Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Dneska jsem se povenoval pozemku, dosazel jsem nejake stromky z terasy, ktere jsem mel v kvetinacich a cekove jsem to tam zazimovaval.

Odpoledne jsem se zastavil na cca dve hodiny v Tescu a nakupoval jsem. Celkove tri plne kosiky - jeden ciste drogerka - nekolik desitek past na zuby, cca 200 mydel atd. Dalsi veci pro deti - plenky atd a treti trvanlive potraviny. Proste zasoba pro spravneho rozpadlika na pul roku. A muzu rict ze mi popravde ukapla slza dojetim, kdyz jsem to zaparkoval pred lidma z oblastni charity, kteri tady organizovali Potravinovou sbirku a videl jsem jejich reakce. Doufam ze tim udelam radost a pomuzu lidem kteri to opravdu potrebuji..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Tak hlavně si udělal pěknej kšeft tomu Tescu. 😎
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

Měl bych dotaz, není to úplně zásadní, tak to nebudu dávat nikam jinam, stalo se mi to včera, tak se to sem možná hodí Třeba by někdo zde mohl poradit. Zjistil jsem na soukromém NTB, že při nabíjení dochází k samovolným, několik vteřin trvajícím výpadkům nabíjení (samozřejmě bez manipulace s kabelem). Jedná se mi o to, zda se jedná o reklamovatelnou závadu? NTB má cca měsíc do konce záruční doby. Předpokládám, že bude problém s baterií, která začala v poslední době odcházet (za cca 2 roky je samozřejmě po životnosti baterie). Nicméně, když je to v záruce, tak bych to reklamovat zkusil, navíc by to byla druhá reklamace zařízení, loni byl problém s jinou zavadou, která byla v rámci záruky opravena. Docela mě stve, že se jedná o celkem drahý NTB. Díky za radu.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Behem vikendu umreli 3 lidi, ktere jsem znala: doktor, co mi daval dohromady zada, jeho zena a kamaraduv pritel. Hadejte, na co... :-(
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dr78 »

Matěj píše: 23.11.2020 8:11 Předpokládám, že bude problém s baterií, která začala v poslední době odcházet (za cca 2 roky je samozřejmě po životnosti baterie). Nicméně, když je to v záruce, tak bych to reklamovat zkusil ...
Musim te zklamat, ale na baterie byva obecne zaruka jen 6 mesicu, ikdyz na ostatni komponenty bude 2 roky. Alespon tak to vzdy bylo. Zkus to u prodejce, ale spise nepochodis. Zalezi co mas za model, ale baterka by nemela byt extra draha.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

Dr78: Myslím si totéž, ale kdyby mi to vyměnili v rámci záruky, tak by mi to nevadilo. Nicméně si nejsem úplně jistý, jestli ro přerušované nabíjení je opravdu způsobené baterií. Adaptér se zdá ok po vyzkoušení v jiném ntb.
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Když jsi zkoušel ten adaptér na jiném, přehodil jsi i baterii, či jsi vyzkoušel i ten jiný adaptér na svém?

Na 90% je to baterie, už podle toho stáří. Nejspíš to dopadne tak, že si budeš muset koupit novou a až pak případně reklamovat notes.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

Samotný adaptér na jiném podobném NTB (s jinou baterií).
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

tak dnes po 14 dnech od objednávky z Megaknihy dorazil předem zaplacený balíček - prý mají přetlak objednávek, takže jestli někdo chce darovat k vánocům knihu z tohoto obchodu, tak je nejvyšší čas

nové vydání Tmy, přiznám se, původní jsem ještě nečetl, takže jsem zvědav
a vzpomínky kriminalisty Jiřího Markoviče na fest hnusné případy vrahounských zmrdů, včetně fotografií, ty raději sdílet nebudu ;)

