vhodné. Ve dvou nemocnicích pro 300000 lidí je poslední covid JIP místo. Kdo můžete proveďte rodinný bug in. Hodně štěstí.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Odpovědět