Respirátor

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Respirátor

Příspěvek od JIP »

Já riziko prasknutí plíšku vyřešil nákupem jedné položky navíc. :hand
https://www.nanospace.cz/nahradni-nosni ... -a-rousek/

Nicméně byť vyšel nanoSPACE v testu lépe, tak mi paní po telefonu přiznala, že ten filtrační nano materiál je jen před ústy&nosem a mimo tento obdelník je obyčejná látka! :envy

Závěrem lze tedy říct, že v praxi se u všech současných šátků přisává vzduch i mimo filtrační materiál! :head

Tzn. současné šátky/nákrčníky jsou skutečně pouze do méně rizikových míst a exteriéry nebo tam kde z nějakého důvodu nelze použít jinou alternativu (lepší než nic).
Příliš nechápu proč je problém udělat tu látku v okolí filtru vzduchotěsnou/vzduchu nepropustnou, protože jen tehdy by testy nano materiálů více odpovídaly realitě toho, co člověk v těch šátcích dýchá. :x
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

Protože by ses v tom upekl, to by bylo jak Priessnitz :-) To že je nano jen ten obdélník je známá věc, proto je důležitá hlavně jeho velikost a pak si ošahat kde jsou jeho okraje na tváři a zjistit, jak se to chová při pohybu. Jak jsem tu psal, když krátkodobě jdu s Rshieldem někde rizikověji, tak špulím rty dopředu a cucám jen přes filtr :lol: No a proto je lepší ten VirusKiller.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Respirátor

Příspěvek od JIP »

Njn. Zásobou respirátorů Respilon VK jsem rodinu vybavil taky, ale respirátor trčící dopředu je přeci jen na půli cesty mezi polomaskou a nákrčníkem. Někdy to zavazí. Převod tepla by si výrobci mohli vyřešit volbou vhodných materiálů.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Respirátor

Příspěvek od bacil »

Polomaska je v pohodě a nepotí se v ní brejle. Filtr z TULky, kryt na výdech aby to směroval dolů a je to značka ideál. Veškerý potenciální aerosol tak jde na oblečení místo do prostoru, to pak ošetří slabý peroxid. Existují ale i "kontaktní" dezinfekce na bázi polymerů, nějak tu mrchu roztrhají, víc jsem nepochytil. To by bylo dobré obecně používat (stoly, klávesnice, obaly na mobil, oblečení,...) - jako ten dezinfekční papír. Možná to přijde.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Respirátor

Příspěvek od Quido »

vrabi píše: 16.10.2020 11:23 Psal jsem do Goodmask kvůli odpadávajícím nosním výztuhám a téměř obratem jsem dostal odpověď, že začali vyrábět inovovaný typ respirátoru, kde tyto nedostatky již nebudou. Předpokládám, že výztuha bude zašitá uvnitř.
Velká pochvala Goodmask, výztuha je opravdu uvnitř. Rozbalil jsem novou várku a byl jsem mile překvapen. :yes
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

Vida, Pardam si dokázal sehnat FFP3 certifikaci na ten jejich BreaSafe pevnej respík, dostupné od února:
https://www.nanospace.cz/respirator-breasafe-ffp3/
Vypadá to jako vytuněná verze, hlavně je tam ten nosní plíšek, to je fajn, mně ten pevný univerzální tvar nosu neseděl.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Respirátor

Příspěvek od Martysedlak »

Jo už je vyprodaný. Tak jsem si objednal ten starší typ. Mají tam 30% slevu
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

Já myslím, že ho ještě vůbec neměli, prostě si to zadali do eshopu jako nenaskladněný, aby to tam měli. Doporučuju si tam zakliknout sledování s upozorněním na mail. Jestli projde v nějaké verzi to vynucování respirátorů, tak budou mít proti Respilonu a dalším nano obrovskou výhodu v těch kouzelnejch písmenkách FFP3 :-)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Respirátor

Příspěvek od proforma »

Jarni zasoby klesly na 1/3, budu doplnovat. Potrebuju pro mamu FFP3. Protoze jsem doted mela zkusenosti jen s jarni produkci a za tech 3/4 roku firmy mnohe vylepsily, dotaz: ktere FFP3 byste mohli doporucit z hlediska minimalniho dychaciho odporu? (Povinnou certifikaci a zarucenou kvalitu predpokladam.)

