Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Nejak je ticho po pesine s temi americkymi vojenskymi doktory, kteri dorazili tusim v rijnu? Jsou tu jeste? Co delaji? Co nam poradili a jak se s jejich radami nalozilo? S kym konkretne tu jednali a kdo je odpovedny za to, aby se nejaka jejich zjisteni a doporuceni aplikovala v praxi? ...
Naposledy upravil(a) proforma dne 01.01.2021 17:06, celkem upraveno 2 x.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

bacil píše: 01.01.2021 12:52 - i můj odhad říká že polovina lidí to už měla aspoň bezpříznakově, včetně mně
Nedokazu posoudit. Pokud bychom brali nadumrti za 2020, tj nejakych 20 tis. osob / 1% smrtnosti = 2 mil. nakazenych. 20 %, ne 50.

Ale i kdyby to bylo 50, k cemu je to dobre? Protoze jestli to vetsina z nich prodelala bezpriznakove, tak je jim to houby platny, protoze protilatky stejne nejspis nemaji. Takze z hlediska mozne kolektivni imunity jsou stejne "panenskou" populaci jako ti, kteri to jeste nemeli, jen s tim rozdilem, ze si mozna uz nesou nejake postizeni, o kterem jeste poradne nevedi.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_kha

Strucny prehled opatreni, platnych ode dneska na Slovensku. Maji 5 tis. pozitivnich denne/5 mil. obyvatel. My mame 17 tis. a jsme v klidu... :head
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

A co teprv Austrálie co se zavřela kvůli pár desítkám jedinců. Nebo manévry v číně když někdo přiletí a odhalí ho jako nakaženého. Pohoda, klídek, ti co něco dodržují jsou za voly. Já se Prymulovi už ani nedivím, že ty čechiše švejnes nechal ve s*ačkách. Kolik je firem, co něco řeší? Symbolicky rozmístěná dezinfekce jako alibi pro případnou kontrolu z hygieny, většinou jen jeden vůl s hroší kůží to tam nosí, jinak se to vesele promořuje.

Prymula jel systematicky podle dat od operátorů, různých služeb co monitorují šoksítě... Bylo to vidět v jeho druhém "funkčním období", že krutě vyhmátl všechna problematická místa a na švejky nasadil metr. Pro švejky se to stalo noční můrou, neboť je fakt zavřel "do klece" a začalli kvičet. A jelikož kvikot prasátek vadí i hospodáři co řídí chlév jako firmu, tak byl s Prymulou konec. Takové ty trapné "pocem, nechci tě zadarmo", no berte to když konzultace firmám jako Škoda mají větší smysl.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
gabo
Příspěvky: 137
Registrován: 15.02.2015 17:24

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od gabo »

Až taký ideál to v SR nie je - okrem 5tis PCR tu máme ďaľších cca 5tis cez antigén testy.A čo sa týka opatrení, moc sa to nekontroluje a teda ani nedodržuje.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Ono se do tech nasich 17 tis. taky pocitaji jenom PCR, ne antigenni testy, pokud vim. Reps. clovek s pozitivnim antigennim testem je odeslan na PCR a do statistiky se dostane az po PCR potvrzeni. (Jestli se ode dneska zase neco nezmenilo.)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Myslim, ze argumentace s temi antigennimi testy je takova, ze asymptomaticky clovek s pozitivnim AG testem jde na konfirmaci na PCR, takze cast z tech pozitivnich je uz "predtestovana". Tohle by teoreticky zvladlo snizit pozitivitu - tvrdi se, ze o dost. V realu AG testy prispivaji aktualne nejakymi ~2-3k nemocnymi, takze bez nich by byla pozitivita prinejlepsim nejakych 43%. Proste je to vsude.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

share.png
https://ourworldindata.org/coronavirus- ... erSort=asc

Dokážete někdo nějak vysvětlit proč čísla o podílu pozitivních testů, která mají o ČR venku (30/12/2020 - 40.3%
31/12/2020 - 38%) se o tolik liší oproti našim oficiálně cca 50% číslům?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

To bude casovej posun. Pockej par dni, nez si popovidaji ty spravne databaze. Kdy bylo tech 50 %? 30. 12.? Svatky, vikend... Jestli to tam nebude do utery nebo stredy, pak by to bylo divne.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

bacil píše: 31.12.2020 11:10 My tady taky nejsme epidemiologové a dali jsme dohromady, jak by to mělo být správně - bez vnějších zájmů. Nemyslete si, že tamti jsou nesvéprávní idioti, dali dohromady to samé, ale pak nastoupila kudla na krk, to jsou ty vnější vlivy. A proto to vypadá, jak to vypadá.
Chápu, kam míříte, jenže vnější vlivy jsou naprosto všude a v každé zemi. Ze země, která byla na špici ve zvládnutí epidemie, jsme nyní na totálním dně. Dle univerzity Johnse Hopkinse tu máme 191 zemí a my jsme 21. v ABSOLUTNÍCH počtech nakažených. Žádné hrátky s čísly, žádné přepočty. Absolutní počty nemocných. A je jasné, že Indonésii a Nizozemí, které jsou těsně před námi, hravě překonáme. Pokud se ovšem bude testovat, jak má. Počet testů za včerejšek, to už není ani špatný vtip.
O tom, že lidé, kteří zcela prokazatelně zemřou na Covid, ale již ve fázi, kdy nejsou pozitivní, se vůbec nedostanou do té jejich stupidní statistiky, tu již někdo psal. Už vůbec se tam nedostanou lidé, kteří zemřou na mozkovou příhodu, infarkt, plicní embolii, protože Covid testy se post mortem nedělají. Ti se možná ukážou až ve statistice ČSÚ a bude se řešit, kdepak se ty vysoké počty mrtvých najednou nabraly.

Izrael - což je země hypoteticky srovnatelná s naší - dokáže naočkovat 150 000 lidí za jediný den. Němci zhruba polovinu, ale lezou nahoru. Testují a očkují KAŽDÝ den. Lhostejno, je-li pátek, či svátek. My se chvástáme nějakou ubohou tisícovkou a volné dny jsou na salámu a ještě se holedbáme, jak nám klesá PES.

PLUS

S obrovským překvapením se zjišťuje, že není dostatek jehel a stříkaček. A tak se stane, že třeba vypomáhají veterinární ambulance. A to se ještě nezačalo skutečně očkovat. Jak to asi bude vypadat, když strategii nepotřebujeme, očkovací centra nepotřebujeme, vlastně nic nepotřebujeme. Ne, to nejsou nesvéprávní idioti. Tohle je totiž něco mnohem horšího.
A abych to neshazoval vše jen na vládu. Tenhle marasmus není jen její problém. Kdo nejvíce řval po rozvolňování. Kdo jen tupě žvanil a nedělal nic jiného, než že kritizoval i to málo smysluplné, co ještě zbylo? Jedna sebranka, která v příštích volbách nahradí tu současnou u vesla.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od step »

Tady trocha srovnání v rychlosti očkováni a důvody, proč to jde tak pomalu.
https://www.echo24.cz/a/S5pXG/americke ... enochodove

Na Slovensku už potřebují lednice na něco jiného než vakcíny.
https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/20 ... GLVVCGODy8
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MFG »

@L.C. popsal jsi to pekne, smutne cteni ...

Ja vidim problem v naproste neschopnosti bezneho urednickeho aparatu, to neni o tom jake strevo/politik tam zrovna sedi, tyhle veci maji fungovat bez ohledu na politicke vedeni. Jento logicky dusledek toho, jake platove podminky panuji ve statni sfere, pokud neco umis tak nepujdes delat za tretinu-petinu bezneho platu, takze jsou tam vetsinou lide co se chteli z nejakeho duvodu uklidit do “nicnedelani” (cas na deti, konicky, zdravotni stav), nebo proste na nic jineho nemaji.

Sere me to, protoze jedinec si nedokaze zajistit uplne komplet servis, v nekterych vecech ten stat proste potrebujes a tahle situace je skvelym prikladem. Uz se to bude jenom zhorsovat, necekaji nas dobre casy bohuzel :-(

Mam obrovskou uctu k lidem ve zdravotnictvi, kteri se to snazi zachranit na konci toho retezce. Doufam, ze jim da stat nejake bonusy, sice to stejne nebude adekvatni, ale kurevsky sinto zaslouzi.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

Jedna aktuální zajímavost: PES "výherci" podle okresů:
Ústí nad Labem, Hradec Králové, Kolín, Kutná Hora a Trutnov = index rizika 99
V cíli (na maximu - index 100) máme okresy: Beroun, Cheb, Mělník a Rakovník
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/v- ... u-40346568

Výhercům gratulujeme!


proforma píše: 02.01.2021 9:34 To bude casovej posun. Pockej par dni, nez si popovidaji ty spravne databaze. Kdy bylo tech 50 %? 30. 12.? Svatky, vikend... Jestli to tam nebude do utery nebo stredy, pak by to bylo divne.
Díky! Jinak mě napadá, že to do toho nějak započítává i antigenní testy a nebo konspirační varianta, že máme dvě verze - pro svět a národní (v ČR sice máme experty na marketing, ale v době internetu...). Uvidíme.
gonzo23
Příspěvky: 155
Registrován: 22.02.2012 17:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od gonzo23 »

Je cas zacit byt dvojnasob opatrny. Ted covid chytit nechcete. Uz u nas umiraji rocniky 75 bez pridruzenych onemocneni, jednoduse proto, ze v nemocnici neni misto a u nas na psychiatrii jim intenzivni peci nezajistime. :head
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Ty čísla se prostě mění. Kouknu na ministerstvo a za hodinu podruhý a je tam jiný číslo. Někde jsem tu psala do příspěvku procento pozitivních přes 52% už 30.12., ale dneska je tam pro ten den 48,12%.
Je to občas vidět, nebo spíš bylo na worldometeru, kde brali půlnoční čísla z ministerstva, tam se to půlnoční a pak oficiální ranní taky aspoň jednou výrazně lišilo (myslím, že to byl počet mrtvých). Kvůli tomu, aby to mohli "opravovat" pak zavedli zveřejňování ranní.
Takže s číslama určitě hejbou a nejsem si jistá, že věřím, že jsou to "jenom" opravy.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

se muzes koukat lepe z okna, třeba auta, provoz byl o svatcich jako fik a narvano všude, nemusíš byt zadny genius abys predikoval blizkou budocnost, staci svatky plus inkubacni doba a jedem ..... nebudem si stacit drzet klobouky ...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Tady jsou několikrát denně zálohovány data, co poskytuje ministerstvo pravdy. Můžete srovnávat.
https://github.com/kukosek/czech-covid- ... firmed.csv
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

MFG píše: 02.01.2021 10:39 @L.C. popsal jsi to pekne, smutne cteni ...

Ja vidim problem v naproste neschopnosti bezneho urednickeho aparatu, to neni o tom jake strevo/politik tam zrovna sedi, tyhle veci maji fungovat bez ohledu na politicke vedeni. Jento logicky dusledek toho, jake platove podminky panuji ve statni sfere, pokud neco umis tak nepujdes delat za tretinu-petinu bezneho platu, takze jsou tam vetsinou lide co se chteli z nejakeho duvodu uklidit do “nicnedelani” (cas na deti, konicky, zdravotni stav), nebo proste na nic jineho nemaji.

Sere me to, protoze jedinec si nedokaze zajistit uplne komplet servis, v nekterych vecech ten stat proste potrebujes a tahle situace je skvelym prikladem. Uz se to bude jenom zhorsovat, necekaji nas dobre casy bohuzel :-(

Mam obrovskou uctu k lidem ve zdravotnictvi, kteri se to snazi zachranit na konci toho retezce. Doufam, ze jim da stat nejake bonusy, sice to stejne nebude adekvatni, ale kurevsky sinto zaslouzi.
Fakt se přiznám, že v pondělí se mi tam do toho našeho covidária vyloženě nechce. Celé dny v celomasce nebudou žádný med. Doposud jsem se snažil přežít s respirátory ffp3, ale to by mě finančně sežralo. Ten P3 filtr by měl vydržet déle než jediný den. Respirátory jsem se sice snažil dekontaminovat v mikrovlnné troubě, jak to popisovali z nějaké univerzity, ale ono je to k ničemu, protože stejně ztrácí tvar a odchází tam gumičky a nakonec netěsní, jak mají. Co je nejhorší, tu a tam na Vás někdo začne mluvit z bezprostřední blízkosti s rouškou na půl žerdi, nebo rovnou bez roušky a naprská Vám do obličeje, jak se mi to stalo zrovna den před Silvestrem.

A že bych měl mít nárok na něco od zaměstnavatele? Tak na to můžu zapomenout rovnou. Za celou dobu jsme dostali na IT - 20 - slovy dvacet - respirátorů KN95 čínské výroby, které jsou naprosto k ničemu, protože ke tváři zkrátka nepřilnou. Navíc nemají výdechový ventilek. To je podle mě také důvod, proč zdravotníci padají jako mouchy. Dostávají zkrátka naprosto shitové vybavení. Na Covid odděleních sice mají ffp3, ale tohle by měli fasovat naprosto všichni.

Vše, co mám já, jsem si musel koupit za své. Kupříkladu měsíc zpět mě vyhodili z centrálního skladu, když jsem si tam šel pro nitrilové rukavice. A já nic jiného, než nitril nosit nemůžu. Naštěstí Klimafil a další obchody už jsou zase tu a tam zásobené. Jenomže ta více než pětimístná částka, kterou jsem už do toho všeho navalil, zkrátka začíná chybět. Mohl jsem mít za to fajnovou flintu, už vlastně dvě.

Takže nemůžu mluvit za zdravotníky a za ty, kteří to mají na salámu, ale já z toho všeho už opravdu a s odpuštěním vzteky seru atomový hřiby.

Jasně, mohl bych se na to všechno vykašlat, prásknout výpovědí na stůl a jít. Jenže je tam problém v tom, že tu práci tam mám kupodivu přes to všechno docela rád, za druhé, kolektiv máme fajn a za třetí zdrhnout, když jsou tam všichni ve sračkách a navíc v okamžiku, kdy je Covid+ i náš kolega - to už bych si připadal jako bych ztratil čest. Zkrátka to nejde.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Zaměstnavatele co si kapitalismus představuje jak v USA 30. let to nezajímá. Bohužel, je jich v česku těch českých většina a to tu máme Baťovskou tradici. Asi taky půjdu dělat k Průšovi. To je takový český Musk zkřížený s Baťou, zaměstnanců si váží. No a co že jeho tiskárny jsou technologicky 15 let za opicema, třeba mu to pomůžu vylepšit.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

bacil píše: 02.01.2021 19:36 Tady jsou několikrát denně zálohovány data, co poskytuje ministerstvo pravdy. Můžete srovnávat.
https://github.com/kukosek/czech-covid- ... firmed.csv
Na https://mrkva.eu/covid/ mas od ~20. rijna komplet "otevrena data" z webu MZ.
Odpovědět