takže takové klidné čtení na dlouhé, zimní večery
Přílohy
IMG_20201125_173525.jpg
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Ajtaci, dotaz: co je Neigbar? Hledam nejaky monitor s funkci pivot, u nekterych, ktere jsem si podle toho vyfiltrovala, neni pivot zminen, zato je tam ten Neigbar. Je to totez? Nebo co to je?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Neigbar, německy - Naklápěcí
pokud chceš pivot tak
https://monitory.heureka.cz/f:22713:1;q ... nitor/?o=4
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Dik, to mne nenapadlo, kdyz to tam pisou jeste cesky zvlast. Takze nema pivot a vyfiltrovano jako s pivotem to bylo chybne. Dik :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Tak právě jsem podlehl dalšímu nutkání pořídit si nový EDC batůžek, jak už jsem někde o vlákně o šedé myši psal, jsou věci, jako batoh a boty, které chci opravdu kvalitní. No a opět jsem nevydržel a tentokrát objednal 17l Maxpedition Lithvore. Slintám po něm už asi půl roku. Slintal by jsem po něm asi dál, kdyby mi díky mé cca půl roční nepřítomnosti v mém bytě kvůli tomu, že už jsem to díky zraku (jak jsem již také psal) nebyl schopný už sám existovat a bydlel u rodičů, tak jsem ušetřil cca 3500 Kč za elektriku. Včera přišlo vyúčtování... Takže mi vlastně poskytovatel energií tento nákup zaplatil.
Už se na něj těším a až dorazí, tak ho určitě ve vlákně o EDC představím, ať mě zas můžete bomardovat, kolik hovadin u sebe chci tahat a jak je to na každodenní nošení těžké. :D

PS: jo kurva lidičky, já jsem fakt rád, že už aspoň trochu na věci (a lidi) zase vidím. :yes
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Jen tak jsem si právě teď všiml, k dnešnímu dní zde na Rozpad.cz celkem zaregistrovaných uživatelů 5000.
:clap :clap :clap :yes :yes :yes :hand :hand :hand
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

devlop píše: 25.11.2020 21:00 ...nové vydání Tmy, přiznám se, původní jsem ještě nečetl...
To je asi škoda, Tmu (jedničku) považuji za nejlepší. Tedy, lepší jak Tma 2.0, která je sice daleko obsáhlejší (zvláště druhá část knihy), ale prostě mě lépe sedl rychlý děj Tmy 1. (I přes ty SPOILER mimozemšťany...) Tma 2.0 je ke konci daleko ponurejší a bezvýchodniskovitější a nesedla mi. Poslední iteraci jsem ještě nečetl, a upřímě po Tmě 2.0 ani nevím, jestli chci...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Tma 2.0 je asi první a poslední postapo, které jsem nedočetl, v polovině mě to nějak přestalo bavit a to jsem zvládnul i Blackout od Marc Elsberga ve slovenštině!!!. Možná si to přečtu znovu, nebo možná Tma verze 1 by mohla být lepší.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Mě u Tmy 2.0 vadilo to debilní dítě. Je i v prvním vydání?
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BiSon »

Je. Prvni pulka je stejna.
Taky se mi 2.0 četla obtížněji. Zase zaver 1.0 je hodne přitazenej za vlasy, 2.0 je daleko uveritelnejsi. Pokud teda prehlidnu silene slozite dejove konstrukce, v realu by takovy plan nikdy nevysel.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Lyster píše: 28.11.2020 0:56 ...možná Tma verze 1 by mohla být lepší.
Tma 1 má tu druhou polovinu právě úplně jinou jak Tma 2 (přičemž první polovina je defacto úplně stejná). Závěr je možná, jak napsal BiSon, hodně přitažený za vlasy (pointa) ale za mě se to prostě čte líp a svižněji. Ve dvojce to Neff už překombinoval a i když je pointa úplně jiná a uvěřitelnější a děj mnohem košatější, tak mě ta druhá část knihy bavila výrazně méně než relativně odlehčený styl v jedničce.

2 Bill - v jedničce je na to dítě kladen dokonce i větší důraz, než ve dvojce. (Kladka). ;) Jak už jsem napsal (a nejen já) výše, první půlka je u 1 i 2 prakticky naprosto totožná.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Poslednich cca 14 dni pozoruju, ze se neco deje. Jsem min unavena, vstavam porad stejne brzo, ackoliv chodim spat pozdeji, mam vic energie, vic toho udelam. Pohoda. Dneska mi to docvaklo: dobrala jsem prvni lahvicku D vitaminu 2 tis. UI o 90 tabletach. Asi na tom fakt neco bude :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět