Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

No tak to by se mělo oslavit, podařilo se nám vyšlechtit svůj vlastní český koronáč! Proforma - zapomněla jsi na jednu věc, lyže. Takže CZECHCORONA v jedné tlapě lahváč a na nohách lyže + odznáček nejsem ovce :lol: Pak je původ jasný.

ale teď vážněji

Nejvyšší státní zastupitelství do konce loňského prosince registruje u trestného činu šíření nakažlivé nemoci 19 pachatelů. U šíření z nedbalosti pak 15 dalších

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pand ... domaci_lre

tak to jsem zvědav, jak tohle dopadne a jaké tresty budou uloženy
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Je to poslední velká vlna. Na konci ledna bude velká část Čechů neřízeně promořena, říká biochemik Konvalinka
https://www.mix24.cz/je-to-posledni-vel ... hp.context

..
“Myslím, že je to poslední velká vlna, ale neříkám to nějak radostně. Máme asi 2,5 milionu lidí, kteří prošli chorobou. Nyní se to rozjíždí tempem ve statisících,” říká Konvalinka. “Čili po skončení této vlny, někdy na konci ledna, budeme mít pravděpodobně velkou část populace, která chorobou projde. My vlastně, a říkám to nerad, neřízeně děláme promořování.“
...Také proto vlastně současná čísla nejsou vůbec přesným odrazem reality, pouze naplněním testovací kapacity, případně ochoty k testování. “Obávám se, že to dopadne jako v listopadu, že se zarazíme zdánlivě na 17 nebo 20 tisících pozitivně testovaných, ale nebude to odrážet realitu,” říká Konvalinka.
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

devlop píše: 12.01.2021 10:01 Mimochodem, nemáte zkušenosti jak je to s individuálním vzděláváním dítěte předškolního věku? Ředitelka školky nám poslala výhružný dopis, že nás bude nucena ohlásit na sociálku, protože malou necháváme doma, místo abychom ji denně dávali mezi ostatní, unudlané a ukašlané dětičky, kde se roušky nenosí (ani učitelky). Prezenční účast ve školce je totiž povinná.
A nám ve školce doporučují, abychom si dítě nechávali radši doma :lol:
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od step »

Se divím, že při diskusi o otevření sjezdovek nezazněla i třetí strana problému, na kterou by mohli slyšet, když jim nevadí nákaza. Jestli jsou lyžaři srozuměni s delším časem dojezdu sanitky bez lékaře, delší dobou ošetření a pravděpodobným posunem eventuální operace na dobu, až budou mít lékaři čas. Anesteziologové jsou plně vytížení v intenzivní péči a sestry ze sálů vypomáhají na JIPu. Nemluvě o následné rehabilitaci.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

devlop píše: 12.01.2021 10:01 Mimochodem, nemáte zkušenosti jak je to s individuálním vzděláváním dítěte předškolního věku? Ředitelka školky nám poslala výhružný dopis, že nás bude nucena ohlásit na sociálku, protože malou necháváme doma, místo abychom ji denně dávali mezi ostatní, unudlané a ukašlané dětičky, kde se roušky nenosí (ani učitelky). Prezenční účast ve školce je totiž povinná.
A to nemáš rozumnou dětskou doktorku která ti napíše nachlazení nebo průjem?
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mukl »

Tak jsem se dnes oficiálně připojil k iniciativě "Chcípl pes". Hned mám lepší náladu :yes .
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Ivana: jo to jsme vyzkoušeli, akorát to je tak na týden max. Vyřešili jsme odkladem nástupu do školy. Každopádně, bazírovat na povinné docházce předškoláků s odkazem na Novelu školského zákona (č. 561-2004Sb.) s účinností od 1.9.2017 kdy se zavádí povinné předškolní vzdělávání, v současné COVID situaci, a vyhrožováním udáním na OSPOD je dost k zamyšlení.

mukl: a co takové členství v této organizaci přináší prosím? Nějaká řešení, návrhy řešení od A do Z, přijímání odpovědnosti za tato řešení? Nebo jsou tou názorovou základnou této iniciativy jen zpíčené kecy vyčpělého klause a naspeedovaného landy?
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mukl »

Budu chodit na demonstrace. Cílem je "Otevřít Česko". Jestli neumřeme na "tu nemoc", tak určitě umřeme bídou, hladem, a ještě naši vnuci budou splácet ty nesmyslné dluhy. Já nikomu nezakazuju roušky, ani to, když si někdo chce šlehnout trochu té jejich báječné "vakcíny". Prosím, ať mi zase nikdo nezakazuje názor můj.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

tak přemýšlel jsem, co k tomu napsat a nikoho nenasrat, či nedostat BAN. Tedy, přeji hodně štěstí a snad se za pár let zde sejdeme všichni z obou názorových táborů ve zdraví a řekneme si "každý měl tak trochu pravdu"...
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mukl »

