Dron ve službách rozpadlíka

Vše, co obsahuje alespoň kousek drátku a nevejde se do jiné sekce...
Odpovědět
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od golem »

Předpokládám, že EUnuši si se svými pindíky moc nepohrají, tak asi něco jiného... :lol: Omlouvám se za OT.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od dracekvo »

Dlaší perlička.
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/cl ... y-40344298

No jsem zvědavý co budou dělat lidi, které létají velké větroně. Do 120m výšky to můžou rovnou zabalit.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od bivoj »

Před pár lety jsem se s jedním "známým", leteckým modelářem, bavil o zbraňové restrikci ze strany Evropské unie. A on byl ten, kdo to obhajoval a tvrdil, že takové nebezpečné věci jako zbraně by měli mít jen profesionálové, policisté, armáda ale civilisti ne. A pokud někdo chce mít zbraně mermomocí jako koníčka, tak ať jsou někde na klubové střelnici zamknutý a když si bude chtít jít zastřílet, tak si je může na tu chvíli vyzvednout.

No, včera jsem ho zase po delším čase viděl a strašně prskal, jak je, modeláře, EU perzekuuje, jak je tahle registrace dronů/modelů naprosto nesmyslná, jak jim likvidujou koníčka atp. Tak jsem mu řekl, že takové nebezpečné věci jako drony by měli mít jen profesionálové, policisté, armáda ale civilisti ne. A pokud někdo chce mít letecké modely mermomocí jako koníčka, tak ať jsou někde na klubovém letišti zamknutý a když si bude chtít jít zalítat, tak si je může na tu chvíli vyzvednout.

No, koukal na mě jako bagr na tvrdou hlínu a já cítl takové malé zadostiučinění...

Nicméně budu se snažit bojovat za co nejmenší omezování ze stran EU i pro letecké modeláře a všechny, co maj letadla/drony jako koníček, ač sám to jako koníčka nemám. Protože nechci být jako v tom známým morálním apelu:

Nejdřív přišli pro komunisty,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl komunista.
Pak přišli pro sociální demokraty,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl sociální demokrat.
Pak přišli pro odboráře,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl odborář.
Pak přišli pro Židy,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl Žid.
Pak přišli pro mě
a tehdy už nezbýval nikdo, kdo by se mohl ozvat.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od Rafael »

To je hodně dobré a výstžné přirovnání které se dá aplikovat na čím dál více činností.
Bohužel
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od Zapadlo »

Bohužel větší drony jsou reálně způsobilé zařídit leteckou nehodu. Obávám se, že bez nějaké regulace je jen otázkou času až s ním nějaký pablb vletí do cesty startujícímu či přistávajícímu letounu. Další pro mě poměrně překvapivá věc je pro mě to, že "fízlování státu" a bezpečnostní kamery jsou zde na fóru prezentovány jako velké zlo a cizí soukromé drony s kamerou nad naším pozemkem asi nikomu zas tak nevadí. Přitom zneužitelnost takto pořízených záběrů může být značná, zvlášť budou-li prezentovány anonymně.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od skagerak »

Kolem letist uz se stejne letat dronama nesmi ne?

@bivoj, hezke hezke, rozsvitilo se mu alespon?
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od dracekvo »

Kolem letišť se nikdy létat nesmělo žádným modelem či dronem.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od DeadMan »

Zapadlo, už jsi někdy viděl, jak vypadají záběry z civilního dronu? Koho by jsi chtěl tím rybím okem sledovat? To je tak na průzkum terénu nebo zjištění přesunu kolony vozidel či umístění tábora o větším počtu. Na nějaké smysluplné sledování jedince to rozhodně není, to bys musel být tak 10 metrů od něj a to jaksi postrádá smysl že :roll: Aby ten civilní dron byl jakž takž nezjistitelný ze země, tak musí být tak ve 100 m ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od Permonik »

DeadMane, ale když létá někdo s nějakou koptérou, tak to obvykle není v kilometru s teleobjektivem a snažit se být nepozorován. On ti s tím klidně vletí ve dvaceti metrech nad tvůj pozemek a "kochá se", co kde uvidí. Taky modelařím, ale vždy létám mimo zástavbu už jen z toho důvodu, že se může něco porouchat a spadnout na něco/někoho. Spoustu kokotů znám ale i mezi "pravými" modeláři. To není jen o těch, co si to objednali z eshopu jako hračku a nic víc je nezajímá (přestože s takovými to bývá spíš horší).
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od DeadMan »

