Deon Meyer: Horečka

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze k tématu.
Odpovědět
Pepasnek
Příspěvky: 54
Registrován: 03.10.2014 22:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Bílý Újezd

Deon Meyer: Horečka

Příspěvek od Pepasnek »

Podle mého názoru dobře napsané a čtivé postapo z Jihoafrické republiky
Raději litovat toho co jsem udělal než toho co jsem neudělal
Uživatelský avatar
ARNY
Příspěvky: 38
Registrován: 27.09.2012 22:43

Re: Deon Meyer: Horečka

Příspěvek od ARNY »

Děkuji za tip. Stáhnul jsem si ji v epub a mám prvních 100 čtivých stránek za sebou. Jelikož jsem ji začal číst předevčírem, kdy mi pomalu končila izolační Covid karanténa, tak mě úplně mrazilo, když začal popisovat jak k tomu došlo. Už v roce 2018. Mluví o kombinaci-mutaci koronaviru člověka a koronaviru netopýra. Realita je naštěstí teď jiná. Mutuje to do lehčí formy. Tady byla obrovská smrtnost a 95 % lidí pomřelo. Jsem zvědavý jak celý ten příběh proběhne. A uvědomil jsem si, že máme zatím obrovské štěstí. Děkuji osudu, že to nešlo touto cestou.
Janko Burka
Příspěvky: 93
Registrován: 10.10.2020 16:59

Re: Deon Meyer: Horečka

Příspěvek od Janko Burka »

Kde si to stahl ? Na znamem serveru uskladnito :) to nevidim...
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Deon Meyer: Horečka

Příspěvek od Proba »

A co za to zaplatit v obchodě? :D
Uživatelský avatar
ARNY
Příspěvky: 38
Registrován: 27.09.2012 22:43

Re: Deon Meyer: Horečka

Příspěvek od ARNY »

Ano, na Alze ji mají za pár korun. Šíření je nelegální, takže bohužel.
Joe Azbest
Příspěvky: 914
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Deon Meyer: Horečka

Příspěvek od Joe Azbest »

Dík za tip. Na Palmknihách ji mají taky. Už ji mám ve čtečce, nechám si ji na čtení mezi svátky.
Janko Burka
Příspěvky: 93
Registrován: 10.10.2020 16:59

Re: Deon Meyer: Horečka

Příspěvek od Janko Burka »

Tak to nasdilej nekde, tedy pokud nejsi cestny, statecny, spravedlivy a pravdomluvny soudruh, jako nekteri :)

Trvalý ban. Bod 5. pravidel. Fab
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Deon Meyer: Horečka

Příspěvek od Quido »

JAR je zajímavá změna, ale nebylo pro mě tak jednoduchý se s tím ztotožnit jako s ruskou a českou tvorbou nebo třeba víc evropsky orientovaným Blackoutem.

Nejvíc mi asi cukal koutek při těch ilustracích vzdáleností (optikou fungující ČR a její hustoty obyvatelstva): do 100km = za bukem. 100-200km = na otočku. 250-500km = už trošku z ruky.

Skákání mezi časovými liniemi není od věci, ale v jistých částech knihy mi to už vyloženě vadilo.

A taky mi přijde, že survival ve smyslu rozpadlictví je v knize jenom takový nutný základ, ze kterého vyrůstá obstojná filozofická reflexe, které je -přirozeně spolu s umně tkanou politikou- občas nad hlavu dospívajícího hrdiny.
Joe Azbest
Příspěvky: 914
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Deon Meyer: Horečka

Příspěvek od Joe Azbest »

Dočetl jsem a mohu konstatovat že se mi to líbilo a stojí to za těch pár korun co ekniha stojí. Způsob vyprávění mi dost připomínal Malevil od Merleho. A pokud to srovnám se spoustou podobných knih co jsem četl, tak rozhodující věcí v takové době je vlastnictví dostatečného množství zbraní a hlavně střeliva, protože vyrobit kompletně celý náboj bude dlouhou dobu technicky nemožné. A nezanedbatelným problémem takové doby budou i různí fanatici všelijakých církví. Toto byl zatím opomíjený jev, ale skoro v každé knize se objeví jednotlivci nebo skupiny, které ve jménu víry hlavním hrdinům komlikují záchranu a obnovu civilizace. A asi jediné účinné (drsné) řešení bylo nastíněno ve filmu Mlha natočeného podle S.Kinga.
Odpovědět