Moje řeč kamaráde! Snad to všechno nějak jednou dobře dopadne. Nebezpečí možná akcentuje každý trochu někde jinde, ale to neznamená, že si nemůžeme rozumět....
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Dnes naočkovaný. Bolí trochu rameno, jinak Ok. Lékař první linie. Hodně jsem přemýšlel, jestli jo nebo ne. Ale nakonec jsem se rozhodl pro ano. Rizika, i neznámá beru, ale jsem denně v kontaktu, tak uvidíme. Kdyby mi narostla třetí koule nebo něco takového, dám vědět. A Bill mě sleduje už nyní přes google, takže to neřeším.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

KOlikrát to mám opakovat, že tě přes tohle očkování Bill nemůže sledovat, protože na to není infrastruktůra u každýho v kapse? Ale to tetovací očkování s těma "kvantovýma tečkama" což mohou být tyto 22um čipy, může být. Pokud jsi nedostal 400 jehliček s kvantovou tečkou, tak žádnej čip se nekoná.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Jsem přesvědčená že si dělal srandu.

Devlop, mukl: Věřím, že my tři se shodneme na tom, že to vláda dělá úplně blbě.

Mukl: Každý svého štěstí strůjcem. Kdybych tě náhodou potkala tak se ti obloukem vyhnu, ale neber si to osobně, až se to přežene můžem jít na pivo.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mukl »

Ať vláda (jakákoliv) udělá cokoliv, v jakékoliv svéře, vždy bude část obyvatelstva, větší či menší, nadávat. Takže vše je OK! Blbé je, když ty nesouhlasivší začnou zavírat do vězení, propouštět z práce, umlčovat...a to nedej bože definitivně :? . Tak snad budeme věřit, že ještě máme tu svobodu a aspoň mluvit můžeme, co si myslíme. Kdyby náhodou premiér ohlásil, že ČR letos v lednu uspořádá na všech okresních stadionech "Mistrovství světa", s masivní účastí borců ze všech světových stran v disciplíně: "Kdo dokýchne nejdál", polovinu lidí by trefil šlak a žádali by jeho skalp. Když naopak slyší ta druhá polovina slovo: "lockdown"...pomýšlí na čtvrtý odboj. Tak, já jsem teda ten druhej :oops: ...... Jo, a na to pivo někdy zajdem :beer .
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Doufám, že místní odboj se dobrovolně přihlásí na práci dobrovolníků ve zdravotnických a sociálních službách.

Zdravotníci i pečovatelky dochází a stavy váženě němocných neklesají - jistě v rámci "svobody" uznáte, že máme také právo na normální život a nemusíme se starat o lidi, kteří nechtějí respektovat protiepidemická pravidla.
Až vám nebo vašim blízkým, na které přenesete nemoc, bude něco bude v souvislosti s Covid-19, tak pokud možno nezatěžujte zdravotnický systém. Nemáte na to morální právo. Dnes jen na oddělení u přítelkyně zemřelo 7 nakažených, včetně ročníku 1980+. Někteří z nich si ještě včera dělali srandu a těšili se domů za rodinou.
Užijte si to "svobodné" pivko :ne.

Zdravotní systém je už pěkně přetížený - kamarádova tchýně si zlomila krček stehenní kosti a na operaci se dostane za nějaký ten týden. To už je na operaci pozdě.

Edit
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mukl »

O doktorech si také nedělám iluze. Jsou jako automechanici. Jsou dobří, solidní...ale i mizerní. V rodině máme bohužel celkem neblahé zkušenosti, a to i s následky smrti. Takže já mám také morální právo nenechat se zabít. Mengele byl taky doktor...
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Tohles už ale hodně přehnal.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Potvrzuji. Krcky čekají až se uvolní místo na čisté JIP, která jsou nyní 2 pro všechny operační obory. 2 až 3 dny. Ale domů je nepoustime.

Mengele byl na svou dobu celkem machr. I když eticky to byla zruda.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Češi s druhou vlnou polevili v udávání. Výjimkou byl Silvestr
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/ces ... r-40347635

Ty woe to je zas nadpis. :head

Vzpomněl jsem si na jeden úryvek z Červeného Trpaslíka z dílu „Návrat do reality“.

Všichni společně přicházejí do ponurých podzemních garáží. Prohlížejí si dva plakáty na zdi.
SEBASTIAN: (Čte) „Volte fašisty v zájmu třetí slavné dekády totálního policejního státu.“
JAKE: (Čte) „Buďte informátory vlády, zraďte svou rodinu i přátele. Čekají na vás skvělé ceny.“
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

To mukl: Ano každý by měl mít svobodné právo volby, jen jestli každý je ochoten přijmout plnou zodpovědnost za své činy?
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Odpovědět