Pokud mi někdo vletí ve 20 m nad pozemek, tak je to idiot, ale jsem schopen ho řešit. Vím o něm a je na dosah ;) Zatím se mi to ale nestalo. Osobně jsem lítal nejméně tak v 50 m nad svým barákem a i to už je na tu kameru prostě vysoko, to není jako policejní drony.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od bivoj »

dracekvo píše: 06.12.2020 14:14 Kolem letišť se nikdy létat nesmělo žádným modelem či dronem.
Což není úplně tak pravda. Kolem letišť kde jsou provozovány komerční civilní lety a cargo se pochopitelně létat nesmí. Ale spousta malých klubových letišť, pokud jsou dislokovány od klasického velkého letiště, má vymezený prostor na létání s leteckými modely, protože spousta těch pilotů jsou i letečtí modeláři. Není vyjímka, když vedle dráhy pro "velké" letadla je minidráha pro RC modely. ;-) Také se na těchto letištích často konají různé soutěže s RC modely atp...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od Rafael »

Nechci kvůli takové okrajové věci zakládat nové téma. Tak se to tady snad promine i když pro Rozpad mě žádné větší praktické využití raket nenapadá.
Ale je zajímavý koníček. To až někoho napadne v Bruselu.
Nebo už napadlo, nevím?
Nejsem v tom směru v obraze.
maxresdefault_20201206175044821.jpg
Svojek 2019 - setkání příznivců velkých raket.


(Vzpomínám při té příležitost na vlasatého učitele ZDŠ. Raketového modeláře a hodně aktivního člena místního Svazarmu).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
brven
Příspěvky: 90
Registrován: 30.08.2012 8:20
Bydliště: na dědině

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od brven »

to bivoj, potvrzuji toto tvrzení. Na takovém modelářském letišti jsem přes 30 let řádil. viz https://mapy.cz/zakladni?x=16.5581368&y ... ase=ophoto. Protože jsem registrací také nějak postižen, protože jsem výlučný zhotovitel a vlastník desítky plošníků různých typů a hmotností a lítam více méně sporadicky na dědině, měl bych doplňující dotaz. Všude se hovoří o nutnosti registrovat vlastníky - provozovatele. To, že se dnes registrovat nenechám (i když jsem v minulosti za komárů měl modelářskou licenci) tak se ocitám jako vlastník "dronu" (nesnáším tento výraz pro plošníky) mimo zákon? Tj ve vztahu jako držitele ZP?
Janko Burka
Příspěvky: 93
Registrován: 10.10.2020 16:59

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od Janko Burka »

Zakony maji smysl jen pokud je ochotna je dodrzovat vetsina. Jeste zadnemu rezimu se nepovedlo zavrit 100 000 lidi...
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od Germanik1 »

Nemusí. Stačí je prohlásit za nespolehlivé. A žádný zbraně, žádný výjimky na držení spec. materiálů, jedů, zvířat etc. Ani pokuty nemusíš dávat. Proč hned zavírat...
Je to horší než za bolševika, ale lidi se taky chovají podstatně hůř. Bude to jen gradovat z obou stran.
Udělám co musím
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od Woody Crafty »

Teď jsem se dozvěděl, že prý se u nás nově musí registrovat nejen drony nad 250g, ale jinak úplně všechny vybavené kamerou. Je to pravda, nebo nějaký hoax?
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od Fantozzi »

Ano, pokud se ale jedná o dron jako hračku tak ne. Dneska sem se registroval a absolvoval test, který teda není úplně jednoduchý, ale aspoň to dotyčného přiměje si něco přečíst o předpisech.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od Bill Masen »

A jak poznáš co je ještě hračka?
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od dracekvo »

Stačí se podívat na ten web a číst.
Hračka do 250g bez kamery. Cokoliv s kamerou nutné složit test.
Dodekaedr
Příspěvky: 10
Registrován: 26.03.2020 12:40

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od Dodekaedr »

Platí ty registrace jenom pro "drony" nebo pod to spadají i všechny typy klasických RC letadel?
Odpovědět