Kdyby to mama neudejchala, nosit je nebude. Pokukuju po nejake ceske vyrobe (aby to bylo skladem), idealne z nanovlakna (kvuli tomu odporu, ktery je mensi nez u tradicnich). Respilon, NanoSpace, Pardam maji jen FFP2, Refil, Kores, Spurtex zase spis tradicni (ale aspon je to FFP3). Urcite jsem nejakyho vyrobce prehlidla, ted se jich vyrojilo dost. Nejaky tip?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Respirátor

Příspěvek od J-e-n-n-y »

General Public Protection- český FFP3 https://eshop.generalpublic.cz/respirator-ffp3-nr-10ks/
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Respirátor

Příspěvek od proforma »

Diky, to vypada dobre :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Respirátor

Příspěvek od DanBlack »

Zkušenost s respíkama z Alíku...
3M 9542, uhlíková vrstva, molitanový pásek pod nosním plíškem, pásky za hlavu
  • + sedí perfektně
    + gumičky jsou opravdu "prádelní guma", nikde netahají a jdou pěkne natáhnout
    + molitan kolem nosu těsní
    - mizerná prodyšnost, nevím jestli vlivem uhlíkové vrstvy(?), s R-Shieldem neporovnatelné, pocitově jak dva GoodMasky na sobě
    - šev/spoj na horní části (místo na bradě), pořád na něj šilhám :mrgreen:

    Kupováno za cca 26.40Kč/kus, aktuálně za 24,-/kus (600Kč/25pack)
    Bral jsem je na vyzkoušení, klasické upevnění "za uši" mi shazuje brýle. :ugeek:

Obrázek

Dělá některý CZ výrobce respirátory s upevněním za hlavu?
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Respirátor

Příspěvek od proforma »

Jo, kdyz jsem hledala ty FFP3, videla jsem takovy, ale uz si nevzpomenu kde, tyhle jsem ignorovala, chtela jsem za usi.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Respirátor

Příspěvek od proforma »

https://www.televizeseznam.cz/video/ado ... .seznam.cz

Testy respiratoru a filtru FFP2 a FFP3.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Respirátor

Příspěvek od JIP »

Vzhledem aktuální situaci k tomuto tématu to dám sem:
Pokud vláda zastropuje cenu, omezí někteří výrobci respirátorů výrobu
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pok ... bci-139288
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Respirátor

Příspěvek od jolky palky »

FFP3 od General Public Protection:
V balení po 10 ks, každý zabalený zvlášť.
Potěšila mě plastová spona pro uchycení na temeni hlavy, aby mě to nedělalo lopuně (odstáté uši) jak Blatnému :D .
Pod drátkem na nos je molitan. Drátek jde dobře tvarovat. Zatím jsem ho na rypáku neměl.
20210125_195952.jpg
Howgh.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

Koukám že na Breasafe už mají k dispozici ty jejich nový nano FFP3 (i když nevím jak moc je to novinka, já jsem předtím kontroloval Nanospace a tam furt nejsou). A je to za tu cenu bez DPH.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

Tak dnes mi došel BreaSAFE FFP3, ale bohužel stejně jako předchozí verze je to pro mě zklamání. Jediné co je na tom trochu lepší je to, že je tam plíšek u nosu. Nicméně tuhost toho respirátoru pod tím je značná, takže to prostě netěsní tak jak na "normálních" respirátorech. Dohání to obřím kusem molitanu zevnitř u toho nosu, což je taky celkem naprd (ledaže by to byl nanomolitan? :) ). Když si horko těžko nasadím brýle (s důrazem na "těžko"), tak se mi stejně zapařují, a to je mám natřený anti-fog bazmekem.
Jinak gumičky jsou naprosto tragické, to snad stříhají od oka nějací brigádníci. Jeden kus ze tří v balení byl nepoužitelnej, gumička moc krátká a při pokusu o nasazení se okamžitě vysmekne. No a nádechový odpor taky značný, v porovnání třeba s tím Respilonem VK.
Takže vpodstatě jediné co se na tom dá pochválit, je ta celková tuhost, která je ale zároveň i záporem. Asi se najdou lidi, kterým ten tvar náhodně sedne na první dobrou, ale troufl bych si tvrdit, že většina lidí by se měla poohlédnout jinde.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Respirátor

Příspěvek od Ivana »

Zařízení na desinfekci respirátorů, open source i pro 3D tiskárnu
https://www.irozhlas.cz/veda-technologi ... 111059_ban
Bohužel rozhlas nemá odkaz a na stránkách VŠCHT jsem to zatím nenašla.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

To tu už někde bylo, dokonce s odkazem na Aliexpress na vysokonapěťové hračky.
Ale zůstalo to v šuplíku, to, co přišlo a už nevím, kde jsou k tomu nějaké infa.

Tak je to tady, teda něco:

https://www.aldebaran.cz/bulletin/2020_21_kov.php
Odpovědět